Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała oszczędzić na parkowaniu

Data publikacji 06.11.2011

Zarzut sfałszowania biletu parkingowego przedstawili śródmiejscy policjanci kobiecie, która z dwóch biletów zrobiła jeden, aby nie płacić za parkowanie. Bilet ten umieściła w swoim aucie zaparkowanym na terenie starego miasta. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zostali wezwani przez pracowników Zarządu Dróg Miejskich na ul. Furmańską. Przy zaparkowanej skodzie stała kobieta w asyście kontrolerów i strażników miejskich. Pracownicy mieli podejrzenie, że bilet parkingowy, który był włożony za szybę auta jest przerobiony. Policjanci zatrzymali 27-latkę i przewieźli do komendy przy ul. Wilczej. Jak się okazało kobieta z dwóch biletów parkingowych złożyła jeden z ważną datą i godziną parkowania. Policjanci przedstawili jej zarzut fałszowania dokumentu.
Sprawa dotyczy jak by się mogło wydawać drobnego przestępstwa, ale to tylko pozory. Wszystkie postępowania dotyczące fałszowania dokumentów uprawniających do darmowego postoju w centrum, traktowane są jako posługiwanie się podrobionym dokumentem lub fałszerstwo, a to przestępstwo jest bardzo surowo karane w polskim kodeksie karnym. Górna granica kary może wynieść nawet 5 lat więzienia
to.

Powrót na górę strony