Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Wpadka fałszywego elektryka
Wczoraj po godzinie 15.00 policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali na terenie Mokotowa mężczyznę podejrzewanego o dokonanie serii kradzieży mieszkaniowych, oszustw i realizacji kradzionych kart kredytowych. W chwili obecnej czynności dotyczą 7 zdarzeń, ale policjanci prowadzący sprawę przypuszczają, że może być ich znacznie więcej takich. Za oszustwo i kradzież mieszkaniową grozi do 8 lat więzienia.
-
Odpowie za kradzież 7 rowerów
Wczoraj przed południem, policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 19-latka, który podejrzewany jest o kradzież rowerów. Na jego trop wpadli kryminalni wspólnie z dzielnicowymi. Funkcjonariusze w czasie przeszukania mieszkania zabezpieczyli jeden jednoślad, najprawdopodobniej pochodzący z przestępstwa. Dzisiaj chłopak usłyszy zarzuty kradzieży 7 rowerów na terenie naszej dzielnicy. Za ten czyn grozi do 5 lat więzienia.
-
Komunikat Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ
Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ zawiadamia pokrzywdzonych w sprawie o sygn. 4 Ds. 1188/10/VI o podjęciu zawieszonego postępowania w sprawie przeciwko Rafałowi Tomczykowi, Robertowi Bębenek, Agacie Gosie i Konradowi Wojciechowskiemu. Jednocześnie Prokuratura zawiadamia pokrzywdzonych o umorzeniu śledztwa w sprawie przeciwko Rafałowi Tomczykowi, Robertowi Bębenek, Agacie Gosie i Konradowi Wojciechowskiemu.
-
Chciała ukraść ubrania za ponad 5 tys. złotych
Wczoraj wieczorem policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła kobietę, która chciał ukraść ekskluzywne ubrania o wartości prawie 5400zł. Zatrzymana wpadła gdy przekraczała już linię bramek alarmowych wychodząc ze sklepu. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Pijani napastnicy trafili do izby wytrzeźwień
Trzech młodych pijanych mężczyzn, zatrzymali policjanci z warszawskiego Śródmieścia, po tym jak pobili przygodnie spotkaną osobę na ulicy. Do zdarzenia doszło przy ul. Emilii Plater tuż po północy. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a napastnicy mając od 2 do 3 promili do izby wytrzeźwień. Dzisiaj zajmą się nimi śledczy, którzy zbadają sprawę. W zależności od stanu zdrowia pokrzywdzonego zatrzymanym grozić może nawet do 5 lat więzienia.
-
Pieniądze zostały w banku
Wczoraj przed południem policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy stołecznej Policji zorganizowali zasadzkę na kolejnych nieuczciwych kredytobiorców. W ich sidła wpadły kolejne dwie osoby, które posługując się sfałszowanymi dokumentami chciały wyłudzić 20 tys. zł. Za czyn, którego się dopuściły grozi do 8 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.
-
Zatrzymany sprawca przemocy domowej
Za groźby i wyzwiska odpowie 38-letni Piotr M. zatrzymany przez policjantów z warszawskiego Śródmieścia tuż po awanturze, którą urządził przed południem. Mężczyzna ten gdy tylko się upije urządza awantury w czasie których dochodzi również do rękoczynów, wczoraj groził pokrzywdzonej i wyzywał ją i popychał. Po zdarzeniu mając prawie 2.3 promila alkoholu trafił do izby wytrzeźwień. Za to przestępstwo grozi do 2 lat więzienia.
-
Przyłapany na kradzieży roweru
Wczoraj przed 15.00 policjanci ze śródmiejskiej patrolówki wezwani zostali do interwencji przy ul. Hożej, gdzie miała miejsce kradzież roweru. Tam pokrzywdzona wskazała Pawła S. informując funkcjonariuszy, że to jest sprawca kradzieży jej jednośladu. Młodego mężczyznę ujęli świadkowie zdarzenia, sąsiedzi pokrzywdzonej kobiety. Dzisiaj 19-latek usłyszy zarzuty kradzieży. Grozi za to do 5 lat więzienia.
