Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Zatrzymany poszukiwany ENA
Śródmiejscy policjanci zatrzymali poszukiwanego przez niemiecką policję 49-letniego Dariusza B. Mężczyzna ma na swoim koncie oszustwa gospodarcze na wielką skalę. Teraz będzie oczekiwał na ekstradycję do Niemiec.
-
Areszt dla sprawcy napadów na staruszki
Na trzy miesiące do aresztu trafił 25-letni Daniel D., któremu przedstawiono 8 zarzutów rozbojów na paniach w podeszłym wieku. Policjanci z warszawskiego Śródmieścia kilka dni pracowali nad ustaleniem tożsamości i zatrzymaniem sprawcy napadów na kobiety. Mężczyzna atakował tylko starsze, schorowane kobiety, używając ciężkich kamieni. Zadawał ciosy w tył głowy i okradał.
-
Złodziej roweru wpadł w ręce policji
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się na strych budynku przy Fabrycznej i ukradł rower. Mężczyzna wrócił na miejsce przestępstwa, by ukraść drugi jednoślad. Wtedy zauważył go właściciel pojazdów i zadzwonił na policję. 49-letni Jarosław S. odpowie za włamanie i kradzież, ze co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Prawie 3,5 promila i dwóch pasażerów w taksówce
O 3.30 nad ranem śródmiejscy policjanci zatrzymali kierowcę taksówki, który miał na pokładzie dwóch pasażerów i…. prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna wsiadł do mercedesa wraz z kolegami, bo… jechał do nocnego po wódkę. Policjanci przedstawią mu zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Wycieczka z Lublina skończyła się w izbie dziecka
Trzech nastolatków z wycieczki szkolnej z Lublina zakończyło zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik w… izbie dziecka. Młodzież, podczas przerwy, paliła pod Centrum marihuanę. Śródmiejscy policjanci z referatu ds. nieletnich zatrzymali młodzieńców. Jeden z nich miał sfałszowaną legitymację szkolną, drugi odpowie za posiadanie narkotyków, a trzeci za ich udzielanie.
-
Ukradł koszulkę wartości 300 zł
Zarzut kradzieży usłyszał 18-letni Kamil S., który w jednym z centrów handlowych ukradł t-shirta wartości ponad 300 zł. Mężczyzna ukrył ubranie w „nerce” noszonej na pasku i próbował opuścić sklep. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Kradli pręty z budy metra warszawskiego
Dwóch mężczyzn, którzy ukradli metalowe pręty z budowy mera zatrzymali śródmiejscy policjanci. Obaj byli nietrzeźwi. Jak tłumaczyli policjantom chcieli sprzedać materiał w skupie złomu i… kupić alkohol. Teraz odpowiedzą za kradzież, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Zjadł pizzę i nie zapłacił
Zarzut szalbierstwa usłyszał 33-letni Piotr P., który wraz z kolegą zjadł posiłek w restauracji na Al. Solidarności i opuścił lokal nie płacąc. Chwilę później został zatrzymany przez śródmiejskich policjantów, którym pomógł świadek zdarzenia. Piotrowi K. grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub aresztu.
-
Oszuści swoją ofiarę wypatrzyli w szpitalu
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali oszusta próbującego wyłudzić pieniądze od starszej kobiety. Obywatel Słowacji wspólnie ze znajomą zaczepili kobietę w szpitalu, prosząc o pożyczkę na operację. Poszkodowana dała 2 tys. złotych, a po kolejne 6 tysięcy pojechali do banku. Plany oszustom pokrzyżowała kasjerka, która zorientowała się w przestępstwie i powiadomiła policjantów.
-
Nagrodzeni za obywatelską postawę
Czterech młodych mężczyzn, którzy ujęli złodzieja portfela zostało nagrodzonych przez Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I i burmistrza dzielnicy Śródmieście. Wręczenie pamiątkowych tabliczek i upominków odbyło się w gabinecie burmistrza. Młodzi ludzie opowiedzieli o sytuacji , w której brali udział.
-
Tymczasowy areszt za kradzieże sklepowe
Na 3 miesiące do aresztu trafił notoryczny złodziej, który kradł w centrach handlowych odzież, a później sprzedawał ją na jednym z warszawskich bazarów. Mężczyzna tylko od stycznia tego roku był 4-krotnie zatrzymywany przez śródmiejskich policjantów. Za każdym razem chodziło o markowe ciuchy.
-
Pół kilograma marihuany w hondzie
Narkotyki znaleźli śródmiejscy policjanci, kontrolując samochód, w którym siedziało pięciu mężczyzn. Dwóch z nich przyznało się, że kupiło „towar”, a pozostali nic o tym nie wiedzieli. Policjanci przedstawili im zarzuty posiadania i nabycia środków odurzających. Obaj dobrowolnie poddali się karze.
-
Awantura z taksówkarzem skończyła się w komendzie
Za zniszczenie mienia odpowie 38-letni Piotr W., który skopał drzwi w taksówce. Mężczyzna został zatrzymany ubiegłej nocy na Foksalu. Już w komendzie przy Wilczej zaczął robić szpagaty, a później klęczał i modlił się, nie reagując na polecenia funkcjonariuszy. Resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień.
-
Policjant po służbie zatrzymał mężczyznę z marihuaną
Oczekujący na autobus do domu, policjant wracający ze służby zatrzymał mężczyznę, który ostentacyjnie palił marihuanę. 21-letni Adam R. miał przy sobie kolejną działkę. Jak tłumaczył się policjantowi – to na własny użytek. Przypominamy, że polskie prawo nadal przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie, nawet najmniejszej ilości, narkotyków.
-
Policjanci są wśród nas
Szkoła Podstawowa nr 32 zwyciężyła w drugim etapie konkursu „Policjanci są wśród nas”, który dziś przed południem został przeprowadzony przy ul. Lewartowskiego. Oznacza to, że jej uczniowie będą brali udział w finale konkursu. Uczniowie musieli popisać się nie tylko wiedzą ogólna na temat policji, ale również sprawnością fizyczną. Każdy z biorących udział otrzymał od śródmiejskich policjantów zestaw kibica fair play i dyplom uczestnictwa.
-
Kłamał, że zgubił prawo jazdy
Śródmiejscy policjanci zatrzymali 24-letniego Karola N., który mimo zakazu prowadzenia pojazdów, przyjechał toyotą do pracy. Mężczyzna próbował okłamać funkcjonariuszy, mówiąc, że zgubił prawo jazdy. Za złamanie zakazu sądowego grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Poszukujemy sprawcy kradzieży DVD
Policjanci ze Śródmieścia poszukują mężczyzny, który został uwieczniony na nagraniach z kamer monitoringu w jednym ze sklepów przy Al. Jana Pawła. Mężczyzna ukradł odtwarzacz DVD. Prokuratura Śródmieście Północ wydała zgodę na upublicznienie wizerunku złodzieja. Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę na zdjęciu proszony jest o kontakt z Komendą Rejonową Policji przy ul. Wilczej.
-
Zrywał kolczyki starszym kobietom i okradł głuchoniemego
Kilka minut zajęło śródmiejskim policjantom zatrzymanie złodzieja złotych kolczyków. Mężczyzna zerwał je z uszu starszej kobiety, która zaczęła krzyczeć, wzywając pomocy. Wołanie usłyszeli mundurowi, którzy nieopodal patrolowali ulice. Zatrzymany Kamil K. ma na swoim koncie podobne przestępstwa. Już wiadomo, że jest sprawcą kolejnego rozboju.
-
Policjanci poszukują sprawców oszustwa metodą „ Na Policjanta”
Policjanci wołomińskiej Komendy poszukują sprawców oszustwa metodą „ Na Policjanta” do jakiego doszło 28 lutego 2012r w Markach. Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców tego przestępstwa lub świadkowie, proszeni są o kontakt z najbliższą jednostką Policji.
-
Cudzoziemiec uderzył policjantkę
Zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszki Policji usłyszał 40-letni obywatel Wielkiej Brytanii, który uderzył policjantkę w twarz. Dla funkcjonariuszki skończyło się to trzema szwami na wardze. Mężczyzna nie pamiętał tego faktu, bo… był pijany. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd zadecyduje o karze, jaka spotka Brytyjczyka.
-
Grafficiarz zatrzymany
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w przejściu podziemnym Solec/Wilanowska malował spreyem obraźliwe epitety dotyczące dwóch klubów piłkarskich. Adam W. trafił do izby zatrzymań. Dzisiaj odpowie za bezprawne umieszczanie napisów. Grozi mu kara ograniczenia wolności lub grzywny.
-
Imprezy masowe w stolicach Europy
Bezpieczne imprezy masowe w dużych aglomeracjach UE: działania Policji w zapobieganiu i zwalczaniu przestępstw im towarzyszącym – pod takim tytułem odbyło się międzynarodowe seminarium w ramach europejskiego programu „Zapobieganie i zwalczanie –przestępczości” (ISEC). Wzięli w nim udział policjanci ze śródmiejskiej komendy, Wilna, Budapesztu i Berlina, którzy mieli okazję wymienić się doświadczeniami w zabezpieczaniu zgromadzeń i imprez masowych.
-
Policja, Fundacja Dzieci Niczyje i Microsoft - bezpieczeństwo w sieci
Jutro, 12 marca br. wolontariusze z firmy Microsoft wraz z Fundacją Dzieci Niczyje przeprowadzą szkolenia 60 funkcjonariuszy z warszawskiej policji. Warsztaty są inicjatywą Komendy Rejonowej Policji z dzielnicy Warszawa Wola, pod auspicjami Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej i Biura Prewencji Komendy Głównej Policji w Warszawie. Ich celem jest przybliżenie policjantom mającym styczność z dziećmi i młodzieżą, informacji na temat tego, w jaki sposób tłumaczyć najmłodszym istotne kwestie związan
-
Zabrał 20 zł i uderzył dziewczynę w twarz
Trzy miesiące w tymczasowym areszcie spędzi 28-letni mężczyzna, który pokłócił się ze swoją sympatią, zabrał jej 20 zł i pobił ją. Patrykowi Z. przedstawiono zarzut kradzieży rozbójniczej, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Nie oszuka już "na wnuczka"
Dwa zarzuty oszustwa usłyszał 44-letni Andrzej K. zatrzymanych przez śródmiejskich policjantów. Mężczyzna co najmniej kilkakrotnie okradł starsze osoby metodą „na wnuczka”. W jednym przypadku miał to być zakup działki, w innym kupno obligacji, na które „rodzina” potrzebowała pieniędzy. Andrzejowi K. grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd już zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.