Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw
Od 25 lutego do 5 marca wzorem lat ubiegłych, organizowany jest Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych. Przedsięwzięcie realizowane jest z inicjatywy ministerstwa sprawiedliwości we współpracy z sądami, prokuratorami, policją i organizacjami pozarządowymi. Wszystkie osoby, które nie wiedzą, jak rozwiązać trudne życiowe sytuacje, doznają krzywdy lub są świadkami przestępstw zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy fachowców.
Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw będzie trwał od 25 lutego do 2 marca. W działania na rzecz pomocy ofiarom przestępstw, jak co roku, włączają się także stołeczni policjanci.
Z myślą o ofiarach przestępstw w ośrodkach pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem pełnić będą dyżury: prawnik, psycholog, pracownik socjalny i policjant od poniedziałku do piątku od 10.00 do 18.00, a w sobotę od 10.00 do 13.00. Lista ośrodków znajduje się pod adresem www.pokrzywdzeni.gov.pl
Każda osoba potrzebująca pomocy może też zwrócić się bezpośrednio do jednostki policji.
W Warszawie wyznaczeni policjanci pełnić będą takie dyżury wspólnie z prawnikiem, psychologiem i pracownikiem socjalnym w siedzibie Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, przy ul. Korotyńskiego 13. W podwarszawskich powiatach dyżury ustalone zostaną wspólnie z przedstawicielami ośrodków pomocy społecznej.
25 lutego przy Korotyńskiego dyżurować będą policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I (10.00- 18.00).
Policjanci zachęcać będą podczas codziennej służby do skorzystania z bezpłatnych konsultacji wszystkich tych, którzy potrzebują pomocy w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, doznają krzywdy i nie wiedzą, jakie działania powinni w takich sytuacjach podjąć.W Komendzie Rejonowej Policji Warszawa I będzie można skorzystac z porad od 25 lutego do 1 marca w godz. 10-18.
ah