Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Dozorczyni odpowie za paserkę
Kobietę, która sprzątała na jednej z posesji przy ul. Żurawiej zatrzymali śródmiejscy policjanci. Jak się okazało, 51-letnia Stanisława M. przechowywała w swoim kantorku skradzione z mieszkania kaloryfery wraz z osprzętem. Kobiecie przedstawiono zarzut paserstwa. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci szukają włamywaczy, którzy wynieśli sprzęt.
-
Ich łupem padł automat do gry z gotówką w środku
Dwóch mężczyzn zamieszanych we włamanie do salonu gier, i kradzież automatu z pieniędzmi, zatrzymali policjanci z warszawskiego Śródmieścia zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu. 43-letni Jarosław S. wpadł dwa dni po zdarzeniu a jego młodszy kolega 27-letni Marcin M. wczoraj rano. Sąd już zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Za czyn, którego się dopuścili grozi im do 10 lat więzienia.
-
Ukradł skarbonkę z datkami na cele dobroczynne
Przed południem wszedł do baru w centrum skąd ukradł skarbonkę, do której zbierano datki na cele dobroczynne. Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu szybko wytypowali 29-letniego Pawła S. Już po zatrzymaniu mężczyzna przyznał się do winy. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 5 lat wiezienia.
-
„Przed sądem i policją nie klękam”
Tak krzyczał do policjantów jeden ze sprawców rozboju, do którego doszło w nocy na ul. Kruczej. Mężczyzna odgrażał się, że wie jak załatwić policjantów, a sędzię Annę Marię Wesołowską weźmie na litość. Mundurowi ze Śródmieścia zatrzymali trzech mężczyzn 25 minut po tym, jak grożąc okradli 59-letniego przechodnia. Mężczyźni właśnie opuszczali jeden z barów – kebabów. Nie zdążyli zjeść zapakowanych na wynos potraw. Zatrzymanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Elektroniczni złodzieje !
Rozwój technologiczny i - co za tym idzie - wprowadzenie elektronicznych form płatniczych pociągnęły za sobą wykształcenie i rozwój nowych form przestępczości bankowej. Okradanie kont bankowych to metoda stosowana także przez złodziei w Polsce. Najpopularniejsze i najpoważniejsze przestępstwa tego typu to "skimming" i "phishing". Co oznaczają te obco brzmiące nazwy? Skąd się wzięły? Jak się zabezpieczać przed tego typu przestępstwami?
-
"Policjanci są wśród nas"
Wydział Prewencji Komendy Stołecznej Policji wspólnie z Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biurem Edukacji m.st. Warszawy organizuje w roku szkolnym 2011/2012 konkurs pn. „Policjanci są wśród nas”. Powyższe przedsięwzięcie wychodzi naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu placówek oświatowych, dzieci i młodzieży oraz dotychczasowym sukcesom w 15 letniej realizacji konkursu Komendy Stołecznej Policji pn. „Poznajmy się bliżej”.
-
Odpowiedzą za kradzieże w szpitalach
Wczoraj rano policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali dwie młode osoby, które podejrzewane są o kradzież z włamaniem do mieszkania oraz kilka kradzieży mienia w śródmiejskich szpitalach. Daniel S. i Anna B. noc spędzili w policyjnym areszcie a dzisiaj najprawdopodobniej usłyszą zarzuty kradzieży i włamania. Za te czyny grozi do 10 lat więzienia.
-
Nietrzeźwy kierowca z kradzionym telefonem
Zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości przedstawią śródmiejscy policjanci mężczyźnie zatrzymanemu dzisiaj w nocy. Kierowca z promilami wpadł w czasie kontroli drogowej przy ul. Krakowskie Przedmieście. W czasie przeszukania ujawniono przy nim kradziony telefon komórkowy. Dawid Z. trafił do policyjnego aresztu. Za ten czyn grozi do 2 lat więzienia.
-
Markowe ubrania za 3000 złotych
Wczoraj po południu policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który chciał ukraść z markowego sklepu odzieżowego siedem par spodni o wartości prawie 3000 złotych. W tym celu posłużył sie specjalnie przygotowaną torbą. Wpadł za liniami kas, gdy wychodził już ze sklepu. Za usiłowanie kradzieży grozi do 5 lat więzienia.
