Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Ukradł 30 pokemonów
Wczoraj po południu policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła młodego mężczyznę, który chciał ukraść 30 kart pokemona o wartości prawie 600zł. Zatrzymany wpadł, gdy przekraczał już linię bramek alarmowych wychodząc ze sklepu. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Komórka z rozboju i narkotyki
Kolejną osobę podejrzewaną o paserstwo zatrzymali na Śródmieściu policjanci z komendy przy ul. Wilczej. W czasie legitymowania dwóch mężczyzn przy ul. Górskiego okazało się, że jeden miał przy sobie telefon, który w policyjnej bazie widnieje jako utracony w wyniku rozboju, drugi miał przy sobie marihuanę i kokainę. Urządzenie zostało utracone na terenie naszej dzielnicy w zeszłym roku. Dzisiaj zajmą się nimi śródmiejscy śledczy.
-
Znicz 2010
W najbliższy weekend, przedłużony o 1 listopada - dzień Wszystkich Świętych - na terenie całej Polski zostaną przeprowadzone wzmożone działania policyjne pn. „Znicz 2010”. Każdego roku w tym czasie panuje wzmożony ruch na głównych trasach komunikacyjnych i na drogach dojazdowych do cmentarzy. O nasze bezpieczeństwo w tych dniach zadba 10 tys. policjantów w całej Polsce.
-
Wpadli z narkotykami
Policjanci kryminalni ze Śródmieścia wczoraj wieczorem sprawdzili kilku młodych mężczyzn jadących tramwajem linii 33. W czasie kontroli przy jednym z nich ujawnili dwa opakowania w których łącznie znajdowało się ponad 100 gram zielonego suszu. Po badaniach okazało się, że była to marihuana. Chłopcy w wieku od 17 do 21 lat trafili na noc do policyjnej celi. Dzisiaj zajmą się nimi policyjni śledczy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 8 lat więzienia.
-
78 tysięcy złotych zostało w banku
Wczoraj przed południem policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy na Śródmieściu zorganizowali zasadzkę na nieuczciwego kredytobiorcę. W ich sidła wpadł 52-letni Waldemar N. Zatrzymany mężczyzna posługując się sfałszowanymi dokumentami chciał wyłudzić 78 tys. zł. Pieniądze miały spłacić inne długi zaciągnięte wcześniej w bankach. Za czyn, którego się dopuścił grozi do 8 lat więzienia.
-
Kolejny fałszywy bilety parkingowy
Wczoraj po południu policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 71-latka, który sfałszował bilet parkingowy. W tym przypadku była to drobna przeróbka daty. Czasami zdarza się też skan oryginalnego biletu parkingowego. Pracownicy ZDM-u zajmujący się strefą płatnego parkowania przyznają, że bardzo łatwo wykryć taki fałszywy bilet, a z konsekwencji prawnych niewiele osób zdaje sobie sprawę. Za fałszerstwo grozi do 5 lat więzienia.
-
Nastolatkowie napadli na rówieśników
Policyjny patrol jadąc ulicą Konwiktorską zauważył bójkę, w której brało udział czterech nastolatków. Na widok radiowozu dwaj jej uczestnicy rzucili się do ucieczki. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów funkcjonariusze złapali jednego z nastolatków. Jak się później okazało uciekającymi byli sprawcy tego napadu. Drugi z uczestników wpadł dzisiaj rano. Teraz zatrzymanymi zajmie się sąd rodzinny.
-
„Trzeźwa Warszawa”
Od wczoraj policjanci ruchu drogowego stołecznej „drogówki” realizują działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Trzeźwa Warszawa”. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego sprawdzają stan trzeźwości kierujących wykorzystując w tym celu nowe urządzenia do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu tzw. AlcoScany.
-
Czyste recepty i clonozepan
Dzisiaj w nocy załoga policyjna w okolicach ul. Ordynackiej wylegitymowała dwie osoby. W czasie kontroli osobistej przy 26-letnim Norbercie P. ujawniono kilkanaście sztuk clonozepanu. Przy jego kompanie 24-letnim Patryku K. jedenaście blankietów recept w tym trzy wypisane na środki psychotropowe. Ustalono, że blankiety recept zostały skradzione. Obaj trafili do policyjnego aresztu, gdzie spędzili resztę nocy. Dzisiaj odpowiedzą za swoje zachowanie. Za czyn, którego się dopuścili grozi do 5 lat więzienia.
