Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Pijany potrącił 20-latka, uszkodził auto i uciekł
21-letni kierujący czarną toyotą został zatrzymany przez śródmiejskich policjantów kilka minut po tym, jak potrącił na Smolnej 20-latka i uciekł z miejsca zdarzenia. Młody człowiek był pod wpływem alkoholu, ale nie chciał poddać się badaniu na jego zwartość. Dodatkowo nie miał uprawnień do kierowania. Ofiara nietrzeźwego kierowcy ze złamaną nogą i ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala. Dzisiaj śródmiejscy dochodzeniowy przedstawią zarzuty sprawcy wypadku.
-
Złamał zakaz prowadzenia pojazdów
Od tego roku jeszcze prze dwa lata nie powinien prowadzić samochodu. Mimo to wsiadł za kierownicę hondy i ruszył w miasto. Policjanci zatrzymali 28-letniego Mariusza R. tuż po tym, jak mężczyzna został ujęty przez straż za popełnione wykroczenia. Zatrzymany dobrowolnie poddał się karze roku w zawieszeniu na 2 lata i zakazowi prowadzenia pojazdów na 5 lat.
-
Po alkoholu i narkotykach, z kokainą w kieszeni
Śródmiejscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę citroena, który nie dość, że był pod wpływem narkotyków i alkoholu, to miał przy sobie porcję kokainy. Mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy, a ważność badań technicznych w citroenie skończyła się w styczniu tego roku. Przestawiono mu dwa zarzuty. 37-latek poddał się dobrowolnie karze m.in. 6 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata i 3-letniemu zakazowi prowadzenia pojazdów.
-
Handlował pirackimi nagraniami
430 płyt CD i DVD z pirackimi nagraniami, zatrzymany 26-letni Maciej K. - to wynik pracy śródmiejskich policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze wzięli wczoraj pod lupę giełdę komputerową przy ul. Batorego. Zatrzymany mężczyzna handlował pirackim oprogramowaniem komputerowym, grami, filmami i muzyką. Zostaną mu przedstawione zarzuty z ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych.
-
Mieli przy sobie marihuanę
Zarzuty posiadania środków odurzających przedstawili policjanci ze Śródmieścia dwóm mężczyznom, którzy mieli przy sobie marihuanę. Pierwszy został zatrzymany na ul. Bonifraterskiej 20 minut po północy. Drugi niespełna 15 minut później na Nowym Świecie. Przypominamy, że posiadanie nawet najmniejszej porcji narkotyków jest w Polsce zabronione. Za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
A miał być tylko mandat
Zarzutami znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy zakończyła się interwencja podjęta przy ul. Traugutta na warszawskim Śródmieściu. Mężczyzna miał być ukarany mandatem za… oddawanie moczu na chodnik, jednak nie chciał się z tym pogodzić i wywołał awanturę. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
-
18-latka okradła 3 sklepy
Śródmiejscy policjanci zatrzymali 18-letnią Natalię Ż., która wczoraj w ciągu kilkunastu minut okradła trzy sklepy w jednym z centrów handlowych. Łupem kobiety padły ubrania wartości ponad 1700 złotych. Natalii Ż. został już przedstawiony zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Zrywał w tramwajach złote kolczyki
Podczas przerw w pracy szedł do sklepu używaną odzieżą, kupował tanie ubranie i zaczynał swój przestępczy proceder. Obserwował kobiety, które miały w uszach złote kolczyki. Wsiadał za nimi do tramwaju i zrywał biżuterię. Śródmiejscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę. Ustalenie jego tożsamości zajęło funkcjonariuszom zaledwie kilka dni. Marcin M. czterokrotnie ukradł kobietom kolczyki. Zostaną mu przedstawione zarzuty kradzieży. Sąd zadecyduje o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.
-
Znicz 2011
Dziś rozpoczną się działania policyjne pn. „Znicz 2011”. Każdego roku przed dniem Wszystkich Świętych panuje wzmożony ruch na głównych trasach komunikacyjnych i na drogach dojazdowych do cmentarzy. O nasze bezpieczeństwo w tych dniach zadbają policjanci ruchu drogowego. Na ulicach, w środkach komunikacji miejskiej i w rejonach cmentarzy służbę pełnić będą również policyjni wywiadowcy.
-
Najpierw zażył marihuanę, później jeździł na skuterze
19-letniego Rafała N., który jechał skuterem z pasażerem bez kasku, zatrzymali policjanci na Śródmieściu. Mężczyzna nie dość, że złamał przepisy, to miał przy sobie marihuanę. Jak okazało się po badaniach – wcześniej zażywał narkotyki i prowadził skuter. Dzisiaj śródmiejscy dochodzeniowy przedstawią mu zarzuty posiadania narkotyków i kierowania po zażyciu. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Na szkolnej wycieczce kupił marihuanę
Zarzut posiadania narkotyków przedstawili policjanci 18-letniemu Damianowi B. Chłopak przyjechał do Warszawy na wycieczkę i… postanowił spróbować narkotyków. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. To nie jedyny przypadek z ubiegłej doby. Stołeczni wywiadowcy znaleźli marihuanę ukrytą w slipach przez 29-letniego Grzegorza P.
-
Narkotyki trzymał w piłce
Wczoraj wieczorem kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali 19-letniego Emila D. Podczas interwencji w czasie kontroli osobistej ujawniono przy nim narkotyki. Mężczyzna trzymał je schowane wewnątrz przeciętej piłki do gry w futbol. Dzisiaj zajmą się nim śledczy, od których najprawdopodobniej usłyszy zarzut posiadania środków odurzających. Grozi za to do 3 lat więzienia.
-
Sprawdzą czy kradł w hotelach
Ochrona jednego z dużych hoteli w centrum ujęła 50-letniego mężczyznę, wobec którego istniało podejrzenie, iż okradł jednego z hotelowych gości. W czasie przeszukania ujawniono przy mężczyźnie mongolskie pieniądze. W chwilę później wpłynęła kolejna informacja o tym, że w innym hotelu okradziono obywatela Mongolii, który utracił sporą sumę pieniędzy. Dzisiaj zatrzymanym zajmą się śledczy, od których najprawdopodobniej usłyszy zarzuty kradzieży. Za ten czyn, grozi do 5 lat wiezienia.
-
Wynosili telewizor z plebani
Dwóch pijanych mężczyzn wpadło na gorącym uczynku, gdy wynosili telewizor z plebani jednego ze śródmiejskich kościołów Rafał K. i Sebastian M. mając po ponad 2 promile trafili do izby wytrzeźwień, telewizor wrócił na swoje miejsce. Dzisiaj śledczy zajmujący się sprawą przedstawią zatrzymanym zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi za to do 10 lat więzienia.
-
Zerwał, uciekł i wpadł
Zerwał z ucha kolczyk, uciekł, ale po chwili został złapany i zatrzymany. 25-letni Kamil K. wpadł w ręce policjantów ze stołecznego oddziału prewencji tuż po zdarzeniu, kiedy uciekał przed goniącą go pokrzywdzoną. Funkcjonariusze ze Śródmieścia przedstawili mu już dwa zarzuty takich kradzieży. Okazało się jeszcze, że w sierpniu w tej samej okolicy zerwał łańcuszek innej kobiecie. Teraz podejrzanemu grozi za to do 5 lat więzienia.
-
Prowadził rower bez przedniego koła
Dzisiaj w nocy policyjny patrol ze Śródmieścia zauważył przy ul. Elektoralnej młodego mężczyznę, który prowadził markowy rower bez przedniego koła. Było oczywiste, ze jednoślad został ukradziony, nasuwało się tylko pytanie skąd? 21-letni Mariusz G. na resztę nocy trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj odpowie za kradzież. Grozi mu za to do 5 lat wiezienia.
-
Oszukiwał przy zamianie pieniędzy
Wczoraj po południu policjanci ze Śródmiejskiej, patrolówki zatrzymali 34-letniego obywatela Rumunii, który został rozpoznany w czasie interwencji jako sprawca oszustwa sprzed dwóch miesięcy. Przy wymianie pieniędzy oszukał ekspedientki na 160 złotych. Dzisiaj zajmą się nim śledczy, od których najprawdopodobniej usłyszy zarzut oszustwa zagrożony karą do 8 lat więzienia.
-
Po "kieliszku" jechał Krakowskim Przedmieściem
Zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości przedstawią śródmiejscy policjanci mężczyźnie zatrzymanemu dzisiaj w nocy. Kierowca z promilami wpadł w czasie kontroli drogowej przy ul. Krakowskie Przedmieście. Kamil K. trafił do izby wytrzeźwień, gdyż w czasie badania alkomatem okazało się, ze ma prawie 2 promile alkoholu. Za ten czyn grozi do 2 lat więzienia.
-
Dwóch zatrzymanych na meczu Legii i Widzewa
Policjanci biorący udział w zabezpieczeniu meczu ligowego pomiędzy Legią Warszawa a Widzewem Łódź w czasie spotkania zatrzymali 36-letniego Marcina W. i 17-latka. Mężczyźni zaatakowali ochronę obiektu, gdy ta usiłowała przywrócić porządek na trybunie gości, po tym jak z tego miejsca na murawę stadionu poleciały race świetlne. Za naruszenie nietykalności funkcjonariusza grozi do 3 więzienia.
-
Chciał wnieść marihuanę na stadion
Wczoraj po południu przed stadionem Legii policjanci z oddziałów prewencji wylegitymowali 21-letniego Emila C. W czasie kontroli osobistej ujawniono przy nim pudełko plastikowe z zawartością prawie 10 gram marihuany. Dzisiaj zajmą się nim śledczy, którzy przedstawią zarzut posiadania narkotyków. Grozi za to do 3 lat więzienia.
-
Pijany kierowca uszkodził nową wiatę przystankową
Miał prawie 1.6 promila alkoholu we krwi i wsiadł za kierownicę bmw należącego do kolegi. Skręcając z ul. Marszałkowskiej w Al. Solidarności wpadł w poślizg. W wyniku tego zdarzenia uderzył w nową wiatę przystanku tramwajowego przy Pl. Bankowym. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 2 lat wiezienia.
-
Wpadli na kradzieży w akademiku
Wczoraj po 7.00 w recepcji jednego z akademików w centrum ujęto dwóch młodych mężczyzn, którzy wynosili laptopy. Jak się później okazało zostały one ukradzione z jednego z pokoi, gdzie ich właściciele w tym czasie spali.Zatrzymani odpowiedzą teraz za kradzież. Za ten czyn, grozi do 5 lat więzienia.
-
Odpowiedzą za rozbój
Dwóch pijanych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju zatrzymali dzisiaj w nocy policjanci ze śródmiejskiej patrolówki. Napastnicy zaatakowali w okolicach Pałacu Kultury i Nauki przygodnie spotkanego chłopaka, którego pobili i ukradli mu telefon komórkowy. Sprawcy zdarzenia wpadli w penetracji. Obaj trafili na noc do izby wytrzeźwień. Za napad grozi do 12 lat więzienia.
-
Chroń swój telefon
Stołeczni policjanci wspólnie z operatorem sieci komórkowej Plus przygotowali ulotki informujące, jak ustrzec się kradzieży telefonu komórkowego. Kilka tysięcy ulotek trafi do tych, którzy posiadają lub zamierzają nabyć aparat.
-
Uwierzył w "rozmnażanie" pieniędzy i stracił 10 tysięcy euro
Kilka tygodni temu do pewnego przedsiębiorcy zgłosiło się trzech mężczyzn oferując mu 350 tysięcy złotych za jego punkt handlowy. Biznesmen skuszony wysokim zyskiem zgodził się na sprzedaż, lecz był w tym interesie jeden haczyk, pieniądze trzeba było "odzyskać". Kupujący twierdzili, że gotówka jest zabrudzona i wymaga obróbki chemicznej. Aby cały proces przeprowadzić właściwie, potrzebne były prawdziwe pieniądze.