-
Ukradł torebkę w klubie
Dzisiaj w nocy tuż przed 1.00 policyjna załoga pojechała do interwencji w jednym z klubów w centrum. Tam funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego mężczyznę, którego podejrzewa się o kradzież torebki jednej z dziewczyn bawiących się w klubie. Pijany Piotr P. trafił do izby wytrzeźwień. Dzisiaj gdy dojdzie do siebie najprawdopodobniej usłyszy zarzut kradzieży. Grozi za to do 5 lat więzienia.
-
Kierował po alkoholu
Zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości przedstawią śródmiejscy policjanci mężczyźnie zatrzymanemu dzisiaj w nocy. Kierowca z promilami wpadł w czasie kontroli drogowej przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie. 41-letni mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień, gdyż w czasie badania alkomatem okazało się, że ma prawie 1.5 promila alkoholu. Za ten czyn grozi do 2 lat więzienia.
-
Pijany chuligan wybił szybę
Mundurowi ze Śródmieścia zatrzymali 35-letniego Roberta B. Mężczyzna kilkakrotnie kopnął szybę w drzwiach wejściowych do księgarni w centrum. W organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Po nocy spędzonej w izbie wytrzeźwień, dzisiaj policjanci przedstawią mu zarzut zniszczenia mienia, za co grozi do 5 lat więzienia.
-
Wynosili ze sklepu markowe narzędzia
Trzech młodych mężczyzn, którzy próbowali wynieść ze sklepu profesjonalne narzędzia zatrzymali wczoraj wieczorem śródmiejscy policjanci. Rafał L., Damian K., i Kamil J. noc spędzili w policyjnej celi. Teraz sprawcy tej kradzieży usłyszą zarzut, za co grozi do 5 lat więzienia.
-
Fałszywy bilet parkingowy
Wczoraj po południu policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 24-latka, który sfałszował bilet parkingowy. W tym przypadku było to złożenie jednego biletu z dwóch innych. Pracownicy ZDM-u zajmujący się strefą płatnego parkowania mówią, że łatwo jest wykryć taki rodzaj fałszerstwa, a z konsekwencji prawnych niewiele osób zdaje sobie sprawę. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia
-
Dorosły i "nielat" odpowiedzą za trzy napady w centrum
Dwóch pijanych mężczyzn podejrzewanych o napady w Centrum zatrzymali wczoraj policjanci ze śródmiejskiej patrolówki. Napastnicy dopuścili się co najmniej trzech rozbojów. Dwóch w okolicach stacji metra Centrum i Politechnika oraz trzeciego przy skrzyżowaniu ul. Świętokrzyskiej i Emilii Plater. Sprawcy zdarzenia wpadli w penetracji. Jeden trafił do policyjnej izby dziecka drugi do aresztu. Za napad grozi do 12 lat więzienia.
-
Usłyszą zarzut posiadania marihuany
Wczoraj przed południem policjanci ze Śródmieścia przy ul. Twardej zatrzymali dwóch młodych mężczyzn za posiadanie środków odurzających. Niedaleko miejsca, gdzie siedzieli ujawniono torebkę z marihuaną. Jeden z zatrzymanych miał w kieszeni szklaną rurkę wypełnioną tym narkotykiem. Dzisiaj zajmą się nimi śledczy, którzy przedstawią zarzut posiadania środków odurzających. Grozi za to do 3 lat więzienia.
-
Złamał zakaz sądowy i po kieliszku wsiadł na rower
Zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości przedstawią śródmiejscy policjanci mężczyźnie zatrzymanemu wczorajszego przedpołudnia. Kierowca z promilami wpadł w czasie kontroli drogowej przy ul. Słomińskiego. Jarosław K. trafił do policyjnego aresztu, gdyż w czasie badania alkomatem okazało się, że ma ponad 1 promil alkoholu. Na ul. Pieknej wpadł 50-latek, który pijany jechał rowerem. Jak się później okazało miał również orzeczony na 4 lata zakaz prowadzenia pojazdów. Za te czyny grozi do 2 lat więzienia.
