Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Przygodna znajomość skończyła się w komendzie
Dopiero się poznali i mieli razem pójść się zabawić w jednej ze śródmiejskich dyskotek. Później zaczęły się groźby i duszenie oraz kradzież pieniędzy i telefonu. Gdyby nie szybka interwencja śródmiejskiej patrolówki dwaj młodzi mężczyźni mogliby pożegnać się ze swoją własnością. Napastnicy odpowiedzą za rozbój. Za taki czyn grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Wietnamski motocyklista z promilami
Śródmiejscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego motocyklistę. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Obywatel Wietnamu został zatrzymany. Dzisiaj zostaną mu przedstawione zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Okradli śpiącego na przystanku
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali w nocy trzech mężczyzn, którzy okradli pasażera na przystanku przy Al. Jerozolimskich. Pasażer zasnął „zmęczony” sporą dawką alkoholu, co wykorzystali sprawcy. Na szczęście czujne oko operatora kamery monitoringu miejskiego i szybka reakcja policjantów spowodowały, że pokrzywdzony odzyskał swoją własność, zanim zdążył się zorientować, że został okradziony. Dzisiaj sprawcom kradzieży zostaną przedstawione zarzuty.
-
Okradał kościelne skarbonki
Przy pomocy pęsety i skonstruowanych łapek kradł pieniądze z kościelnych skarbonek. Kilkanaście minut ścigał złodzieja dzielnicowy. W końcu 28-letni Michał K. wpadł w ręce patrolu, kiedy wbiegł na stację metra. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi. Do odsiadki ma dwa wyroki m.in. za kradzieże pieniędzy ze skarbonki w katedrze Wojska Polskiego.
-
Wpadł na "gorącym” uczynku
Złodzieja, który chwilę wcześniej ukradł pasażerowi tramwaju linii 22 telefon komórkowy zatrzymali stołeczni wywiadowcy. Mężczyzna wykorzystując tłok i moment wysiadania z tramwaju wyciągnął z kieszeni marynarki markową "komórkę". Teraz sprawca odpowie za kradzież. Grozi mu do 5 lat więzienia.
-
Odpowie za włamanie do samochodu
Dzisiaj nad ranem do policyjnego radiowozu podszedł mężczyzna, który powiedział że kilka minut wcześniej widział tu młodego chłopaka, który kopał w zaparkowane przy ulicy samochody i wybił w jednym z nich szybę. Funkcjonariusze sprawdzili tę informację i okazało się, że w hondzie na gorącym uczynku nakryli sprawcę włamania jak przeszukiwał schowek pasażera. 24-letni Filip P. trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi za to do 10 lat wiezienia.
-
Pijany rowerzysta szukany listem gończym
Miał prawie promil alkoholu we krwi. Wsiadł na rower i pojechał. Jadąc Wybrzeżem Kościuszkowskim został zatrzymany do kontroli przez policjantów ze stołecznego Oddziału Prewencji. W czasie kontroli funkcjonariusze poczuli alkohol, po sprawdzeniu kazało się, że 22-latek jest również poszukiwany listem gończym. Za jazdę po "pijanemu" grozi mu dodatkowy 1 rok więzienia.
-
Kontrole autokarów
Wiosna i lato to okres zorganizowanych wyjazdów na wycieczki szkolne, kolonie, różnego rodzaju obozy i zgrupowania. Każdy z uczestników wyjazdu powinien bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. Aby tak się stało, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji prowadzą kontrole autokarów świadczących usługi przewozowe. Akcja rozpocznie się 1 czerwca. Wzorem lat ubiegłych będzie prowadzona na Torwarze.
-
39 uczestników „Marszu Wyzwolenia Konopi” trafiło do komendy na ul. Wilczą
Wczoraj w centrum Warszawy podczas marszu na rzecz legalizacji marihuany stołeczni policjanci zatrzymali i doprowadzili łącznie 39 osób, które naruszyły prawo. Uczestnikom manifestacji zarzuca się między innymi posiadanie narkotyków, kradzieże, uszkodzenie elewacji budynków oraz naruszenie nietykalności policjantów. Wśród zatrzymanych jest także 7 nieletnich.
-
Podsumowanie zabezpieczenia wizyty prezydentów państw Europy i USA
Wizytę prezydentów państw Europy Środkowo-Wschodniej oraz prezydenta Stanów Zjednoczonych zabezpieczali policjanci z Warszawy, wspomagani przez funkcjonariuszy z Katowic, Kielc, Bydgoszczy, Olsztyna i Poznania. Policjanci uczestniczyli nie tylko w organizacji tras przejazdów i ich zabezpieczeniu, realizowali także pilotaże kolumn VIP-ów, ochraniali miejsca pobytu gości, a także podobnie jak każdego dnia dbali o bezpieczeństwo mieszkańców stolicy.
-
Zabezpieczenie policyjne wizyty prezydentów
W asyście policjantów na motocyklach i w oznakowanych radiowozach prezydent Stanów Zjednoczonych Barak Obama przyjechał do Pałacu Prezydenckiego. Policjanci nie tylko eskortowali wszystkich VIP-ów, ale również zabezpieczali trasy ich przejazdów. Policyjny śmigłowiec z powietrza patrolował miasto. Policjanci nie odnotowali do tej pory żadnych incydentów związanych z wizytą prezydentów Europy Środkowo-Wschodniej, jak również prezydenta USA.
-
Zakazy noszenia broni i przewozu materiałów niebezpiecznych
Zakazy będą obowiązywać w czasie spotkania prezydentów Europy Środkowej i wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w dniach 26 - 28 maja 2011 r. Rozporządzenia wydał Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki, na wniosek Biura Ochrony Rządu.
-
Okradała szafki w klubach fitness
Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu wczoraj rano zatrzymali Monikę K. i jej chłopaka Pawła S., którzy podejrzewani są o to, że od kilku miesięcy okradali szafki gości klubów fitnes. Kobieta wykupując jednorazowy wstęp do klubu, szła do szatni, gdzie pod nieobecność ćwiczących osób okradała ich szafki. Kobieta kradła portfele z pieniędzmi i dokumentami, odtwarzacze mp3 i telefony komórkowe. W czasie rozmowy z funkcjonariuszami przyznała się do czterech takich zdarzeń. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.
-
Marihuana w portfelu
Stołeczni wywiadowcy zatrzymali pod mostem Poniatowskiego kobietę i mężczyznę. W portfelu Sylwii R. policjanci znaleźli marihuanę. Jak się okazało, dziewczyna chwilę wcześniej dostała narkotyk od kolegi. Policjanci ze Śródmieścia przedstawili jej zarzuty posiadania środków odurzających, a zatrzymanemu mężczyźnie – udzielania.
-
Sprawcy włamania w rękach dzielnicowych
Wczoraj po południu dzielnicowi ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzewane o dokonanie rozboju i co najmniej dwóch włamań. Jednego do mieszkania napadniętego wcześniej mężczyzny, drugiego do samochodu zaparkowanego w centrum. Na miejscu w czasie przeszukania ujawniono przedmioty pochodzące z obu tych kradzieży. Monika D. i Tadeusz W. noc spędzili w policyjnym areszcie a dzisiaj zajmą się nimi śledczy prowadzący sprawę. Czynności będą prowadzone w kierunku przedstawienia im zarzutów włamania i rozboju. Za te czyny grozi do 12 lat więzienia.
-
Uderzył w autobus i uciekł
Miał prawie trzy promile alkoholu we krwi i wsiadł za kierownicę samochodu. Na Żoliborzu zderzył się z dwoma autobusami i uciekł z miejsca zdarzenia. Po pościgu wpadł na Śródmieściu, gdyż jego volvo nie nadawało się już do dalszej jazdy. Sprawca zdarzenia trafił do izby wytrzeźwień. Teraz odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Grozi mu za to do 2 lat więzienia.
