Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Fajerwerki a bezpieczeństwo
Nadchodzi najbardziej oczekiwana noc - Sylwester. Większość z nas chce przeżyć ten czas w niezapomniany i huczny sposób. Warto jednak w czasie przygotowań do powitania Nowego Roku pomyśleć o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z fajerwerkami.
-
Odpowie za rozbój w Niemczech
Miał odpowiedzieć za wykroczenie kradzieży, ale okłamał policjantów podając dane swojego brata. Dzięki dociekliwości śródmiejskich funkcjonariuszy 28-letni Dominik S. będzie deportowany do Niemiec, gdzie jest poszukiwany za rozbój. Mężczyzna już trafił do aresztu na 15 dni, bo był również poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości.
-
Dzień Bezpiecznego Internetu
7 lutego 2012 r. już po raz dziewiąty Policja przyłącza się do międzynarodowych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Tym razem tematem jest Internet jako łącznik między pokoleniami. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!". Policja, chcąc jak najszerzej promować obchody tego święta w Polsce, zachęca nie tylko wszystkie szkoły ale i inne instytucje do zaangażowania w działania na rzecz bezpieczeństwa w Internecie.
-
Nowe legitymacje policyjne
Od 1 stycznia 2012 roku będą obowiązywać nowe wzory legitymacji policyjnych. Wyglądem przypominają te dotychczas używane, mają jednak więcej zabezpieczeń. Policjanci będą się nimi posługiwać przez trzy kolejne lata.
-
Handlował kokainą?
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, u którego znaleźli 100 gram kokainy wartości ponad 30 tys. zł. 38-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Za ten czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze wnioskować będą o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.
-
Kopał w samochody i urywał lusterka
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wraz z kilkoma innymi uszkodził 12 samochodów. 19-letni Mikołaj P. był kompletnie pijany. Po zatrzymaniu trafił do izby wytrzeźwień. Mężczyzna odpowie za niszczenie mienia. Za taki czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Nietrzeźwi Francuzi jechali do ciotki
Dwóch mężczyzn jadących na rowerach wężykiem zatrzymali śródmiejscy policjanci. Obaj panowie to obywatele Francji, którzy tłumaczyli się, że jechali do ciotki. Przy jednym z nich funkcjonariusze znaleźli marihuanę. Jeszcze dzisiaj zostaną im przedstawione zarzuty kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości i posiadania narkotyków.
-
Bezpiecznie w święta na drodze
Okres świąt Bożego Narodzenia to czas kiedy wielu z nas będzie chciało je spędzić z najbliższą rodziną. To z kolei wiąże się z pokonaniem niekiedy wielu kilometrów, żeby do niej dojechać. Dlatego każdy z nas siadając za kierownicę powinien pamiętać o bezpieczeństwie swoim i osób, które wiezie. Policjanci apelują o spokojną i przemyślaną jazdę – aby te święta były dla nas radosnym czasem i nie skończyły się tragedią.
-
Marihuanę schował pod czapką
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukrył pod czapką porcję marihuany. 19-latek odpowie za posiadani środków odurzających. Dzisiaj w komendzie przy ul. Wilczej usłyszał zarzut. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
„Diabeł” wykorzystywał finansowo kobiety
Policjanci zatrzymali oszusta matrymonialnego. „Tulipan” wpadł wczoraj w Mławie. Mężczyzna rozkochiwał w sobie kobiety, a potem pożyczał od nich pieniądze, których nie oddawał. Mariusz K., ps. Diabeł jest znany w całym kraju. Oszukał co najmniej kilkanaście kobiet. Zatrzymanemu zostanie przedstawiony zarzut oszustwa, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Randka skończyła się w izbie wytrzeźwień
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy w trakcie jazdy zamienili się miejscami. Oboje byli nietrzeźwi. Nie dość tego, nie chcieli poddać się badaniu alkomatem. Funkcjonariusze przedstawią dzisiaj obojgu zarzuty kierowania pod wpływem alkoholu. Za ten czyn grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Bankomatowi złodzieje wpadli w zasadzkę
Dwóch mężczyzn, którzy okradali bankomaty w całej Warszawie zatrzymali policjanci ze Śródmieścia. Obywatele Węgier wpadli w zasadzkę przygotowaną przez funkcjonariuszy. Jak się okazało działali od października w stolicy, a prawdopodobnie również w Łodzi i Krakowie. Do przestępczego procederu wykorzystywali taśmy klejące, tak by pobierane banknoty nie trafiały w ręce klientów, jak również nie były cofnięte do bankomatu. Obaj będą dziś przesłuchiwani. Policjanci wnioskują o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych mężczyzn.
-
Wpadli zaraz po kradzieży pieniędzy z kasetki
Stołeczni wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy wykorzystując chwilową nieuwagę kasjerki ukradli ponad 1400 zł z kasetki sklepowej. Podczas zatrzymania jeden z mężczyzn upuścił pieniądze. Obaj mężczyźni to obywatele Bułgarii. Dzisiaj zostaną im przedstawione zarzuty kradzieży.
-
Ojciec z córką założyli złodziejską spółkę
Parę oszustów zatrzymali śródmiejscy policjanci podczas interwencji w jednym z marketów budowlanych. Spółka rodzinna dwukrotnie w ciągu kilku dni oszukała sklep ładując ten sam towar do dwóch wózków i płacąc jeden rachunek. Za oszustwa, których się dopuścili grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Nietrzeźwy Grek za kierownicą
Prawie promil alkoholu w organizmie miał kierowca seata zatrzymany przez śródmiejskich policjantów. Mężczyzna narodowości greckiej tłumaczył się policjantom, że wypił jedno piwo. Nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Funkcjonariusze przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Próbował wręczyć policjantom 100 zł
Śródmiejscy policjanci zatrzymali kierowcę, który nie miał zapiętych pasów i rozmawiał przez telefon komórkowy. „Macie stówę i zapomnijmy o sprawie” - takimi słowy kierowca zwrócił się do policjantów podczas interwencji. Dochodzeniowcy przedstawili mu zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej. Za ten czyn grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Kolejne zatrzymania po 11 listopada
Śródmiejscy policjanci zatrzymali kolejną osobę, która brała udział w zamieszkach 11 listopada na Pl. Na Rozdrożu. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty udziału w zbiegowisku i zniszczenia mienia. Policjanci wnioskowali o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Za czyny, których się dopuścił grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Teraz będzie podpisywał listę osób dozorowanych.
-
Poszukiwania zgubionej broni
Zarzut nieumyślnego zagubienia broni usłyszał 31-letni Arkadiusz P., który wczoraj po południu jadąc mostem Poniatowskiego zgubił glocka. Policjanci wraz z Żandarmerią Wojskową szukali zagubionej broni przez kilka godzin. Funkcjonariusze apelują do uczciwego znalazcy o zgłoszenie się do komendy przy ul. Wilczej lub najbliższej jednostki Policji.
-
Okradł pracodawcę i zrobił zakupy
Mikrofalówkę, radiobudzik, wagę łazienkową, sprzęt rtv zabezpieczyli śródmiejscy kryminalni w jednym z mieszkań przy ul. Millera. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w ciągu dwóch miesięcy wykorzystując kartę kredytową pracodawcy zrobił zakupy w Internecie za kwotę ponad 13.300 zł. Mężczyźnie już przedstawiono zarzuty kradzieży pieniędzy z konta jednego z muzeów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Zabezpieczono ponad 20 gram amfetaminy
Wczoraj policjanci ze Śródmieścia zatrzymali młodego mężczyznę, przy którym ujawniono ponad 20 gram amfetaminy. 22-latek wpadł w jednym ze stołecznych klubów, gdzie zauważyli go i ujęli pracownicy ochrony. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie Piotr T. trafi do prokuratora, od którego najprawdopodobniej usłyszy zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za ten czyn, grozi do 10 lat wiezienia.
-
Jeden telefon może uratować ludzkie życie
Policjanci apelują o zwracanie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, samotne czy też nietrzeźwe, które mogą stać się ofiarami mrozów. Nie przechodźmy obok nich obojętnie. Czasami jeden telefon pod numer 997 lub 112 może uratować komuś życie! Podajemy również inne numery telefonów, pod które można zadzwonić z prośbą o pomoc.
-
Próbował ukraść skuter
Stołeczni policjanci zatrzymali mężczyznę próbującego ukraść, zaparkowany przed jednym z lokali na Kruczej, skuter. Kompletnie pijany wskoczył na niego i zniszczył blokadę, uruchamiając pojazd. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień z 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dzisiaj zostaną mu przedstawione zarzuty.
-
Wpadła szajka złodziei sklepowych
Śródmiejscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy próbowali wynieść z jednego z marketów odświeżacze powietrza i artykuły spożywcze. Mężczyźni zostali namierzeni przez ochronę sklepu. Dzisiaj szajce zostaną przedstawione zarzuty kradzieży. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Miał przy sobie kradzioną komórkę
Kolejną osobę podejrzewaną o paserstwo zatrzymali na Śródmieściu stołeczni policjanci. W czasie legitymowania przy ul. Chmielnej okazało się, że 21-letni mężczyzna miał przy sobie telefon, który w policyjnej bazie widnieje jako kradziony. Urządzenie zostało utracone w czasie kradzieży z włamaniem w podwarszawskiej Jabłonnej. Dzisiaj zajmą się nim śródmiejscy śledczy. Za paserstwo grozi do 5 lat więzienia.
-
Zaatakowali bez powodu
W nocy z soboty na niedzielę Trzech mężczyzn narodowości wietnamskiej zaatakowało nożami dwóch młodych chłopaków. Napastnicy byli kompletnie pijani i po zatrzymaniu trafili do izby wytrzeźwień. Dzisiaj po przeprowadzeniu czynności sprawcy zdarzenia najprawdopodobniej usłyszą zarzut udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi za to do 8 lat więzienia.