Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Zamieszanie w reanult – trzech nietrzeźwych mężczyzn
Jazda wężykiem, zamiana na miejsca w renault– tak wyglądał nocny powrót do domu trzech młodych mężczyzn. Wszyscy zostali zatrzymani przez śródmiejskich policjantów. Żaden z nich nie chciał przyznać się do kierowania autem. Policjanci ustalają, który z mężczyzn odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.
-
Wypiłem kilka piw i drinka
Tak tłumaczył się policjantom ruchu drogowego mężczyzna zatrzymany na Al. Jerozolimskich/Nowy Świat. 24-laetni Daniel N. miał w organizmie 2,7 promila alkoholu kierując citroenem berlingo. Resztę nocy mężczyzna spędził w izbie wytrzeźwień.
-
Mecz Polska - Portugalia, ważne informacje
W związku z planowanym meczem towarzyskim pomiędzy Polską, a Portugalią, który odbędzie się w środę, 29 lutego, na Stadionie Narodowym, Biuro Drogownictwa i Komunikacji m.st. Warszawy opracowało specjalną organizację ruchu na warszawskich ulicach. Stołeczna Policja uruchomi w tym dniu infolinię o utrudnieniach w ruchu drogowym.
-
Kłótnia o drzwi – ruszył z nożem na sąsiada
Zarzut kierowania gróźb usłyszał 75-letni mężczyzna, który ruszył z nożem na sąsiada krzycząc „teraz zabiję cię…”. A poszło o niesprawne drzwi wejściowe do mieszkania przewracające się na drzwi, zatrzymanego przez policjantów ze Śródmieścia, Pawła M. Mężczyźnie za sąsiedzkie swary grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Miało być wykroczenie, jest zarzut za przestępstwo
Ukradł dwie półlitrowe butelki wódki z marketu spożywczego. Policjanci mieli rozliczyć go za wykroczenie, ale… 50-letni Jerzy D. nie chciał pogodzić się z koniecznością badania alkomatem i zaczął wyzywać policjantów. Podczas prowadzenie do radiowozu – napluł na jednego z funkcjonariuszy. Śródmiejscy dochodzeniowcy już przedstawili mu zarzut znieważenia, za co grozi do roku pozbawienia wolności.
-
Z marihuaną wpadł w ręce dzielnicowego
Dzielnicowy ze Śródmieścia zatrzymał młodego mężczyznę, który miał przy sobie narkotyki. Marihuanę – 18-latek miał schowaną w kieszeni spodni. Teraz odpowie za posiadanie środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Awantura skończyła się w policyjnym areszcie
Miała to by zwykła interwencja dotycząca kłótni z taksówkarzem. Jednak, gdy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że trzech awanturników ma przy sobie kokainę i marihuanę. Mężczyźni trafili do policyjnej izby zatrzymań. Dzisiaj zostały im przedstawione zarzuty posiadania środków odurzających. Za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Nowy komendant KRP I
Mł. insp. Sławomir Piekut został dziś Komendantem Rejonowym Policji Warszawa I. Komendanta przedstawił kadrze kierowniczej, nadinsp. Mirosław Schossler Komendant Stołeczny Policji. Uroczystość odbyła się w świetlicy śródmiejskiej komendy.
-
Handel narkotykami z rozbojem w tle
6 osób zatrzymali śródmiejscy policjanci w związku ze zdarzeniem, które miało miejsce ubiegłej nocy. Na początku wyglądało to na typowy rozbój, ale w trakcie wyszło na jaw, że poszło o handel działką amfetaminy i zbyt małą zapłatę. Dzisiaj policjanci będą ustalać, kto odpowie za rozbój, handel i posiadanie narkotyków.
-
Pożegnanie komendantów i policjantów w KRP I
Komendant Rejonowy Policji Warszawa I insp. Marek Maruchniak wraz z I zastępcą asp. sztab. Andrzejem Królem i 16 policjantami śródmiejskiej komendy odeszli dziś na zasłużoną emeryturę. Policjanci pożegnali się z jednostką i sztandarem komendy Stołecznej Policji w obecności zaproszonych gości i kadry. Każdy z odchodzących otrzymał pamiątkowe dyplomy i podziękowania za wieloletnią służbę.
-
Szukamy właścicieli rowerów
Śródmiejscy policjanci poszukują właścicieli odzyskanych po kradzieży rowerów. Jednoślady trafiły do komendy po kilku realizacjach związanych z rozbijaniem grup złodziei . Każdy, kto rozpozna swój jednoślad proszony jest o kontakt z Komendą Rejonową Policji Warszawa I.
-
Z dwoma promilami na rusztowaniu
Trzech pijanych pracowników budowy przy Niskiej zatrzymali śródmiejscy policjanci. Mężczyźni wykonywali prace na rusztowaniach, mając po dwa promile alkoholu w organizmie. Po wypitej wódce stali się agresywni. Skończyli dzień w izbie wytrzeźwień. Odpowiedzą za wykroczenie wykonywania pracy pod wpływem alkoholu.
-
Na manifestację przyszedł z petardami
Stołeczni wywiadowcy zatrzymali podczas wczorajszej demonstracji mężczyznę, który rzucił petardą. Przy sobie miał 37 petard różnego rodzaju. Robert R. był nietrzeźwy. W organizmie miał 1,5 promila. Mężczyzna odpowie za posiadanie środków pirotechnicznych podczas zgromadzenia publicznego. Grozi mu grzywna i ograniczenie wolności.
-
Próbował wyłudzić prawie 15 tys. euro
52-letniego obywatela Bułgarii zatrzymali policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą śródmiejskiej komendy. Mężczyzna próbował podjąć prawie 15 tys. euro z konta, które założył kilka dni wcześniej. Bułgar usłyszał zarzuty usiłowania wyłudzenia. Sąd zadecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.
-
Kto podpalił witrynę?
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenie szklanej witryny przy Al. Jerozolimskich. Jeden z nich okazał się poszukiwanym przez praski sąd. Funkcjonariusze śródmiejskiej dochodzeniówki ustalają, który z mężczyzn jest winien zniszczenia. Za taki czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Sprawca rozboju zatrzymany
Śródmiejscy policjanci zatrzymali jednego ze sprawców rozboju, do którego doszło 11 lutego. Mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu. Zostanie mu przedstawiony zarzut rozboju, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Był tak pijany, że zasnął na kierownicy
Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który miał 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna zasnął na kierownicy stojąc na światłach na Wybrzeżu Gdańskim/Sanguszki. Zaniepokojeni świadkowie myśleli, że mężczyzna zasłabł. Jak się później okazało ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Ukradli z piwnicy… maszyny do szycia i grzejniki
Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali 3 osoby, które włamały się do jednej z piwnic budynku przy ul. Myśliwieckiej. Sprawcy próbowali wynieś z piwnicy grzejniki i maszyny do szycia. Nie zdążyli, bo… zauważył ich właściciel. Policjanci przedstawili dwóm mężczyznom zarzut włamania i kradzieży. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Oszuści na „wnuczka” wciąż działają
Mimo wielu przestróg, wciąż zdarzają się przypadki oszustw na tzw. „wnuczka” lub „krewnego”. Tylko od początku roku policjanci ze Śródmieścia otrzymali 4 zgłoszenia dotyczące tego typu kradzieży. Łupem złodziei padło kilkadziesiąt tysięcy złotych. Apelujemy do wnuków i dzieci osób starszych o przypominanie swoim nestorom rodu, by nie wpuszczali obcych do mieszkań.
-
Pościg za nietrzeźwym w centrum Warszawy
Policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który mimo wyraźnych sygnałów nie zatrzymał się do kontroli. Dopiero po pościgu i blokadzie kierowca toyoty zatrzymał się. Jak się okazało, mężczyzna miał 0.79 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie przedstawiono zarzut stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym i kierowania w stanie nietrzeźwości.
-
Miała być adrenalina, a skończyło się zarzutami
Dwie 19-latki skończyły zakupy w śródmiejskiej komendzie. Dziewczyny zostały namówione przez swoją koleżankę do kradzieży w jednym z centrów handlowych. Jak tłumaczyły się zatrzymane, przyjaciółka zapewniła, że jest to bardzo proste i podnosi adrenalinę. Obie nastolatki usłyszały zarzuty i poddały się dobrowolnie karze.
-
Zatrzymane dwie pary braci
Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy odpowiedzą czterej mężczyźni zatrzymani przez śródmiejskich policjantów. Bracia zaatakowali funkcjonariuszy straży miejskiej, wyzywając i szarpiąc się z nimi podczas interwencji. Wszyscy są znani organom ścigania. Teraz grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Próbowała ukraść pierścionek z diamentami
Śródmiejscy policjanci zatrzymali 38-letnią Magdalenę K., która próbowała ukraść złoty pierścionek z diamentami wartości ponad 2 tys zł. Kobieta tłumaczyła się funkcjonariuszom, że potrzebowała pieniędzy dla chorego ojca. Został jej przedstawiony zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Działka heroiny „schowana” w dłoni
Stołeczni wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie heroinę. Na widok funkcjonariuszy nerwowo odrzucił zawiniątko z narkotykiem. Śródmiejscy dochodzeniowcy przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków. Za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Łupem padła myszka
Za kradzież myszy komputerowej odpowie 29-letni Radosław K. zatrzymany przez śródmiejskich funkcjonariuszy. Mężczyzna próbował wynieść ze sklepu towar nie płacąc. Został przyłapany przez pracowników ochrony. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.