Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Z policjantami i borsukiem jest bezpieczniej
Policjanci ze Śródmieścia odwiedzili najmłodszych mieszkańców z Domu Małego Dziecka w Warszawie. Funkcjonariuszom towarzyszył sympatyczny borsuk, oficjalna maskotka Komendy Stołecznej Policji. Dzieci otrzymały pamiątkowego pluszaka, zabawki oraz specjalne czapeczki i kamizelki ufundowane przez śródmiejskich urzędników.
-
Znicz 2013
W piątek rozpoczynają się działania policyjne „Znicz 2013”. Przed dniem Wszystkich Świętych panuje wzmożony ruch na głównych trasach komunikacyjnych i na drogach dojazdowych do cmentarzy. O bezpieczeństwo w tych dniach zadbają policjanci ruchu drogowego. Na ulicach, w środkach komunikacji miejskiej i w rejonach cmentarzy służbę pełnić będą również policyjni wywiadowcy.
-
Wszystkich Świętych - organizacja ruchu w rejonie cmentarzy
W dniu Wszystkich Świętych 1 listopada na warszawskie cmentarze najlepiej dojechać komunikacją miejską. Dla tych, którzy mimo wszystko zdecydują się skorzystać z własnego samochodu, przygotowaliśmy informację o zmianach w ruchu drogowym w okolicach nekropolii. Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę oraz zwrócenie szczególnej uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Największe natężenie na drogach spodziewane jest na trasach wyjazdowych z miasta w dniach 31 października i 3 listopada.
-
Fałszywy profesor doktor habilitowany prowadził wykłady i egzaminował studentów
Dzięki prowadzącym sprawę policjantom ze Śródmieścia zatrzymany został mężczyzna, który przez ponad rok oszukał dziekanów kilku wyższych uczelni. 46-letni Mariusz K. posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi oraz kopiami podrobionych dokumentów między innymi pism ministerialnych, zaświadczeń o obronie pracy doktorskiej i rozprawy habilitacyjnej w zagranicznych uczelniach. W ten sposób naraził szkoły, które go zatrudniły na straty przekraczające 100 000 złotych a kilkuset studentów na ponowne egzaminy. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Proponowała zakup mebli i sprzętu AGD z darów, brała zaliczki i znikała
Śródmiejscy policjanci zatrzymali kobietę, która proponowała zakup mebli i sprzętu AGD po atrakcyjnych cenach. Przedmioty te miały pochodzić z darów. 45-latka swoje ofiary wyszukiwała wśród przypadkowych przechodniów, zaczepiała głównie starsze, samotne osoby. Policjanci udowodnili Urszuli O. dwa przestępstwa, w których oszukała dwie kobiety na prawie 5000 złotych. Za oszustwo Kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Rzucił woreczkiem z farbą w pomnik Poniatowskiego
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który wtargnął na teren przyległy do Pałacu Prezydenckiego i oblał białą farbą pomnik Poniatowskiego. Teraz 26-letniemu Maciejowi M. przestępstwa grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.
-
Karta była doładowana mielegalnie
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo. Łukasz D. zgłosił się do biura obsługi ZTM w celu wyrobienia duplikatu kart miejskiej z uwagi na jej uszkodzenie. Wtedy okazało się ze karta jest doładowana nielegalnie. Pracownik ZTM wezwał na miejsce policjantów. Za te przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Dzieci poznały specyfikę pracy policjantów z „konnej’
Ogromne emocje towarzyszyły dzieciom, które na zaproszenie Śródmiejskich funkcjonariuszy odwiedziły policyjną stadninę koni na warszawskiej Pradze. Uczniowie Szkoły Podstawowej mieli niepowtarzalną okazję na żywo zobaczyć w pełnym rynsztunku zwierzęta, które, na co dzień służą w policji. Dzieci uczestniczyły także w ich treningu a główną atrakcją była przejażdżka na wybranym koniu i rozmowa z ich opiekunami.
-
Narkotykami miał w samochodzie i w domu
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W samochodzie Michała R. policjanci znaleźli między innymi kilkadziesiąt foliowych woreczków z po porcjowaną już marihuaną, wagę elektroniczną oraz blisko 200 sztuk tzw. dilerek służących do pakowania narkotyków. Kolejne narkotyki policjanci znaleźli w domu Michała R. Za to przestępstwo 33-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Powitanie nowego zastępcy Komendanta Rejonowego Policji
Dzisiaj w samo południe w sali odpraw naszej jednostki odbyła się niezwykle miła uroczystość. Decyzją Komendanta Stołecznego Policji nadinspektora Dariusza Działo na stanowisko zastępcy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I do spraw prewencji powołany został nadkomisarz Jerzy Sztuc.
-
Wyroki sądowe dla pseudokibiców
Sąd rejonowy dla dzielnicy Warszawa Śródmieście wydał wyrok w sprawie dwóch pseudokibiców zatrzymanych przez policjantów w związku z meczem piłkarskim pomiędzy Legią Warszawa a Piastem Gliwice. Zasądzone kary to między innymi kary grzywny oraz kara pozbawienia wolności.
-
Pobili taksówkarza, bo odmówił wykonania usługi
Śródmiejscy policjanci zatrzymali pięć osób podejrzanych o dotkliwe pobicie kierowcy taksówki. Mężczyzna z uwagi na stopień upojenia alkoholowego jednej z osób odmówił zabrania pasażerów. Wtedy niedoszli klienci rzucili się na taksówkarza. Mężczyzna na skutek odniesionych obrażeń trafił do szpitala. Za pobicie napastnikom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Poszukujemy tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży trzech obrazów z jednej z warszawskich galerii. Na zabezpieczonym przez policjantów nagraniu z monitoringu widać osobę, która prawdopodobnie jest sprawcą tego przestępstwa. Każdy, kto był świadkiem tego zdarzenia lub jest w stanie pomóc w ustaleniu danych personalnych tego mężczyzny proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi sprawę.
