Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
71-latka zgłosiła fikcyjną kradzież
Chciała zarobić na fikcyjnej kradzieży i przyszła zgłosić kradzież złotego łańcuszka i 5 tys. zł. Śródmiejscy policjanci szybko jednak doszli do wniosku, że 71-letnia Teresa S. kłamie. Teraz kobieta odpowie za złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań. Za taki czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Trzykrotnie posłużyła się fałszywym świadectwem maturalnym
Śródmiejscy dochodzeniowcy wraz z kryminalnymi zatrzymali 5 osób, które uczestniczyły w procederze załatwiania fałszywego świadectwa maturalnego. Wśród nich znalazła się 38-letnia Monika B., urzędnik jednej z państwowych instytucji, która trzy razy posłużyła się fałszywym świadectwem, by rozpocząć studia licencjacie i magisterskie oraz dostać pracę w urzędzie. Kobiecie przedstawiono trzy zarzuty. Jej wspólnicy odpowiedzą za pomocnictwo.
-
Wpadł z narkotykami
Wczoraj wieczorem przed południem policjanci ze Śródmieścia zostali wezwani na ul. Dzielną, gdzie na klatce schodowej jednej z kamienic leżał kompletnie pijany młody mężczyzna. W czasie kontroli osobistej ujawniono przy nim zawiniątko z narkotykami. 22-letni Kamil M. trafił do izby wytrzeźwień. Dzisiaj odpowie za posiadanie środków odurzających. Grozi za to do 3 lat więzienia.
-
Wizyta w przedszkolu
Co robimy, kiedy jest czerwone światło, dlaczego nie wolno rozmawiać z obcymi – takie pytania zadawali dzisiaj policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej śródmiejskiej komendy dzieciakom z przedszkola nr 278. Kilkulatki miały też okazję wsiąść do policyjnego radiowozu i sprawdzić, jak działają sygnalizatory świetlne i dźwiękowe.
-
Grożąc ukradli 17-latkowi koszulkę
Czterech sprawców rozboju na 17-latku zatrzymali policjanci ze Śródmieścia. Trzech z nich wpadło w ręce mundurowych bezpośrednio po zdarzeniu. Czwartego sprawcę zatrzymali kryminalni w jego własnym mieszkaniu. Mężczyźni najpierw zagrozili swojej ofierze a następnie kazali oddać zakupioną przez niego koszulkę. Za rozbój grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili już z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie sprawców.
-
Próbował ukraść fiata
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował ukraść fiata cinqecento z podziemnego parkingu w centrum handlowym. W plecaku zatrzymanego, policjanci znaleźli kilka kluczyków od aut, rękawiczki i nóż tokarski. Przedmioty służby prawdopodobnie do włamań do samochodów. Dzisiaj śródmiejscy dochodzeniowy będą przedstawiać zarzuty mężczyźnie. Za usiłowanie kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
INFORMACJE DLA MIESZKANCÓW
W dniach 29–30 września 2011 roku w Warszawie w ramach Prezydencji RP w Radzie Unii Europejskiej odbędzie się Szczyt Partnerstwa Wschodniego, z udziałem prezydentów i premierów krajów Unii Europejskiej oraz bloku wschodniego. Ze względów związanych z koniecznością wykonania bezkolizyjnych przejazdów oraz zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom spotkania, w tym czasie na terenie Warszawy wprowadzone będą ograniczenia w ruchu drogowym i pieszym oraz ograniczenia w możliwości parkowaniu pojazdów, szczególnie na parkingach i ulicach usytuowanych na dojeździe z portu lotniczego oraz w okolicach hoteli Hayatt, Westin oraz Hilton w Warszawie. W Komendzie Stołecznej Policji zostanie uruchomiona w tych dniach policyjna infolinia o utrudnieniach w ruchu drogowym. Pod numerem telefonu 22-60-38-038 mieszkańcy Warszawy będą mogli uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach na stołecznych ulicach.
-
Arsenał znaleziony w centrum Warszawy
Policjanci z komendy na warszawskim Śródmieściu wczoraj po południu zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, u którego w mieszkaniu znaleziono mały arsenał. W czasie przeszukania zabezpieczono amunicję, materiały wybuchowe oraz elementy i części broni palnej. 47-letni Arkadiusz K. noc spędził w izbie wytrzeźwień a dzisiaj zajmą się nim śledczy, którzy najprawdopodobniej przedstawią mu zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Grozi za to do 8 lat więzienia.
