Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Usłyszeli zarzuty handlu narkotykami, ich udzielania i posiadania
Policjanci ze śródmieścia zatrzymali trzy osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Jak wynika z ustaleń śledczych 23-letnia Karolina B. w jednym z warszawskich pubów sprzedała amfetaminę 37-letniemu Marcinowi N., który poczęstował nią 21-letniego obywatela Ukrainy. Cała trójka stanie teraz przed sądem.
-
Jeden dostarczał dane drugi wyłudzał telefony, straty operatora przekroczyły 85000 złotych
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o oszustwo i pomocnictwo w nim. 61-letni Stanisław D. dostarczał dane firm 47-letniemu Markowi K., który na ich podstawie zawierał umowy telekomunikacyjne. W ten sposób w ciągu kilkudziesięciu dni Marek K. wyłudził od operatora 18 telefonów komórkowych oraz tablet na łączną sumę ponad 85000 złotych. Policjanci odzyskali część mienia oraz zabezpieczyli znaczną ilość pieniędzy pochodzącą prawdopodobnie z tego przestępstwa. Sąd zastosował już wobec zatrzymanych areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.
-
Kto rozpoznaje tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży roweru z ulicy Wilczej. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery. Osoba widoczna na publikowanych zdjęciach może mieć związek z tym zdarzeniem. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianej kradzieży proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przy ulicy Dzielnej 12.
-
Podejrzany o udzielanie środków psychotropowych zatrzymany
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udzielanie środków psychotropowych. Sprawa miała swój początek w połowie lipca. Wcześniej zatrzymano osobę, która usłyszała już zarzut posiadania środków psychotropowych. 61-letniemu Andrzejowi P. za ich udzielanie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci ze Śródmieścia podwójnymi Szachowymi Mistrzami KSP
Śródmiejscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą okazali się najlepsi zarówno indywidualnie jak i drużynowo w VIII Szachowym Turnieju o Puchar Komendanta Stołecznego Policji. Zawody rozegrane zostały na terenie OPP w Warszawie.
-
Determinacja policjanta pomogła uratować życie kobiety
Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu oficera dyżurnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa I nadkomisarza Wojciecha Święcickiego uratowano życie kobiety, która chciała popełnić samobójstwo. Mieszkanka Łodzi zażyła około 50 tabletek leków psychotropowych, lekarze w ostatniej chwili zdążyli zabrać ją do szpitala i poddac zabiegom ratującym życie.
-
Areszt za kradzieże rowerów
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież 4 rowerów i usiłowanie kradzieży kolejnego. Wartość zrabowanego mienia to ponad 4000 złotych. Dzięki zebranym przez policjantów dowodom w sprawie 30-letni Piotr Z. decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci odzyskali skradzoną hondę i zatrzymali podejrzanego
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do samochodu i jego kradzież. Honda była zaparkowana przed jednym z warszawskich hoteli, miała założone skradzione tablice rejestracyjne. 33-letni Marcin K. wpadł w policyjną zasadzkę w chwili, kiedy za pomocą specjalnych narzędzi najpierw otworzył samochód, a następnie, uszkadzając stacyjkę, uruchomił silnik i próbował odjechać z parkingu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Narkotyki przenosił w bieliźnie, został już tymczasowo aresztowany
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków.60 gramów marihuany 33-letni Sebastian J. ukrył w bieliźnie, którą miał na sobie. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 2 miesiące.
-
Uroczystość z okazji Święta Policji w KRP Warszawa I
Policjantki i policjanci ze śródmiejskiej komendy zostali dziś wyróżnieni odznaczeniami państwowymi, resortowymi, nominacjami na wyższe stopnie policyjne oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Burmistrza Dzielnicy Warszawa Śródmieście. W uroczystości 95 rocznicy powołania Policji uczestniczył Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Dariusz Działo, Komendant Rejonowy Policji warszawa I inspektor Sławomir Piekut oraz przedstawiciele władz dzielnicy, sądów, prokuratur, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i innych instytucji państwowych.
-
Zamiast zapłacić rachunek próbowali uciec z restauracji
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kierowanie gróźb karalnych oraz wyłudzenie konsumpcji. Jak wynika z relacji kelnerów 29-letni Radosław G. i 43-letni Bogusław K. grozili im uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia, jeśli powiadomią policję. Mężczyźni odpowiedzą teraz za wykroczenie i przestępstwo. Może im grozić między innymi do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Drugi z podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze zatrzymany
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali drugiego z mężczyzn podejrzanych o wymuszenie rozbójnicze. Pod groźbą spalenia sklepu, połamania nóg, wywiezienia do domu publicznego i pozbawienia życia sprawcy chcieli wymusić w ten sposób od właściciela sklepu i ekspedientki haracz w wysokości 1000 złotych miesięcznie. O sprawie pisaliśmy 17 czerwca. Na wniosek prokuratury sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 22-letniego Damiana P. na 3 miesiące.
-
Narkotyki miał w samochodzie i kierował pod ich wpływem
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających oraz prowadzenie pojazdu pod ich wpływem. Marihuana znajdowała się w samochodzie, którym kierował Łukasz J. Badanie wykazało, że w organizmie 29-latka oprócz marihuany znajdowała się także kokaina. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi między innymi do 3 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.
-
Rozpoznajesz swoją własność?
Śródmiejscy policjanci zatrzymali osobę podejrzewaną o kradzież rowerów i odzyskali 4 utracone jednoślady. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu proszą o kontakt osobisty osoby, które na publikowanych zdjęciach rozpoznają swoja własność.
-
Uprawa konopi indyjskiej znajdowała się w specjalnie wykopanej w tym celu piwnicy
Śródmiejscy policjanci zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskiej. Odpowiednio wyposażone w tym celu pomieszczenie znajdowało się w budynku jednorodzinnym na warszawskim Wawrze. Policjanci zatrzymali w związku z tą sprawą 29-letniego Łukasza N.,który na widok policjantów próbował ratować się ucieczką, bezskutecznie.
-
Odpowie za znęcanie się nad żoną i posiadanie narkotyków
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwa przestępstwa. Sprawę policjantom zgłosiła kobieta, która nie chciała już dłużej ukrywać prawdy. Sytuację 36–letniego Marka A. pogorszył fakt znalezienia u niego w mieszkaniu amfetaminy i marihuany. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Jeden był poszukiwany a drugi w szafie ukrył prawie 90 gramów marihuany
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn. W mieszkaniu 30-letneigo Marcina M. funkcjonariusze znaleźli prawie 90 gramów marihuany. W trakcie przeszukania wpadł kolega mężczyzny, który akurat wtedy robił sobie „skręta”. 39-letni Daniel D. był poszukiwany do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności.
-
Dyskretne i szybkie pozbycie się dużych i ciężkich kratownic przerosło ich możliwości
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież. Mężczyźni wpadli w chwili, kiedy na widok radiowozu próbowali pozbyć się obciążających ich dowodów. Jak ustalili śledczy z przed pałacu przy ulicy Miodowej zginęło już wcześniej prawdopodobnie 12 identycznych elementów. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, przy którym znaleźli środki odurzające. Narkotyki ukryte były także w samochodzie. Wstępne badanie wykazało, że to kokaina i haszysz, w sumie ponad 140 gramów. 35–letni Konrad B. decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Razem z seniorami na Pikniku Pokoleń
W minioną sobotę policjanci Wydziału Prewencji KSP i KRP Warszawa I uczestniczyli w Pikniku Pokoleń w Centrum Sztuki Współczesnej przy Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Piknik zgromadził seniorów z Warszawy i całego kraju. Przy pięknej pogodzie seniorzy mogli spotkać się z policjantami i porozmawiać o tym jak poprawić swoje bezpieczeństwo, jak nie paść ofiarą przestępstwa metodą na tzw. „wnuczka", czy też jak zabezpieczyć dom lub mieszkanie przed włamaniem. Spotkanie z seniorami było też okazją do rekrutacji kandydatów do II edycji szkolenia liderów „Mazowieckiej Akademii Seniora". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. pp