-
Niedziela na giełdzie komputerowej
Śródmiejscy policjanci kolejny raz przeprowadzili działania na Centralnej Giełdzie Komputerowej w Warszawie przy ul Batorego. Tak jak w czasie wcześniejszych "nalotów", kontrolowali legalność zawartości dysków sprzedawanych na giełdzie. Zatrzymano dwóch młodych mężczyzn, którzy handlowali nielegalnie skopiowanym oprogramowaniem komputerowym.
-
Pijany kierowca spowodował kolizję
Miał prawie 2 promile alkoholu we krwi i wsiadł za kierownicę swojego volkswagena. Jadąc ul. Tamka spowodował kolizję uderzając w bok trzech aut zaparkowanych przy ulicy. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Po zdarzeniu kierujący i pasażer uciekli z miejsca kolizji pozostawiając tam swoje auto. Zatrzymani w penetracji noc spędzili w izbie wytrzeźwień. Dzisiaj zajmą się nimi śledczy. Grozi za to do 2 lat więzienia.
-
Kopał drzwi, bo nie chcieli sprzedać mu alkoholu
Dzisiaj nad ranem przed 4.00 policjanci zostali wezwani na stację benzynową, gdzie obsługa ujęła pijanego awanturującego się mężczyznę. 34-latek, na wieść, że nie zostanie mu sprzedany alkohol zaczął zachowywać się agresywnie. Wyproszony ze sklepu kopał drzwi, które uszkodził. Ujęła go obsługa lokalu. Sebastian B. noc spędził w izbie wytrzeźwień. Dzisiaj odpowie za uszkodzenie mienia. Grozi za to do 5 lat więzienia.
-
Ukradł wyposażenie kawiarnianego ogródka
Wczoraj wieczorem policjanci ze śródmiejskiej patrolówki zatrzymali mężczyznę, który dwa tygodnie temu ukradł wyposażenie jednej z restauracji przy Pl. Bankowym. Policjanci odzyskali parasol, donicę i krzesło. 30-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj policjanci zajmujący się sprawą najprawdopodobniej przedstawią mu zarzut kradzieży. Grozi za to do 5 lat więzienia.
-
Pieniądze zostały w banku
Wczoraj przed południem policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy stołecznej Policji zorganizowali zasadzkę na kolejnych nieuczciwych kredytobiorców. W ich sidła wpadły kolejne dwie osoby, które posługując się sfałszowanymi dokumentami chciały wyłudzić 30 tys. zł. Za czyn, którego się dopuścili grozi do 8 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.
-
Wpadł z narkotykami
Policjanci kryminalni ze Śródmieścia wczoraj wieczorem sprawdzili mężczyznę stojącego przy Pl. Bankowym. W czasie kontroli ujawnili przy nim dwie torebki z zapięciem strunowym, w jednej był zielony susz a w drugiej biały proszek. Po badaniach okazało się, że susz to marihuana a proszek amfetamina. 57 latek trafił do policyjnej celi. Dzisiaj odpowie za swoje zachowanie.
-
Wpadka fałszywych administratorów
Wczoraj po godzinie 15.00 policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali w podwarszawskich Markach dwie osoby podejrzewane o dokonanie serii kradzieży mieszkaniowych. W chwili obecnej czynności dotyczą 4 oszustw, ale policjanci prowadzący sprawę przypuszczają, że mogą mieć na swoim koncie znacznie więcej takich oszustw. Za kradzież mieszkaniową grozi do 5 lat więzienia.
-
"Kolekcjonował" znaczki firm samochodowych
Policjanci z warszawskiego Śródmieścia zajmujący się przestępczością wśród nieletnich w jendym z mieszkań w czasie czynności ujawnili kilkanaście sztuk znaczków z markami firm samochodowych. Wiadomo, że nieletni ukradł te znaczki z samochodów zaparkowanych przy ul. Próżnej w ostatnim tygodniu sierpnia, gdyż własnie wtedy uciekł z ośrodka wychowawczego.