-
Został zatrzymany, kiedy wychodził z komendy
Sprawca kradzieży drogich kosmetyków z apteki przy Franciszkańskiej wpadł w ręce policjantów ze Śródmieścia. Mężczyzna miał wyjątkowego pecha. Najpierw został zatrzymany za kradzież sklepową, za którą odpowiadał w trybie wykroczenia, a kiedy opuszczał komendę został rozpoznany jako sprawca kradzieży w aptece. Tym razem trafił do policyjnej izby zatrzymań. Dzisiaj zostaną mu przedstawione zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Próbował przekupić policjantów
Stołeczni wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który próbował przekupić ich podczas interwencji wkładając w notatnik 100 zł. Mężczyzna miał tylko odpowiadać za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym, skończył jednak w policyjnej izbie zatrzymań. Za taki czyn grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Zatrzymany za uderzenie reportera podczas manifestacji
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który uderzył fotoreportera na Pl. Konstytucji podczas manifestacji 11 listopada. Od momentu ustalenia danych sprawcy minęło zaledwie kilka godzin do zatrzymania. Mężczyzna w ręce policji wpadł na jednym z placów budowy, gdzie pracował. Policjanci apelują do pokrzywdzonego fotoreportera o pilny kontakt z komendą policji przy ul. Wilczej.
-
Pałki, gaz, kominiarki - zabezpieczone 11 listopada
Kilkadziesiąt drewnianych pałek, gazy pieprzowe, petardy, czapki bejsbolówki ze wzmocnieniami, ochraniacze na kolana, tarcze zrobione z płyt i styropianu oraz kastet – te przedmioty zabezpieczyli policjanci na Nowym Świecie podczas obchodów Święta Niepodległości. Funkcjonariusze interweniowali, gdy grupa zamaskowanych mężczyzn zaatakowała przechodniów z flagami i powaliła ich na ziemię. Mężczyźni ci, na widok policji ukryli się w jednej z restauracji przy Nowym Świecie. W tym miejscu zostało zatrzymanych 113 osób – w przeważającej większości obywateli Niemiec.
-
Komendant Rejonowy wyróżniony przez PZPN
Insp. Marek Maruchniak otrzymał pamiątkowy szklany ryngraf z podziękowaniem za wkład na rzecz bezpieczeństwa na stadionach. Wyróżnienie zostało wręczone podczas gali IX Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczny Stadion 2011” w Kielcach. Wcześniej specjaliści prezentowali stan bezpieczeństwa na polskich stadionach. Wśród prelegentów znaleźli się również reprezentanci państw, których drużyny wezmą udział w Euro 2012.
-
Chciała oszczędzić na parkowaniu
Zarzut sfałszowania biletu parkingowego przedstawili śródmiejscy policjanci kobiecie, która z dwóch biletów zrobiła jeden, aby nie płacić za parkowanie. Bilet ten umieściła w swoim aucie zaparkowanym na terenie starego miasta. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Przekleił ceny, grozi mu do 8 lat więzienia
Wczoraj po 18.00 policjanci na warszawskim Śródmieściu zatrzymali kolejną osobę, która chciała oszukać sklep. W tym przypadku chodziło o słuchawki. Sprawca przekleił cenę z tańszych na droższe. Oszczędności w tym przypadku miały wynieść około 190 zł. Teraz zatrzymany usłyszy zarzut oszustwa zagrożony karą do 8 lat więzienia
-
Skakał po dachu volkswagena
Wczoraj w nocy policyjna załoga patrolująca centrum zatrzymała 24-letniego mężczyznę, który przy Al. Jerozolimskich skakał po dachu samochodu samochodu osobowego. Właściciel pojazdu wycenił straty na kilka tysięcy złotych. Po nocy spędzonej w izbie wytrzeźwień, dzisiaj Kamil K. odpowie za uszkodzenie mienia. Grozi za to do 5 lat wiezienia.