Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Sprawcy rozboju zatrzymani
Śródmiejscy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane o dokonanie rozboju. Napastnicy korzystając z gościnności swojej ofiary brutalnie ją pobili, po czym okradli i zamknęli w mieszkaniu. Za czyn, którego się dopuścili, grozi im do 12 lat więzienia. Decyzją sądu trzech młodych mężczyzn i kobieta spędzi następne trzy miesiące w areszcie.
-
Sprawca kolizji nie udzielił pomocy
Kierujący skodą oktawią nie zachował należytej ostrożności i spowodował kolizję, w której ucierpiała 20-letnia kobieta. Piotr N. nie udzielił pomocy poszkodowanej i oddalił się z miejsca zdarzenia. Świadkowie powiadomili Policję i pogotowie. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 3 lat więzienia.
-
Wigilijne spotkanie w KRP Warszawa I
Jak co roku w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa I odbyło się spotkanie Wigilijne policjantów i pracowników cywilnych z Komendantem Rejonowym Policji Warszawa I mł.insp. Sławomirem Piekutem.
-
Kolejne zatrzymanie chuliganów po wrześniowych derbach Warszawy
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kolejnych trzech pseudokibiców, którzy podczas meczu Polonia-Legia 21 września niszczyli stadion Legii i atakowali ochronę. Wszyscy trzej usłyszeli zarzuty udziału w zbiegowisku oraz złamania przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Za popełnione czyny grozi im 3 i 5 lat pozbawienia wolności. Wobec wszystkich sąd orzekł dozór i zakaz zbliżania się do stadionu.
-
Ukradli pieniądze z kasetki i 3 bloki szynki
Za włamanie do sklepu mięsnego i kradzież pieniędzy za kasetki oraz 3 bloków wędliny odpowiedzą dwaj mężczyźni zatrzymani przez śródmiejskich policjantów. Funkcjonariusze rozpracowali ten zuchwały przypadek w ciągu kilkudziesięciu godzin, ustalając, kto stał za włamaniem. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty i dobrowolnie poddali się karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat.
-
Policjantowi gazem po oczach
Prawdopodobnie za czynną napaść odpowie 23-letni Juliusz M, zatrzymany wczoraj przed północą na Krakowskim Przedmieściu. Mężczyzna podczas interwencji policjantów, kilkakrotnie użył gazu łzawiącego w stosunku do jednego z funkcjonariuszy. Szybko został zatrzymany. Za taki czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Werbownicy i “odbierak” - zatrzymani oszuści “na wnuczka”(aktualizacja)
Cztery osoby, w tym trzech werbowników i jednego “odbieraka” zatrzymali śródmiejscy policjanci chwilę po tym, jak okradli starszą kobietę z pieniędzy i złotej biżuterii. Starsza pani uwierzyła, że dzwoni jej wnuczek Janusz i dała nieznanemu mężczyźnie oszczędności. Kiedy poszła do banku po resztę pieniędzy, policjanci zorganizowali zasadzkę i zatrzymali najpierw 19-letniego Kamila C. Później funkcjonariusze dotarli do 3 innych osób. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.
-
Chciał udowodnić nieudolność urzędu - wyniósł dokumenty
Tak tłumaczył się zatrzymany przez policjantów ze Śródmieścia 66-letni Wiesław P. Mężczyzna wyniósł z archiwum jednego z urzędów segregator z dokumentami i tubę z mapami. Dzisiaj śródmiejscy dochodzeniowcy przedstawią mu zarzut związany z popełnianiem przestępstw przeciwko dokumentom.
-
Wyrzuceni z klubu, zniszczyli lusterko w audi
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który w ataku furii kopnął w zaparkowany przed jednym z klubów na al.. Jerozolimskich samochód. Mężczyzna “zdenerwował się”, bo ochrona wyprosiła go z lokalu. W konsekwencji zniszczył lusterko w audi. Po wytrzeźwieniu zostaną mu przedstawione zarzuty zniszczenia mienia. Za tn czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
10 gram marihuany w samochodzie
Śródmiejscy policjanci zatrzymali 26-letniego Grzegorza G. Mężczyzna był pasażerem peugeota kontrolowanego przez funkcjonariuszy. Miał przy sobie dwa pakiety marihuany. Dzisiaj usłyszy zarzuty posiadania narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Szukamy sprawcy brutalnego pobicia
Śródmiejscy policjanci poszukują sprawcy brutalnego pobicia, którego wizerunek uwiecznił monitoring miejski. Na nagraniu dokładnie widać dwóch atakujących mężczyzn bijących dwóch innych. Jeden ze sprawców został zatrzymany i przebywa w areszcie. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu tożsamości drugiego z nich.
