Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Markerem bazgrał po ścianach
Operator kamery monitoringu miejskiego wypatrzył a policjanci ze śródmiejskiej patrolówki zatrzymali młodego mężczyznę, który chwilę wcześniej używając markera pomalował skrzynki telekomunikacyjne i elewację budynku przy. Pl. Małachowskiego. Teraz czekamy na zawiadomienie o przestępstwie. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat więzienia.
-
Wybił szyby u krawca
Dwie szyby wybił wczoraj wieczorem 38 letni mężczyzna w zakładzie krawieckim w centrum. Na szczęście w lokalu był jego właściciel, który natychmiast powiadomił policję. Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali przed zakładem kompletnie pijanego sprawcę zdarzenia. Mariusz C. z wynikiem ponad 2.5 promila trafił do izby wytrzeźwień. Dzisiaj zajmą się nim śledczy, którzy przedstawią zarzut uszkodzenia mienia. Grozi za to do 5 lat więzienia.
-
Wpadł, gdy oglądał łup
Wczoraj wieczorem patrol policyjny wylegitymował mężczyznę, który po wyjściu z pobliskiego centrum handlowego zaczął zrywać matki z opakowań z kosmetykami. W czasie czynności okazało się że jest to 6 opakowań dezodorantów, które mają zamontowane zabezpieczenia przeciwkradzieżowe. Po metce ustalono z którego sklepu pochodzą. W czasie rozmowy z obsługą potwierdzono, że kosmetyki zostały skradzione. Wartość strat wynosi prawie 600 zł.
-
Odpowie za rozbój
Dzisiaj w nocy policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 51 letniego mężczyznę, który kilkanaście minut wcześniej pobił swoją konkubinę i ukradł jej telefon komórkowy. Janusz R. po badaniu alkomatem z wynikiem 2.6 promila został przewieziony do izby wytrzeźwień. Dzisiaj gdy dojedzie do siebie usłyszy zarzut rozboju. Grozi za to do 12 lat więzienia.
-
Wpadła na kradzieży sklepowej
Wczoraj po południu policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła kobietę, która chciał ukraść płyty dvd z filmami o wartości ponad 300zł. Zatrzymana wpadła gdy przekraczała już linię bramek alarmowych wychodząc ze sklepu. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Kradł z kościelnej skarbonki
27- letni Michał K. odpowie za wykroczenie kradzieży pieniędzy z kościelnej skarbonki. Mężczyzna wyjął przy pomocy linijki z tasmą klejącą 10 złotych. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
-
"Bezpieczne Powroty 2010"
Zbliża się koniec wakacji. Przed nami czas zwiększonego ruchu na drogach. Wielu podróżować będzie własnymi autami, a kierowcy zaaferowani jak najszybszym osiągnięciem celu, często zapominają o zasadach ruchu drogowego. Podobnie, jak w poprzednich latach w ramach działań "Bezpieczne Powroty" policjanci zorganizują punkty kontroli pojazdów. W dniach 27-31 sierpnia dodatkowe patrole „drogówki” czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżnych na stołecznych i powiatowych drogach.
-
„Wnuczek” w areszcie
Wczoraj policjanci ze Śródmieścia wspólnie z funkcjonariuszami z Metra zatrzymali mężczyznę który działając metodą na tzw. "wnuczka" chciał oszukać mieszkańca Bielan na 20 tysięcy złotych. Dzisiaj 32-letni Marek Z. usłyszy zarzuty usiłowania oszustwa, za co grozi do 8 lat więzienia. Policjanci sprawdzą również, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie innych tego typu zdarzeń.
-
Ukradł torebkę w nocnym klubie
Dzisiaj w nocy tuż przed 5.00 policyjna załoga pojechała do interwencji w jednym z klubów przy ul. Marszałkowskiej. Tam funkcjonariusze zatrzymali 47-letniego mężczyznę, którego podejrzewa się o kradzież torebki jednej z dziewczyn bawiących się w klubie. Pijany Jarosław B. trafił do izby wytrzeźwień. Dzisiaj gdy dojdzie do siebie najprawdopodobniej usłyszy zarzut kradzieży. Grozi za to do 5 lat więzienia.
