Zatrzymany sprawca zuchwałej kradzieży
Wczoraj przed 12.00 policyjna załoga pojechała na sygnale do kradzieży w sklepie jubilerskim. Do zdarzenia doszło przy ul. Chmielnej w centrum. Tam młody mężczyzna poprosił ekspedientkę, aby pokazała mu łańcuszek. Gdy wziął go do ręki rzucił się biegiem do drzwi. Tym razem złodziej się przeliczył, gdyż zareagowali przypadkowi świadkowie zdarzenia, którzy ujęli uciekającego. Policjanci zatrzymali 26-letniego Pawła L. W czasie czynności ustalono, że nie była to jego pierwsza kradzież. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 5 lat więzienia.
Przed 12.00 do policjantów patrolujących centrum dotarła informacja o zuchwałej kradzieży w sklepie jubilerskim przy ul. Chmielnej. na miejsce natychmiast pojechała załoga. Tam grupka osób, świadków zdarzenia przekazała funkcjonariuszom sprawcę kradzieży, którego ujęli w czasie ucieczki ze sklepu. Policjanci natychmiast zatrzymali 26-letniego Piotra L. Po przewiezieniu na komendę w czasie czynności śledczych młody mężczyzna przyznał się jeszcze do dwóch takich samych kradzieży. działał zawsze w taki sam sposób. Po wejściu do jubilera prosił o pokazanie jakiejś cennej biżuterii, gdy dostawał ją do ręki wtedy uciekał. Dwie kolejne kradzieże miały miejsce pod koniec marca wtedy ukradł pierścionek i na początku kwietnia, gdzie ukradł łańcuszek.
Śledczy prowadzący sprawę, typują kolejne kradzieże, których mógł się dopuścić zatrzymany. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 5 lat więzienia.