-
Policjanci przyjechali z Mikołajem
Policjanci w towarzystwie Mikołaja pojawili się wczoraj w jednej z warszawskich szkół. 6-latki najpierw rozmawiały z funkcjonariuszami prewencji kryminalnej śródmiejskiej komendy o bezpieczeństwie w różnych sytuacjach, a później miały okazję spotkać Mikołaja w policyjnym radiowozie. Nie obyło się bez prezentów, w końcu 6 grudnia to „Mikołajki”.
-
Hiszpan wybił zęba obywatelowi Ukrainy
Zarzut uszkodzenia ciała usłyszy 23-letni obywatel Hiszpanii, który bez powodu uderzył w twarz obywatela Ukrainy. 22-etni mężczyzna stracił zęba, a drugi został ukruszony. Obaj panowie byli nietrzeźwi. Zatrzymany agresywny Hiszpan spędził dzień w izbie wytrzeźwień. Za ten czyn grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Zakazy wstępu na imprezy masowe i grzywny pieniężne
Cztery wyroki sądowe zapadły w śródmiejskim sądzie, który rozpatrzył sprawy w trybie przyśpieszonym w stosunku do czterech kibiców Ruchu Chorzów. Mężczyźni zostali zatrzymani przed lub w trakcie meczu. Każdy z nich miał zabronione środki pirotechniczne. Odpowiadali z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych i przepisów kodeksu karnego.
-
Kieszonkowiec okradł 84-letniego staruszka
Stołeczni wywiadowcy zatrzymali 29-letniego obywatela Ukrainy chwilę po tym, jak w autobusie okradł z portfela 84-letniego starszego pana. Mężczyzna był wcześniej obserwowany przez policjantów. Już usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Włamywacz i paser zatrzymani
Śródmiejscy policjanci zatrzymali włamywacza, który okradł mieszkanie przy Czerniakowskiej Mężczyzna wyniósł laptopa, telefon komórkowy i aparat fotograficzny. Funkcjonariusze odzyskali aparat, pozostałe rzeczy trafiły do pasera. Ten mężczyzna też został zatrzymany. Za włamanie grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a za paserkę – 5.
-
Straszyli 20-latkę zgwałceniem – teraz odpowiedzą
Trzech mężczyzn, którzy wystraszyli 20-letnią dziewczynę zaczepiając ją i grożąc zgwałceniem zatrzymali śródmiejscy policjanci. Mężczyźni tłumaczyli się, że tylko żartowali, ale przeczył temu drewniany kij, który jedne z nich trzyma ł w rękach. Wszyscy już usłyszeli zarzuty kierowania gróźb karalnych, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Kradł rynny i parapety z muzeów i uniwersytetu
Na trzy miesiące do aresztu trafił notoryczny włamywacz – 29-letni Łukasz P. Mężczyzna został zatrzymany na gorąco, kiedy próbował ukraść rynny z budynku przy Elektoralnej. Wcześniej już był poszukiwany przez śródmiejskich operacyjnych, za kradzieże miedzianych elementów z jednego z muzeów przy Senatorskiej. Teraz grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Z 1,5 promila za kierownicą
Śródmiejscy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który kierując skodą felicją miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna wiózł ze sobą dwóch pasażerów. Trafił do izby wytrzeźwień. Dzisiaj usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Obywatelka Serbii kierowała po kokainie
34-letnią obywatelkę Serbii zatrzymali śródmiejscy policjanci. Kobieta kierowała hundayem po zażyciu kokainy. Dzisiaj zostanie jej przedstawiony zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Bracia odpowiedzą za rozbój
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju. Bracia napadli w sobotnią noc mężczyznę, którego skopali i pobili. Ofierze zginął zegarek. Obaj usłyszą dziś zarzuty rozboju, a sąd zadecyduje o ich tymczasowym aresztowaniu. Za ten czyn grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Próbowali okraść mężczyznę w centrum handlowym
Czterech nastolatków zatrzymali śródmiejscy policjanci chwilę po tym, jak próbowali okraść w centrum handlowym mężczyznę. Chłopcy w wieku od 13 do 16 lat są doskonale znani policjantom. Byli już notowani za przestępstwa narkotykowe, a jeden z nich za rozbój z nożem pod tym samym centrum handlowym. Dziś sąd rodzinny zadecyduje, czy nastolatkowie trafią do schroniska dla nieletnich.