-
Kierował po narkotykach
Najpierw zażył amfetaminę a później wsiadł za kierownicę swojego samochodu. Jadąc bez zapiętych pasów został zatrzymany na ul.Wiejskiej do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu okazało się, że 33-latek jest pod wpływem narkotyków. W czasie przeszukania ujawniono u niego dodatkowo torebkę z amfetaminą. Teraz Piotrem B. zajmą się śledczy, którzy przedstawią zarzut prowadzenia pod wpływem i posiadania środków odurzających. Grozi za to do 2 lat więzienia.
-
Nietrzeźwy z zakazem prowadzenia pojazdów
Stołeczni wywiadowcy zatrzymali kierowcę audi, który wsiadł ubiegłej nocy za kółko z 1,3 promila w organizmie. Nie dość, że mężczyzna był pijany to jak się okazało ma zakaz prowadzenia pojazdów zasądzony przez sąd w Opolu Lubelskim. Dzisiaj policjanci ze śródmiejskiej dochodzeniówki przedstawią mu zarzut kierowania pod wpływem alkoholu i złamania sądowego zakazu. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Przejażdżka nocnym autobusem zakończyła się w areszcie
Jeden wybił szybę w drzwiach autobusu, drugi groził śmiercią kierowcy, a trzeci miał przy sobie narkotyki. Wszyscy trzej – nie znający się wcześniej mężczyźni trafili do komendy przy ul. Wilczej. Policjanci zatrzymali ich, kiedy kierowca autobusu zjechał na parking przed komendą stołeczną po pierwszym zajściu. Wszystkim mężczyznom śródmiejscy dochodzeniowy przedstawili zarzuty. Grozi im od 2 do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Pomocnik Blanki B. trafił na 3 miesiące do aresztu
3 miesiące w tymczasowym areszcie spędzi pomocnik znanej policjantom z kradzieży na tzw. administratora – Blanki B. Wspólnik kobiety został zatrzymany przez policjantów z Pragi Północ. Funkcjonariusze ze Śródmieścia przedstawili mu zarzuty dwóch kradzieży, który dopuścił się wraz zatrzymaną w lipcu kobietą. Łupem szajki „administratorów” padły wtedy pieniądze i biżuteria, którą skradli starszym kobietom.
-
Okradziona przez braci – bliźniaków podczas dyskoteki
Śródmiejscy policjanci zatrzymali braci, którzy okradli kobietę w jednej ze śródmiejskich dyskotek. Wszyscy uczestnicy zabawy byli nietrzeźwi. Pozostałą część nocy spędzili już nie bawiąc się, ale w izbie wytrzeźwień. Dzisiaj policjanci przedstawią obu zarzuty kradzieży pieniędzy. Łupem sprawców padło ponad 600 zł. Za ten czyn grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Wyzywała od najgorszych policjantów i prokuratorów
Pijana kobietę, która obrzuciła stekiem wyzwisk interweniujących funkcjonariuszy zatrzymali śródmiejscy policjanci. Barbara S. minioną noc spędziła w izbie wytrzeźwień. 29-letnia kobieta miała w organizmie 2,7 promila alkoholu. Dzisiaj policjanci przedstawili jej zarzut znieważenia funkcjonariusza. Za ten czyn grozi do roku pozbawienia wolności.
-
Czy poznajesz te osoby lub biżuterię?
Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzą śledztwo w sprawie kradzieży mieszkaniowych dokonanych na przełomie lat 2010- 2011 przez zorganizowaną grupę przestępczą na terenie całego kraju, gdzie poszkodowanymi były starsze osoby. Sprawcy wchodząc do mieszkań podawali się najczęściej za pracowników administracji sprawdzających stan techniczny mieszkań, pracowników firmy kosmetycznej oraz pracowników pojednania polsko- niemieckiego prosząc najczęściej o rozmienienie pieniędzy. Sprawcami byli mężczyźni jak i kobiety. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że sprawcy- kobiety i mężczyźni narodowości polskiej i romskiej dokonali szeregu przestępstw, w wyniku których pokrzywdzeni utracili pieniądze oraz wartościowe rzeczy w postaci zegarków, monet kolekcjonerskich i biżuterii w różnej postaci
-
Wynosił ze sklepu nie płacąc za towar
Trzy walizki z elektronarzędziami ujawnili w czasie przeszukania piwnicy policjanci ze Śródmieścia. Mieszkanie na Żoliborzu należało do mężczyzny zatrzymanego w jednym z dużych sklepów z artykułami dom-ogród w centrum handlowym. Zatrzymany 37-letni Robert G. przyznał się do kradzieży. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 5 lat więzienia.
-
Wpadł nieuczciwy kredytobiorca
Wczoraj przed południem policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Stołecznej zorganizowali zasadzkę na kolejnych nieuczciwych kredytobiorców. W ich sidła wpadł 46-letni Krzysztof I. Zatrzymany mężczyzna posługując się sfałszowanymi dokumentami chciał wyłudzić 20 tys. zł. Za czyn, którego się dopuścili grozi do 8 lat więzienia.
-
Zajęli mieszkanie, uszkodzili drzwi
Dzisiaj w nocy załoga z warszawskiego Śródmieścia zatrzymała trzy nietrzeźwe osoby, które bezprawnie zajęły mieszkanie przy ul. Widok. W lokalu tym, zniszczyli zamki założone przez właściciela. Jacek M., Barbara K., trafili do izby wytrzeźwień Łukasz O. noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj wszyscy odpowiedzą za uszkodzenie mienia, za co grozi do 5 lat więzienia.
-
Na widok mundurowych pozbył się narkotyków
Dzisiejszej nocy śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie narkotyki. Tomasz K. na widok mundurowych odrzucił zawiniątko z marihuaną. Teraz odpowie za swoje zachowanie. Dzisiaj usłyszy zarzut posiadania narkotyków, za co grozi do 3 lat więzienia.
-
Beczkę z piwem niósł na plecach
Dzisiaj po północy policjanci patrolujący centrum pojechali do klubu, gdzie zginęła beczka z piwem. Sprawcę kradzieży ujęli strażnicy miejscy, którzy zauważyli młodego mężczyznę, idącego Al. Niepodległości, który niósł na plecach aluminiowy pojemnik. Zatrzymany 24-letni Robert R. mając prawie 2 promile trafił do izby, wytrzeźwień. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.
-
Dwie nieletnie na "gigancie" wpadły na sklepówce
Wczoraj późnym wieczorem policjanci ze Śródmieścia zostali wezwani do dużego centrum handlowego, gdzie ochrona ujęła trzy młode kobiety na kradzieży sklepowej. Po sprawdzeniu okazało się, że dwie z nich są nieletnie, które kilka dni wcześniej uciekły z domu dziecka. Zatrzymanej 21-latce grozi do 5 lat więzienia, nieletnie trafią do sądu rodzinnego.
-
Kierował po narkotykach
Najpierw palił marihuanę a później wsiadł za kierownicę swojego samochodu. Jadąc ul. E Plater został zatrzymany do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu okazało się, że 24-latek jest pod wpływem narkotyków. W czasie przeszukania ujawniono u niego dodatkowo torebkę z narkotykami. Teraz Robertem W. zajmą się śledczy, którzy przedstawią zarzut prowadzenia pod wpływem i posiadania środków odurzających. Grozi za to do 2 lat więzienia.
-
Rozpoznani po trzech latach
Wczoraj po południu policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn narodowości gruzińskiej, którzy zostali rozpoznani przez pokrzywdzonego jako sprawcy kradzieży teczki z dokumentami sprzed 3 lat. Dzisiaj zatrzymanymi zajmą się śledczy. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Borsuk odwiedził dzieci w szpitalu
W ramach programu „Z Borsukiem Bezpieczniej” policjanci ze Śródmieścia odwiedzili małych pacjentów ze szpitala dziecięcego na ul. Litewskiej. Borsuk uczył dzieci bezpiecznych zachowań, i unikania niebezpieczeństw na podwórku i na ulicy.
-
Chcieli napaść na ... policjantów
Wczoraj wieczorem po meczu derbowym, funkcjonariusze z wydziału wywiadowczego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chcieli ich okraść. Napastnicy reprezentując barwy jednego z klubów piłkarskich sądząc, że policjanci są kibicamii drużyny przeciwnej zagrozili im żądając wydania szalików klubowych. Sprawcy zdarzenia byli po alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie dzisiaj zatrzymani odpowiedzą za usiłowanie rozboju. Za ten czyn, grozi do 12 lat wiezienia.