Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Złodziej roweru w rękach policji
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował wyprowadzić z klatki schodowej rower. Właściciel jednośladu usłyszał na schodach hałas i kiedy wyszedł na schody zobaczył trzech mężczyzn, którzy kradli jego dwa rowery. Jednego z nich udało mu się zatrzymać i odzyskać rower. Policjanci szukają pozostałych sprawców kradzieży.
-
Poszukujemy świadków wypadku
Śrómiejscy policjanci poszukują świadków wypadku, do którego doszło 6 czerwca o godz. 9.30 na skrzyżowaniu ulic Słomińskiego z Szymanowską. Kierujący fordem mondeo potrącił pieszego na wyznaczonym przejściu dla pieszych.
-
Szarpali się z policjantami
To miała być typowa interwencja po kradzieży sklepowej. Policjanci mieli ukarać za wykroczenie mężczyznę, który ukradł zgrzewkę piwa i wybiegł z nią ze sklepu. Jak się jednak okazało był bardzo agresywny i nie chciał podać swoich danych. „Na pomoc” rzucił się kolega krewkiego piwosza. Doszło do szarpaniny z policjantami, która zakończyła się zarzutami za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.
-
Patrole rowerowe w Śródmieściu
Policjanci – rowerzyści ruszyli w teren, patrolując zielone obszary w Śródmieściu. Patrole rowerowe spotkać można będzie na Agrykoli, wzdłuż Wisły na bulwarach i w Łazienkach Królewskich. Planowany czas prowadzenia tych działań będzie uzależniony od pogody, ale wstępnie już wiadomo, że patrol rowerowy będzie wyjeżdżał do służby, co najmniej do końca września.
-
"Policyjne" Segwaye w Warszawie
Na warszawskich ulicach pojawiły się pojazdy Segway, które będą testowane przez stołecznych policjantów. Komenda Stołeczna otrzymała na miesiąc 4 Segwaye. Pojazdy będą wykorzystywane w służbie patrolowej, szczególnie w miejscach takich jak Starówka, Krakowskie Przedmieście i nabrzeżne bulwary.
-
Wystraszył się munduru i wyrzucił marihuanę
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który na ich widok wyrzucił marihuanę. Jak się okazało w skarpecie ukrył fifkę do palenia narkotyku. Dzisiaj funkcjonariusze śródmiejskiej dochodzeniówki przedstawią u zarzut posiadania narkotyków. Za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
„Co, będziecie do mnie strzelać?”
Tak wykrzykiwał do policjantów pasażer kontrolowanego samochodu, chociaż go nie dotyczyła interwencja. Mężczyzna szarpał też śródmiejskich policjantów za mundury, chcąc „pomóc” kierującej koleżance, która miała odpowiedzieć za wykroczenie drogowe. Wojciechowi K. zostały przedstawione dwa zarzuty – naruszenia nietykalności cielesnej policjantów i znieważenia. Za te czyny grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Mimo wyroku wsiadł za kółko po alkoholu
Policjanci stołecznej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 24-letni Albert S. nie dość, że był po kilku piwach to jak się później okazało został skazany w tym roku za kierowanie pod wpływem alkoholu. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Złodziej i włamywacz w potrzasku
Na trzy miesiące do aresztu trafił mężczyzna, który włamywał się do piwnic w Śródmieściu. Adrian L. na swoim koncie ma również kradzież laptopa, kurtki i zapalniczki z mieszkania przy ul. Lewartowskiego. Policjanci zatrzymali mężczyznę, kiedy przysypiał we własnym aucie. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Segway’e w Warszawie
Na warszawskich ulicach niebawem pojawią się nowoczesne pojazdy Segway, które będą testowane przez stołecznych policjantów. Komenda Stołeczna otrzymała na miesiąc 4 Segway’ów. Ich prezentacja odbędzie się na Placu Zamkowym już dzisiaj.
-
Amfetaminę schowała w staniku
Śródmiejscy kryminalni zatrzymali 39-letnią kobietę, która miała przy sobie 4 porcje amfetaminy. W mieszkaniu kobiety znaleziono kolejne 5 torebek z narkotykiem. Jolanta B. została zatrzymana na pasażu Wiecha. Policjanci przedstawili jej zarzut posiadania narkotyków. Za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Nie mieli na piwo – pobili
Dwóch mężczyzn odpowie za pobicie 24-latka, którego zaczepili na Pl. Defilad. Obaj pobili, bo mężczyzna odmówił pieniędzy na piwo… Sprawcy zostali zatrzymani kilka minut później przez śródmiejskich patrolowców. Zostały im już przedstawione zarzuty. Za czyn, jakiego się dopuścili grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Domowa plantacja marihuany
Kryminalni ze Śródmieścia zlikwidowali domową plantację marihuany. Zatrzymany mężczyzna tłumaczył się, że hodował krzaczki na własny użytek, bo narkotyk jest coraz droższy. Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu wagę elektroniczną, wentylator i doniczki z sadzonkami. Mężczyźnie przedstawiono trzy zarzuty dotyczące uprawiania, posiadania marihuany i przyrządów do produkcji narkotyku.
-
Kieszonkowcy w potrzasku
Po 16.00 policjanci ze stołecznego wywiadu zauważyli kobietę i mężczyznę wchodzących do kolejnych restauracji przy Nowym Świecie obserwując siedzące tam osoby. Takie zachowanie jest właściwe złodziejom kieszonkowym szukającym swojej ofiary. Funkcjonariusze nie musieli długo czekać na to aby przekonać się, że mieli rację. Po kilku minutach obserwowane osoby okradły gościa jednej z tamtejszych kawiarni. Zatrzymani są dobrze znani policjantom w stolicy. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Kolejny zatrzymany do sprawy kradzieży na "wnuczka"
Na początku maja policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który wraz ze swoją przyszłą ofiarą jechał odebrać pieniądze. Dzięki przytomnej reakcji świadka i szybkim powiadomieniu policji 91-letni staruszek nie został pozbawiony kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dzisiaj rano zatrzymany został drugi ze sprawców tego zdarzenia. To już kolejny "wnuczek", który trafił w ręce śródmiejskich śledczych. Za usiłowanie oszustwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Chcieli wyłudzić 50 tysięcy złotych
Wczoraj przed południem policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Stołecznej zorganizowali zasadzkę na kolejnych nieuczciwych kredytobiorców. W ich sidła wpadli 37-letni Adam W i 37-letni Piotr S. Zatrzymani mężczyźni posługując się sfałszowanymi dokumentami chcieli wyłudzić 50 tys. zł. Za czyn, którego się dopuścili grozi do 8 lat więzienia.
-
Sfałszował abonament parkingowy
Nie zgadzam się z wysokością opłat parkingowych – tak tłumaczył się mężczyzna policjantom, którzy zatrzymali go za przerobienie karty abonamentowej. Sprawa wyszła na jaw podczas kontroli pracowników Zarządu Dróg Miejskich. Mężczyźnie zostanie jeszcze dziś przestawiony zarzut. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Jak być bezpiecznym podczas wakacji?
O tym dowiedzieli się dzisiaj pacjenci Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. Policjanci z Zespołu Prewencji Kryminalnej śródmiejskiej komendy mówili o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą woda, o tym, jak zachować się podczas pieszych wędrówek w górach. Najmłodsi przypomnieli sobie również numery alarmowe służb ratowniczych i co zrobić w przypadku zgubienia się.
-
Damski bokser zatrzymany
Interwencją pogotowia i policji zakończyła się wyprawa do klubokawiarni dla trójki znajomych. Podczas zabawy zaczepił ich nieznajomy mężczyzna, który po wyjściu na zewnątrz zaatakował dwie osoby. Damski bokser został zatrzymany przez policjantów tuż po zajściu. Jego ofiary trafiły do szpitala z obrażeniami głów. Policjanci wyjaśniają, jak doszło do pobicia.
-
Po alkoholu wiózł dwóch pasażerów
Stołeczni wywiadowcy zatrzymali o 3 nad ranem nietrzeźwego kierowcę matiza. Dariusz N. wiózł ze sobą dwóch pasażerów. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że wypił tylko piwo. Badanie alkomatem wykazało 0,65 promila alkoholu w organizmie. Śródmiejscy dochodzeniowy przedstawią mu dzisiaj zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.
-
Uciekał przed radiowozem na rowerze
Pijanego rowerzystę zatrzymali śródmiejscy policjanci. Mężczyzna jechał kwadrans po pierwszej w nocy ul. Marszałkowską. Mimo wyraźnego polecenia mundurowych nie chciał zatrzymać się do kontroli. Rowerzysta miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Dzisiaj zostanie mu przedstawiony zarzut.
-
Bezpieczne wakacje
Do wakacji zostało już tylko kilka dni. Na ostatni dzwonek z niecierpliwością czekają mali i duzi, bo lato dla wszystkich jest czasem wypoczynku, wytchnienia i relaksu. Zanim jednak wyjedziemy na urlop, przypomnijmy sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa. Wszystko po to, by długo wyczekiwany odpoczynek minął bez nieprzyjemnych niespodzianek.
-
Przyłapany na kradzieży roweru
Wczoraj przed 13.00 policjanci ze śródmiejskiej patrolówki wezwani zostali do interwencji przy ul. Jana Pawła II, gdzie miała miejsce kradzież roweru. Tam pracownik pobliskiej szkoły wskazał Romana S. informując funkcjonariuszy, że to jest sprawca kradzieży jednośladu. Właśnie to on ujął sprawcę zdarzenia. 43-latek mając prawie 2 promile trafił do izby wytrzeźwień. Dzisiaj usłyszy zarzuty kradzieży. Grozi za to do 5 lat więzienia.
-
Nietrzeźwy i uciekinier w jednym samochodzie
Policjanci ze śródmieścia dzisiaj w nocy pojechali do interwencji na ul. Grzybowską. Tam według relacji świadka miał być samochód, który prowadził nietrzeźwy kierowca. Na miejscu zatrzymano kierowcę z promilami i nieletniego na ucieczce z placówki opiekuńczej. Za prowadzenie pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia.
-
Wybili zęby, bo wstawił się za kolegą
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które pobiły na Nowym Świecie mężczyznę. Motywem było to, iż poszkodowany wstawił się za kolegą, wcześniej zaczepionym przez napastników. Obaj sprawcy byli pijani i trafili do izby wytrzeźwień. Dzisiaj dochodzeniowy będą sprawdzać okoliczności tego zdarzenia. Za pobicie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.