Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Włamał sie do auta pod okiem kamery
Kilka dni zajęło śródmiejskim policjantom ustalenie i zatrzymanie sprawcy włamania do samochodu i kradzieży radia. 32-letni Bartłomiej M. przyznał się, że pod osłoną nocy włamał się do alfy i zabrał radioodtwarzacz. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Kto rozpozna złodziejkę portfela?
Śródmiejscy policjanci proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości kobiety, która została zarejestrowana przez kamery monitoringu wewnętrznego w jednym ze sklepów centrum handlowego przy Al. Jana Pawła. Na nagraniu widać dokładnie, jak kobieta wyjmuje z torebki, pozostawionej przez klientkę portfel i odchodzi. Każdy, kto rozpozna kobietę proszony jest o kontakt Komendą Rejonową Policji Warszawa I.
-
Zazdrosny z miłości skończy z zarzutami
Tak kochał, że nie mógł znieść myśli o rozstaniu. 22-letni Mariusz K. śledził swoją ex, wysyłał smsy, a w końcu zagroził, że jak go zostawi to ją zabije. Dziewczyna wystraszyła się gróźb zakochanego chłopaka i poprosiła o pomoc policjantów. Dzisiaj mężczyzna usłyszy prawdopodobnie zarzut znęcania się nad swoją była partnerką. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
19-latka odpowie za rozbój
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 19-letnią Beatę L., która odpowie za napad na młodego mężczyznę. Dziewczyna umówiła się z przyszłą ofiarą na moście Świętokrzyskim i przyszła w towarzystwie 5 kolegów. Ci pobili chłopaka i zabrali dokumenty i telefon. Policjanci wnioskować będą o tymczasowe aresztowanie 19-latki. Za rozbój grozi jej do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Dzień młodego kibica
Tysiące dzieciaków pojawiło się dziś na stadionie Legii Warszawa, by wziąć udział w zabawie zatytułowanej Dzień młodego kibica. Dzieci miały okazję zapoznać się ze sprzętem policyjnym i sprzętem innych służb ratowniczych. Zespół Prewencji Kryminalnej KRP I zapewnił konkursy, malowanki i zwiedzanie ruchomego posterunku.
-
Bił ją patelnią i garnkiem, bo zrobiła gołąbki z cebulą
Śródmiejscy policjanci zatrzymali 35-letniego Leszka R., który znęcał się nad swoją partnerką. Mężczyzna, z reguły nietrzeźwy, bił kobietę pod różnymi pretekstami, zabierał ubrania i wyzywał od najgorszych. Minioną noc spędził w izbie wytrzeźwień. Dzisiaj usłyszy zarzuty znęcania, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Dzień Młodego Kibica
Już 28 maja zapraszamy wszystkie dzieci wraz z opiekunami na imprezę z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3. Od godz. 10.00 do 16.00 na dzieci będą czekały różne atrakcje.
-
Odpowiedzą za łapówki
Policjanci ze śródmieścia zatrzymali dwie osoby, które usiłowały wręczyć łapówki funkcjonariuszom publicznym w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Błażej W.i Kamil K. usłyszeli już zarzuty usiłowania wręczenia korzyści majątkowej. Za czyn którego się dopuścili grozi im do 10 lat więzienia.
-
Historia miłosna z „tulipanem” w tle
Policjanci komisariatu kolejowego zatrzymali mężczyznę, który po kłótni zaatakował swojego znajomego rozbitą butelką. Poszkodowany mężczyzna z raną brzucha trafił do szpitala. Śródmiejscy policjanci pracują nad sprawą i prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zatrzymany mężczyzna usłyszy zarzuty uszkodzenia ciała. Funkcjonariusze już wiedzą, że motywem była bliska znajomość z jedną kobietą.
-
Miał 1,8 promila, spowodował kolizję i uciekł
Zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości usłyszy 30-letni Łukasz P., który najechał na tył mercedesa swoim ssangiem yong. Kierowca ssanga był pijany i po kolizji uciekł z miejsca. Został zatrzymany kilka minut później. Za taki czyn grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Zapraszamy na „Noc Muzeów” w Pałacu Mostowskich
W najbliższą sobotę w godzinach od 21:00 do 01:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy oraz gości do odwiedzenia naszego muzeum zlokalizowanego w siedzibie Komendy Stołecznej Policji w ramach kolejnej „Nocy Muzeów”. W Pałacu Mostowskich czekać będzie na Państwa wiele atrakcji.
-
Wyłudził 7 tys. kredytu i pozostał z niczym
Tzw. „słupa” zatrzymali śródmiejscy policjanci w momencie gdy wrócił, by uzupełnić formalności kredytowe. Mężczyzna posługując się fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu wyłudził 7 tys. zł kredytu. Miał na tym zarobić 500 zł, ale… całą kwotę oddał zleceniodawcy. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci będą wnioskować o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.