-
Oszustwa wyszły na jaw
Sfałszowane dokumenty dostali od nieznajomych osób. Na ich podstawie próbowali wyłudzić z banku w centrum 29 i 18 tys. złotych. młoda kobieta i 36 letni Waldemar W. wpadli w ręce policjantów z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i wywiadowców z KSP, gdy przyszli do banku podpisać umowę kredytową i odebrać pieniądze. Nie wykluczamy, że zatrzymani starali się wyłudzić gotówkę także w innych stołecznych bankach.
-
Wpadka nieletnich włamywaczy
Wczoraj po południu policjanci patrolujący teren warszawskiego Śródmieścia zatrzymali trójkę kilkunastoletnich dzieci po tym jak włamały się do zaparkowanego na Powiślu samochodu dostawczego. Ich celem jak same przyznały był laptop znajdujący się w aucie. Wraz z nimi zatrzymano też 34 letniego Adama K., który najprawdopodobniej kierował całym zdarzeniem. Nieletnimi w najbliższym czasie zajmie się sąd rodzinny a dorosły może usłyszeć zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi za to do 10 lat więzienia.
-
Powiadom! Nie Toleruj! - Walczmy z wandalami
Ponad 50 tys. ulotek w taborze, informacje na monitorach w metrze i pociągach Kolei Mazowieckich, bannery na stronach i portalach internetowych oraz plakaty na przystankach - to elementy kampanii społecznej pod hasłem „Powiadom! Nie Toleruj!”, mającej ograniczyć liczbę aktów wandalizmu w komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Będzie to już druga edycja wspólnej akcji ZTM, Policji i straży miejskiej.
-
Konkurs fotograficzny w KSP
Komendant Stołeczny Policji zaprasza policjantów i pracowników garnizonu stołecznego do udziału w konkursie fotograficznym „ Nasze pasje w fotografii” pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Warszawskiego. Pracę będą eksponowane w Komendzie Stołecznej Policji, intranecie, stronie internetowej Komendy Stołecznej Policji oraz Stołecznym Magazynie Policyjnym.
-
Uwaga na fałszywych wnuczków !
Działają głównie w dużych miastach i oszukują starsze osoby. Wprowadzają pokrzywdzonych w błąd, przekonując, że są członkami ich najbliższej rodziny w nagłej potrzebie finansowej. Bezwzględnie okradają z oszczędności całego życia. Tak w skrócie można opisać oszustów wyłudzających pieniądze metodą na tzw. "krewnego" lub "wnuczka". Przestrzegamy przed ich przestępczą działalnością.
-
Odpowie za kradzież blokady
Wczoraj przed 18.00 policjanci ze Śródmieścia ze strażnikami miejskimi zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o kradzież blokady kół. Blokadę kilka godzin wcześniej założyli strażnicy miejscy, gdy auto stało zaparkowane przy ul. Wilczej w strefie płatnego parkowania. Po przesłuchaniu 30-latka zwolniono, drugi z mężczyzn 57-letni Tadeusz Z. usłyszał zarzut kradzieży. grozi za to do 5 lat więzienia.
-
Pijany ojciec stanie przed sądem
Wczoraj po 13.00 policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali pijanego ojca, który przebywał na przystanku autobusowym w centrum ze swoim 2 letnim dzieckiem. Po badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma około 2,6 promila alkoholu. Dzisiaj zajmą się nim śródmiejscy śledczy w najbliższym czasie również sąd rodzinny.
-
Papierosy bez akcyzy
Ponad 500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci ze Śródmieścia. Dzięki ich działaniom do klientów nie trafią papierosy pochodzące z przemytu. Obywatele Armenii, którzy je przewozili wpadli w czasie kontroli drogowej. Obaj poniosą odpowiedzialność za czyn, którego się dopuścili. Grozi im kara grzywny.
-
Wpadł z marihuaną
Policjanci ze śródmiejskiej patrolówki dzisiaj w nocy zatrzymali młodego mężczyznę, który w samochodzie zaparkowanym przy ul. Nowogrodzkiej palił marihuanę. Zapach narkotyku wyczuli funkcjonariusze patrolujący tę właśnie ulicę. W czasie przeszukania ujawniono przy 28-latku prawie 14 gram narkotyku. Za posiadanie środków odurzających grozi do 2 lat więzienia.