Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Bezpieczny majowy weekend
Przed nami długi majowy weekend. Jest to okres wyjazdów, spotkań i zabaw na świeżym powietrzu. Aby ten wolny czas mógł upłynąć bezpiecznie trzeba pamiętać o ostrożności i zasadach unikania zagrożeń. Nad bezpieczeństwem podróżujących i tych, którzy spędzą ten czas w miejscu zamieszkania, czuwać będą patrole policjantów ruchu drogowego i funkcjonariuszy innych służb. Na drogach pojawi się więcej fotoradarów, a wzmożonych kontroli będą mogli spodziewać się wszyscy uczestnicy ruchu drogowego.
-
Receptę dostał od nieznajomego
Wczoraj wieczorem, policjanci z warszawskiego Śródmieścia zostali wezwani do jednej z aptek w centrum, gdzie była osoba, która chciała wykupić sfałszowaną receptę. 22-letni Jerzy S. powiedział funkcjonariuszom, ze dostał ją do realizacji od nieznajomego mężczyzny. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie młody mężczyzna usłyszy zarzut posłużenia się sfałszowana receptą. Grozi za to do 5 lat więzienia.
-
W Warszawie najbezpieczniej
Mniej rozbojów i wymuszeń rozbójniczych, kradzieży cudzej rzeczy, kradzieży samochodów i włamań – prawie we wszystkich kategoriach przestępczych stołeczna Policja odnotowała spadek w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku. Wzrost zanotowano jedynie w przypadku bójek i pobić. Systematycznie rośnie też skuteczność ścigania sprawców przestępstw kryminalnych, gospodarczych i drogowych. Warszawa ma również najlepszy wskaźnik zagrożenia przestępczością liczony na 100 tys. mieszkańców wśród siedmiu największych miast w Polsce.
-
Odpowiedzą za kradzież odzieży z kontenera
Policjanci z warszawskiego Śródmieścia dzisiaj w nocy zatrzymali dwie osoby, podejrzewane o włamanie do kontenera z odzieżą. Kobieta i mężczyzna mieli już przygotowane trzy duże torby, w których znajdowały się ubrania wyciągnięte z pojemnika. Dzisiaj śledczy zajmujący się sprawą sprawdzą, czy zatrzymani tylko ukradli czy też włamali się do kontenera. Oboje odpowiedzą za kradzież, za co grozi do 5 lat więzienia.
-
Prowadził po amfetaminie
Dzisiaj po północy policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego ul. Nowolipie Fiata. Po wstępnych czynnościach było już wiadomo że kierujący pojazdem 26-latek był pod wpływem narkotyków. Po badaniu okazało się, ze prowadził po amfetaminie. Mężczyzna resztę nocy spędził w policyjnym areszcie a dzisiaj usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu pod wpływem narkotyków. Grozi za to do 2 lat więzienia.
-
Łup pochodził ze sklepów w całej Warszawie
Wczoraj wieczorem funkcjonariusze ze Śródmieścia pojechali do interwencji w dużym centrum handlowym, gdzie ochrona ujęła trzy osoby. Dwóch mężczyzn i dziewczyna chcieli za pomocą specjalnie przygotowanej torby wynieść markowe ubrania o wartości ok. 1000 zł. Wpadli za liniami kas. Nie był to koniec tego zdarzenia, gdyż ujawniono również samochód, którym przyjechali do sklepu. W aucie były kolejne rzeczy ukradzione w centrach handlowych na terenie całego miasta. Wartości odnalezionych rzeczy wynosi ok. 6000 zł. Dzisiaj wszyscy odpowiedzą za kradzieże, grozi im za to do 5 lat wiezienia.
-
Okradali pawilony
Trzy osoby na gorącym uczynku wpadły wczoraj w czasie włamań do nieczynnych pawilonów znajdujących się pomiędzy ulicą Marszałkowską a Zielną. Przed południem został zatrzymany 48 latek, który wynosił agregaty chłodnicze wymontowane z lodówek, a późnym wieczorem dwaj kolejni amatorzy cudzych rzeczy, którzy wymontowywali metalowe elementy wyposażenia nieczynnego już baru. Wszyscy zatrzymani byli po alkoholu. Dzisiaj odpowiedzą za usiłowanie kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia.
