Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Znam komendanta i was pozwalniam
Tak krzyczał do śródmiejskich policjantów 30-letni Wojciech R., który leżąc kompletnie pijany pod jedną z klatek schodowych tarasował do niej wejście. Kiedy mundurowi próbowali uspokoić agresywnego mężczyznę, ten zaczął się szarpać. W konsekwencji trafił do izby wytrzeźwień, a dziś usłyszy zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.
-
Algierczyk i Belg okradli Anglika
Stołeczni wywiadowcy zatrzymali dwóch kieszonkowców. Obywatele Belgii i Algierii okradli w jednej z restauracji na Krakowskim Przedmieściu Anglika. Policjanci zatrzymali ich podczas próby realizacji kart płatniczych, które były w portfelu. Obaj mężczyźni są znani Policji. Algierczyk był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu przez Sąd w Świebodzinie. Za czyn, jakiego dopuścili się obaj mężczyźni grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Zrywał kobietom złote łańcuszki
Co najmniej pięciokrotnie zerwał starszym kobietom złote łańcuszki z szyi. Wszystkich przestępstw dopuszczał się w okolicy Pl. Mirowskiego. Wpadł w ręce śródmiejskich dzielnicowych, kiedy znowu przyszedł na łowy. 22-letni Marcin N. został zatrzymany po kilku dniach obserwacji tej okolicy. Mężczyzna już usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Wyrywali torebki, jeżdżąc na skradzionych veturilo
Miał odpowiedzieć za wykroczenie kradzieży, a skończyło się na zarzutach kradzieży torebki i rowerów veturilo. W ręce śródmiejskich policjantów wpadli dwaj mężczyźni, którzy najpierw kradli rowery, a później torebki przechodzącym kobietom. Jeden z nich był już tydzień temu zatrzymany ze skradzionym veturilo. Obu przedstawiono już zarzuty, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Włamał się dwa razy do tej samej kasy
Mężczyznę, który dwukrotnie włamał się do szafki z kasą fiskalną w restauracji centrum handlowego i ukradł w sumie ponad 7.700 zł zatrzymali śródmiejscy policjanci. Funkcjonariuszom pomógł monitoring wewnętrzny centrum. 26-letni Przemysław M. podczas zatrzymania miał również telefon skradziony w wyniku rozboju. Mężczyzna już usłyszał trzy zarzuty. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
-
„Bandyto, oddaj torebkę”
Tak krzyczała okradziona przez 14-latka kobieta. Śródmiejscy policjanci zatrzymali chłopaka, który zerwał torebkę z ramienia idącej kobiecie. Nastolatek jechał na rowerze i próbował uciec z łupem, jednak pasek torebki wkręcił mu się w szprychy tylnego koła. Chłopaka ujęli przechodnie i przekazali policjantom. Teraz będzie się tłumaczył przed sądem rodzinnym.
-
5 lat zakazu stadionowego na mecze Polonii
Dwie osoby, które nie zastosowały się do poleceń ochrony podczas meczu Polonii z Lechem, zatrzymali śródmiejscy policjanci. Sąd zadecydował o karze dla notowanych już wcześniej przez Policję chuliganów.Obu mężczyznom zasądzono kary grzywny po 2 tys. zł, pokrycie kosztów sądowych i po 5 lat zakazu stadionowego na mecze Polonii oraz organizowane przez Klub Polonii.
-
Sprawcy brutalnego rozboju zatrzymani
Trzech sprawców brutalnego rozboju, do którego doszło dwa tygodnie temu na ul. Marszałkowskiej zatrzymali śródmiejscy policjanci. Przy jednym z nich policjanci znaleźli telefon komórkowy, który został skradziony jednemu z pobitych. Wszyscy już usłyszeli zarzut rozboju, za który grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd zadecyduje o ich tymczasowym aresztowaniu.
-
Zasadzka na „siostrzenicę” - areszt dla oszusta
Dzięki przytomności umysłu i dobrej współpracy z Policją, 85-letnia kobieta przyczyniła się do zatrzymania oszusta, który przyszedł odebrać pieniądze. Wcześniej kobieta przez telefon była nagabywana przez rzekomą siostrzenicę, która potrzebowała pieniędzy na zakup obligacji. Za namową śródmiejskich policjantów, starsza pani w kopertę – zamiast pieniędzy – włożyła pocięte gazety. 21-letni Dariusz W. został zatrzymany „na gorąco”, tuż po przekazaniu „pieniędzy”.
-
Rzucił odpaloną petardę idąc na mecz – 2 lata zakazu stadionowego
Mężczyznę, który rzucił petardę zmierzając na wczorajszy mecz Legii, zatrzymali policjanci zabezpieczający rozgrywki. Kibic Legii trafił najpierw o komendy przy Wilczej, a później do izby wytrzeźwień. W organizmie miał ponad promil alkoholu. Dzisiaj odpowie za swój chuligański wybryk.
-
Ukradł wujkowi telewizor i zostawił go u sąsiadki
Śródmiejscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który ukradł własnemu wujowi telewizor LCD. Jakby tego było mało o zdobyczy zapomniał, bo był tak pijany, że zostawił go u sąsiadki. Policjanci telewizor odzyskali, a sprawca trafił do izby wytrzeźwień, bo wciąż miał 1,6 promila w organizmie. Mężczyzna usłyszy dzisiaj zarzuty kradzieży, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
„Bezpieczny powrót do szkoły”
W sobotę, 25 sierpnia w godzinach 12.00 – 18.00 na arkadyjskich trawnikach odbędzie się wielki piknik z okazji zbliżającego się rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Miasteczko ruchu drogowego, prezentacja psów, koni i policyjnego sprzętu oraz konkursy z nagrodami – to tylko niektóre atrakcje, zaplanowane na ten dzień.
-
Złodziej zatrzymany, rower Veturilo odzyskany
Złodzieja roweru z wypożyczalni Warszawski Rower Publiczny zatrzymali śródmiejscy policjanci. Mężczyzna przyznał się do kradzieży i tego, że rowerem jeździł dwa dni. Dla niepoznaki usunął baner reklamowy. Jednak specyficzna konstrukcja roweru od razu zwróciła uwagę funkcjonariuszy. Dziś mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty kradzieży, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Spiderman ukarany mandatem
Pokazujący się co jakiś czas na warszawskich ulicach Spiderman ma w założeniu pomagać ludziom; taka przynajmniej przyświeca mu idea, ale jego działanie nie może narażać innych na niebezpieczeństwo, jak również nie może czuć się, jak człowiek poza prawem. Kiedy popełnia przestępstwo lub wykroczenie jest za to karany - jak zwykły obywatel.
-
Kierował kia z 2,6 promila
Śródmiejski patrol zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 47-letni mężczyzna miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Obok niego siedziała pasażerka – właścicielka auta, która pozwoliła, by na to by Marek D. wsiadł za kierownicę. Po wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Notoryczny złodziej zatrzymany
Śródmiejscy policjanci już po raz trzeci w tym miesiącu zatrzymali obywatela Gruzji, który kradł odzież w jednym ze sklepów przy Marszałkowskiej. Mężczyzna po raz drugi odwiedził ten sam sklep i próbował wynieść bluzy i kurtkę. Kiedy ochrona nakryła go na tym, mężczyzna proponował, że zapłaci za niewzywanie policji 80 zł. Policjanci będą wnioskować o tymczasowe aresztowanie 30-letniego Gruzina.
-
Odpowiedzą za pobicie – poszło o kobietę
Cztery osoby zatrzymali śródmiejscy policjanci w związku z pobiciem mężczyzny do którego doszło w poniedziałkowy poranek. Najpierw doszło do utarczki słownej, a później do rękoczynów, bo ofiara „nie tak” odezwała się do towarzyszącej grupie kobiety. Dzisiaj zatrzymani usłyszą zarzuty pobicia. Za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Bez prawa jazdy, po narkotykach i z amfetaminą w bieliźnie
Stołeczni wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który miał w bieliźnie ukryte: heroinę i amfetaminę. 30-letni Daniel O. kierował fiatem bez uprawnień i dodatkowo przyznał, że przed jazdą zażył heroinę. Mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających, kierowanie pod ich wpływem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Bezpieczne zakupy – uwaga na kieszonkowców
Nieuchronnie zbliża się koniec wakacji i początek roku szkolnego. Rodzice za chwilę będą kupować dla swoich pociech książki, zeszyty i przybory szkolne. Podczas zakupów bardzo często nie zwracamy uwagi na to, co dzieje się wokół. A taki moment to wspaniałe warunki do działania dla kieszonkowców, którzy wykorzystują tłok i nasze rozkojarzenie.
-
Zatrzymani podczas zabezpieczenia meczu
Policjanci zabezpieczający wczorajszy mecz Legii Warszawa z Koroną Kielce zatrzymali czterech mężczyzn i nieletniego, którzy są podejrzewani o złamanie prawa. 16-latek odpalił racę na trybunie stadionu. 24- i 19-latek rzucali petardami w pobliżu stadionu. 29-letni mężczyzna jest podejrzewany o naruszenie nietykalności policjanta, a 27-letni mieszkaniec Kielc o niszczenie mienia.
-
Podróżujmy na rowerze zgodnie z przepisami
Przypominamy, że przed wyruszeniem w trasę rowerem należy nie tylko zadbać o stan techniczny swojego roweru, ale i zapoznać się z przepisami, które obowiązują rowerzystów. Od 21 maja 2011 r. obowiązują nowe, przyjaźniejsze dla rowerzystów rozwiązania. Pozwalają one na większą swobodę poruszania się.
-
Kazali realizować wypłaty z bankomatów
Śródmiejscy kryminalni zatrzymali drugiego sprawcę rozboju polegającego na zmuszeniu ofiary do kilkukrotnej wypłaty z bankomatu pieniędzy. 34-letni Rafał Ż. od połowy lipca ukrywał się przed policjantami, wiedząc, że jest poszukiwany jako współsprawca. Dzisiaj rano pojawił się w swoim mieszkaniu i o 6 rano zapukali do niego śródmiejscy kryminalni. Mężczyzna usłyszy dzisiaj zarzut. Policjanci wnioskować również będą o jego tymczasowe aresztowanie.
-
Uciekający motocyklista, z zakazem i 2,4 promilami
Nietrzeźwego motocyklistę, jadącego zygzakiem zatrzymali policjanci stołecznej drogówki. 25-letni Michał K. próbował uciekać funkcjonariuszom, bo nie miał przy sobie żadnych dokumentów, orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów i był pijany. Resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień. Za czyny jakich się dopuścił grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Spowodował kolizję z 1,6 promila w organizmie
Policjanci stołecznej drogówki zatrzymali sprawcę kolizji, do której doszło ubiegłej nocy w Al. Róż. Kierujący daewoo miał w organizmie 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień. Dzisiaj usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.
-
Bezczelnie wyjął komórkę - pod kamerą
Wszedł do sklepu i skorzystał z okazji – przeszukał pozostawioną na ladzie, przez niefrasobliwą kobietę, torebkę i ukradł telefon komórkowy. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu wewnętrznego. Dzięki temu – śródmiejscy dzielnicowi zatrzymali złodzieja. 67-letni Jerzy A. już usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.