Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Zatrzymania pseudokibiców – odpalili race, chcieli wykoleić pociąg?
Policjanci zabezpieczający wczorajszy mecz Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok zatrzymali siedmiu mężczyzn, którzy są podejrzani o złamanie prawa. Jeden z kibiców próbował przeskoczyć przez płot. Mężczyzna był bardzo agresywny; uderzył w klatkę piersiową jednego z policjantów. W ręce stołecznych policjantów wpadło trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie na imprezie sportowej środków pirotechnicznych oraz zasłanianie twarzy szalikiem. W Zielonce na tory, po których miał przejechać pociąg z kibicami, poukładane zostały kamienie. Na szczęście powiadomieni w porę policjanci nie dopuścili do katastrofy.
-
Groził zakonnicy nożem
Śródmiejski patrol zatrzymał nietrzeźwego mężczyznę, który groził zakonnicy nożem kuchennym. Mężczyzna próbował wymusić od siostry pieniądze. Roztrzęsiona ukryła się w zakrystii i wezwała pomoc. Dzisiaj Andrzej B. usłyszy zarzuty zmuszania do określonego zachowania. Za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Zabezpieczanie imprez masowych - unijny projekt
Policjanci z Czech, Austrii i Węgier gościli w miniony weekend w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa Śródmieście. Goście, którzy przyjechali w ramach programu UE Leonardo Da Vinci, uczestniczyli w ćwiczeniach na Stadionie Narodowym, zapoznali się z pracą komisariatu rzecznego i przyglądali się zabezpieczeniu meczu Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok.
-
Ukradli z piwnicy komputer
Dwóch mężczyzn, którzy włamali się do piwnicy i ukradli komputer wartości 1500 zł zatrzymali śródmiejscy policjanci. Obaj są dobrze znani funkcjonariuszom. Usłyszeli już zarzuty włamania i kradzieży, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo jeden z nich odpowie za współudział w kradzieży roweru z innej piwnicy.
-
Uważaj na oszusta podającego się za krewnego!
Mimo ostrzeżeń i apeli policjantów oraz kampanii informacyjnych, w dalszym ciągu dochodzi do oszustw na tzw. wnuczka czy krewnego. Wczoraj w Śródmieściu zostały w ten sposób okradzione dwie osoby – 95-letnia staruszka i 84-letni mężczyzna. Łupem oszusta padło 18,5 tysiąca złotych.
-
Ipod i telefon odzyskane, sprawcy zatrzymani
Zaledwie kilka minut zajęło śródmiejskim policjantom zatrzymanie sprawców rozboju. Dwa mężczyźni zaatakowali dwóch innych i grożąc pobiciem ukradli ipoda i telefon komórkowy. Dzisiaj usłyszą zarzuty. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Zatrzymani z heroiną i marihuaną
Co palicie? Zapytał policjant siedzących ławce dwóch mężczyzn. Skręta z marihuany – odpowiedzieli obaj z rozbrajającą szczerością. Po chwili mężczyźni byli już zatrzymani. Przy jednym z nich funkcjonariusze znaleźli woreczek z marihuaną. To nie jedyne zatrzymanie minionej dobry na Śródmieściu. Stołeczni wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn z kilkoma porcjami heroiny. Wszystkim za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Handlowali podrobionymi elektronarzędziami
Młot półpneumatyczny, wkrętarkę i wiertarkę z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm próbowali sprzedać dwa mężczyźni zatrzymani przez śródmiejskich policjantów. Straty, na jakie narazili firmy, to blisko 50 tys. zł. Obaj usłyszeli zarzuty handlu przedmiotami z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.
-
„Nie daj szansy złodziejowi” - akcja znakowania rowerów
W związku z rozpoczęciem sezonu rowerowego informujemy, że w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa I można oznakowac swój rower. Każdy właściciel jednośladu zainteresowany jego oznakowaniem może zgłosić się naszej jednostki Policji w Warszawie przy ul. Dzielnej 12, we wtorki w godz. 14 - 20 i przy ul. Wilczej 21 w czwartki w godz. 10-15 aby skorzystać z „engravera”. Tam funkcjonariusz nanoszący numer, wprowadzi go do specjalnej policyjnej bazy. Należy ze sobą zabrać dowód osobisty i dokumenty.
-
Kibicuj FAIR PLAY
Ponad 100 młodzieży z 4 warszawskich szkół podstawowych wzięła udział w pierwszej akcji śródmiejskiej komendy „Kibicuj fair play”. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film „Kibic”, porozmawiać z policyjnym spottersem i dowiedzieć się o podstawach pierwszej pomocy. Każdy z młodych uczestników spotkania otrzymał zestaw kibica – czapkę, koszulkę i szalik.
