Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Wpadł, bo wrócił do hotelu za który nie zapłacił
Najpierw zameldował się w eleganckim hotelu, gdzie mieszkał przez tydzień w lipcu tego roku. Później gdy przyszło do płacenia zniknął. Pojawił się wczoraj w tym samym hotelu. Chcąc wyłudzić posiłek podał się za gościa hotelowego. Obsługujący sprawdzili numer pokoju, który podawał gość i okazało się, że nikt tam o nim nie słyszał. Jeden z pracowników rozpoznał mężczyznę jako nieuczciwego klienta sprzed miesiąca. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 8 lat więzienia.
-
Kierował po narkotykach
Załoga policjantów ze śródmiejskiej patrolówki, wczoraj tuż przed północą zatrzymała do kontroli przy ul. Granicznej samochód marki VW golf. Autem kierował młody mężczyzna. Po badaniu okazało się, że prowadził swój samochód po narkotykach. W czasie przeszukania auta znaleziono tam dodatkowo torebkę z kilkoma gramami marihuany. Dzisiaj 20 latek odpowie za swoje zachowanie, grozi mu za to do 2 lat więzienia i dotkliwa grzywna.
-
Ten mężczyzna napadł na bank
Do zdarzenia doszło 29 lipca 2009r. o 15.20 przy ul. Czerniakowskiej. Sprawca przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował 2 pracownice placówki bankowej i zażądał wydania pieniędzy, które następnie schował do czarnej torby i uciekł w stronę ulicy 29 Listopada. Policjanci pracujący nad sprawą udostępnili zdjęcia sprawcy. Rysopis sprawcy: wiek około 20-25 lat, wzrost około 180 cm, szczupłej budowy ciała, krótkie, ciemne włosy. W chwili zdarzenia sprawca był ubrany w białą, rozpinaną bluzę dresową z czarnym nadrukiem, spodnie dżinsowe oraz białą czapkę tzw. „bejsbolówkę”. Na nogach miał białe, sportowe buty.
-
Wracaj bezpiecznie z wakacji
Do końca wakacji na drogach całego garnizonu stołecznego przeprowadzane będą działania prewencyjne pn. „Wracaj bezpiecznie 2009”. Policjanci będą dbać o przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznego podróżowania przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Podczas kontroli kierujący otrzymają materiały profilaktyczne specjalnie na ten cel przygotowane i sfinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego województwa mazowieckiego.
-
Wpadka nieuczciwego pracownika
Wczoraj wieczorem policyjna załoga pojechała do interwencji do centrum handlowego, gdzie po wewnętrznym dochodzeniu ustalono i ujęto pracownika, który od kilku miesięcy okradał sklep w którym pracował. Młoda kobieta pracując na kasie nie ewidencjonowała wszystkich transakcji. Niektórych sprzedaży nie wbijała do kasy a pieniądze za towar chowała do kieszeni. Grozi jej za to do 5 lat więzienia.
-
Pod "prąd" furgonem, wbrew sądowemu zakazowi
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dzisiaj w nocy kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Pijany mężczyzna kierujący samochodem iveco miał prawie 2,5 promila alkoholu. Gdy interweniujący funkcjonariusze otworzyli drzwi jego auta 22 latek miał problemy z utrzymaniem równowagi. Po sprawdzeniu okazało się, że ma już orzeczony zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Mężczyzna resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień, a dzisiaj odpowie za prowadzenie pod wpływem alkoholu i złamanie sądowego wyroku.
-
Do trzech razy sztuka
Wczoraj po południu policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła młodą kobietę, która chciała ukraść ubrania o łącznej wartości ponad 500zł. Zatrzymana wcześniej usunęła zabezpieczenia z kradzionych ubrań, wpadła za linią bramek alarmowych. Po sprawdzeniu okazało się, że zanim wpadła zdążyła okraść dwa inne sklepy. Za czyn, którego się dopuściła grozi do 5 lat więzienia.
-
20 tysięcy zostało w banku
Wczoraj rano policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy na Śródmieściu zorganizowali zasadzkę na kolejnych nieuczciwych kredytobiorców. W ich sidła wpadł 23 letni Marcin D. Młody mężczyzna posługując się sfałszowanymi dokumentami chciał wyłudzić 20 tys. zł. W przeszłości wielokrotnie notowany za rozboje i pobicia. Za czyn, którego się dopuścił grozi do 8 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
-
Fałszywe zgłoszenie z hazardem w tle
Wczoraj wieczorem do komendy na warszawskim Śródmieściu zgłosił się 30-letni Karol K., który zawiadomił o napadzie i kradzieży swojego renaulta. Policjanci przyjmujący zgłoszenie zwrócili uwagę na kilka nieścisłości w zeznaniach mężczyzny. Aby wyjaśnić te wątpliwości, sprawą zajęli się kryminalni. Po kilkudziesięciu minutach prowadzonych działań i ustaleń wiadomo było już, że mają do czynienia z tzw. "zgłoszeniówką".
-
Ponad 3 promile za kierownicą
Stołeczni policjanci zatrzymali wczoraj wieczorem kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Pijany mężczyzna kierujący samochodem toyota miał ponad 3 promile alkoholu. Gdy interweniujący funkcjonariusze otworzyli drzwi jego auta 35 latek miał problemy z utrzymaniem równowagi. Nie jest to pierwszy taki wyczyn zatrzymanego, gdyż na początku lipca tego roku był sprawcą kolizji. Wtedy również był pijany. Mężczyzna resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień, a dzisiaj odpowie za prowadzenie pod wpływem alkoholu.
-
Potrzebna krew!
Drogie koleżanki i koledzy, potrzebna jest krew dla naszego kolegi Jana Wociala, który obecnie przebywa w szpitalu MSWiA przy ul. Wołoskiej. Jan Wocial był wieloletnim pracownikiem Wydziału Kryminalnego KRP Warszawa VII i pracował w sekcji poszukiwań. Krew można oddać w szpitalu przy ul. Wołoskiej codziennie w godz. 7.30-13.00 z informacją „dla Jana Wocial”. Za oddaną krew w imieniu Pana Jana z góry dziękują rodzina chorego oraz pracownicy wydziału kryminalnego KRP Warszawa VII.
-
Chcieli mu sprzedać jego własną komórkę
Telefon ukradli mu na koncercie Madonny, kilka dni temu w Warszawie. Wczoraj ktoś zadzwonił do niego proponując mu odkupienie ukradzionej komórki. Pokrzywdzony nie miał zamiaru drugi raz płacić za odzyskanie urządzenia więc powiadomił kryminalnych ze Śródmieścia umawiając się z paserami na odkupienie telefonu przy Rotundzie PKO. Przed 22.00 policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy mieli przy sobie kradzioną komórkę. Za paserstwo grozi do 5 lat więzienia.
-
W eleganckim plecaku były nożyce do metalu
Dzisiaj w nocy przed 2.00 policyjni wywiadowcy z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali 39 letnią Magdalenę S., która chciała ukraść rower. Jednoślad stał na jednym z podwórek w centrum przy ul. Dmochowskiego. Funkcjonariusze wkroczyli do akcji gdy kobieta wyciągnęła z plecaka nożyce do przecięcia zabezpieczenia. Resztę nocy 39 latka spędziła w policyjnym areszcie a dzisiaj odpowie za swoje zachowanie. Za usiłowanie kradzieży grozi do 5 lat więzienia.
-
Policyjne dozory dla pseudokibiców
W czasie sobotniego meczu warszawskiej Polonii i gdańskiej Lechii policjanci biorący udział w zabezpieczeniu zatrzymali 12 osób podejrzewanych o nieuprawnione wtargnięcie na stadion i naruszenie nietykalności cielesnej pracownika ochrony. Po raz pierwszy postawiono kibicom zarzuty z nowej ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. 11 osób usłyszało zarzut z art. 60 ustawy, i dwie dodatkowo zarzuty naruszenia nietykalności pracownika ochrony. Wobec 8 osób prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.
-
Wpadła na kredycie
Wczoraj przed południem policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy na Śródmieściu zorganizowali zasadzkę na kolejnych nieuczciwych kredytobiorców. W ich sidła wpadła 25 letnia Emilia S. Kobieta posługując się sfałszowanymi dokumentami chciała wyłudzić 28000 zł. Za czyn, którego się dopuściła grozi do 8 lat więzienia.
-
Najpierw razem pili, później okradli swojego kompana
Policyjna załoga z warszawskiego Śródmieścia w okolicach Pałacu kultury i Nauki zatrzymała czterech pijanych mężczyzn, podejrzewanych o dokonanie rozboju. Przy jednym z nich w czasie przeszukania ujawniono telefon komórkowy należący do pokrzywdzonego. Wszyscy resztę nocy spędzili w izbie wytrzeźwień a dzisiaj zajmą się nimi śledczy z Wilczej. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.
-
Wpadli sprawcy zuchwałej kradzieży
Wczoraj przed północą policyjna załoga pojechała na interwencję dotyczącą kradzieży nawigacji samochodowej. Zdarzenie miało miejsce w okolicy skrzyżowania Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich tam właśnie miało dojść do sprzedaży a doszło do kradzieży. Na szczęście na miejscu był patrol strażników miejskich, którzy po krótkim pościgu zatrzymali złodziei i odzyskali skradzione urządzenie. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Dwunastu zatrzymanych na meczu Lechii i Polonii
Policjanci biorący udział w zabezpieczeniu meczu ligowego pomiędzy Polonią Warszawa a Lechią Gdańsk w czasie spotkania zatrzymali 12 kibiców, którzy sforsowali wejście na stadion. Zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie. Śledczy zajmujący się sprawą prowadzą czynności zmierzające do przedstawienia im zarzutów wtargnięcia na stadion. Za ten czyn grozi do 3 lat więzienia.
-
Kolejny zatrzymany za fałszywe zgłoszenie rozboju
Jeszcze nie rozliczono jednego podejrzewanego o zgłoszenie rozboju, którego nie było a już kryminalni zatrzymali kolejnego, który przyznał się do złożenia zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Tym razem wpadł 54 letni Eugeniusz S., który 17 czerwca na warszawskiej Woli zgłosił że został napadnięty w centrum. Mężczyzna przyznał się do winy wyjaśniając, że zgubił portfel z dokumentami. Myślał, że gdy zgłosi rozbój to w urzędzie będzie mu łatwiej zrobić nowe dokumenty. 54 latek odpowie teraz za złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Grozi za to do 2 lat wiezienia.
-
Piknik rodzinny „Bądź bezpieczny w mieście”
Jutro od 10:00 do późnych godzin wieczornych na skwerze „ Im. Dywizji Pancernej” odbędzie się 5-edycja Pikniku Rodzinnego „ Bądź bezpieczny w mieście”. Na gości czeka wiele atrakcji, które zapewnią całodniowa zabawę dzieciom i ich rodzicom. Najmłodsi nauczą się jak bezpiecznie obchodzić się z psem. Policjanci zaprezentują nowe umundurowanie, pokażą jak sporządzić portret pamięciowy i zapewnią wiele atrakcji.
-
Zgłosił rozbój bo zgubił dokumenty
Po raz kolejny kryminalni ze Śródmieścia zatrzymują "ofiarę" rozboju, którego nie było. Tym razem wpadł 25 letni Wojciech K., który 7 czerwca zgłosił że został napadnięty w centrum. Młody mężczyzna przyznał się do winy wyjaśniając, że zgubił portfel z dokumentami i telefon komórkowy. Myślał, że zgłaszając rozbój szybciej wyrobi sobie nowe dokumenty. 25 latek odpowie teraz za złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Grozi za to do 2 lat wiezienia.
-
Odpowiedzą za kradzież samochodu sprzed roku
Wczoraj rano wpadł 29 letni Marcin Z, a dzisiaj 25 letni Arkadiusz G. Obaj podejrzewani są o kradzież w zeszłym roku w listopadzie mercedesa z ul. Elektoralnej w centrum. W czasie wstępnych czynności mężczyźni przyznali się do winy wyjaśniając, że samochód zabrali na lawecie, a następnie w całości odsprzedali na złom. Za czyn, którego się dopuścili grozi im do 5 lat więzienia.
-
Zatrzymani pijani rodzice
Wczoraj późnym wieczorem policyjna załoga pojechała do interwencji zakłócenia ciszy nocnej. Na miejscu okazało się, że awanturowali się pijani rodzice. W mieszkaniu oprócz nich była także dwójka małych dzieci. Kobieta i mężczyzna resztę nocy spędzili w izbie wytrzeźwień a maluchami zaopiekowała się babcia. Teraz nieodpowiedzialnymi rodzicami zajmą się śródmiejscy śledczy i sąd rodzinny.
-
Salwował się ucieczką
Wczoraj około południa śródmiejscy kryminalni zatrzymali 18 letniego Pawła H., którego podejrzewa się o usiłowanie rozboju. Zdarzenie miało miejsce dzień wcześniej. Sprawca w nocy wszedł po balkonach na 2 piętro budynku, gdzie chciał okraść mieszkanie. Na szczęście właściciel lokalu ma problemy ze snem i zauważył skradającego się na zewnątrz mężczyznę. Starszy Pan zaatakował napastnika kulą złodziej bronił się znalezioną na balkonie szufelką.
-
Ukradł bieliznę za 2 tysiące złotych
Wczoraj po południu policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła mężczyznę, który chciał ukraść bieliznę o wartości ponad 2000zł. Zatrzymany był przygotowany do kradzieży i miał ze sobą specjalną torbę zagłuszającą pracę bramek alarmowych. Wpadł gdy wychodził ze sklepu nie płacąc za towar. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.