-
Pobili kolegę bo lepiej sie uczył
Wczoraj po 13.00 policjanci zwalczający przestępczość wśród nieletnich zatrzymali czterech 15-latków, którzy pobili swojego kolegę ze szkoły. Powodem działania nastoletnich chuliganów był fakt, że ich kolega uczył się lepiej od nich. Wszyscy zatrzymani noc spędzili w izbie dziecka. dzisiaj zajmą się nimi śledczy a wkrótce sąd rodzinny.
-
20 tysięcy złotych zostało w banku
Wczoraj po południu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy na Śródmieściu zorganizowali zasadzkę na kolejnych nieuczciwych kredytobiorców. W ich sidła wpadła 47-letnia Małgorzata W. Zatrzymana kobieta posługując się sfałszowanymi dokumentami chciała wyłudzić 20 tys. zł. Za czyn, którego się dopuściła grozi do 8 lat więzienia.
-
Sześciu w cinqecento i pijany kierowca
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dzisiaj w nocy kolejną osobę, która usiadła za kierownicą samochodu po "kieliszku". Nietrzeźwy mężczyzna kierujący fiatem miał ponad 1 promil alkoholu, nie miał prawa jazdy i ważnego ubezpieczenia wiózł także pięciu pasażerów. 21-latek trafił do izby wytrzeźwień, gdzie spędził noc. Dzisiaj, gdy dojdzie do siebie odpowie za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Grozi za to utrata prawa jazdy, dotkliwa grzywna i do 2 lat więzienia.
-
Odpowiedzą za sklepówkę
Wczoraj wieczorem policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła dwóch mężczyzn, którzy chcieli ukraść dwie pary spodni o wartości ponad 800zł. Zatrzymani wpadli gdy przekraczali już linię bramek alarmowych wychodząc ze sklepu. Przy kradzieży posługiwali się specjalnie przygotowanymi torbami mającymi zakłócić pracę bramek alarmowych. Za czyn, którego się dopuścili grozi do 5 lat więzienia.
-
Oznakujcie wózki! Zadbajcie o bezpieczeństwo najmłodszych!
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KSP rozpoczynają akcję promującą naklejanie na wózki dziecięce elementów odblaskowych. Ma ona poprawić widoczność wózków na drogach, szczególnie w porze nocnej i warunkach ograniczonej widoczności a tym samym podnieść poziom bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu i ich rodziców.
-
Policjanci odzyskali 15 tysięcy złotych
Wczoraj wieczorem w jednej z restauracji przy ul. Nowy Świat ukradziono jednemu z klientów 15 tysięcy złotych. Dzięki przytomnemu działaniu obsługi lokalu całą ukradzioną sumę odzyskano. Do sprawy zatrzymano także dwóch mężczyzn, których podejrzewa się o dokonanie tej kradzieży. 61-letni Zygmunt G. i jego młodszy kolega 35-letni Hubert F. noc spędzili w policyjnym areszcie. Dzisiaj zajmą się nimi śledczy, którzy najprawdopodobniej przedstawią im zarzut kradzieży. Za ten czyn grozi do 5 lat więzienia.
-
Wpadka kieszonkowca
Wczoraj policyjni wywiadowcy najpierw obserwowali a później zatrzymali na gorącym uczynku 34-letniego Mariusza G., który na ich oczach ukradł z torebki telefon komórkowy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a dzisiaj zajmą się nim śledczy specjalizujący się w kradzieżach kieszonkowych. W przeszłości notowany za podobne kradzieże, za czyn którego się dopuścił grozi mu do 5 lat więzienia.
