Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Zima atakuje – nie pozwólmy zamarznąć!
Gwałtowny spadek temperatury i związane z tym wychłodzenie mieszkań i domów to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi. Stołeczni policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby starsze, bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 lub 112.
-
Brał zaliczki za wynajem mieszkania sąsiadki
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Damian S. pod nieobecność swojej dawnej sąsiadki pobierał zaliczki na poczet kaucji od osób, którym zaproponował wynajem kawalerki należącej do kobiety. Ogłoszenia zamieszczał w internecie. 34-latek przyznał się do zarzucanego mu czynów. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Pijany operator dźwigu zahaczył o konstrukcję
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali operatora dźwigu samochodowego, który podczas pracy zahaczył o strop stacji metra oraz bariery zabezpieczające. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 27-letniego Łukasza M. prawie promil alkoholu we krwi. Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Wyroki sądowe za odpalenie petard przed meczem
Sąd rejonowy dla Warszawy Śródmieście wydał wyrok w sprawie dwóch mężczyzn, którzy przed meczem koszykówki odpalili petardy. Za ten czyn 17-letni Mateusz K. i 22-letni Wojciech T. zostali skazani na kary grzywny oraz 2 lata zakazu wstępu na imprezy masowe.
-
Kupowali nieruchomości warte miliony zlotych nie płacąc za nie
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa. Jak wynika z ustaleń śledczych Damian Sz. i Tomasz L. podpisali notarialne umowy kupna-sprzedaży domu i mieszkań wartych miliony złotych przedkładając podrobione zaświadczenia o przelewach bankowych. W ten sposób oszukali właścicieli wielu nieruchomości. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych na 3 miesiące.
-
Została napadnięta na klatce schodowej
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój. Jeden z mężczyzn zaatakował starsza kobietę przed drzwiami mieszkania i wyrwał jej torebkę. W trakcie szamotaniny napastnik przewrócił pokrzywdzona na posadzkę i pozostawił ranną uciekając z łupem. Zrabowane mienie zostało odzyskane. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Kradli z samochodów spryskiwacze reflektorów
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież. 30-letni Oskar S. i o rok młodszy Bogusław K. pod osłoną nocy wymontowywali ze zderzaków spryskiwacze reflektorów. Wpadli wracając z „łupem” z kolejnego przestępstwa. Mężczyźni usłyszeli 37 zarzutów, do których się przyznali. Jak mówią policjanci prowadzący sprawę ich liczba z pewnością się zwiększy.
-
Napastnik groził kobiecie, bił ją i kopał
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pobicie i kierowanie gróźb karalnych. Do zdarzenia doszło w noc sylwestrową w jednym z lokali w centrum miasta. Podczas balu dotkliwie pobita została bawiąca się tam kobieta oraz jej brat. Na wniosek policjantów i prokuratury sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 39-letniego Pawła G. na 3 miesiące. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Pomimo spłaty długu miał oddać więcej niż pożyczył
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o wymuszenie rozbójnicze i udzielanie narkotyków. Jedna z nich była poszukiwana listem gończym do odbycia zasądzonego wyroku. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego mężczyźni upomnieli się o zwrot należności, która została już uregulowana. Przedmiot przypominający pistolet miał „zmotywować” rzekomego dłużnika do szybkiego oddania pieniędzy. Damianowi P. i Michałowi W. za te przestępstwa może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Kto rozpoznaje te osoby?
W związku z zamieszkami, do których doszło podczas Marszu Niepodległości 11 listopada ubiegłego roku śródmiejscy policjanci proszą o pomoc w identyfikacji osób widocznych na publikowanych zdjęciach. Ktokolwiek posiada informacje na temat tych osób może je przekazać osobiście lub telefonicznie policjantom w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa I przy ulicy Wilczej 21.
-
Policjanci zabezpieczyli podrabiany towar o wartości ponad 460 000 złotych
Śródmiejscy policjanci zatrzymali osobę podejrzaną o handel wyrobami z podrobionymi znakami handlowymi. 24-letni Łukasz K. perfumy i kosmetyki rozprowadzał za pomocą jednego z portali internetowych oraz sprzedawał na okolicznych bazarkach i targowiskach. Policjanci zabezpieczyli 2700 sztuk podrabianych perfum i kosmetyków. Rynkowa wartość towaru podana przez przedstawicieli pokrzywdzonych firm to ponad 460 000 złotych.
