Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
To nie był krewny, to był oszust
Mówił, że jest mężem jej wnuczki. Prosił o pilną pożyczkę 20 tys. złotych. Na szczęście 73-latka nie dała się nabrać. Zadzwoniła do prawdziwego męża wnuczki od którego dowiedziała się, że on nie potrzebuje żadnych pieniędzy. Umówiła się z mężczyzną pod bankiem w centrum. O wszystkim opowiedziała też swojemu dzielnicowemu z komendy przy ul. Wilczej. 20-letni Łukasz G. wpadł w zasadzkę przygotowaną przed placówka bankową. Za usiłowanie oszustwa grozi mu do 8 lat więzienia.
-
Ukradł samochód a wpadł na kradzieży kompletu kluczy
Młodego mężczyznę zatrzymali wczoraj wieczorem stołeczni policjanci po tym jak najpierw brał udział w kradzieży osobowej toyoty, a następnie kilka godzin później w kradzieży kompletu śrubokrętów. Trudno by było połączyć te dwa wydarzenia gdyby nie fakt, że sprawcy tej drugiej kradzieży przyjechali do marketu kradzionym samochodem. Zatrzymany Tomasz B. wielokrotnie w przeszłości notowany był za przestępczość samochodową. Teraz mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem samochodu oraz usiłowanie kradzieży kompletu śrubokrętów. za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 10 lat więzienia.
-
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego
Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, są pozbawieni jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez pojazd jadący z dużą prędkością praktycznie nie mają szans na przeżycie. Dlatego 26 lutego policjanci stołecznej drogówki przeprowadzą działania, podczas których będą reagowali na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów, motorowerzystów, jak również kierujących pojazdami, którzy nieprawidłowym zachowaniem na drogach powodują zagrożenie dla wymienionej grupy osób.
-
Napadł bo zabrakło mu na piwo
Wczoraj w nocy policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali w penetracji mężczyznę, który chwilę wcześniej przewrócił na ziemię i usiłował okraść młodą kobietę. Jak później tłumaczył funkcjonariuszom napadł bo zabrakło mu na piwo. Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie, a dzisiaj odpowie za swoje zachowanie. Za czyn, którego się dopuścił grozi do 12 lat więzienia.
-
Zatrzymani za rozbój
Trzech pijanych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju zatrzymali wczoraj około 23.00 śródmiejscy policjanci. Napastnicy pobili przygodnie spotkanego w okolicach Pałacu Kultury i Nauki mężczyznę, żądając od niego telefonu i pieniędzy. Sprawcy zdarzenia wpadli kilka ulic dalej, w czasie przeszukania odnaleziono zrabowany telefon. Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.
-
Nietrzeźwy kierujący ściął latarnię
Po alkoholu wsiadł za kierownicę swojego seata. Jadąc w kierunku mostu Świętokrzyskiego nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w latarnię. Siła uderzenia była na tyle duża, że samochód niemalże przeciął słup. Kolizja okazała się na tyle poważna, że kierujący z obrażeniami jest hospitalizowany. Grozi mu za to do 2 lat więzienia.
-
TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW
W dniach 22 luty – 28 luty 2010r. w ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” Komenda Rejonowa Policji Warszawa I organizuje w siedzibie przy ul. Wilczej 21 punkt informacyjno- konsultacyjny dla ofiar przestepstw.
-
Odśnież chodnik i dach
Policjanci przypominają o konieczności odśnieżania dachów i chodników oraz usuwania tworzących się sopli lodowych. Obowiązki te spoczywają na właścicielach i administratorach budynków. Śliskie i zasypane śniegiem lub błotem chodniki, szczególnie przy ciągach komunikacyjnych, mają duży wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Spadające z dachów sople lub ciężkie zwały śniegu mogą stanowić zagrożenie dla przechodniów.
-
Pijany kierowca uszkodził cztery samochody
Policjanci patrolujący Powiśle zauważyli wczoraj wieczorem, że BMW jadące ul. Solec ma wystrzelone poduszki powietrzne. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy kierujący nie potrzebuje pomocy. gdy zatrzymali samochód do kontroli okazało się, że kierowca jest pijany a poduszki wystrzeliły, gdy jadąc wzdłuż ulicy uszkodził 4 zaparkowane tam samochody.
