Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Próbowali zapłacić cudzą kartą zbliżeniową
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali zapłacić za pizzę cudzą kartą zbliżeniową. Jeden z mężczyzn miał dodatkowo kartę biblioteczną poszkodowanego. Podczas sprawdzania tożsamości okazało się, że jeden z zatrzymanych jest poszukiwany przez wolską prokuraturę i policjantów z Pragi Północ. Dzisiaj mężczyźni usłyszą zarzuty.
-
Butelką w głowę za taniec z dziewczyną
Zarzut uszkodzenia ciała usłyszy dzisiaj 24-letni obywatel Belgii, który w jednym z klubów na Pl. Teatralnym uderzył kilkakrotnie butelką w głowę mężczyznę. Poszło o taniec z dziewczyną poszkodowanego. Teraz krewkiemu Belgowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Wybił szybę w autobusie, bo kierowca go nie wpuścił
Zarzut zniszczenia mienia usłyszy 21-letni Michał G., który wybił szybę w autobusie nocnym. Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że kierowca nie chciał go wpuścić do wnętrza pojazdu. Resztę nocy Michał G. spędził w izbie wytrzeźwień. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu.
-
Wsiadł za kółko po marihuanie
Kierującego BMW pod wpływem narkotyków zatrzymali śródmiejscy policjanci. Mężczyzna przyznał, że wcześniej palił marihuanę. Policjanci zabrali 18-latkowi prawo jazdy. Dzisiaj Kamil R. odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Za ten czyn grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Najpierw razem pili, a później ukradli „kumplowi” laptopa
Dzielnicowi ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wykorzystując stan upojenia alkoholowego przypadkowego kompana „od kieliszka” ukradli mu laptopa. Nie dość tego, za zwrot laptopa zażądali 600 zł. Obaj już usłyszeli zarzuty kradzieży i żądania korzyści majątkowej za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy. Za takie czyny grozi odpowiednio do 5 i do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Bezpieczny przedszkolak
Konkurs plastyczny, prezentacja radiowozu, wręczanie odblasków – takie atrakcje przygotowali dla przedszkolaków z placówki przy Sowiej, policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej śródmiejskiej komendy. Sześcioro kilkulatków zostało wyróżnionych dyplomami za swoje prace. Jednak największą popularnością cieszyła się możliwość założenia policyjnej czapki i chwila w radiowozie.
-
Kierowali po marihuanie
Dwóch mężczyzn, którzy kierowali swoimi samochodami po zażyciu środków odurzających zatrzymali śródmiejscy policjanci w odstępie zaledwie godziny. Obaj, jak przyznali, palili wcześniej marihuanę, co potwierdziły badania przeprowadzone w szpitalu. Jeden z mężczyzn w aucie narkotyki. Obaj dzisiaj usłyszą zarzuty. Za kierowanie po narkotykach grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie do 3 lat.
-
13-latek znęcał się nad rówieśnikami
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 13-latka, który znęcał się w szkole nad trzema chłopcami. Nastolatek bił, kopał, wyzywał i groził swoim rówieśnikom. W jednym z przypadków brutalnie rzucił o podłogę swoją ofiarą. Dzisiaj usłyszy zarzuty znęcania się, a następnie będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich.
-
Okradał ciotkę z biżuterii
Śródmiejscy policjanci zatrzymali 17-latka, który okradał własną ciotkę. Kobieta pozwalała przychodzić mu do mieszkania, by pograł na komputerze. W tym czasie nastolatek wynosił jej złotą biżuterię i przy pomocy 18-letniego kolegi sprzedawał w lombardach w centrum. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty – jeden kradzieży, drugi paserstwa. Za oba przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Zakaz stadionowy za wtargnięcie na stadion
Dwa lata zakazu stadionowego i grzywna dla kibica Górnika Zabrze za wtargnięcie na stadion podczas meczu z Polonią Warszawa. Michał J. (24 l) bez biletu chciał zobaczyć mecz swojej drużyny. Mężczyzna nie będzie również mógł uczestniczyć w imprezach masowych przez następne dwa lata.
-
Podejrzewani o udział w zbiegowisku
Wydział Dochodzeniowo - Śledczy Komendy Stołecznej Policji prowadzi postępowanie przygotowawcze w sprawie udziału w zbiegowisku w dniu 11 listopada 2012r., którego uczestnicy dopuścili się gwałtownego zamachu na osoby i mienie. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście. Prokurator wydał postanowienie o publikacji wizerunków osób podejrzewanych o dokonanie powyższych czynów. Wszyscy, którzy rozpoznają osoby widoczne na zdjęciach proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo Śledczym KSP pod numerem telefonu 22 603 65 83 lub 997.
-
Policja poszukuje zaatakowanej osoby z aparatem lub kamerą
Śródmiejscy policjanci poszukują mężczyzny, który został zaatakowany podczas wczorajszych zajść na Marszałkowskiej przy rondzie Dmowskiego. Wiadomo, że osoba ta miała w ręku aparat fotograficzny lub małą kamerę. W związku z zatrzymaniem sprawcy ataku prosimy o pilny kontakt z komendą przy ul. Wilczej.
-
Policyjne zabezpieczenie manifestacji - aktualizacja
Policjanci komendy stołecznej Policji wspierani przez funkcjonariuszy z innych komend wojewódzkich dbali o bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy i osób manifestujących w Dzień Niepodległości. Większość zgromadzeń odbyła się bez poważnych incydentów. Do chuligańskich zamieszek doszło przy ulicy Marszałkowskiej przed rozpoczęciem przejścia uczestników zgromadzenia Marsz Niepodległości. 176 osoby doprowadzono do jednostek Policji.
-
Policyjna infolinia w dniu 11.XI.2012
11 listopada br. od godziny 8.00 w Komendzie Stołecznej Policji uruchomiona zostanie specjalna infolinia o utrudnieniach w ruchu drogowym. Pod numerem telefonu 22 60-38-038 zarówno warszawiacy, jak i wszyscy ci, którzy odwiedzą w tym czasie stolicę mogą dowiedzieć się o bieżących utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu drogowego w Warszawie w związku z odbywającymi się tego dnia zgromadzeniami.
-
Dzień Pracownika Cywilnego
Dyplomy i kwiaty dla Pań oraz upominki od Urzędu Dzielnicy Warszawa Śródmieście otrzymali dzisiaj pracownicy cywilni Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Uroczystość była związana z obchodzonym 11 listopada Dniem Służby Cywilnej. Wyróżnieni zostali najstarsi pracownicy związani z komendą od kilkunastu lat.
-
Zatrzymani za udział w zbiegowisku i podpalenie wozu telewizyjnego (aktualizacja)
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali czterech mężczyzn, biorących udział w zbiegowisku podczas rozgrywki derbowej Polonii z Legią (21 września). Podczas działań okazało się, iż dwóch z nich jest podejrzanych o podpalenie wozu transmisyjnego jednej z telewizji podczas zamieszek 11 listopada ubiegłego roku.Mężczyźni zostali już aresztowani na 2 miesiące.
-
14-latek odpowie za alarm bombowy
Śródmiejscy policjanci ustalili, kto stał za fałszywym alarmem bombowym w jednym z hoteli w centrum miasta. Okazało się, że to nastolatek, któremu się nudziło. Akcja ewakuacyjna i sprawdzenie pirotechniczne trwało ponad 3 godziny – ewakuowano prawie 400 gości i 25 pracowników hotelu. 14-latek odpowie za swój wybryk przed sądem rodzinnym i nieletnich. Jego rodzina może spodziewać się pokrycia kosztów akcji.
-
Zatrzymani po proteście w ministerstwie
10 osób, które wczoraj protestowały pod Ministerstwem Gospodarki zatrzymali policjanci ze Śródmieścia. Wśród nich jest czterech obywateli Czech i dwóch obywateli Niemiec. Dzisiaj wszystkim zostaną przedstawione zarzuty. 3 osoby odpowiedzą za naruszenie nietykalności policjantów, a pozostałe za naruszenie miru- czyli wtargnięcie na budynek ministerstwa. Grozi im do roku lub 3 lat pozbawienia wolności.
-
Poszukujemy mężczyzny z portretu pamięciowego
Mokotowscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące napaści na młodą kobietę i dopuszczenia się wobec niej innej czynności seksualnej. W tej sprawie został sporządzony portret pamięciowy sprawcy. Funkcjonariusze zwalczający przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają prezentowanego mężczyznę lub mają jakiekolwiek informacje na jego temat.
-
Poszukiwani uczestnicy zbiegowiska
Stołeczni policjanci poszukują osób biorących udział w zbiegowisku do którego doszło 12 czerwca w związku z meczem piłkarskim reprezentacji narodowych Polski i Rosji, rozgrywanym w ramach Euro 2012.
-
Która ukradła telefon?
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie młode kobiety, które w jednym z klubów na Niepodległości były zamieszane w kradzież telefonu komórkowego jednej z klientek. Dochodzeniowcy będą wyjaśniać, która z kobiet dopuściła się przestępstwa. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Sprawcy dwóch rozbojów w rękach Policji
Czterech sprawców rozboju zatrzymali śródmiejscy kryminalni w ciągu dwóch dni. Już wiadomo, że mężczyźni mają na swoim koncie dwa napady na przypadkowych przechodniów. Dwóch z nich to nastolatkowie, którzy odpowiadać będą przed sądem rodzinnym. Dwóm pozostałym za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Zatrzymani z amfetaminą i marihuaną
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli narkotyki. Marihuana była schowana w plecaku jednego z nich, a amfetamina w schowku w samochodzie, użytkowanym przez drugiego mężczyznę. Obaj odpowiedzą dzisiaj za posiadanie środków odurzających. Za ten czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Kierował „po zażyciu” i miał przy sobie kokainę
Śródmiejscy policjanci zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który kierował skodą po zażyciu kokainy. Mężczyzna miał dodatkowo przy sobie porcję tego narkotyku. Dzisiaj usłyszy zarzuty kierowania pod wpływem środków odurzających i ich posiadania. Za taki czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Nietrzeźwi obcokrajowcy podczas akcji „Znicz”
Czterech nietrzeźwych obcokrajowców zatrzymali policjanci ruchu drogowego i śródmiejscy patrolowcy w ramach Akcji Znicz tylko podczas ostatnich 24 godzin. Rekordzistą był obywatel Ukrainy, który miał w organizmie prawie dwa promile. Oprócz niego do izby wytrzeźwień trafili: Francuz, Anglik i Algierczyk. Dzisiaj wszyscy usłyszą zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości.