Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Wpadł na gorącym uczynku podczas nielegalnej transakcji
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel lekarstwami bez wymaganego zezwolenia. Przy Pawle O. podczas zasadzki i w jego mieszkaniu policjanci znaleźli w sumie 246 opakowań leków wczesnoporonnych i psychotropowych. Za handel lekami bez wymaganego zezwolenia 49-latkowi grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Nękał kobiety, został zatrzymany
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali wczoraj mężczyznę podejrzanego o stalking. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych oraz zeznań pokrzywdzonych Michał S. zaczepiał przypadkowe kobiety chcąc wymusić na nich spotkanie czy też numer telefonu. Mężczyzna pisał także do pokrzywdzonych na jednym z portali społecznościowych i wysyłał sms-y. Za to przestępstwo 29-latkowi może teraz grozić do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Byłaś zaczepiana przez tego mężczyznę? Zgłoś to!
Śródmiejscy policjanci poszukują kobiet, które były zaczepiane przez młodego mężczyznę w różnych miejscach w centrum miasta. Miał on nagabywać swoje ofiary, chcąc się z nimi umówić bądź uzyskać ich numer telefonu. Mężczyzna ten został zatrzymany. Policjanci proszą, więc wszystkie kobiety, które w opisany sposób były nękane przez tego mężczyznę, czują się pokrzywdzone, a do tej pory tego nie zgłosiły o osobisty bądź telefoniczny kontakt ze śródmiejskimi policjantami.
-
Brutalnie pobili przypadkowe osoby
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie. Jak wynika z relacji pokrzywdzonych Paweł J. i Daniel K. zaatakowali ich kiedy wychodzili z pubu, a następnie dotkliwie pobili kopiąc i uderzając pięściami po całym ciele. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Podejrzani o rozbój zatrzymani
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które jak wynika z relacji pokrzywdzonego napadły na mężczyznę, pobiły go i okradły. 38-latkowi zabrano pieniądze, telefon, karty płatnicze oraz inne przedmioty. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Policjantki zapobiegły tragedii
Policjantki z II śródmiejskiego rewiru dzielnicowych uratowały życie 38-latka, który trzymając się rękoma balustrady balkonu zawisł na 3 piętrze swojego mieszkania. Funkcjonariuszki najpierw przekonały mężczyznę żeby zrezygnował ze swoich zamiarów, a następnie kiedy już osłabł i puścił się poręczy w ostatniej chwili złapały go i wciągnęły na balkon.
-
Konsultacje społeczne w ramach tworzenia "Map Zagrożeń"
Wczoraj w lokalu Stowarzyszenia Mieszkańców Starego Miasta przy ulicy Świętojańskiej 17 odbyły się kolejne już konsultacje społeczne dotyczące założeń "Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Opracowanie mapy zagrożeń należy traktować, jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. W spotkaniu, któremu przewodniczył Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I kom. Gabriel Olewiński uczestniczyli także zaproszeni goście.
-
Przekazał oszustom wszystkie kosztowności - rozpoznajesz tego mężczyznę?
Policjanci ze Śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa. Sprawcy podając się za policjantów wmówili pokrzywdzonemu, że przestępcy planują włamanie do jego mieszkania. Pod pretekstem policyjnej akcji i zabezpieczenia wszystkich wartościowych przedmiotów namówili także mężczyznę do przekazania im biżuterii, oraz okolicznościowych medali. Kamera bankomatu zarejestrowała wizerunek jednej z osób podejrzewanych o to przestępstwo w chwili wypłacania pieniędzy za pomocą skradzionej karty.
-
Grożąc 71-latce nożem wyniosła z jej mieszkania telewizor
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kobietę podejrzewaną o rozbój. Jak wynika z relacji pokrzywdzonej 37-letnia Dorota M. wtargnęła do jej mieszkania i grożąc nożem zabrała z niego warty 800 złotych telewizor. Policjanci odzyskali zrabowane mienie. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Znasz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału dochodzeniowo-śledczego przy ulicy Wilczej 21.
