Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Napadł na obcokrajowca wychodzącego z kantoru
Policjanci z wydziału wywiadowczo patrolowego zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o rozbój. 27-latek usiłując wyrwać portfel obywatelowi Islandii zabrał mu z niego część dopiero, co wymienionych pieniędzy. Policjanci odzyskali zrabowane pieniądze a Kamilowi S. za popełnione przestępstwo grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Włamywał się i kradł zawsze w ten sam sposób
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże i włamania do mieszkań. 29-letni Tomasz K. za pomocą śrubokręta i łomu poważał drzwi wejściowe. Łupem sprawcy padało wszystko to, co później bez trudu można było sprzedać. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Był poszukiwany listem gończym za oszustwo
Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę poszukiwanego za oszustwo. 30-letni Krzysztof A. na podstawie fikcyjnych dokumentów podpisał umowę z operatorem telefonii komórkowej narażając firmę na straty finansowe. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Kierowca prowadził pod wpływem narkotyków, a pasażer miał je przy sobie
Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali dwie osoby podejrzewane o prowadzenie pojazdu pod wpływem marihuany oraz jej posiadanie. Kierowcy vw golfa Michałowi W. za jazdę pod wpływem środków odurzających oraz ich posiadanie grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Ten sam wymiar kary pozbawienia wolności grozi pasażerowi Mikołajowi S. za posiadanie marihuany.
-
„Bezpieczne Wakacje” z Komenda Rejonową Policji Warszawa I
Niedługo mija półmetek wakacyjnego wypoczynku. Kolejne szkoły w Dzielnicy Śródmieście rozpoczynają działanie w ramach "Wakacji w Mieście". Z pośród wielu atrakcji jakie zapewniają swoim uczestnikom znalazło się miejsce na rozmowy o bezpieczeństwie w których czynny udział biorą Policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej Komendy Rejonowej Policji Warszawa I.
-
Odpowiedzą za próbę wręczenia łapówki
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali wręczyć im pieniądze za odstąpienie od czynności służbowych. Piotr J. rozbił szybę w drzwiach klatki schodowej. Wojciech G. kierował samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Za czyn, którego się dopuścili grozi im do 8 lat więzienia.
-
Zatrzymani po meczu pierwszej kolejki
Podczas sobotniego meczu pierwszej kolejki pomiędzy Legią Warszawa a Widzewem Łódź policjanci zatrzymali trzech pseudokibiców. Dwóch z nich odpowie za używanie środków pirotechnicznych jeden za znieważenie funkcjonariusza.
-
Śmiertelne ciosy zadała mu kuchennym nożem
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali kobietę podejrzaną o zabójstwo. Stanisława M. wielokrotnie pchnęła nożem swojego męża. Ciosy okazały się śmiertelne, mężczyzna zmarł w swoim mieszkaniu. 60-latce za popełnione przestępstwo grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.
-
„Tulipan” rozkochiwał w sobie kobiety, okradał je i znikał
Policjanci z wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne oszustwa. Marcin S. po krótkiej znajomości z przygodnie poznanymi kobietami namawiał je do otwarcia firm i wzięcia na nie drogiego sprzętu telekomunikacyjnego. Po kilku dniach znikał z nim bez śladu. 33-latek zapraszał kobiety do wynajętych luksusowych apartamentów, z których po pewnym czasie wyprowadzał się nie płacąc. Sąd aresztował już tymczasowo mężczyznę na 3 miesiące.
-
Uroczyste obchody Święta Policji w KRP Warszawa I
Kilkadziesiąt policjantek i policjantów ze śródmiejskiej komendy zostało dziś wyróżnionych aktami nominacyjnymi na wyższe stopnie oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Burmistrza Dzielnicy Śródmieście. W uroczystości uczestniczył Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Dariusz Działo oraz przedstawiciele władz miasta, dzielnicy Śródmieście, sądów, prokuratur, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i innych instytucji.
-
W mieszkaniu była impreza, alkohol i trzy poszukiwane dziewczyny
Policjanci z wydziału wywiadowczo patrolowego zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o rozpijanie małoletnich dziewczyn, które zbiegły z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Sprawa wyszła na jaw, kiedy lokatorzy poprosili policjantów o interwencję w związku z zakłócaniem ciszy nocnej przez 28-letni Mariusz W. i innych uczestników prywatki.
-
Po kłótni z dziewczyną zdemolował klatkę schodową
Policjanci z ogniwa wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę, który wszczął awanturę, po czym zdemolował wejście do bloku, jego otoczenie, windę oraz wyposażenie klatki schodowej. 26-letni Michał P. był pijany. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Zapraszamy na obchody Święta Policji
W tym roku oficjalne obchody Święta Policji w garnizonie warszawskim rozpoczęło wyjątkowe dla każdej jednostki wydarzenie. 16 lipca Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim nadano sztandar, który jest symbolem największych wartości, poszanowania tradycji oraz dowodem uznania społeczności lokalnej dla funkcjonariuszy Policji za ich trudną i niebezpieczną służbę. W kolejnych dniach, tj. 19 – 21 lipca Komenda Stołeczna Policji aktywnie włączy się w centralne obchody organizowane przez Komendę Główną Policji.
