Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Pobili, okradli i korzystali z karty zbliżeniowej – teraz wpadli
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które na początku grudnia ubiegłego roku napadli na klienta jednego z klubów w centrum. Mężczyzna został pobity i okradziony. Sprawcy przez dłuższy czas korzystali z karty zbliżeniowej pokrzywdzonego. 37-letni Piotr J. spędzi najbliższe 3 miesiące w tymczasowym areszcie. Jego wspólnik odpowie za pomocnictwo przy oszustwie. Mężczyznom grozi odpowiednio do 12 i 8 lat pozbawienia wolności.
-
Waga, bibułki i marihuana w renault
Śródmiejscy policjanci zatrzymali 27-letniego Krzysztofa S., który jako pasażer samochodu miał kilkanaście gram marihuany. Policjanci znaleźli u niego również wagę elektroniczną i bibułki do tworzenia skrętów. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Spotkanie Wielkanocne w śródmiejskiej komendzie
Przedstawiciele samorządu dzielnicy, prokuratury, sądu, straży miejskiej i żandarmerii wojskowej wzięli udział w tradycyjnym spotkaniu Wielkanocnym w śródmiejskiej komendzie. Życzenia policjantom i pracownikom oraz zaproszonym gościom złożył mł. insp. Sławomir Piekut Komendant Rejonowy Policji Warszawa I. Gościem był również insp. Michał Domaradzki Zastępca Komendanta Stołecznego Policji.
-
Policyjna infolinia 22 60 38 038 - mecz Polska - San Marino
Od 17:00 w Komendzie Stołecznej Policji uruchomiona zostanie specjalna infolinia o utrudnieniach w ruchu drogowym. Pod numerem telefonu 22 60-38-038 zarówno warszawiacy, jak i wszyscy ci, którzy odwiedzą w tym czasie stolicę mogą dowiedzieć się o bieżących utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu drogowego w Warszawie w związku z dzisiejszym meczem Polska - San Marino rozgrywanym na Stadionie Narodowym.
-
Nie daj się zrobić w jajo!
Ruszyła kolejna odsłona kampanii wymierzonej przeciwko kieszonkowcom „Nie daj się złowić” pod wielkanocną nazwą „ Nie daj się zrobić w jajo”. Podobnie, jak w ubiegłych latach akcja prowadzona jest wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego i potrwa do 31marca.zwą „ Nie daj się zrobić w jajo”. Podobnie, jak w ubiegłych latach akcja prowadzona jest wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego
-
Strona www.mojakomenda.pl
MSW uruchomiło stronę www.mojakomenda.pl. Na stronie można znaleźć informacje m.in. o konkursach organizowanych w ramach programu standaryzacji komend i komisariatów policji oraz o wynikach badania społecznego, które pokazuje jak według mieszkańców oraz policjantów powinna wyglądać nowoczesna komenda policji.
-
Ukradł żonie laptopa
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł swojej żonie laptopa i zaniósł go do lombardu. 49-letni Zbigniew W. usłyszał już zarzuty kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali również laptopa. Za czyn, jakiego dopuścił się mężczyzna grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Miał przy sobie 4 fałszywe nigeryjskie paszporty
Śródmiejscy policjanci zatrzymali obywatela Nigerii, który miał przy sobie 4 fałszywe paszporty na różne dane, ale ze swoim zdjęciem. Mężczyzna wpadł w sklepie w centrum handlowym, kiedy próbował wynieść biżuterię bez uiszczenia zapłaty. Już usłyszał zarzuty posługiwania się fałszywymi dokumentami, jak również przygotowania do tego przestępstwa. Za taki czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Kieszonkowiec z akcesoriami policyjnymi
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował okraść w autobusie młodą kobietę. Policjanci znaleźli przy nim policyjną ‘blachę”, plastikowe kajdanki, gaz i kominiarkę. Śledczy sprawdzają, czy 31-letni Tomasz P. wykorzystywał te akcesoria. Mężczyźnie już został przedstawiony zarzut usiłowania kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Nietrzeźwy Portugalczyk skakał po samochodzie
Policjanci śródmiejskiej prewencji zatrzymali nietrzeźwego obywatela Portugalii, który chwilę wcześniej uszkodził opla corsę. Mężczyzna wszedł na dach samochodu i ześlizgiwał się po masce. Trafił do izby wytrzeźwień. Dzisiaj usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Włamał się do pięciu aut - spędzi 3 miesiące w areszcie
Policjanci śródmiejskiej prewencji zatrzymali 30-letniego Eugeniusza M., który miał w plecaku skradzione chwilę wcześniej radioodbiorniki samochodowe. Policjanci ustalili, że mężczyzna włamał się do dwóch samochodów zaparkowanych na Czerniakowskiej. Podczas przeszukania mieszkania, mundurowi znaleźli kolejne 4 radia i inne przedmioty pochodzące z przestępstwa. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty pięciu włamań do samochodów. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.
-
"Pierwszy Dzień Wiosny" - wzmożone działania prewencyjne Policji
Jak co roku, w pierwszy dzień wiosny policjanci prowadzić będą wzmożone działania prewencyjne na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa młodzieży, a także ładu i porządku w miejscach publicznych. Szczególnym nadzorem funkcjonariusze obejmą miejsca, gdzie gromadzi się młodzież.