-
Rower kupił na bazarze
Wczoraj wieczorem około 20.00 policjanci ze śródmiejskiej patrolówki zatrzymali przy ul. Wilczej rowerzystę. Mężczyzna był trzeźwy ale po sprawdzeniu okazało się, że jednoślad ma zeszlifowane numery identyfikacyjne. 30-latek tłumaczył policjantom, że kupił rower kilka lat wstecz na jednym ze stołecznych bazarów. Teraz śledczy prowadzący postępowanie sprawdzą czy, jednoślad nie był kradziony.
-
Wpadł na kradziezy sklepowej
Wczoraj wieczorem policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła mężczyznę, który chciał ukraść dwie skórzane kurtki o wartości 800zł. Zatrzymany wpadł gdy przekraczał już linię bramek alarmowych wychodząc ze sklepu. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Konkurs „Policjant, który mi pomógł”
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia ma przyjemność poinformować o trwającej III edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą „Policjant, który mi pomógł”, służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane będą do 31 maja 2010 roku.
-
Kieszonkowcy w potrzasku
Wczoraj wieczorem śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali za kradzież kieszonkową dwie osoby. Kobieta i mężczyzna wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej robiącej zakupy ukradli z torebki portfel. Całe zdarzenie obserwował świadek, który poinformował pokrzywdzoną o tym, że została okradziona. Mężczyzna też opisał jak wyglądali sprawcy zdarzenia i w którym kierunku poszli. Funkcjonariusze w penetracji zatrzymali kobietę i mężczyznę wyglądających jak sprawcy. Za ten czyn grozi do 5 lat więzienia.
-
Awantura w lokalu
Trzech młodych pijanych mężczyzn, zatrzymali po awanturze w jednej z restauracji policjanci z warszawskiego Śródmieścia. Do zdarzenia doszło przy al. Jana Pawła II, ok. 4.00 nad ranem. Pomiędzy dwoma grupami podpitych osób doszło do sprzeczki i awantury w wyniku, której częściowo znoszone zostało wyposażenie lokalu. Straty właściciel ocenił na kilka tysięcy złotych. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat wiezienia.
-
Kierowała nim amfetamina
Wczoraj przed południem policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego ul. Świętokrzyską BMW. Po wstępnych czynnościach było już wiadomo że kierujący pojazdem Piotr J. był pod wpływem narkotyków. Po badaniu okazało się, ze prowadził będąc po amfetaminie. Mężczyzna resztę dnia spędził w policyjnym areszcie a dzisiaj usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu pod wpływem narkotyków.
-
Zatrzymany sprawca zuchwałej kradzieży
Wczoraj przed 12.00 policyjna załoga pojechała na sygnale do kradzieży w sklepie jubilerskim. Do zdarzenia doszło przy ul. Chmielnej w centrum. Tam młody mężczyzna poprosił ekspedientkę, aby pokazała mu łańcuszek. Gdy wziął go do ręki rzucił się biegiem do drzwi. Tym razem złodziej się przeliczył, gdyż zareagowali przypadkowi świadkowie zdarzenia, którzy ujęli uciekającego. Policjanci zatrzymali 26-letniego Pawła L. W czasie czynności ustalono, że nie była to jego pierwsza kradzież. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 5 lat więzienia.
-
Chciał zabrać psa
Pijanego 34-latka zatrzymali wczoraj wieczorem śródmiejscy policjanci z patrolu ponadnormatywnego. Mężczyzna, w okolicach rotundy chciał zabrać psa młodej kobiecie, która siedziała tam z 4 szczeniakami. Gdy nie udało mu się tego zrobić, doszło pomiędzy nim i właścicielką psów do szarpaniny. Na szczęście w okolicy był patrol policyjny, który zatrzymał sprawcę zdarzenia. Dzisiaj śledczy zajmujący się sprawą prześlą materiały postępowania do prokuratury, która podejmie decyzję o dalszym losie zatrzymanego.
-
Ukradli bramę
Operator miejskiego monitoringu zauważył na kamerze skierowanej na Pl Trzech Krzyży dwóch mężczyzn, niosących solidną metalową bramę. Jako, że osoby nie wyglądały na pracowników ekipy remontowej, oficer dyżurny postanowił sprawdzić skąd jest ta brama. Funkcjonariusze już na miejscu szybko ustalili, że została skradziona z restauracji przy ul. Nowogrodzkiej. Wartość bramy właściciel oszacował na 2 tys. zł. Zatrzymani trafili do izby wytrzeźwień. dzisiaj usłyszą zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia.
-
Odpowie za "wyrwę" portfela
Wczoraj przed południem śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali 22 letniego Marcina K., którego wytypowano jako sprawcę kradzieży sprzed kilku dni. Wtedy do młodej kobiety podbiegł sprawca i wyrwał jej z ręki portfel. Pokrzywdzona dobrze zapamiętała wygląd napastnika i na podstawie właśnie tego rysopisu zatrzymano młodego mężczyznę. 22-latek przyznał się do winy, za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.
-
Do trzech razy sztuka
Wczoraj wieczorem policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła kobietę i mężczyznę, którzy chcieli ukraść kilka bluzek i koszul. Po sprawdzeni okazało się, że jest to trzeci sklep, który odwiedzili zatrzymani. Łączna wartość wszystkich ukradzionych rzeczy wynosi ponad 700 złotych. Para była przygotowana do kradzieży i miała ze sobą cęgi do przecinania zabezpieczeń przeciwkradzieżowych. Wpadli gdy wychodzili ze sklepu nie płacąc za towar. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Zatrzymani za rozbój
Czterech pijanych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju zatrzymali wczoraj około 15.00 śródmiejscy policjanci. Napastnicy pobili przygodnie spotkanego w okolicach Pałacu Kultury i Nauki mężczyznę, żądając od niego telefonu i pieniędzy. Sprawcy zdarzenia wpadli kilka ulic dalej, w czasie przeszukania odnaleziono zrabowane telefony. Dzisiaj o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.
-
Wpadka włamywacza
Wczoraj po południu policjanci patrolujący teren warszawskiego Śródmieścia zatrzymali Roberta L. Mężczyzna wpadł w penetracji, po tym jak włamał się do samochodu zaparkowanego przy ulicy Bartoszewicza. Kompletnie pijany trafił do izby wytrzeźwień. Dzisiaj zajmą się nim śledczy, którzy postawią mu zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi za to do 10 lat więzienia.
-
Policyjna realizacja narkotykowa na Powiślu
Ośmiu mężczyzn w wieku od 20 do 30 lat zatrzymali policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową KSP podczas realizacji w mieszkaniu na warszawskim Powiślu. Zabezpieczono ponad 100 g marihuany, tj. 102 porcje o czarnorynkowej wartości 3.000 złotych oraz wagę elektroniczną. Zabezpieczono też około 6 tys. złotych na poczet przyszłych kar. Sąd aresztował jednego z nich 23-letniego Rafała K. na 3 miesiące. Zarzut posiadania narkotyków usłyszał też 28-letni Krzysztof K.
-
Czasowy zakaz noszenia broni
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 kwietnia 2010 r. w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu noszenia broni (Dz. U. Nr 62, poz. 391) - w dniu 17 kwietnia 2010 r. na obszarze m. st. Warszawy i w dniu 18 kwietnia 2010 r. na obszarze miasta Krakowa OBOWIĄZYWAĆ BĘDZIE ZAKAZ NOSZENIA WSZELKIEGO RODZAJU BRONI. Zakaz dotyczy osób posiadających pozwolenia na broń, wydane w oparciu o ustawę z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji (tekst jednolity z 2004 r. Nr 52, poz. 525 ze zm.).
-
Lokalizacje parkingów podczas uroczystości żałobnych w dniu 17.04.2010 r.
Wykaz parkingów dla samochodów osobowych i autokarów. W nawiasach podane zostały oznaczenia środków komunikacji miejskiej, którymi można z rejonu parkingu przemieścić się do miejsca uroczystości żałobnych.
-
Specjalny numer telefonu - uroczystości żałobne
W Komedzie Stołecznej Policji została uruchomiona specjalna linia telefoniczna dla wszystkich tych, którzy przyjadą w sobotę na uroczystości żałobne na Placu Piłsudskiego. Pod numerem telefonu 22 603-80-02 policjanci udzielać będą informacji o utrudnieniach w ruchu, jakie mogą napotkać uczestnicy uroczystości.
-
Uroczystości żałobne – utrudnienia w ruchu
Kilka tysięcy policjantów komendy stołecznej Policji czuwać będzie nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości żałobnych Pary Prezydenckiej i pozostałych ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Dla zapewnienia porządku w Warszawie, będą to policjanci prewencji i ruchu drogowego, funkcjonariusze umundurowani i po cywilnemu.