Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Na skutek tego przestępstwa pokrzywdzona kobieta straciła 30.000 złotych. Oto portret pamięciowy prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12
-
Usłyszał zarzut udzielania narkotyków
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwo narkotykowe. Z ustaleń śledczych wynika, że Marcin K. udzielił środków odurzających w postaci marihuany. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 21-latkowi za ten czyn grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. W wyniku tego przestępstwa pokrzywdzony stracił 30.000 złotych. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Usłyszeli zarzuty oszustwa, usiłowania oszustwa i przygotowania do jego popełnienia
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch obywateli Wietnamu podejrzanych o trzy przestępstwa. Mężczyźni za pomocą podrobionych kart pobytu, paszportu oraz innych dokumentów kolejny już raz próbowali wyłudzić od tego samego operatora telefon wraz z usługami telekomunikacyjnymi. Wpadli na gorącym uczynku. 30 i 34-latkowi za to, co zrobili grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
-
To był oszust, a nie policjant
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o przestępstwo metodą „na policjanta”. Tym razem po kilku tygodniach od przestępstwa wpadł Szymon P. Zatrzymanie 25-latka to efekt żmudnej pracy operacyjnej funkcjonariuszy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci z spotkali się z Seniorami
Śródmiejscy policjanci spotkali się z grupą osób w ramach Mazowieckiej Akademii Seniora. Rozmowa dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa starszych osób zwłaszcza w kontekście oszustw dokonywanych metoda „na wnuczka i policjanta”. W rzeczowej dyskusji nie zabrakło cennych spostrzeżeń, uwag i refleksji.
-
Kolejni zatrzymani podejrzani o skimming
Śródmiejscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa dwie osoby z podwójnym obywatelstwem Rumunii i Mołdawii. Mężczyźni wpadli w zasadzkę w chwili, kiedy przyszli zdemontować nakładkę umieszczoną na jednym z bankomatów. 30 i 40-latkowi za ten czyn grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych mężczyzn na 3 miesiące.
-
Taksówka była kradziona, a kierowca nie miał licencji i prawa jazdy
Policjanci podjęli interwencję w stosunku do kierowcy taksówki, który popełnił wykroczenie drogowe. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że toyota carina, którą jeździ 35-latek została skradziona. Na pojeździe założone były tablice rejestracyjne należące do innego samochodu, również figurujące jako kradzione. Policjanci ujawnili także szereg innych nieprawidłowości. Grzegorz J. został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży oraz kradzieży z włamaniem do pojazdu. Za te przestępstwa grozi odpowiednio do 5 i do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Próbowała wymienić 400.000 fałszywych rubli
Policjanci zatrzymali 28-letnią obywatelkę Ukrainy podejrzaną o wprowadzenie do obiegu fałszywych banknotów. Kobieta w kilku kantorach próbowała wymienić na złotówki w sumie 400.000 rubli. Wpadła w trzecim z nich. Policjanci zabezpieczyli wszystkie banknoty. Badania potwierdziły, że ruble są fałszywe.
-
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Przed nami kolejny "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". W tym roku każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się po poradę w dniach od 23 lutego – 28 lutego. W siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12 dyżurować będą śródmiejscy policjanci. Dzięki zaangażowaniu się w akcję wielu podmiotów w tym specjalistek z Centrum Praw Kobiet, dyżury będą miały charakter interdyscyplinarny.
-
Hakerski atak „oczyścił” konto z 23.000 złotych
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwóch obywateli Łotwy w wieku 28 i 32 lat podejrzanych o oszustwo komputerowe i przywłaszczenie pieniędzy. Mężczyźni dzięki specjalnemu oprogramowaniu stworzyli fałszywą stronę banku pozyskując w ten sposób hasło i kod dostępu potrzebny do sfinalizowania późniejszego przelewu. Śledczy podejrzewają, że zatrzymani nie działali sami a sprawa podobnych przestępstw może mieć zasięg ogólnopolski. Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące.
-
Policyjna infolinia o utrudnieniach w ruchu drogowym
W związku ze zgromadzeniem publicznym zorganizowanym przez Organizacje Rolnicze, od godz. 8.00 w Komendzie Stołecznej Policji zostanie uruchomiona specjalna linia telefoniczna, gdzie warszawiacy będą mogli uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym na terenie miasta – 22 603-80-38.
