Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
14 tysięcy złotych zostało w banku
Wczoraj przed południem policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy Stołecznej zorganizowali zasadzkę na kolejnego nieuczciwego kredytobiorcę. W ich sidła wpadł 22-letni Piotr C. Zatrzymany mężczyzna posługując się sfałszowanymi dokumentami chciał wyłudzić 14 tys. zł. Za czyn, którego się dopuścił grozi do 8 lat więzienia.
-
Wpadł po powrocie z Belgii
Policjanci zatrzymali 28-letniego obywatela Gruzji, który rok temu wraz ze swoim kolegą ukradł z salonu jubilerskiego paletę z biżuterią wartości ponad 20 tys. zł. Mężczyzna był poszukiwany od tamtego momentu. Teraz wrócił do Polski i został zatrzymany na lotnisku. Prokurator już wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.
-
Wysokie poparcie dla stołecznej Policji
79% Polaków czuje się bezpiecznie podczas spacerów po zmroku w swojej okolicy, prawie dwie trzecie uznaje Policję za skuteczną, a 64% respondentów dobrze ocenia pracę funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę w okolicy ich miejsca zamieszkania. Policja jest coraz bardziej skuteczna, a Polacy boją się coraz mniej. To wyniki badań społecznych przeprowadzonych w styczniu 2011 roku na próbie liczącej ok. 17 tysięcy osób. Wysokim zaufaniem została obdarzona również stołeczna Policja.
-
Palił marihuanę i wsiadł za kierownicę
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który jechał fordem po zażyciu środków odurzających. 25-letni Dawid G. przyznał, że palił marihuanę. W czasie przeszukania znaleziono przy nim również woreczek z tym narkotykiem. Teraz mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających i posiadania narkotyków. Grozi mu do 2 lat więzienia.
-
Chciał się pozbyć dowodu winy
2 lata pozbawienia wolności grozi młodemu mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów ze Śródmieścia. 20-latek miał przy sobie zawiniątko z marihuaną. Wpadł w ręce mundurowych tuż po północy, kiedy razem z dwoma kolegami kręcili się po ul. Bonifraterskiej na warszawskim Starym Mieście.
-
Policjanci ustalą, który prowadził w czasie kolizji
Wsiedli do hyundaia i wszyscy byli po alkoholu. Na moście Poniatowskiego kierujący stracił panowanie nad autem i uderzył w latarnię. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Po kolizji wysiedli z auta uciekając z miejsca zdarzenia. W penetracji okolicy zatrzymano jedną z osób jadących samochodem, kilka godzin później właściciela pojazdu. Dzisiaj zajmą się nimi śledczy, którzy ustalą kto ponosi odpowiedzialność za kolizję. Sprawcy grozi za to do 2 lat więzienia.
-
Wybili szybę w lokalu
Dwóch młodych mężczyzn, zatrzymali policjanci ze Śródmieścia pod jednym z klubów w centrum stolicy. Po tym jak zostali wyprowadzeni z lokalu wybili szybę witrynową, wycenioną przez właściciela klubu na tysiąc złotych. Piotr R. i Paweł R. mając po prawie 2 promile trafili do izby wytrzeźwień. dzisiaj odpowiedzą za uszkodzenie mienia. Za ten czyn grozi do 5 lat więzienia.
-
Wpadł poszukiwany 6 listami gończymi
Policjanci z komendy policji na warszawskim Śródmieściu wczoraj po południu zatrzymali kolejną poszukiwaną osobę. W ich ręce wpadł 37-letni Łukasz K., który poszukiwany jest 6 listami gończymi i nakazami doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna trafi za kratki po prawie 6 latach ukrywania się.
-
Na sobie wynosili ubrania ze sklepu
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy wczoraj po południu usiłowali okraść dwa sklepy w dużym centrum handlowym. Dwie bluzy i markowe spodnie wkrótce wrócą na półki. Łączna wartośc ubrań wynosi prawie osiemset złotych. Teraz mężczyźni odpowiedzą za kradzież, za co grozi 5 lat więzienia.
-
Ona chciała pożyczyć, on ją… okraść
W policyjną zasadzkę wpadł 20-letni mężczyzna, który ukradł dziewczynie torebkę i telefon komórkowy. Para poznała się poprzez ogłoszenie w Internecie. Dziewczyna chciała pożyczyć pieniądze, a chętny chłopak… ją okraść. Funkcjonariusze śródmiejskiej dochodzeniówki przedstawili już Pawłowi S. zarzut kradzieży.
-
Gdzie dwóch się bije… zostaje auto
Pokłócili się i zostawiali samochód z włączonym silnikiem na środkowym pasie w Al. Jerozolimskich. Jak się okazało, byli pijani. Który z nich prowadził fiata? Właściciel zarzeka się, że nie, a jego kompan już trzy razy zmienił zdanie. Policjanci ze Śródmieścia wyjaśniają sprawę. Na pewno jednemu z mężczyzn zostanie przedstawiony zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości.
-
„Biznes” nastolatków zlikwidowany
Śródmiejscy policjanci zatrzymali 7 nastolatków, po tym jak okazało się, że kilkoro z nich utworzyło mały biznes związany z produkcją fałszywych legitymacji szkolnych. Legitymacje miały służyć młodym ludziom przy wejściach do kina i na imprezy przeznaczone dla osób pełnoletnich. Wszyscy będą odpowiadali przed sądem rodzinnym i nieletnich za przygotowanie do podrobienia dokumentu.