-
Groził sklepowemu detektywowi
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który groził pozbawieniem życia detektywowi w markecie. Mężczyzna wielokrotnie bywał w tym sklepie i zaczepiał klientów, w związku z czym był wypraszany. Wczoraj trafił do komendy, bo zaczął się awanturować. Dziś usłyszy zarzuty kierowania gróźb karalnych, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Miał cudze prawo jazdy i skakał przez bramki w metrze
Zarzut posługiwania się cudzym dokumentem i ukrywania go usłyszy dziś w śródmiejskiej komendzie 27-letni Jakub B. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów metra warszawskiego. Zanim okazało się, że ma przy sobie cudze prawo jazdy widniejące w bazie jako skradzione, popełnił wykroczenie przeskakując przez bramki w metrze. Ponadto okazał się poszukiwanym do ustalenia miejsca pobytu.
-
Próbował wynieść wiertła wartości ponad 1000 zł
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który ze sklepu budowalnego w centrum, handlowym przy Jana Pawła próbował wynieść trzy komplety wierteł. Jak się okazało 24-letni Arkadiusz H. był poszukiwany listem gończym przez śródmiejski sąd. Po zarzutach kradzieży trafi do aresztu śledczego.
-
Szukamy właścicieli odzyskanych przedmiotów
Policjanci ze Śródmieścia szukają właścicieli przedmiotów wskazanych na zdjęciach. Wśród nich są samochodowe foteliki dziecięce, odkurzacz i panele deski rozdzielczej. Wszystkie przedmioty pochodzą z kradzieży samochodów i zostały zabezpieczone podczas likwidacji dziupli 21 lutego w podwarszawskich Ząbkach.
-
Złodziej i włamywacz po raz kolejny wpadł w ręce policjantów
Śródmiejscy policjanci zatrzymali po raz kolejny 20-letniego Łukasza K., który w ciągu dwóch dni dopuścił się kilku przestępstw: m.in. włamania, kradzieży i oszustwa. Mężczyzna zatrzymywany był zaledwie tydzień wcześniej, za włamanie do pokoju hotelowego i kradzież pieniędzy studentkom. Teraz na swoim koncie ma kilka dodatkowych zarzutów, włamania do sklepu, kradzieży saszetki z dokumentami i próby włamania przy pomocy zrabowanych kluczy do mieszkania pokrzywdzonych.
-
46 tabletek extasy i 188 porcji amfetaminy
Taka ilość narkotyków nie trafi na rynek. Śródmiejscy policjanci prewencji zatrzymali kobietę, która miała przy sobie wymienione środki odurzające. Policjanci sprawdzają, czy kobieta handlowała narkotykami w klubach. Na razie usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości, za co grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Areszt dla pary wyłudzającej kredyty
Kupili jej futro, biżuterię i zafundowali fryzjera – wszystko po to by wzięła na siebie kilka kredytów na sumę co najmniej 50 tys. zł. Woził ją również kierowca, do którego miały trafić pieniądze. Para została zatrzymana przez policjantów do walki z przestępczością gospodarczą śródmiejskiej komendy, kiedy opuściła punkt kredytowy przy Al. Jana Pawła. Oboje już usłyszeli zarzuty, a sąd zadecydował o bezwzględnym areszcie na 3 miesiące.
-
Wyroki dla stadionowych chuliganów
4 kibiców zarówno Legii Warszawa jak i Górnika Zabrze usłyszało wyroki w śródmiejskim sądzie w związku z wybrykami, których dopuścili się przed lub w trakcie piątkowego meczy na stadionie Legii. Wszyscy muszą zapłacić grzywnę i mają orzeczone 2-letnie zakazy stadionowe. Dzisiaj prawdopodobnie zapadnie kolejny wyrok w sprawie kibica Górnika, próbującego wnieść na stadion materiały pirotechniczne.
-
Kolekcjoner atrap włamał się do marketu
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali parę, która włamała się do jednego z marketów przy ul. Grzybowskiej. Jak się okazało to były pracownik wraz ze swoją dziewczyną wynieśli ze sklepu sprzęt elektroniczny: tablety, twarde dyski itd. Policjanci zabezpieczyli u mężczyzny w mieszkaniu kilka atrap broni i kominiarkę, którą zakładał podczas kradzieży. Za włamanie i kradzież grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Znalazłem samosiejkę i sobie wyrwałem
Tak tłumaczył się 35-letni Aleksander C. u którego w mieszkaniu w podwarszawskiej Podkowie Leśnej policjanci ze Śródmieścia zabezpieczyli prawie 900 gram marihuany. Mężczyzna został zatrzymany w centrum Warszawy. Przy sobie miał ponad 6 gram zielonego suszu. Dziś usłyszy zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za ten czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Białorusin i Polak odpowiedzą za pobicie
Dwóch mężczyzn, którzy pobili przypadkowego przechodnia zatrzymali śródmiejscy policjanci. Obaj usłyszeli zarzuty i poddali się dobrowolnie karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Poszkodowany spędził kilka dni w szpitalu. Miał liczne obrażenia twarzy i kręgosłupa.
-
Próbowali wyłudzić 50 tys. kredytu
Śródmiejscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy na podstawie sfałszowanych dokumentów próbowali wyłudzić kredyt w jednym z banków na Marszałkowskiej. Oboje zostali zatrzymani w momencie podpisywania umów kredytowych. Dzisiaj usłyszą zarzuty. Sprawa jest rozwojowa, bo zamieszani są w nią również wystawiający fałszywe zaświadczenia.
-
Wyrok dla prowokatora ze stadionu Polonii
Dwuletni zakaz na wszystkie mecze reprezentacji, ekstraklasy i ligi mistrzów, zarówno na stadionach w Polsce, jak i poza jej granicami oraz 8 miesięcy ograniczenia wolności – świadczenia prac społecznych – taki wyrok usłyszał kibic, który w sobotnie popołudnie podczas meczu prowokował kibiców Wisły Kraków. Mężczyzna był jedną z 6 osób zatrzymanych w czasie trwania tej imprezy. Pozostali usłyszą wyroki w najbliższym czasie.