-
Po jej wyjściu zginęło kilkanaście tysięcy złotych
Śródmiejscy policjanci zatrzymali 29-latkę podejrzaną o kradzież. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego mężczyzny pieniądze zginęły zaraz po wyjściu Iwony K. z jego mieszkania. Policjanci odzyskali część gotówki. Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu, za to przestępstwo grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Kiedy zapukali do drzwi wyrzucił narkotyki przez okno
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Kiedy kryminalni stanęli przed drzwiami mieszkania 33-letniego Leszka Ż. ten chcąc pozbyć się obciążających go dowodów wyrzucił środki odurzające przez okno. Plan się nie powiódł, narkotyki wpadły wprost w ręce stojącego na dole policjanta. Za to przestępstwo zgodnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Pod osłoną nocy kradli rynny i blachę z dachu
Śródmiejscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o kradzież. Dwóch mężczyzn i kobieta pod osłoną nocy demontowali zadaszenie budynku oraz system odprowadzający wodę. Miedziane elementy prawdopodobnie zostałyby sprzedane na złom. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Poszukujemy sprawców kradzieży w Kościele
Policjanci ze Śródmieścia poszukują sprawców kradzieży mosiężnego świecznika stanowiącego wyposażenie Kościoła. Tego przestępstwa mogły dopuścić się osoby, których wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. Ktokolwiek rozpoznaje mężczyzn na publikowanych zdjęciach lub ma informacje na ich temat proszony jest o kontakt z policjantami z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I.
-
Zabrali zegarek, grozili, że wywiozą do lasu
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Napastnicy zaczepili swoją ofiarę żądając od niej postawienia piwa. Aby zmusić pokrzywdzonego do realizacji swych żądań zabrali mu zegarek i grozili, że wywiozą go do lasu. Michał O. i Paweł T. usłyszeli już prokuratorskie zarzuty.
-
Pieniądze z puszek WOŚP trafiły do ich portfeli
Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież. Kwestujący 17-latkowie przy pomocy noża i pęsety wyjęli w sumie ponad 500 złotych w banknotach o różnych nominałach. Mężczyźni przyjechali do Warszawy ze Skarżyska Kamiennej, tam w jednym ze sztabów mieli się rozliczyć z puszek. Wpadli w drodze na dworzec.
-
Zataczając się wsiadł do samochodu i odjechał
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 49-letni Henryk P. mając we krwi ponad 2 promile alkoholu wsiadł do służbowego fiata pandy żeby jak sam powiedział interweniującym policjantom, przestawić go tylko w inne miejsce. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności, karę grzywny oraz utratę prawa jazdy.
-
Atrybuty wolontariuszy WOŚP
Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, czerwone serduszka- naklejki, drugi wolontariusz (dla bezpieczeństwa nie należy chodzić samemu) i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiemy czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniążki rzeczywiście jest wolontariuszem.
-
Napastnik skrępował ofiarę taśmą i paskiem od spodni
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o rozbój. Do przestępstwa doszło w hotelowym pokoju. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że napastnik najpierw skrępował swoją ofiarę a później ją okradł. Za ten czyn 30–letniemu Łukaszowi Z. może grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Kto rozpoznaje tego mężczyznę?
Policjanci ze Śródmieścia poszukują sprawcy kradzieży pieniędzy, że szpitala dziecięcego w Warszawie. To przestępstwo mogła popełnić osoba, której wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. Ktokolwiek rozpoznaje mężczyznę na publikowanym zdjęciu lub ma informacje na jego temat proszony jest o kontakt z policjantami z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I.
-
Pijany przyjechał odebrać żonę z pracy
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. 54-latek zignorował znak zakazu skrętu, miał we krwi ponad 2 promile alkoholu. Jan Z. w tym stanie przyjechał odebrać żonę z pracy. Kiedy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny i utrata prawa jazdy.
-
Zaczepiał przechodniów, był poszukiwany
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który w agresywny sposób zaczepiał przechodniów. Po sprawdzeniu okazało się że 30-latek jest poszukiwany dwoma listami gończymi do odbycia ponad 6 lat pozbawienia wolności. Policjanci zgodnie z nakazem odwieźli Daniela S. do aresztu śledczego.
-
Bezpieczeństwo wolontariuszy podczas XXII Finału WOŚP
12 stycznia 2014 roku po raz kolejny odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nad bezpieczeństwem uczestników Wielkiego Finału, jak co roku czuwać będą policjanci. Funkcjonariusze na bieżąco utrzymywać będą kontakt z organizatorem oraz dbać o bezpieczeństwo wolontariuszy kwestujących na rzecz WOŚP.