Policjanci ze Śródmieścia podwójnymi Szachowymi Mistrzami KSP

Data publikacji 24.07.2014

Śródmiejscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą okazali się najlepsi zarówno indywidualnie jak i drużynowo w VIII Szachowym Turnieju o Puchar Komendanta Stołecznego Policji. Zawody rozegrane zostały na terenie OPP w Warszawie.

Faworytami turnieju od lat są policjanci reprezentujący Komend Rejonową Policji  Warszawa II, ale tym razem było inaczej. To właśnie nasi policjanci sprawili największa niespodziankę w tych zawodach wygrywając je zarówno drużynowo jak i indywidualnie.

Zwycięzcą turnieju i szachowym mistrzem Komendy Stołecznej Policji na rok 2014 został aspirant sztabowy Krzysztof Celmer, który jako jedyny zawodnik nie przegrał żadnej partii gromadząc 5,5 pkt. na 7 możliwych.

Drugie miejsce zajął emerytowany już policjant Karol Koziński. Dwaj pozostali reprezentanci naszej komendy aspirant Andrzej Skolimowski i sierżant sztabowy Artur Maziarz zajęli odpowiednio piąte i siódme miejsce.

Łącznie nasza drużyna zdobyła 13,5 pkt. gromadząc aż o 4 pkt. więcej o głównych faworytów tego turnieju policjantów z KRP Warszawa II.