-
Ukradł z piwnicy garsonki i damskie buty
Śródmiejscy policjanci zatrzymali 49-letniego Jarosława S., który pod koniec marca włamał się do jednej z piwnic budynku przy ul. Rozbrat. Jego łupem, oprócz metalowych przedmiotów padły również dwie garsonki i damskie buty. Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Złamał strażnikowi palec
„Bóg jest wielki i tylko on może mnie osądzić” – krzyczał do strażników miejskich 22-letni Rafał R. Nietrzeźwy mężczyzna podczas interwencji złamał palec funkcjonariuszowi. Został zatrzymany przez śródmiejski patrol. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Miłośnik AC/DC i QUEEN zatrzymany
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował wynieść ze sklepu muzycznego płyty CD znanych zespołów. Mężczyzna nawet nie tłumaczył się pracownikom ochrony. Był nietrzeźwy . Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Kieszonkowcy zatrzymani po kradzieży portfela
Stołeczni wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch złodziei portfela. Kieszonkowcy okradli pasażerkę autobusu, podczas wsiadania. Obaj mężczyźni są dobrze znani policjantom. Wielokrotnie byli zatrzymywani za kradzieże. Jeszcze dziś usłyszą zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
-
20-latek odpowie za próbę wyłudzenia kredytu
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 20-letniego Łukasza S., który próbował uzyskać kredyt wysokości 30 tys. posługując się fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu. Funkcjonariusze ustalili również, że zaświadczenie ostemplowała mu 54-letnia Danuta L. Kobieta również została zatrzymana i odpowie za współudział. Podczas przeszukania, policjanci znaleźli u niej pieczątki. Obojgu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Po alkoholu, narkotykach i z marihuaną w bieliźnie
Śródmiejscy policjanci zatrzymali kierującego skodą, który był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna przyznał również, że wcześniej palił marihuanę. Dodatkowo, podczas kontroli osobistej, funkcjonariusze znaleźli porcję marihuany ukrytą w… bieliźnie zatrzymanego. Marcin C. jeszcze dziś usłyszy zarzuty posiadania narkotyków i kierowania pod ich wpływem, jak również pod wpływem alkoholu.
-
Z dwoma promilami spowodował kolizję
Śródmiejscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę nissana, który uciekł po tym jak wjechał w tył skody. Kierowca skody nie odpuścił i dogonił sprawcę kolizji. Jak się okazało, 22-letni Krzysztof K. miał w organizmie 2 promile. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.
-
Prawie 35 gram metamfetaminy w matizie
Tyle zabezpieczyli śródmiejscy policjanci patrolując Mariensztat. Funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego Marka W., do którego należały narkotyki. Mężczyzna mętnie tłumaczył się, że znalazł je na trawniku i… chciał oddać policji. Markowi W. zostaną dzisiaj przedstawione zarzuty posiadania środków odurzających. Policjanci będą też sprawdzać czy mężczyzna handlował narkotykami.
-
Zabezpieczenie meczu Lecha z Legią
Spokojnie przebiegał dzisiejszy mecz Legii Warszawa z Lechem Poznań na warszawskim stadionie. Trzy osoby zostały zatrzymane. Jedna z nich odpowie za odpalenie racy przed klubem w pobliżu stadionu, druga za przestępstwo – mężczyzna miał przy sobie materiały pirotechniczne. Wśród kibiców znalazł się również poszukiwany listem gończym. Pierwszy z zatrzymanych już usłyszał wyrok – 2 lata zakazu wstępu na stadion Legii i 600 zł grzywny.
-
Zaczepiał pasażerów, zaatakował policjantkę
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali agresywnego mężczyznę, który najpierw zaczepiał osoby czekające na autobus, a później zaatakował policjantkę. Funkcjonariuszka wracała po służbie do domu, gdy zauważyła awanturującego się mężczyznę. 21-latek uderzył ją pięścią w twarz, a wiedząc że jest policjantką groził połamaniem rąk.
-
Nie jestem pijany
Tak tłumaczył się o 1 w nocy kierujący nissanem obywatel Izraela. Badanie krwi wykazało jednak prawie promil alkoholu w organizmie mężczyzny. 46-letni kierowca został zatrzymany. Policjanci przedstawili mu zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Nietrzeźwa zaatakowała policjantów
Śródmiejscy policjanci zatrzymali nietrzeźwą pracownicę jednego ze sklepów na Stawki, która nie stosowała się do poleceń funkcjonariuszy. Kobieta była agresywna i uderzyła pięścią w klatkę piersiową jednego z policjantów, a drugiego kopała. Już usłyszała zarzuty dwukrotnego naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. 45-letniej kobiecie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Impreza po amfetaminie
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby, które miały przy sobie amfetaminę. Kobieta i mężczyzna właśnie wyszli z klubu przy Żurawiej po kilkugodzinnej imprezie. Oboje usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Pracownicy wynieśli z budowy elektronarzędzia
Dwóch mężczyzn - pracowników budowy przy Złotej zatrzymali śródmiejscy policjanci. Pracownicy włamali się do magazynu i wynieśli narzędzia wartości 20 tys. zł. Mieli zamiar zarobić dodatkowo na sprzedaży sprzętu. Policjanci szybko doszli do tego, kto ukradł narzędzia i odzyskali je. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Włamał się do trzech autobusów pod PKiN
Stołeczni wywiadowcy zatrzymali „na gorąco” mężczyznę, który włamał się do trzech autobusów zaparkowanych pod Pałacem Kultury i Nauki. 34-letni Marcin R. kradł z autokarów radia, odtwarzacze video, klucze i inne drobne przedmioty. Za czyny, których się dopuścił grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.