-
Oszustwo wyszło na jaw
Sfałszowane dokumenty załatwił za pośrednictwem nieznanego mu mężczyzny. Na ich podstawie próbował wyłudzić z banku w centrum ponad 16 tys. złotych. Andrzej L. wpadł w ręce policjantów z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą ze Śródmieścia, gdy przyszedł do banku podpisać umowę kredytową i odebrać pieniądze. Za czyn, którego się dopuścił grozi do 8 lat więzienia.
-
Chciał okraść puszkę z datkami
Wczoraj przed godziną 16.00 policyjny patrolujący okolice Krakowskiego Przedmieścia pojechał do interwencji w jednym ze staromiejskich kościołów. Tam według informacji miała być ujęta osoba, która usiłowała wyciągać pieniądze z puszki do której wierni wrzucali datki. Na miejscu policjanci zatrzymali Andrzeja S. Dzisiaj mężczyzna odpowie za swoje zachowanie. Za usiłowanie kradzieży grozi do 5 lat wiezienia.
-
Łupem były klocki
Wczoraj po południu policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła mężczyznę, który chciał ukraść pudełko klocków znanej firmy o wartości 570 zł. 32 letni Tomasz K. wszedł do sklepu wziął z półki pudełko klocków, z którymi chciał wyjść nie płacąc za zabrany towar. Gdy wychodził bramki przeciwkradzieżowe zaalarmowały pracowników ochrony, którzy po krótkim pościgu ujęli sprawcę zdarzenia. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
PÓŁFINAŁ XV EDYCJI KONKURSU „POZNAJMY SIĘ BLIŻEJ” W KRP WARSZAWA I
Wczoraj w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa I odbył się półfinał XV edycji konkursu „Poznajmy się bliżej”, adresatami którego byli uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych znajdujących się na terenie dzielnicy Śródmieście. Konkurs „Poznajmy się bliżej” jest integralną częścią programu profilaktycznego pn. „Bezpieczna Szkoła”.
-
Pijany kierowca wjechał w radiowóz
Miał 2,2 promila alkoholu we krwi i wsiadł za kierownicę swojego forda. Jadąc ul. Marszałkowską na wysokości ul. Wspólnej nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w tył policyjnego radiowozu zatrzymującego się przed światłami. Na szczęście kolizja nie okazała się poważna i nikt nie wymagał pomocy lekarskiej. Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali sprawcę zdarzenia 59 letniego Zbigniewa S. Grozi mu za to do 2 lat więzienia.
-
Markowe ubrania wrócą do sklepu
Wczoraj wieczorem policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła kobietę i mężczyznę, którzy chcieli ukraść kilka markowych bluzek i koszul o wartości prawie 1000zł. Zatrzymana para była przygotowana do kradzieży i miała ze sobą cęgi do przecinania zabezpieczeń przeciwkradzieżowych. Wpadli gdy wychodzili ze sklepu nie płacąc za towar. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Kradzież okazała się fikcją
Śródmiejscy kryminalni zatrzymali kolejną osobę do fałszywego zawiadomienia o przestępstwie. Tym razem był to 22 Andrzej G. Mężczyzna zgłosił się na Policję ponieważ, jak twierdził został napadnięty i okradziony, kiedy wieczorem wracał do domu. Jak się okazało, wszystko wymyślił bo nie chciał mieć problemów z wyrobieniem nowych dokumentów. Mężczyzna będzie odpowiadał za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań. Grozi mu za to do 3 lat więzienia.
-
Wpadł na kradzieży książek
Wczoraj w południe, policjanci ze śródmiejskiej patrolówki zatrzymali w chwilę po kradzieży starszego mężczyznę, który z księgarni w centrum zabrał 12 książek i programów komputerowych oraz pluszową maskotkę o wartości ponad 600 zł. Sprawca zdarzenia wszedł między półki i wkładał do torby kolejne tomy nie wiedząc, że jest bacznie obserwowany przez ochronę obiektu. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Trzech nietrzeźwych kierowców w Walentynki
Śródmiejscy policjanci i strażnicy miejscy zatrzymali wczoraj kolejnych nietrzeźwych kierowców. Trzech pijanych mężczyzn wsiadło za kierownice swoich aut mając grubo ponad 1 promil alkoholu. Dwaj noc spędzili w izbie wytrzeźwień a jeden w policyjnym areszcie. dzisiaj wszyscy odpowiedzą za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Grozi im za to do 2 lat więzienia.
-
Wróć bezpiecznie z zimowych ferii
Najbliższe dni to wzmożone podróże związane z powrotami z ferii zimowych. To, czy bezpiecznie dojedziemy do domu w dużej mierze zależy od właściwego przygotowania samochodu i siebie do zimowej podróży. Dlatego też policjanci przypominają o najważniejszych rzeczach, które należy wykonać i zabrać przed wyjazdem. Jeśli planujesz dłuższą podróż miej przygotowaną pod ręką skrobaczkę do szyb, utrzymuj co najmniej połowę pojemności zbiornika paliwa, słuchaj komunikatów radiowych o aktualnych warunkach drogowych, podróżuj w ciągu dnia i jeśli to możliwe, w towarzystwie przynajmniej jednej osoby dorosłej.
-
Nowy Telefon Zaufania – profesjonalny, bezpłatny, dla każdego
Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego uruchomił pierwszą bezpłatną, ogólnopolską Poradnię Telefoniczną 116 123 dla osób przeżywających kryzys emocjonalny. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00 pod bezpłatnym numerem telefonu 116 123 dyżurować będą specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia PTP, udzielając wsparcia i pomocy psychologicznej osobom potrzebującym.
-
Odpowiedzą za pornografię z udziałem dzieci
Kilka dni temu w naszej jednostce zostało złożone zawiadomienie o rozprzestrzenianiu w sieci pornografii dziecięcej. Fundacja monitorująca strony internetowe została powiadomiona przez administratora jednego z portali społecznościowych, że na koncie ich użytkownika są przechowywane zdjęcia i filmy z pornografią dziecięcą. Po ustaleniu do kogo należało konto i sprawdzeniu miejsca zamieszkania funkcjonariusze operacyjni wczoraj rano zatrzymali dwóch mężczyzn. W czasie przeszukania zabezpieczono trzy komputery i ponad 40 dysków zawierających treści pornograficzne. Sprawą teraz zajmie się prokurator. Za rozprzestrzenianie pornografii dziecięcej grozi do 8 lat wiezienia.
-
Markowe ubrania wrócą do sklepu
Wczoraj wieczorem policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła kobietę, która chciała ukraść kilka bluzek i dwie pary spodni sygnowane marką znanego projektanta mody o wartości 3370zł. Zatrzymana był przygotowana do kradzieży i miała ze sobą specjalną torbę zagłuszającą pracę bramek alarmowych. Wpadła gdy wychodziła ze sklepu nie płacąc za towar. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Kierowały nim narkotyki
Wczoraj wieczorem policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej jadącego w okolicach Pl. Mirowskiego mercedesa, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po wstępnych czynnościach było już wiadomo że kierujący pojazdem Robert O. był pod wpływem narkotyków, policjanci ustalili także, iż prowadzący nie posiadał uprawnień do kierowania autem i jest poszukiwany listem gończym do osadzenia w areszcie.
-
Podpisanie porozumienia w sprawie Lokalnych Systemów Monitoringu
W Śródmieściu rusza pierwszy w Warszawie Lokalny System Monitoringu, który ma za zadanie aktywizację społeczności lokalnych do działań zwiększających bezpieczeństwo, wspieranie lokalnych inicjatyw instalowania systemów wizyjnego monitoringu zagrożeń i zapewnienie partnerom społecznym pomocy merytorycznej. Jest to wspólna inicjatywa Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Policji i Dzielnicy Śródmieście.
-
Ukradł saszetkę z pieniędzmi, teraz za to odpowie
Wczoraj po południu policjanci ze Śródmieścia zostali wezwani do centrum handlowego, gdzie klienci i ochrona ujęli w pościgu sprawcę kradzieży pieniędzy ze sklepu. Sprawca zdarzenia wykorzystał nieuwagę sprzedawczyni kradnąc ze stoiska saszetkę z pieniędzmi. Po krótkim pościgu został ujęty przez klientów centrum i przekazany ochronie obiektu. Za czyn, którego dopuścił się 23 latek grozi mu do 5 lat więzienia.