-
Chcieli oszczędzić na zakupach
Wczoraj policjanci na warszawskim Śródmieściu zatrzymali kolejne osoby, które chciały oszukać sklep. W tym przypadku chodziło o letnie klapki. Sprawcy przekleili cenę z tańszych na droższe. Oszczędności w tym przypadku miały wynieść ok. 30 zł. Dzisiaj zatrzymani usłyszeli zarzut oszustwa zagrożony karą do 8 lat więzienia.
-
Kierował po narkotykach
Najpierw palił marihuanę a później wsiadł za kierownicę swojego samochodu. Jadąc ul. Marszałkowską został zatrzymany do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu okazało się, że 27-latek jest pod wpływem narkotyków. W czasie przeszukania ujawniono aucie torebkę z narkotykami. Do jej posiadania przyznał się pasażer. W najbliższym czasie oboma mężczyznami zajmą się śledczy, którzy przedstawią zarzuty prowadzenia pod wpływem i posiadania środków odurzających. Grozi za to do 2 lat więzienia.
-
Pił piwo i zaproponował łapówkę
Stołeczni wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który w parku w centrum pił piwo ze swoim znajomym. Funkcjonariusze zaproponowali mu mandat karny za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Mężczyzna, by uniknąć kary wręczył policjantom 50 zł łapówki. Wkrótce zostaną mu przedstawione zarzuty wręczenia korzyści majątkowej. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.
-
Ona porozbijała auta, on zaparkował
Oboje byli pod znacznym wpływem alkoholu, kiedy zatrzymali ich śródmiejscy policjanci. Agnieszka K. miała w organizmie prawie 2,5 promila, kiedy próbowała zaparkować samochód. Pomógł jej w tym pasażer – Robert B. siadając za kierownicą z prawie dwoma promilami. Oboje odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu. Agnieszka K. dodatkowo za naruszenie zakazu sądowego kierowania pojazdami.
-
Marihuana w reklamówce z piwem
Za posiadanie narkotyków odpowiedzą dwaj mężczyźni, którzy w samochodzie mieli marihuanę. Obaj tłumaczyli się policjantom, że czekają na kolegę i reklamówka, w której są narkotyki należy właśnie do niego. Rzekomy znajomy nie pojawił się, więc obaj młodzi ludzie spędzili noc w policyjnej izbie zatrzymań. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Z Policją na wesoło...
Jak wygląda policyjny radiowóz, co robi policyjny pies, jak bezpiecznie poruszać się po drogach – tego mogli dowiedzieć się uczestnicy sobotniego festynu zorganizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej na terenie ogniska „Starówka”. Policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej śródmiejskiej komendy biorąc udział w tym przedsięwzięciu przeprowadzili również kilkanaście konkursów i quizów dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Każde dziecko otrzymało od mundurowych drobny upominek.
-
Kradł nawigacje, radia samochodowe i… okulary
Na trzy miesiące do aresztu trafił 35-letni Paweł P., który włamywał się do samochodów na Starówce i kradł radia i nawigacje. Jego łupem padały również okulary przeciwsłoneczne i płyty CD. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. W prokuraturze usłyszał trzy zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Na dyskotekę z amfetaminą
Mężczyznę, który wybrał się na imprezę studencką z prawie pięcioma gramami amfetaminy zatrzymali śródmiejscy policjanci. Micha C. został narkotyki miał w kieszeni spodni. Policjanci sprawdzają czy handlował amfetaminą w jednej ze śródmiejskich dyskotek. Mężczyźnie już przedstawiono zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Trzeci sprawca kradzieży roweru zatrzymany
Zarzuty włamania i kradzieży roweru zostały dzisiaj przedstawione w prokuraturze trzem młodym mężczyznom, podejrzanym o kradzież roweru należącego do obywatela Indii. Trzeci ze sprawców po publikacjach sam zgłosił się dziś do komendy. Jutro śródmiejski sąd zadecyduje o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn.