Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli bramę

Data publikacji 22.04.2010

Operator miejskiego monitoringu zauważył na kamerze skierowanej na Pl Trzech Krzyży dwóch mężczyzn, niosących solidną metalową bramę. Jako, że osoby nie wyglądały na pracowników ekipy remontowej, oficer dyżurny postanowił sprawdzić skąd jest ta brama. Funkcjonariusze już na miejscu szybko ustalili, że została skradziona z restauracji przy ul. Nowogrodzkiej. Wartość bramy właściciel oszacował na 2 tys. zł. Zatrzymani trafili do izby wytrzeźwień. dzisiaj usłyszą zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia.

Wczoraj przed południem operator kamery miejskiego monitoringu zauważył na przystanku MZA dwóch mężczyzn, którzy nieśli skrzydło metalowej bramy wejściowej do kamienicy. Widać, ze konstrukcja była ciężka, gdyż sporą trudność sprawiało jej niesienie. Jako, że mężczyźni nie wyglądali na pracowników ekipy remontowej oficer dyżurny jednostki postanowił wysłać na miejsce załogę policyjną aby zbadała sprawę.
Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn z bramą już na ul. Nowy Świat. Obaj byli pijani i po badaniu okazało się, za mają ponad 2 promile alkoholu. W czasie rozmowy z policjantami przyznali się, że bramę ukradli z restauracji przy ul. Nowogrodzkiej. Policjanci szybko skontaktowali się z kierownikiem lokalu, który potwierdził taka kradzież. Straty zostały oszacowane na kwotę ponad 2 tys zł.
Zatrzymani Mirosław A. lat 46 i Jan K. lat 39 trafili do izby wytrzeźwień. dzisiaj zajmą się nimi śledczy, którzy przedstawią im zarzuty kradzieży. Za ten czyn grozi im do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony