Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant Rejonowy wyróżniony przez PZPN

Data publikacji 09.11.2011

Insp. Marek Maruchniak otrzymał pamiątkowy szklany ryngraf z podziękowaniem za wkład na rzecz bezpieczeństwa na stadionach. Wyróżnienie zostało wręczone podczas gali IX Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczny Stadion 2011” w Kielcach. Wcześniej specjaliści prezentowali stan bezpieczeństwa na polskich stadionach. Wśród prelegentów znaleźli się również reprezentanci państw, których drużyny wezmą udział w Euro 2012.

Konferencja odbyła się na trenie Targów Kielce. Wzięło w niej udział ponad 300 osób zajmujących się na co dzień bezpieczeństwem na stadionach. Omawiano m.in. projekty współpracy z kibicami, koncepcje udziału Policji w zabezpieczeniu zawodów piłki nożnej czy psychologiczne aspekty chuligaństwa.
W konferencji udział wzięli również policjanci z kilku państw europejskich zaproszeni przez Sekcję Polską IPA: Austrii, Niemiec, Irlandii, Węgier i innych, których reprezentacje narodowe zobaczymy w czerwcu na polskich stadionach.

Konferencji towarzyszyły targi sprzętu niezbędnego na stadionach piłkarskich. Prezentowały się m.in. firmy zakładające monitoring w obiektach sportowych.

Podczas uroczystej gali wręczano wyróżnienia za wkład na rzecz bezpieczeństwa na stadionach. Wśród laureatów znalazł się insp. Marek Maruchniak, komendant rejonowy Policji Warszawa Śródmieście, który ma bardzo duze doświadczenie w zabezpieczaniu imprez sportowych i masowych. Od kilku lat odpowiada za mecze rozgrywane na stadionach Legii i Polonii w Warszawie. Komendnat Maruchniak swoje doświadczenia wzbogacał również podczas wyjazdów zagranicznych w ramach programu Leonardo da Vinci.

ah

Powrót na górę strony