-
Produkował amfetaminę w domowym laboratorium
Policjanci ze Śródmieścia we współpracy z wolską prokuraturą zatrzymali mężczyznę podejrzanego o produkcję i wprowadzanie do obrotu amfetaminy. W mieszkaniu Kamila P. policjanci zabezpieczyli między innymi sprzęt, półprodukty i substancje służące do produkcji tego narkotyku oraz 150 gramów gotowej do sprzedaży amfetaminy. Za to przestępstwo 32-latkowi grozi teraz do 15 lat pozbawienia wolności.
-
Szantażował młode kobiety – Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o zmuszanie osób do określonego zachowania przy użyciu gróźb. Kamil N. umawiał się z przypadkowo poznanymi kobietami na portalach towarzyskich. Podczas intymnych spotkań robił im kompromitujące zdjęcia, a następnie grożąc ich publikacją szantażował swoje ofiary żądając od nich pieniędzy. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Znasz tę osobę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa, który doprowadził pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem na kwotę 25.000 złotych. Każdy, kto rozpoznaje tę osobę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Wpadł zaraz po włamaniu wraz z „fantami”
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem, posiadanie narkotyków oraz amunicji. Dariusz K. wpadł zaraz po tym jak za pomocą dorobionych kluczy okradł mieszkanie zabierając z niego sejf i laptop. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty. Za te przestępstwa 44-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Znasz tę kobietę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży kieszonkowej. Nieustalona dotąd kobieta ukradła obywatelowi Danii portfel z 4000 złotych. Wizerunek prawdopodobnej sprawczyni tego przestępstwa zarejestrowała kamera. Każdy, kto rozpoznaje kobietę widoczną na publikowanych zdjęciach proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Wilczej 21.
-
Odpowiedzą ze posiadanie znacznej ilości środków odurzających
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali dwóch mężczyzn w samochodzie, których znaleźli metaamfetaminę. Z ponad 70 gramów tego środka odurzającego można było wydzielić około 150 porcji handlowych. Za to przestępstwo Jakubowi U. i Karolowi P. zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Konsultacje społeczne w ramach tworzenia "Map Zagrożeń"
Wczoraj w Urzędzie Dzielnicy Warszawa Śródmieście odbyły się konsultacje społeczne dotyczące założeń "Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”. Opracowanie mapy zagrożeń należy traktować, jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. W spotkaniu, któremu przewodniczył Komendant Rejonowy Policji Warszawa I insp. Sławomir Piekut uczestniczył także Burmistrz Dzielnicy Warszawa Śródmieście Piotr Kazimierczak oraz zaproszeni goście.
-
Znasz tych mężczyzn?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży. Nieznani dotąd sprawcy zabrali ze sklepu markową odzież i zegarek. Straty z tytułu tej kradzieży wyniosły blisko 4000 złotych. Wizerunek prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa zarejestrowała kamera. Każdy, kto rozpoznaje widocznych na publikowanych zdjęciach mężczyzn proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Wilczej 21.
-
Pijana 16-latka napadła na przypadkowego przechodnia
Po krótkim pościgu policjanci ze Śródmieścia zatrzymali osobę podejrzewaną o usiłowanie rozboju. 16-latka zaczepiła w nocy wracająca do domu kobietę, ubliżała jej i groziła pozbawieniem życia twierdząc, że ma przy sobie nóż. Chwilę później kilkakrotnie próbowała wyrwać swojej ofierze torebkę. Nieletnia za to, co zrobiła odpowie teraz przed sądem rodzinnym.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa, który doprowadził pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem na kwotę 12.000 złotych. Każdy, kto rozpoznaje tę osobę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Zatrzymani w Śródmieściu za włamanie na Pradze Południe
Dwaj obywatele Rumunii wpadli w ręce funkcjonariuszy ze Śródmieścia. Mundurowi zostali zaalarmowani przez właścicielkę mieszkania z Pragi Południe, która wskazała im mężczyzn usiłujących niedługo wcześniej włamać się do jej mieszkania na Gocławiu. W efekcie pracy śledczych z wydziału mienia zatrzymani usłyszeli zarzuty. Obaj odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem oraz posłużenie się fałszywymi dokumentami, jeden z zatrzymanych dodatkowo usłyszał zarzut gróźb karalnych kierowanych do tłumacza. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych.