Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Areszt dla złodzieja samochodów
Dziuplę z kradzionymi samochodami namierzyli policjanci ze Śródmieścia w podwarszawskich Ząbkach. Funkcjonariusze odzyskali skradzioną w styczniu na Żoliborzu mazdę i toyotę avensis, która została skradziona w połowie lutego w centrum. Na posesji policjanci odnaleźli również część mercedesa i różne podzespoły samochodowe oraz wyposażenie. Zatrzymano złodzieja i pasera jednocześnie – 27 letniego Adama Z. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące
-
Okradł w centrum handlowym trzech nastolatków
17-letniego Macieja H. zatrzymali policjanci ze Śródmieścia w związku z rozbojem, do którego doszło w centrum handlowym przy Jana Pawła 8 lutego. Mężczyzna wraz z kolegą zastraszając trzech 16-latków ukradł portfel i pieniądze. Jego wspólnik został dziś zatrzymany przez policjantów z Pragi – za inny rozbój. Maciej H. prawdopodobnie jeszcze dziś usłyszy zarzuty rozboju, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Próbowali wyłudzić telefon przy pomocy fałszywego zaświadczenia
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali w salonie z telefonami komórkowymi wyłudzić telefon. Funkcjonariusze znaleźli przy jednym z nich pieczątkę i druki in blanco oraz wypełnione zaświadczenia o zatrudnieniu. Drugi z mężczyzn miał być tylko słupem podpisującym umowę telekomunikacyjną. Dziś obaj usłyszą zarzuty.
-
Miłośnik damskiej garderoby zatrzymany
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wyniósł ze sklepu przy Nowym Świecie cztery pary damskich spodni. Jak się okazało złodziej wrócił do sklepu po kilku dniach – wcześniej jego łupem padły damskie swetry. Mężczyzna dzisiaj usłyszy zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
"Bezpieczne osiedle" w Warszawie
Ponad 70 przedstawicieli Grup Osiedlowych z 18 dzielnic wraz z dzielnicowymi odebrało z rąk Prezydent Warszawy dyplomy, jako podziękowanie za działalność w programie „Bezpieczne osiedle”. W uroczystości brał również udział Zastępca Komendanta Stołecznego Policji mł. Insp. Robert Szydło.
-
Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw
Od 25 lutego do 5 marca wzorem lat ubiegłych, organizowany jest Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych. Przedsięwzięcie realizowane jest z inicjatywy ministerstwa sprawiedliwości we współpracy z sądami, prokuratorami, policją i organizacjami pozarządowymi. Wszystkie osoby, które nie wiedzą, jak rozwiązać trudne życiowe sytuacje, doznają krzywdy lub są świadkami przestępstw zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy fachowców.
-
Odpowie za fałszywy alarm
Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu Dominikowie K. za spowodowanie fałszywego alarmu. Mężczyzna trzykrotnie dzwonił i informował o podłożeniu bomby w sądzie przy Chopina. Przez jego głupi żart ewakuowano 500 osób i zaangażowano wszystkie służby, by sprawdzić informację. Tożsamość żartownisia ustalili śródmiejscy policjanci, którzy wnioskować będą o tymczasowe aresztowanie.
-
Złodzieje torebki zatrzymani
Zarzut kradzieży torebki usłyszy dzisiaj para, która została zatrzymana wczoraj wieczorem tuż po zdarzeniu. Kobieta i mężczyzna okradli w jednej z restauracji w centrum klientkę. Pokrzywdzonej pomogli inni klienci restauracji. Sprawcy zdążyli się pozbyć łupu, ale torebka została odzyskana. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
„Hans” ukradł dwie pary spodni i dwie skórzane kurtki
Śródmiejski patrol zatrzymał 33-letniego mężczyznę, który wyniósł ze sklepu w centrum handlowym dwie pary spodni i skórzane kurtki. Mężczyzna posłużył się specjalną torbą, ale został zauważony przez pracownika ochrony. Rafał P. ps. Hans jest znany policji. Dziś usłyszy zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Groził nożem i kastetem sprzedawcy kwiatów
Zarzut kierowania gróźb karalnych usłyszy dziś 36-letni Zbigniew S., który „zakazał” sprzedaży kwiatów innemu mężczyźnie. „Zakaz” próbował wymusić, grożąc 30-centymetrowym nożem i kastetem. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów warszawskiego metra. Później trafił do komendy przy Wilczej.
-
Podawał fałszywe dane, bo był poszukiwany
Listem gończym i czterema nakazami doprowadzenia był poszukiwany 20-letni Piotr Z., zatrzymany przez śródmiejski patrol. Mężczyzna mający na swoim koncie kradzieże, rozboje i włamania był poszukiwany w Opolu, Tarnowie, Brzegu i Tuchowie. Podczas interwencji podawał fałszywe dane.
-
Poszukiwany ENA zatrzymany w Śródmieściu
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania i listem gończym 72-letniego Andrzeja K. Mężczyzna ma zasądzony do odsiadki wyrok 4 lat pozbawienia wolności za przestępstwo seksualne na nieletniej. Ukrywał się od 2007 roku, również poza granicami kraju.
-
Jechał z 2 promilami, bez prawa jazdy i dokumentów
Kierującego BMW zatrzymali policjanci ze Śródmieścia. 22-letni Stanisław S. nie dość, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, to nie miał przy sobie żadnych dokumentów auta. Badanie alkomatem wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Stanisław S. usłysz dziś zarzut kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Uszkodzili automaty z napojami
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie próbowali wyjąć pieniądze z automatów z napojami w centrum handlowym. Mężczyźni uszkodzili automaty manipulując przy nich drutem. Dzisiaj usłyszą prawdopodobnie zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Areszt dla notorycznego włamywacza
Na trzy miesiące do aresztu trafił 52-letni Jacek S., który od trzech miesięcy włamywał się do piekarni, sklepów i restauracji w centrum. Podczas rozmowy, mężczyzna przyznał się do co najmniej siedmiu włamań i kradzieży pieniędzy z kasetek. Usłyszał 13 zarzutów. W ręce funkcjonariuszy wpadł też jego pomocnik. 44-letni Artur K. ukrywał się na działkach w Ząbkach. Dziś sąd zadecyduje o tymczasowym aresztowaniu.
-
Miał przy sobie marihuanę i kierował pod jej wpływem
Śródmiejski patrol zatrzymał kierującego toyotą corollą, który miał przy sobie marihuanę. Badanie przeprowadzone w szpitalu wykazały obecność narkotyku w organizmie 32-letniego Nikodema R. Wcześniej mężczyzna zarzekał się, że znalazł zawiniątko, ale nie ma pojęcia co to jest. Dziś usłyszy zarzuty posiadania narkotyków i kierowania pod ich wpływem.
-
Wyniósł z centrum rozrywki kulę do gry w kręgle
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wyniósł z centrum rozrywki przy Dobrej kulę do gry w kręgle. Przez nikogo nie zauważony niósł ją w ręku i schował w konsekwencji w aucie. Sprawa wyszła na jaw, kiedy przez centrum wywiązała się awantura i funkcjonariusze zainterweniowali. Za kradzież kuli 24-letniemu Krzysztofowi S. grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Ona uderzyła dwóch pasażerów, on uszkodził szybę w autobusie
Śródmiejscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy wywołali awanturę w autobusie nocnej linii N12. Oboje zaczepiali pasażerów, wyzywali kierowcę, a w konsekwencji uszkodzili wycieraczkę i drzwi autobusu. Byli pod wpływem alkoholu - trafili do izby wytrzeźwień. Jeszcze dziś usłyszą zarzuty uszkodzenia mienia. Za taki czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Sąsiedzi wynieśli mięso z lodówki, słodycze i telefon
Mięso, słodycze, telefon komórkowy i pieniądze ze skarbonki – te rzeczy wynieśli z jednego z mieszkań bloku przy Grzybowskiej dwaj mężczyźni. W lokalu byli wcześniej razem z gospodarzem. Na drugi dzień oddali mięso i telefon. Policjanci zatrzymali nieuczciwych sąsiadów. Mężczyźni trafili do izby wytrzeźwień. Dziś prawdopodobnie usłyszą zarzuty.
-
Dozory i zakazy wstępu na mecze Polonii i Legii
Trzech z czterech zatrzymanych wczoraj przez śródmiejskich policjantów mężczyzn będzie raz w tygodniu stawiało się w jednostce policji, by podpisać listę osób dozorowanych. Mężczyźni mają również zakaz wstępu na mecze Polonii i Legi i w tym czasie muszą pojawić się w komisariatach. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w zbiegowisku i ataku na pracowników ochrony oraz mienie.
-
Zaginiony Stanisław Walicki
Policjanci poszukują 29-letniego Stanisława Walickiego. Mężczyzna, 31 stycznia wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił oraz nie skontaktował się z rodziną. Ubrany był w czarną kurtkę do pasa bez kaptura, czarną wełnianą czapkę z białym cienkim paskiem, buty sportowe czarne i miał przy sobie czarną saszetkę na pasek.
-
Kolejne zatrzymania chuliganów po meczu Polonii z Legią
Czterech mężczyzn, którzy brali udział w zamieszkach na stadionie Legii podczas ubiegłorocznych rozgrywek derbowych z Polonią zatrzymali policjanci ze Śródmieścia. Wszyscy odpowiedzą za udział w zbiegowisku połączony z gwałtownym zamachem na pracowników ochrony stadionu i mienie. Do tej pory wytypowano blisko 100 osób, z których ponad 60 osób usłyszało zarzuty za wykroczenia, 14 osobom przedstawiono zarzuty za przestępstwa. Policjanci planują kolejne zatrzymania.
-
Od kilku lat znęcał się nad żoną
O tymczasowe aresztowanie wnioskowali policjanci w stosunku do mężczyzny, który od kilku lat znęca się nad żoną. Policjanci zatrzymali mężczyznę w mieszkaniu, gdzie miała miejsce gehenna kobiety. Mąż poniżał ją, wyzywał i utrudniał dostęp do jedzenia oraz wyłudzał pieniądze, które przepijał. Za znęcanie grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
-
52-latek w wysp ukradł fartuch rtg i kopał w ścianę
Lekarze udzielili mu pomocy, a on w zamian chciał wyjść w fartuchu rentgenowskim wartości 5 tys. zł i do tego zniszczył ściankę w szpitalu na Solcu. Mężczyzna o podwójnym obywatelstwie: irlandzkim i brytyjskim był pod wpływem alkoholu. O 7. rano miał prawie 1,5 promila. Teraz odpowie za usiłowanie kradzieży i zniszczenie mienia.
-
Gruzini kradli markowe ubrania
Dwóch obywateli Gruzji, którzy próbowali wynieść ze sklepu markowe, drogie ubrania zatrzymali śródmiejscy policjanci. Część odzieży mężczyźni mieli na sobie, a część w torbach. Ich łupem padł np. garnitur wartości blisko 2,5 tys. zł. Dzisiaj obaj usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.