-
Wyrok dla piłkarza za prowokowanie kibiców
Sąd rejonowy dla Warszawy Śródmieście wydał wyrok w sprawie piłkarza Ostrovi Ostrów Mazowiecka w związku z sobotnim meczem na stadionie Polonii Warszawa. Sąd orzekł od oskarżonego 26-letniego Rafała R. między innymi świadczenie pieniężne w kwocie 1000 złotych na rzecz jednego z funduszy pomocy pokrzywdzonym.
-
Okradł koleżanki na imprezie integracyjnej
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież portfeli i telefonów komórkowych. Krzysztof N. wykorzystał moment nieuwagi kobiet, które w tym czasie tańczyły na parkiecie i splądrował ich torebki. Moment przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Mężczyzna przyznał się do kradzieży, swoje postępowanie tłumaczył nadmiarem wypitego alkoholu. Za ten czyn 21-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Był już zatrzymywany za to przestępstwo
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, przy którym znaleźli amfetaminę i heroinę. 32-latek biegł z ręką w kieszeni rozglądając się nerwowo wokół siebie. To wzbudziło podejrzenia policjantów, którzy rozpoznali Mariusza J. Za posiadanie narkotyków mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Okradał szkoły i przedszkola, został rozpoznany po publikacji zdęcia
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który po wyjściu z więzienia powrócił do przestępstwa, za które został skazany. Mariusz B. został zatrzymany między innymi dzięki publikacji jego wizerunku na stronach internetowych policji. 33-latek został nagrany przez kamery monitoringu w jednym z warszawskich gimnazjów, w którym doszło do włamania i kradzieży. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Akt oskarżenia przeciwko pseudokibicom
Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 26 pseudokibicom zatrzymanym przez policjantów w związku z udziałem w imprezie masowej we wrześniu ubiegłego roku. Podczas meczu piłkarskiego pomiędzy Legią Warszawa a Polonią Warszawa pseudokibice w niebezpieczny sposób zakłócili jego przebieg. Zarzuty dotyczą przestępstw zarówno z kodeksu karnego jak i ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Grozi za nie między innymi do 5 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz wstępu na imprezy masowe.
-
To szczególnie trudny i niebezpieczny okres dla pieszych
Szybciej zapadający zmrok, zmieniające się warunki atmosferyczne, gorsza widoczność to tylko niektóre z czynników negatywnie wpływające o tej porze roku na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi. Niezmiernie ważne jest, więc aby zarówno sami piesi jak i kierowcy zachwali szczególną ostrożność i przestrzegali obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że o wypadek nie trudno a jego konsekwencje mogą być tragiczne.
-
Kobieta oddała znalezione pieniądze
Ponad 7000 tysięcy złotych zgubił wczoraj na chodniku mężczyzna, który niósł pieniądze, aby wpłacić je do banku. Woreczek z gotówką znalazła kobieta i bez chwili namysłu zaniosła go do najbliższej jednostki policji. Właściciel pieniędzy, kiedy zorientował się, co się stało zgłosił sprawę policjantom. Z niedowierzaniem wysłuchał informacji, że jego pieniądze właśnie ktoś znalazł, oddał i że może je odebrać ze śródmiejskiej Komendy Rejonowej Policji przy ulicy Wilczej.
-
W nocy zamiast sprzątać robiła także coś innego
Śródmiejscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o kradzieże w jednym z warszawskich biurowców. 38-latka zamiast skupić się na wykonywaniu swoich obowiązków okradła pracowników firmy wykorzystując ich nieobecność. Policjanci odzyskali telefon komórkowy i kurtkę. Monika M. przyznała się do popełnionego przestępstwa. Za kradzież grozi jej teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Powrócił do przestępstwa, został zatrzymany i aresztowany
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży między innymi z mieszkań i piwnic. 29-latek kradł wszystko to, co później dało się szybko sprzedać. Jan K. był już wcześniej za to karany. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Na wniosek policjantów prowadzących sprawę oraz prokuratury sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na popełnienie tego czynu w warunkach recydywy sąd może podwyższyć wymiar kary.
-
Położył się i udawał, że śpi
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież z włamaniem do samochodu. Na widok policjantów Sławomir P. zamarł w bezruchu udając, że śpi. Wybita szyba w pojeździe nie pozostawiała jednak wątpliwości, co do intencji 28-latka. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci odzyskali skradziony rower, do kogo należy?
Śródmiejscy policjanci zatrzymali osobę podejrzewaną o kradzież roweru. Mężczyzna przyznał, że jednoślad przypięty był do słupa na skrzyżowaniu ulic Solec i Wilanowskiej. Do obecnej chwili nikt nie zgłosił jego kradzieży. Policjanci prowadzący sprawę proszą o kontakt osobisty lub telefoniczny właściciela odzyskanego roweru.
-
Tydzień Mediacji od 14-19 października
Nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie. „Masz prawo do mediacji”, pod takim hasłem z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości od 14 do 19 października zorganizowany zostanie „Tydzień Mediacji”. 17 październik 2013 roku ustanowiony został Międzynarodowym Dniem Mediacji.