-
Znęcał się na ulicy nad szczeniakiem
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad młodziutkim amstaffem. 40-letni Artur S. na ulicy kopał psa i szarpał za smycz. Mężczyzna był pijany i kłócił się z przechodniami, a agresję wyładował na zwierzęciu. Szczeniak trafił pod opiekę Straży dla Zwierząt. Artur S. dzisiaj usłyszy zarzuty znęcania się nad psem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci rozbili zorganizowaną grupę nastolatków
Pięć osób, w tym tylko jednego dorosłego zatrzymali policjanci ze Śródmieścia w związku z kradzieżą roweru. Szajka 15-latków - od złodzieja do pasera - została rozbita, a skradziony 12-latkowi jednoślad odzyskany. Sprawą nastolatków zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Dorosły odpowie za paserstwo przed sądem karnym, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Złodziej srebrnej patery wpadł
Stołeczni wywiadowcy zatrzymali poszukiwanego listem gończym 31-letniego Adriana G. Mężczyzna ma do odsiadki 6 miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże. Dodatkowo wczoraj usłyszał zarzut kradzieży srebrnej patery wartości ponad 2 tys. zł. z jednego z antykwariatów w Śródmieściu. Za ten czyn grozi mu do 5 lat więzienia.
-
Okradła firmę, w której pracowała
Zawierała fikcyjne umowy pożyczek z nieistniejącymi kontrahentami, dzięki czemu wypłaciła z firmowego konta ponad 300 tys. zł, oszukując tym samym pracodawcę. 36-letnia kobieta została zatrzymana przez śródmiejskich policjantów przed siedzibą firmy, w której się zatrudniła. Katarzyna S. usłyszała już zarzut przywłaszczenia powierzonej rzeczy. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Rusza telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych
Od dziś rusza telefon bezpieczeństwa dla turystów, który na czas trwania UEFA EURO 2012 został włączony do uruchomionego w związku z Turniejem systemu bezpieczeństwa. Linia jest obsługiwana w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim, a w czasie Mistrzostw dodatkowo włoskim i hiszpańskim. Operatorzy doradzają turystom, którzy oczekują pomocy ze strony służb publicznych, a w razie potrzeby kontaktują ich bezpośrednio z kompetentnym podmiotem. W celu połączenia się z operatorem wystarczy zadzwonić pod specjalne numery infolinii: 0 800 200 30 (bezpłatny - do obsługi połączeń z sieci stacjonarnych) i 0 608 599 999 (płatny - obsługuje połączenia z sieci komórkowych).
-
Nietrzeźwy kierowca miał w aucie marihuanę
Blisko promil alkoholu miał w organizmie kierowca lexusa zatrzymany przez policjantów ze Śródmieścia. Nie dość tego, mężczyzna miał w schowku w aucie porcję marihuany i przygotowaną do palenia fifkę. Dzisiaj usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości i posiadania narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Raczyli się marihuaną na Chmielnej
Dwóch mężczyzn mających przy sobie marihuanę zatrzymali policjanci ze Śródmieścia. Na widok mundurowych obaj próbowali się pozbyć narkotyków, jednak funkcjonariusze nie dali się zwieść. Dzisiaj mężczyznom zostaną przedstawione zarzuty posiadania narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Nagrody dla wyróżniających się policjantów
Dzisiaj o 11.00 w Centrum Bezpieczeństwa przy ulicy Młynarskiej zostały wręczone nagrody pieniężne dla wyróżniających się policjantów Komendy Stołecznej Policji. Wśród wyróżnionych znalazło się dwóch funkcjonariuszy Komendy Rejonowej Policji Warszawa I.
-
Wybili szyby w amfiteatrze w Łazienkach
Trzech mężczyzn, którzy wybili szyby w drzwiach amfiteatru warszawskich Łazienek i rozpylili proszek z gaśnicy zatrzymali policjanci ze Śródmieścia. Wszyscy byli nietrzeźwi i minioną noc spędzili w izbie wytrzeźwień. Dzisiaj zostaną im przedstawione zarzuty zniszczenia mienia. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Ogólnopolski konkurs fotograficzny "Policja w EURO 2012"
W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej, w ramach kampanii Komendy Głównej Policji "Baw się dobrze. Czuj bezpiecznie", zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Policja w EURO 2012".
-
Ukradli w Śródmieściu, wpadli na Woli
„Zawodowi” złodzieje sklepowi zostali zatrzymani przez policjantów z Woli, tuż po tym, jak w jednym ze śródmiejskich centrów handlowych ukradli firmowe T-shirty i spodenki wartości ponad 300 zł. Nie dość, że zatrzymana para popełniła przestępstwo, to okazało się, że kobieta była poszukiwana przez policjantów Pragi Północ, a mężczyzna przez wołomiński sąd. Dzisiaj oboje usłyszą zarzuty kradzieży.
-
Egipcjanin kradł komórki i portfele
Śródmiejscy policjanci zatrzymali obywatela Egiptu, który wykorzystując nieuwagę klientów lokali w centrum kradł telefony komórkowe i portfele. Podczas zatrzymania, funkcjonariusze znaleźli przy nim 7 telefonów komórkowych. Mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Odpowiedzą za pobicie
Zaledwie kilka minut zajęło śródmiejskim policjantom zatrzymanie dwóch mężczyzn, którzy bez powodu zaatakowali dwóch innych. Jeden z pokrzywdzonych ma złamany nos. Obaj sprawcy byli nietrzeźwi. Minioną noc spędzili w izbie wytrzeźwień. Za pobicie grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.