Zatrzymani za rozbój
Czterech pijanych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju zatrzymali wczoraj około 15.00 śródmiejscy policjanci. Napastnicy pobili przygodnie spotkanego w okolicach Pałacu Kultury i Nauki mężczyznę, żądając od niego telefonu i pieniędzy. Sprawcy zdarzenia wpadli kilka ulic dalej, w czasie przeszukania odnaleziono zrabowane telefony. Dzisiaj o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.
Wczoraj około 15.00 policyjny patrol ze śródmiejskiej patrolówki dostał polecenie wyjazdu do interwencji w okolicach Pałacu Kultury i Nauki. Tam na funkcjonariuszy miał oczekiwać pokrzywdzony. Na miejscu zgłosił się do policjantów pobity i okradziony mężczyzna, który oświadczył, że kilkanaście minut wcześniej został napadnięty przez czterech mężczyzn, którzy obezwładnili go i ukradli telefony komórkowe. Pokrzywdzony wskazał w którym kierunku poszli sprawcy napadu i podał dokładne ich rysopisy.
Funkcjonariusze razem z pokrzywdzonym ruszyli na poszukiwanie sprawców napadu. Po kilku minutach również w okolicach Pałacu kultury i Nauki, zauważyli cztery osoby podobne do sprawców rozboju. Po wylegitymowaniu i przeszukaniu policjanci wiedzieli już, że trafili w "dziesiątkę'. Przy jednym z mężczyzn ujawniono ukradzione w czasie rozboju komórki. Artur S. Artur S. i Maciej Z. noc spędzili w policyjnym areszcie a Grzegorz R. w izbie wytrzeźwień. Dzisiaj zajmą się mini śledczy, którzy doprowadzą ich do prokuratury w celu przedstawienia zarzutów rozboju. Za ten czyn grozi do 12 lat wiezienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.