-
Ze skradzioną bramą niesioną nad głowami szli przez centrum miasta
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, Polaka I Łotysza, którzy nocą z kradzioną bramą niesioną nad głowami maszerowali ulicami miasta. Metalowy element miał trafić do najbliższego punktu skupu złomu, ale z uwagi na późną porę sprawcy zamieszali najpierw schować go w zaroślach a dopiero następnego dnia sprzedać. 63-letniemu Wojciechowi Ł. i jemu 23-letniemu koledze z Łotwy za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Nękał swoją sąsiadkę, odpowie za stalking
Policjanci z wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o stalking. 45-letni Piotr S, sms-ami i „głuchymi” telefonami nękał swoją sąsiadkę. Kobieta zgłosiła sprawę policji. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Posługując się różnymi paszportami wyłudzał telefony i usługi telekomunikacyjne, za uwolnienie proponowal łapówkę
Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 31-letniego obywatela Belgi podejrzanego o oszustwa polegające na wyłudzeniu kilkunastu markowych telefonów komórkowych i umów telekomunikacyjnych. Mężczyzna podając się za przedstawiciela rożnych fikcyjnych firm podpisywał w ich imieniu stosowne dokumenty. Podczas zatrzymania 31-latka policjanci w jednym z butów znaleźli kluczyk do luksusowego samochodu, którym mężczyzna przyjechał sfinalizować transakcję.
-
Zatrudniał się, a później znikał z utargiem i towarem
Policjanci z wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże. Paweł K. zatrudniał się w różnego rodzaju placówkach handlowych, po czym znikał z pieniędzmi i sprzedawanym w sklepach towarem. Mężczyzna był poszukiwany, między innymi do sprawy przywłaszczenia. Nie wykluczone że oprócz Warszawy w podobny sposób działał także w innych regionach Polski. Za popełnione przestępstwa 30-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Okradały przypadkowo napotkane kobiety
Dwie złodziejki kieszonkowe zatrzymali policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego we współpracy ze swoimi kolegami z wydziału operacyjno-rozpoznawczego. Grażyna M. i Anna M. typowały swoje ofiary wśród kobiet, klientek rożnego rodzaju sklepów. Kradły między innymi portfele i telefony komórkowe. Za to przestępstwo kieszonkowcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Narkotyki i wagę schował do sejfu, tam miały być bezpieczne
Dzielnicowy ze Śródmieścia zatrzymał kobietę i mężczyznę, przy których znalazł narkotyki. To był jednak dopiero początek kłopotów 25-latka. Dzięki interwencji policjanta wyszło na jaw, że Radosław B. prawdopodobnie handluje środkami odurzającymi. W jego mieszkaniu w specjalnym sejfie policjanci znaleźli kilka paczek z marihuaną oraz wagę służącą do porcjowania narkotyków. O dalszym losie Radosława B. i 21-letniej Agaty L. zadecyduje teraz sąd.
-
Operator monitoringu zauważył zaginioną 8-latkę, policjanci przekazali ją mamie
Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania zaginionej w centrum miasta 8-letniej Emilii już po 25 minutach zakończyły się odnalezieniem dziecka. Akcję nadzorował Komendant Rejonowy ze Śródmieścia, który do poszukiwań zaangażował podległych policjantów wszystkich rodzajów służb. Błąkającą się po Placu Trzech Krzyży dziewczynkę zauważył operator monitoringu, nie spuszczając jej już z oka powiadomił policjantów o miejscu, w który się znajduje. Policjanci przekazali zapłakaną córeczkę uradowanej ze szczęśliwego finału poszukiwań mamie.
-
Przyszedł do kasyna grać a przy okazji...
Policjanci z ogniwa wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 40-letniego obywatela Rosji, który w jednym z kasyn przywłaszczył sobie portfel grającego w nim mężczyzny. Pokrzywdzony dzięki szybkiej interwencji wywiadowców oraz nagraniu z monitoringu odzyskał skradzione przedmioty a sprawca przestępstwa trafił do policyjnego aresztu. Za to co zrobił 40-latkowi grozi kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.
-
Wtargnął na stadion w trakcie imprezy masowej
Policjanci z ogniwa wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę, który podczas trwania imprezy sportowej wdarł się jedno z boisk stadionu przy ulicy Łazienkowskiej. 19-letni Krystian K. był pijany, miał we krwi prawie 2 promile alkoholu. Mężczyźnie zgodnie z przepisami Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych grozi kara grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
-
Ukrywał w mieszkaniach tysiące paczek papierosów z przemytu
Śródmiejscy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który w zajmowanym przez siebie pokoju i innym mieszkaniu przechowywał 3300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wszystko wskazuje na to, że wyroby tytoniowe różnych marek były przeznaczone do dalszej dystrybucji a zatrzymany pełnił prawdopodobnie rolę hurtownika lub szefa grupy pracujących dla niego „mrówek”. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonego przez policjantów towaru przekroczyła 20 tysięcy złotych. Gdyby nie interwencja policjantów skarb państwa z tytułu nieopłaconych podatków straciłby prawie 60 tysięcy złotych.
-
Okradł dziecko bawiące się w piaskownicy
„Tam są, tam!” - tymi słowami interweniujących policjantów zaalarmowało dziecko na widok sprawcy kradzieży. Chwilę wcześniej przypadkowy mężczyzna ukradł dziewczynce telefon komórkowy i uciekł w towarzystwie innej osoby. Dziecko rozpoznało złodzieja i wskazało go policjantom z ogniwa wywiadowczo-patrolowego, którzy po krótkim pościgu zatrzymali 22-latka i jego kompana. Policjanci odzyskali także skradziony telefon. Za popełnione przestępstwo Pawłowi S. grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Po kradzieży dowiedział się, że jest poszukiwany listem gończym
Policjanci z ogniwa wywiadowczo patrolowego zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się kradzieży w jednym centrów handlowych. Chwilę później okazało się, że 57-latek od prawie 2 lat jest poszukiwany listem gończym do sprawy innego wykroczenia. Andrzej G. zgodnie z sądowym nakazem został przewieziony do najbliższego zakładu karnego w celu odbycia zasądzonego wyroku.