-
Bracia - złodzieje zatrzymani
Po trzy zarzuty przedstawili policjanci dwóm mężczyznom, którzy okradli klatki schodowe kamienic przy Al. Ujazdowskich i 3 Maja z elementów mosiężnych. Łupem złodziei padły mosiężne uchwyty na poręczach, fragmenty ościeżnic i klamki. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali obu sprawców w ich własnych mieszkaniach.
-
Byli agresywni podczas interwencji
Szedł w nocy środkiem ulicy. Zwrócili na niego uwagę policjanci ze Śródmieścia. Gdy podjęli interwencję, dołączyli jeszcze jego dwaj koledzy. Wszyscy byli pijani. Mieli od 0,6 do 1,9 promila alkoholu we krwi. 22-letni Antoni K. i 37-letni Michał L. odpowiedzą za naruszenie nietykalności policjantów a 28-letni Jakub W. za posiadanie narkotyków. Wszystkim grozi nawet do 3 lat więzienia.
-
Złodzieje specjalistycznego laptopa w rękach policji
Po publikacji w mediach wizerunku złodzieja specjalistycznego laptopa, mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Żoliborza. 27-latek tak wystraszył się identyfikacji, że pociął własną kurtkę i czapkę, w które był ubrany w momencie kradzieży. Wraz z nim wpadła koleżanka, która stała „na czujce”. Sprawcy trafią dzisiaj do śródmiejskiej prokuratury.
-
„Załatwili się” w dzień wiosny
Pięciu młodych mężczyzn zostało ukaranych mandatami kilka minut po tym, jak załatwili swoją potrzebę fizjologiczną na rondzie De Gaulle`a. „Ofiarą” padła słynna palma. Zdecydowane działanie funkcjonariuszy spowodowało, że zamiast bawić się w pierwszy dzień wiosny – chuligański wybryk będzie ich kosztował 2500 zł. Wszystko zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu.
-
Próbował wyłudzić dwa kredyty
51-letni mężczyzna wpadł w policyjną zasadzkę w momencie, kiedy przyszedł do banku po kredyt. Śródmiejscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ustalili, że Sławomir W. w dwóch bankach próbował wziąć kredyt w wysokości 36 tys. zł. Sąd zadecydował już o trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny.
-
Zakaz wstępu za wtargnięcie na stadion
Zakaz wstępu na imprezy masowe i kara pozbawienia wolności grozi dwóm kibicom z Łodzi, którzy wtargnęli na stadion Polonii podczas sobotniego meczu z Widzewem Łódź. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez śródmiejskich policjantów.
-
Dwaj włamywacze w potrzasku
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jednego z mieszkań budynku przy Wilczej. Dzięki szybkiej reakcji obywatela i informacji przekazanej policjantom odzyskano sprzęt audio audio video. Obu zatrzymanym przedstawiono zarzuty włamania i kradzieży. Za ten czyn grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Przypominamy o pierwszym dniu wiosny
JEŻELI JESTEŚ SPRZEDAWCĄ, WŁAŚCICIELEM SKLEPU LUB LOKALU GASTRONOMICZNEGO, W KTÓRYM PODAWANE SĄ NAPOJE ALKOHOLOWE, TO PAMIETAJ, ŻE : W dniu 21 marca 2011r. przypada Pierwszy Dzień Wiosny.
-
Metro i Brek – grafficiarze w rękach policji
Dwóch młodych mężczyzn zatrzymali śródmiejscy kryminalni chwilę po tym, jak na budynku przy ul. Mostowej namalowali sprayem graffiti. Jak się okazało w ciągu kilkudziesięciu minut „Metro” i „Brek” zdążyli pomalować ogrodzenie klasztoru na Freta i budynek mieszkalny na Starej. Jeden z chłopaków został zatrzymany w pościgu, drugi sam po kilkudziesięciu minutach zgłosił się do komendy.
-
Straszakiem zagroził, że nie zapłaci
Śródmiejski patrol zatrzymał obywatela Wietnamu, który nie chciał zapłacić za usługi hotelowe. Zagroził przy tym pistoletem – zabawką i wyszedł z hotelu. Mężczyźnie przestawiono zarzut oszustwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Zakaz stadionowy dla kibica
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował wejść na stadion Legii przed meczem z Ruchem Chorzów bez biletu. 25-letni Przemysław J. próbował wykorzystać sytuację i „przytulił” się do posiadacza ważnej karty. Po przedstawieniu zarzutów mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Ma też dwuletni zakaz wstępu na imprezy masowe.
-
Ukradł laptopa wartego 140 tys. zł
Policjanci ze śródmiejskiej komendy poszukują mężczyzny widocznego na zdjęciach zarejestrowanych przez kamery monitoringu wewnętrznego. Mężczyzna ukradł specjalistycznego laptopa wartości około 140 tys. zł z Centrum Mowy i Słuchu w Warszawie. Jeśli ktoś rozpoznaje tę osobę proszony jest o kontakt z policją.
-
Minister Adam Rapacki: Nie ma mowy o odbieraniu praw nabytych
Prawa nabyte przez policjantów nie zostaną odebrane – to słowa wypowiedziane przez Adama Rapackiego, Podsekretarza Stanu w MSWiA, w trakcie dzisiejszej wideokonferencji z policjantami. Zespół ministra Michała Boniego pracuje nad zasadami nowych rozwiązań emerytalnych, które dotyczyłyby nowo przyjętych do służby policjantów bądź też tych, którzy będą uważali, że nowy system emerytalny będzie dla nich korzystniejszy. Nikt nie pracuje nad odebraniem 6-miesięcznych odpraw funkcjonariuszom oraz innych przysługujących im uprawnień.