-
Wypłacone pieniądze stracili w drodze do domu
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali trzech obywateli Rumunii podejrzanych o kradzież 10.000 złotych. Gotówkę z banku wypłaciło starsze małżeństwo, które po dotarciu do domu zorientowało się, że pieniądze „zniknęły”. Do przestępstwa mogło dojść w windzie w sprowokowanym prawdopodobnie przez zatrzymanych tzw. sztucznym tłoku. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Sprzedawał „pirackie” płyty nie tylko z nielegalnym oprogramowaniem
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na jednej z giełd komputerowych handlował płytami z nielegalnym oprogramowaniem, filmami i muzyką. Policjanci zabezpieczyli w sumie 68 sztuk takich płyt o czarnorynkowej wartości ponad 6000 złotych. Zgodnie z kodeksem karnym 30-letniemu Rafałowi R. za to przestępstwo grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Zarówno karta miejska jak i pobyt na terenie RP były nielegalne
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali obywatelkę Ukrainy, która podróżując tramwajem posłużyła się nielegalnie doładowaną kartą miejską. Okazało się również, że 24-latka od kilku już miesięcy przebywa na terenie Polski bez ważnej wizy. Kobiecie za oszustwo grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności oraz deportacja.
-
Policyjne zabezpieczenie meczu Legi Warszawa i Jagiellonii Białystok - fotorelacja
Policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni zabezpieczali dzisiejszy mecz Legii Warszawa i Jagiellonii Białystok, dbali o bezpieczeństwo w rejonie stadionu i na drogach dojazdowych, pilnowali, by nie doszło do żadnych zakłóceń porządku, kierowali także kierowców na wyznaczone parkingi.
-
Wyłączony ruch na Trasie Łazienkowskiej
Informujemy, że w związku z wczorajszym pożarem po praskiej stronie, ze względów bezpieczeństwa został wyłączony ruch pieszy i kołowy na Trasie Łazienkowskiej na odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do Wisłostrady.
-
Odprawa roczna w KRP Warszawa I
Wczoraj w Domu Kultury przy ulicy Smolnej odbyła się odprawa roczna podsumowująca efekty pracy policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I w 2014 roku. W odprawie poza kadrą kierowniczą uczestniczyli także zaproszeni goście na czele z Komendantem Stołecznym Policji inspektorem Michałem Domaradzkim.
-
Uczyliśmy dzieci jak korzystać z numeru alarmowego 112
W Szkole Podstawowej nr 32 przy ul. Lewartowskiego w Warszawie odbył się apel, w którym uczestniczyli policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej. To była niepowtarzalna okazja dla uczniów, aby dowiedzieć się między innymi, kiedy należy korzystać z numeru alarmowego 112 i jak to robić. Uczniowie obejrzeli także film, w którym zaprezentowano informację przydatne przy korzystaniu z tego numeru. Dzieci przygotowały również z tej okazji inscenizację nawiązującą do tematu spotkania.
-
Zaczęło się od kradzieży
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież i posiadanie narkotyków. Ireneusz K. wszedł do przymierzalni z ubraniami, ale wychodząc ze sklepu „zapomniał” już zapłacić za towar. W trakcie przeszukania poza skradziona odzieżą policjanci znaleźli przy 48-latku amfetaminę. Za kradzież i posiadanie narkotyków grozi odpowiednio do 5 i do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Wybił szybę w lokalu i groził, że go spali
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zniszczenie mienia wartości 3000 złotych. Jak wynika z relacji świadków Sylwester W. łokciem wybił szybę główną w lokalu a kopiąc uszkodził także jej dolną część. Za to przestępstwo 19-latkowi może grozić teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Pokrzywdzone kobiety prosimy o pilne zgłaszanie się
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali osobę podejrzewaną o dokonanie innych czynności seksualnych w stosunku do przypadkowo napotkanych kobiet. 25-letni Edmund D. zaczepiał pokrzywdzone, chwytał je za intymne części ciała, był wobec nich wulgarny i agresywny. Mężczyzna bił i kopał swoje ofiary, kiedy te próbowały się bronić. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwala przypuszczać, że ofiarą zatrzymanego mężczyzny mogło paść nawet kilkadziesiąt kobiet. Sąd zdecydował o tymczasowym 3-miesięcznym aresztowaniu mężczyzny.
-
Zatrzymany za przestępstwa na tle seksualnym
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali osobę podejrzewaną o dokonanie innych czynności seksualnych w stosunku do przypadkowo napotkanych kobiet. 25-letni Edmund D. zaczepiał pokrzywdzone, chwytał je za intymne części ciała, był wobec nich wulgarny i agresywny. Mężczyzna bił i kopał swoje ofiary, kiedy te próbowały się bronić. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwala przypuszczać, że ofiarą zatrzymanego mężczyzny mogło paść nawet kilkadziesiąt kobiet.
-
Rozpoznajesz tę osobę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży ikony. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przy ulicy Dzielnej 12.
-
Areszt za kradzież z włamaniem do mieszkania
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież z włamaniem do mieszkania. Przy jednym z mężczyznach policjanci znaleźli wytrychy służące do pokonywania zamków w drzwiach oraz krótkofalówkę. Podobne narzędzia ukryte były na klatce schodowej. Włamywaczy spłoszył przypadkowy świadek, który widząc, co się dzieje powiadomił policję. Za to przestępstwo zatrzymanym grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.