-
Zatrzymany sprawca przemocy domowej
Za groźby i wyzwiska odpowie 36-latek zatrzymany przez policjantów z warszawskiego Śródmieścia tuż po awanturze, którą urządził dzisiaj nad ranem. Mężczyzna ten, gdy tylko jest pod wpływem alkoholu to urządza awantury w czasie których dochodzi również do rękoczynów. Dzisiaj groził pokrzywdzonej i wyzywał ją. Po zdarzeniu z wynikiem 2.4 promila trafił do izby wytrzeźwień. Za to przestępstwo grozi do 2 lat więzienia.
-
Fałszywe bilety parkingowe w centrum
Wczoraj po południu policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 34-latka, który sfałszował bilet parkingowy. W tym przypadku była to drobna przeróbka daty. Czasami zdarza się też skan oryginalnego biletu parkingowego. Pracownicy ZDM-u zajmujący się strefą płatnego parkowania przyznają, że bardzo łatwo wykryć taki fałszywy bilet, a z konsekwencji prawnych niewiele osób zdaje sobie sprawę. Za fałszerstwo grozi do 5 lat więzienia.
-
Nietrzeźwy za kierownicą
Stołeczni policjanci zatrzymali dzisiaj w nocy kolejną osobę, która usiadła za kierownicą samochodu po "kieliszku". Nietrzeźwy mężczyzna kierujący bmw miał prawie 1 promil alkoholu. 29-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Dzisiaj, gdy dojdzie do siebie odpowie za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Grozi za to utrata prawa jazdy, dotkliwa grzywna i do 2 lat więzienia.
-
Ukradł koszulkę i bluzę
Wczoraj po południu policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła młodego mężczyznę, który chciał ukraść bluzę i koszulkę o wartości 600zł. Zatrzymany wpadł, gdy przekraczał już linię bramek alarmowych wychodząc ze sklepu. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Zatrzymany sprawca przemocy domowej
Za groźby i wyzwiska odpowie 40-latek zatrzymany przez policjantów z warszawskiego Śródmieścia tuż po awanturze, którą urządził wczoraj późnym wieczorem. Mężczyzna ten, gdy tylko jest pod wpływem alkoholu to urządza awantury w czasie których dochodzi również do rękoczynów. Wczoraj groził pokrzywdzonej i wyzywał ją i popychał. Po zdarzeniu trafił do policyjnego aresztu. Za to przestępstwo grozi do 2 lat więzienia.
-
Koszem na śmieci wybili szybę w barze
Wczoraj wieczorem śródmiejscy policjanci patrolujący centrum stolicy zatrzymali dwóch podpitych nastolatków, którzy wybili szybę w barze przy ul. Marszałkowskiej. Sprawcy nie dość, że zniszczyli szybę to uszkodzili także część wyposażenia baru zrzucając je na podłogę. Straty wynoszą ponad 600 zł. 18-latek trafił do policyjnego aresztu a jego 19-letni kompan do izby wytrzeźwień. Dzisiaj obaj usłyszą zarzut uszkodzenia mienia. Grozi za to do 5 lat więzienia.
-
Odpowie za dwa włamania
Wczoraj po południu dzielnicowi z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali 32 letniego Piotra L., który poszukiwany był przez dochodzeniowców do sprawy dwóch włamań w centrum. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty włamań do klubu przy ul. Nowy Świat i piwnic przy ul. Widok. Dzisiaj trafi do sądu który zadecyduje o jego dalszym losie. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.
-
Spotkanie z seniorami w parafi Ewangelickiej
Policjanci z prewencji kryminalnej z komendy na warszawskim Śródmieściu realizując działania mające na celu ograniczenie przestępczości metodą na tzw. "wnuczka", udali się do Parafii Ewangelicko Reformowanej w Warszawie, gdzie spotkali się z wiernymi. W czasie prelekcji funkcjonariusze opowiadali jak działają przestępcy i w jaki sposób można się przed nimi ustrzec.
-
Nietrzeźwy za kierownicą
Śródmiejscy policjanci zatrzymali wczoraj po południu kolejną osobę, która usiadła za kierownicą samochodu po "kieliszku". Pijany mężczyzna siedzący za kierownicą forda miał ponad 2.5 promila alkoholu. 24-latek trafił do izby wytrzeźwień, gdzie spędził noc. Dzisiaj, gdy dojdzie do siebie odpowie za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Grozi za to do 2 lat więzienia.