Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci na 6 urodzinach Klubu Seniora „Promyk Jesieni”.
Policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej zostali zaproszeni na 6 urodziny Ośrodka Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych „Promyk Jesieni”. Współpraca z Klubem Seniora z policjantami trwa już od kilku lat w tym czasie przeprowadzone zostały spotkania, na których poruszano problematykę bezpieczeństwa wśród osób starszych.
-
Standaryzacja jednostek Policji i nowe logo Policji – stanowisko Komendy Głównej Policji
Ani złotówki nie kosztuje Policji wprowadzany aktualnie program standaryzacji Policji. Oznacza to, że także wprowadzenie nowego logo - czyli dodatkowego i drobnego elementu tej standaryzacji, nie uszczupliło policyjnego budżetu. MSW zaproponowało realny program standaryzacji polskiej Policji, przede wszystkim poprzez budowę i remont wybranych komisariatów i komend. Na realizację programu przeznaczono z budżetu państwa 1 miliard złotych i zaplanowano ją na lata 2013 – 2015. Program standaryzacji nie wiąże się z planowanymi dotychczas zakupami lub innymi inwestycjami Policji. Końcowy efekt tego programu to nowo wybudowane lub wyremontowane komendy i komisariaty, poprawa warunków obsługi obywateli i warunków służby policjantów.
-
Ponad 1300 sztuk podrabianej odzieży nie trafi już do sprzedaży
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli podrabianą markową odzież znanych światowych firm. Ubrania, jako oryginalne sprzedawane były w jednym ze sklepów w centrum miasta. Szacunkowa wartość obrotu wyceniona została wstępnie przez biegłego na ponad 600 000 złotych. Zarzut obrotu towarem z podrobionymi znakami usłyszał już 42-letni właściciel sklepu Dariusz L.
-
Ma na swoim koncie 13 włamań i kradzieży
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 22-latka, który włamywał się do placówek handlowo-usługowych i kradł z nich pieniądze. We wszystkich przypadkach Sebastian M. działał podobnie, pod osłoną nocy wybijał szyby w drzwiach wejściowych. Jak ustalili policjanci mężczyzna od kwietnia tamtego roku dopuścił się 13 takich przestępstw. Za kradzież z włamaniem 22-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Kibic rzucił petardę pod wózek z rocznym dzieckiem
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który rzucił petardę hukową pod wózek spacerującej po Krakowskim Przedmieściu rodziny z dwóją dzieci. 33-letni Tomasz S. odpowie za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu rocznego chłopca i 7-letniej dziewczynki. Za to przestępstwo Tomaszowi S. grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Zabezpieczone ślady doprowadziły do zatrzymania sprawcy przestępstwa
Śródmiejscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu wykryli sprawę kradzieży z włamaniem do sklepu odzieżowego. Nieznana jeszcze wtedy osoba po wybiciu szyby dostała się do pomieszczenia skąd zabrała ubrania o wartości ponad 5000 złotych. 39-letniego Andrzeja M. dzięki zabezpieczonym przez techników kryminalistyki śladom linii papilarnych wytypował policyjny system AFIS. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.
-
Zabezpieczenie zgromadzenia w stolicy
Zorganizowany w Warszawie „Marsz wyzwolenia konopi” przebiegał spokojnie. Policjanci zatrzymali 64 osóby, większość odpowie za posiadanie środków odurzających. Wśród zatrzymanych były również osoby nieletnie, którymi zajmie się sąd rodzinny.
-
Festyn w Śródmieściu z okazji Dnia Dziecka, my też tam byliśmy
Zarząd Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy przy współpracy z Fundacją „Dr Clown” zorganizował dzisiaj festyn edukacyjno-profilaktyczny pn. „Żyj Zdrowo i Kolorowo”. Impreza promuje ideę wolontariatu i zdrowego stylu życia. Czynny udział w festynie wzięli także policjanci z Komendy Stołecznej Policji oraz ze Śródmieścia na czele z Komendantem Rejonowym mł.insp. Sławomirem Piekutem.
-
Dzielnicowi zatrzymali sprawców kradzieży
Dzielnicowi z Rewiru IV przy ulicy Ludnej 9 zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież, do której doszło na szkodę jednej ze Wspólnot Mieszkaniowych. Straty wyniosły ponad 3000 złotych. Przestępstwo popełnione zostało na początku maja. Od tej pory nie dając za wygraną policjanci poszukiwali sprawców kradzieży, do wczoraj. 38-letniemu Mariuszowi S. i 34-letniemu Lechowi W. za to, co zrobili grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Narkotyki ukryte były w zamrażalniku i szafie
Ponad 300 gramów amfetaminy i marihuany znaleźli i zabezpieczyli policjanci ze Śródmiejskiego Wydziału Operacyjno Rozpoznawczego. Narkotyki znajdowały się w kuchni i przedpokoju mieszkania 23-letniej Edyty M. Kobieta została zatrzymana w chwili, kiedy wychodziła z domu. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.
-
XXXV Konferencja Szefów Policji Stolic Europejskich
Capital Policing Europe to cykliczne, najbardziej prestiżowe konferencje, w których uczestniczą szefowie stołecznych Policji z Europy, a także z wybranych państw azjatyckich. Konferencje CPE odbywają się raz do roku w maju, w wybranym 2 lata wcześniej kraju. W tym roku organizatorem XXXV Konferencji jest Komenda Stołeczna Policji. Konferencyjne tematy dotyczą ważnych aspektów bezpieczeństwa, a także istotnych kwestii związanych z funkcjonowaniem policji europejskich, odnosząc się często do genezy problemów związanych z zapewnieniem porządku publicznego.
-
Zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa
Policjanci z Wydziału Operacyjno Rozpoznawczego zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który w jednym z centrów handlowych ukradł ze sklepu tekstylnego towar o wartości blisko 1000 złotych. Mateusz S. obserwował poszczególne sklepy typując taki z którego łatwiej będzie mógł coś ukraść. Nie wiedział jednak, że sam jest obserwowany. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Za to przestępstwo zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Po włamaniu uciekając zgubił dowód osobisty
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież z włamaniem do sklepu zegarmistrzowskiego. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani już kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu przestępstwa. Policjanci odzyskali także skradzione zegarki,„fanty” znajdowały się w mieszkaniu jednego z zatrzymanych mężczyzn. 40-letniemu Markowi K. i 47-letniemu Andrzejowi H. za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.
-
Miał przy sobie nie tylko 20 gramów marihuany
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, przy którym znaleźli narkotyki. Paweł G. na widok funkcjonariuszy zaczął się nerwowo zachowywać, co zwróciło uwagę mundurowych. W podróżnej torbie 26-latka policjanci znaleźli między innymi 20 gramów marihuany. Za posiadanie środków odurzających 26-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Groził pistoletem żądając pieniędzy
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali osobę podejrzaną o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Michał N. przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował siedzącego na ławce przechodnia. 32-latek zażądał od swojej ofiary pieniędzy a kiedy mężczyzna oświadczył, że nie dysponuje gotówką pokazał mu schowaną za paskiem spodni broń nakazując pójście do sklepu i zakup alkoholu. Michałowi N. za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Była poszukiwana listem gończym
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kobietę poszukiwaną listem gończym. Agnieszka W. po popełnionym przestępstwie nie zastosowała się do wyroku sądu dotyczącego odbycia zasądzonej kary. Wolnością cieszyła się zaledwie 5 dni.Zgodnie z nakazem 37-latka została przewieziona do najbliższego zakładu karnego.
-
Poznaj swojego dzielnicowego
Policjanci ze Śródmieścia rozpoczęli akcję kolportażu kilku tysięcy ulotek z zawartymi w nich wszystkimi niezbędnymi informacjami dotyczącymi poszczególnych dzielnicowych. Ulotki trafią do mieszkańców naszej dzielnicy. Wszystko po to, aby jak najbardziej przybliżyć sylwetkę dzielnicowego i w razie potrzeby ułatwić z nim kontakt. Akcję wspierają władze dzielnicy Warszawa Śródmieście.
-
Noc w Muzeum Policji
Komenda Główna Policji wraz z Komendą Stołeczną Policji kolejny raz włączyły się w ogólnopolską akcję Noc Muzeów! W nocy z 18 na 19 maja br. w godz. 19.00 – 01.00, Pałac Mostowskich przy ul. Nowolipie 2 w Warszawie – siedziba Komendy Stołecznej Policji otworzy gościnnie swoje podwoje dla szerokiego grona zwiedzających.
-
Zaatakowała kobietę spinką do włosów raniąc jej twarz - Aktualizacja
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 24-latkę, która na przystanku autobusowym napadła na kobietę. Sylwia A. żądając pieniędzy i telefonu komórkowego pobiła swoją ofiarę a później metalową spinką do włosów zraniła jej twarz. Wraz z zatrzymaną 24-latką do policyjnego aresztu trafili także dwaj mężczyźni, którzy mogą mieć związek z tym przestępstwem. Kobieta oraz jeden z zatrzymanych mężczyzn usłyszeli już zarzut usiłowania rozboju i zostali tymczasowo aresztowani.
-
Zatrzymani kolejni sprawcy rozboju na 24-latku - Aktualizacja
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kolejne dwie osoby mające związek z rozbojem dokonanym na 24-latku. W sumie w przestępstwie brało udział czterech mężczyzn. Pierwszy ze sprawców został zatrzymany kilka dni temu. 25-letni Sławomir R. i 21-letni Mateusz Z. są kolejnymi zatrzymanymi osobami w tej sprawie. Wszyscy na wniosek policjantów i prokuratury decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.
-
Policjanci walczą z przemocą w rodzinie
15 maja został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Rodzin. Jest to dobra okazja, aby poruszyć temat dotyczący przemocy w rodzinie. Funkcjonariusze, którzy zajmują się jej ofiarami niejednokrotnie poświęcają wiele, aby nieść im pomoc, bo jak sami mówią o swojej pracy – jest to służba drugiemu człowiekowi.
-
Debata o bezpieczeństwie w Śródmieściu
Wczoraj o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Polnej 7 a miała miejsce debata społeczna zorganizowana w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań pn. „Razem Bezpieczniej” Program ten ma na celu ograniczanie skali zjawisk, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. Taki też cel przyświecał wczorajszemu spotkaniu z mieszkańcami Śródmieścia.
-
Przywłaszczył rower Veturilo
Policjanci z oddziału wywiadowczo patrolowego zatrzymali mężczyznę, który na warszawskim Śródmieściu przywłaszczył jeden z rowerów bezobsługowej wypożyczalni miejskiej. 22-latek został zatrzymany nocą w trakcie jazdy. Twierdził, że rower stał na podwórku, więc go wziął. Za tego typu przestępstwo Łukaszowi S. grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
NIE DAJ SZANSY ZŁODZIEJOWI - OZNAKUJ SWÓJ ROWER- TERMINY ZNAKOWANIA ROWERÓW
Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! W Warszawie ruszyła akcja znakowania rowerów. Głównym jej celem projektu jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są przez Komendy Rejonowe Policji.
-
Wyrywanie i kradzież parapetów w galerii zarejestrowały kamery monitoringu - Aktualizacja
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali sprawców kradzieży miedzianych parapetów w jednej z Galerii na Krakowskim Przedmieściu. Całe zajście wyrywania parapetów z mocowań zarejestrowały kamery monitoringu Biura Ochrony Rządu. 33-letni Bartosz K. i 36-letni Andrzej O. byli pijani. Miedziane parapety miały trafić do punktu skupu złomu.Na wniosek policjantów oraz prokuratury sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn na 3 miesiące. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.