-
Nastolatek odpowie za "wyrwę" torebki
Wczoraj wieczorem policjanci z referatu zwalczającego przestępczości wśród nieletnich zatrzymali 13-latka, który na początku wakacji wyrwał torebkę starszej kobiecie. Nastolatek opowiedział funkcjonariuszom w jakich okolicznościach dokonał tej " wyrwy". Teraz sprawa trafi do sądu rodzinnego, który zadecyduje co dalej będzie się działo ze sprawcą kradzieży.
-
Wynosił na sobie markową bluzę
Wczoraj po południu policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w centrum handlowym w Śródmieściu. Tam ochrona sklepu ujęła mężczyznę, który chciał ukraść męską bluzę o wartości prawie 400zł. Zatrzymany wpadł gdy przekraczał już linię bramek alarmowych wychodząc ze sklepu. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Podrobiły legitymację, bo chciały wejść do klubu
Jakie pomysły mają nastolatki, które chcą wejść do nocnego klubu. Zatrzymane przez patrol szkolny 14-latki podrobiły legitymacje szkolne wklejając do nich swoje zdjęcia. Zamiast do klubu na imprezę trafiły do izby dziecka. Dzisiaj sprawa trafi do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszych losach dziewczynek.
-
Niebezpieczne przygodne znajomości
Wczoraj wieczorem policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali 58-latka, który kilka dni wcześniej oszukał i chciał okraść starszego mężczyznę. Oszust podając się za Polaka, który po latach odwiedził starą ojczyznę zagadną swoją "ofiarę" w czasie spaceru po Starym Mieście prosząc o pomoc. Sprawca zdarzenia usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej za co grozi do 10 lat więzienia. Dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje sąd.
-
Odpowie za sklepówkę
Wczoraj po południu policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła mężczyznę, który chciał ukraść cztery koszulki o wartości ponad 800zł. Zatrzymany wpadł gdy przekraczał już linię bramek alarmowych wychodząc ze sklepu. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Kradli rower, i trafili do wytrzeźwienia
Dzisiaj w nocy ok. 1.00 policjanci ze śródmiejskiej patrolówki wezwani zostali do interwencji przy ul. Andersa, gdzie miała miejsce kradzież roweru. Dojeżdżając na miejsce funkcjonariusze zauważyli wybiegającego z klatki schodowej mężczyznę. To była pierwsza osoba zatrzymana do spawy. Dwie kolejne kobiety zatrzymano w penetracji kilka ulic dalej. Wszyscy trafili do izby wytrzeźwień. Dzisiaj odpowiedzą za swoje zachowanie. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Podejrzewany o fałszywy alarm zatrzymany
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który prawdopodobnie poinformował o podłożeniu ładunku na Krakowskim Przedmieściu w okolicach Pałacu Prezydenckiego. Na szczęście alarm okazał się fałszywy. Podejrzewany wpadł kilka minut później, w okolicach budki telefonicznej, z której dzwonił. Po nocy spędzonej w izbie wytrzeźwień dzisiaj zajmą się nim śledczy. Może mu grozić do 3 lat więzienia.
-
Odpowie za kradzież pokrywy studzienki
Wczoraj wieczorem po 22.00, policjanci ze Śródmieścia zatrzymali Wiesława K., który idąc ul. Wspólną dźwigał w worku pokrywę studzienki wodnej. Na pytanie skąd jest ten przedmiot mężczyzna odpowiedział, że z pobliskiej budowy. 52-latek noc spędził w policyjnym areszcie a dzisiaj zajmą się nim śledczy, którzy przedstawią mu zarzut kradzieży. Grozi za to do 5 lat więzienia.
-
"Bezpieczna woda" - akcja informacyjno-edukacyjna
"Bezpieczna woda" to promocja bezpiecznego zachowania w wodzie, nad wodą oraz na wodzie dzieci i młodzieży szkolnej w czasie letniego wypoczynki jak również upowszechnienie kultury fizycznej i sportu. Projekt ma zasięg ogólnopolski i ma na celu edukację dzieci i młodzieży szkolnej w temacie bezpiecznego wypoczynku, rozpropagowanie podstawowej wiedzy i zachowania w nagłych niebezpiecznych sytuacjach. Nabyta wiedza przyczyni się, jeśli nie do wyeliminowania to przynajmniej do zmniejszenia ilości wypadków , którym ulegają dzieci i młodzież podczas kąpieli, jak i podczas korzystania ze sprzętu pływającego.
-
Strażacy pomogli ująć sprawców rozboju
Dwóch pijanych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju zatrzymali wczoraj po północy śródmiejscy policjanci i strażacy. Napastnicy pobili przygodnie spotkanego w okolicach ul. Polnej mężczyznę, rabując mu rower, którym jechał. Jednego ze sprawców ujęli strażacy z pobliskiej komendy, drugiego w penetracji policjanci. Obaj trafili do izby wytrzeźwień. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.
-
Złodziejski duet nastolatków
Wczoraj po południu policjanci z patrolówki zatrzymali dwoje dzieci, które okradały śródmiejskich restauratorów. Proceder polegał na tym, że nastolatki obserwowały ogródki restauracyjne, kradnąc pieniądze, które zostawiali klienci w płatnikach po zjedzeniu posiłku. Na chwilę obecną mamy zgłoszenia z trzech lokali na kwotę strat sięgającą kilku tysięcy złotych. 12-latkiem i 16-latką zajmie się sąd rodzinny.
-
Kołpaki kradł i wpadł
Dzisiaj nad ranem śródmiejscy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który ukradł 5 kompletów kołpaków z samochodów zaparkowanych wzdłuż ulicy Nowolipie w centrum. Piotr M. noc spędził w policyjnym areszcie a dzisiaj zajmą się nim śledczy. Mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia.
-
Groził z „granatem” w ręku
O niebezpiecznej sytuacji poinformowały funkcjonariuszy osoby, którym starszy mężczyzna groził trzymając w ręku „granat”. Policjanci z Oddziału Prewencji pełniący służbę w rejonie Pałacu Prezydenckiego natychmiast obezwładnili i zatrzymali 60-latka. Jak się okazało miał on przy sobie skorupę granatu F-1 z zapalnikiem bez ładunku.
-
BEZPIECZNE WAKACJE 2010
WAKACJE W PEŁNI! Dzieci wyruszają na kolonie i obozy, dorośli wyjeżdżają na urlop, wiele osób wybierze aktywny wypoczynek nad wodą lub na górskich szlakach, wielu z nas spędzi urlop podróżując. Częściej niż zwykle odwiedzane są kluby, puby i dyskoteki. Aby uchronić się przed niebezpieczeństwem i jego negatywnymi następstwami, warto przypomnieć sobie czego należy się wystrzegać i na co zwracać szczególną uwagę, aby wakacje minęły bezpiecznie dostarczając tylko pozytywnych niezapomnianych wrażeń.
-
Wpadli na rozboju
Wczoraj po południu policjanci ze stołecznego oddziału prewencji zatrzymali w okolicach Pałacu Kultury i Nauki dwóch napastników, którzy chwilę wcześniej napadli na siedzącego na ławce mężczyznę. Grożąc pobiciem przeszukali mu kieszenie i zabrali paczkę papierosów, gdyż pokrzywdzony nie miał pieniędzy. Za czyn, którego się dopuścili grozi im do 12 lat więzienia.
-
Odpowie za śmierć psa
Wczoraj po południu policjanci i strażnicy miejscy podjęli interwencję w sprawie zamkniętego w samochodzie psa. Ze względu na upał chcąc ratować zwierzę funkcjonariusze straży miejskiej rozbili szybę w drzwiach auta i przewieźli zwierzaka do kliniki weterynaryjnej, gdzie był reanimowany. Niestety zwierze zdechło. W związku z powyższym zatrzymano właściciela samochodu, który teraz odpowie za swoje zachowanie.