Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Ruszył nabór projektów do programu „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka
W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów Uchwały nr 23 Rady Ministrów sprawie „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”, który jest kontynuacją programu „Razem bezpieczniej” realizowanego w latach 2007 – 2015 w zakresie zasad głównego celu, jakim jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych została zabezpieczona rezerwa celowa w wysokości 3 mln złotych. Policjanci zachęcają jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe do składania do Urzędu Wojewódzkiego lokalnych projektów w ramach Programu.
-
Ukradł biżuterię, a następnie sprzedał ją jubilerowi
Śródmiejscy policjanci odzyskali biżuterię i zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież i paserstwo. 35-letni Piotr M. wykorzystał nieuwagę obsługi sklepu kradnąc obrączkę i pierścionek. Część „fantów” trafiła później do 54-letniego Bogdana Z. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. 35-latek odpowie teraz za kradzież, a Bogdan Z. za paserstwo. Obu mężczyznom za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Rozpoznajesz tego mężczynę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży saszetki. Kamery monitoringu zarejestrowały zarówno moment kradzieży jak i wizerunek sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widocznego na zdjęciach mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
26. Bieg Powstania Warszawskiego
W związku z obchodami 72. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego dzisiaj na ulicach stolicy odbędzie się kolejny, 26. Bieg Powstania Warszawskiego. Bieg rozpocznie się o godzinie 21:00, a jego uczestnicy pokonają 10-kilometrową trasę, która przebiegać będzie ulicami Śródmieścia i Mokotowa. W związku z tym na wyznaczonych odcinkach mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu.
-
Światowe Dni Młodzieży - ważne informacje
20 lipca do stolicy Polski przyjadą pielgrzymi z całego świata, by uczestniczyć w wydarzeniach poprzedzających Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Gospodarzami są Archidiecezja Warszawska i Diecezja Warszawsko-Praska wspierane przez Miasto Stołeczne Warszawa. W dniach poprzedzających Światowe Dni Młodzieży zaplanowano w stolicy Dni w Diecezjach. Od 20 do 25 lipca w wielu miejscach Warszawy odbędą się liczne uroczystości.
-
Chcąc uniknąć kary w panice zniszczył dokument
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa mężczyznę podejrzanego o usiłowanie wyłudzenia pożyczki. Daniel P. przedstawił agentowi firmy podrobione zaświadczenia w tym wykonany przez siebie dowód osobisty. Mężczyzna wpadł podczas podpisywania umowy. Przed zatrzymaniem w panice pociął dokument i wrzucił go do toalety. Za usiłowanie oszustwa 32-latkowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Znasz tego mężczyznę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży roweru. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Uroczystość z okazji Święta Policji
Dzisiaj z okazji Święta Policji punktualnie o godzinie 13:00 rozpoczął się w naszej komendzie uroczysty apel. To wzniosłe wydarzenie swoją obecnością zaszczycił między innymi Zastępca Komendanta Stołecznego Policji młodszy inspektor Hubert Kowalczewski oraz licznie przybyli goście między innymi przedstawiciele władz dzielnicy Warszawa Śródmieście, Sądu i Prokuratury. Obecni byli także Kapelan Komendy Stołecznej Policji, Komendanci Rejonowi Policji, byli Komendanci Rejonowi Policji Warszawa I, przedstawiciele Żandarmerii Wojskowej i Straży Miejskiej oraz NSZZ Policjantów.
-
Policjanci odzyskali skradzione mienie i zatrzymali podejrzanych
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież i paserstwo. Cyprian B. wykorzystał nieuwagę kierowcy i zabrał z jego samochodu plecak, a następnie znajdujący się w nim telefon przekazał swojemu znajomemu Patrykowi W. Za te przestępstwa mężczyznom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Namówił go do kupna alkoholu, a następnie pobił i okradł
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego Zbigniew S. zaczepił swoją ofiarę przed sklepem, nakłonili ją do zakup alkoholu, a następnie pobił i okradł. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Znasz tę osobę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży laptopa. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widocznego na zdjęciach mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Rozpoznajesz tę kobietę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży na sumę ponad 2000 złotych. Kamery monitoringu zarejestrowały zarówno moment kradzieży jak i wizerunek prawdopodobnej sprawczyni tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widoczną na zdjęciach kobietę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Uderzył przypadkową osobę - znasz tego mężczyznę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu prowadzą postępowanie w sprawie ciężkiego uszkodzenia ciała. Nieznany dotąd mężczyzna uderzył pięścią w twarz pokrzywdzonego, który na skutek tego zdarzenia poważnie ranny trafił do szpitala. Kamery monitoringu zarejestrowały zarówno wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa jak i moment przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widoczną na zdjęciach osobę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Uszkodził samochód – znasz tę osobę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie w sprawie uszkodzenia mienia. Kamera zamontowana w samochodzie zarejestrowała wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widocznego na zdjęciu mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Rozpoznajesz tych mężczyzn?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustw metodą „na policjanta”. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek osób mogących mieć związek z tego typu przestępstwami. Każdy, kto rozpoznaje tych mężczyzn proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Policyjne Zabezpieczenie Szczytu NATO w Warszawie
Około 7 tysięcy funkcjonariuszy - Komendy Stołecznej Policji wspieranych przez policjantów z innych garnizonów, a także Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Głównej - zabezpieczało szczyt NATO w Warszawie. Policjanci ochraniali Stadion Narodowy, gdzie trwały obrady, trasy przejazdów kolumn specjalnych oraz miejsca pobytu gości, a także dbali o bezpieczeństwo i porządek publiczny na terenie miasta.
-
Wpadli wracając z „łupem” do Warszawy
Śródmiejscy policjanci odzyskali utracone przez bank pieniądze i zatrzymali mężczyzn podejrzanych o oszustwa. Robert S. na podstawie fałszywych dokumentów przekazanych mu przez Piotra N. i Mariusza S. w dwóch różnych bankach wyłudził w sumie kredyty na blisko 70.000 złotych. Cała trójka wpadła wracając ze Śląska z gotówką w samochodzie. Ustalenia prowadzących w tej sprawie czynności północno praskich policjantów doprowadziły do postawienia mężczyznom zarzutów. Sąd na wniosek prokuratury podjął już decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu.
-
Znasz tych mężczyzn?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży kosmetyków na sumę blisko 3000 złotych. Kamery monitoringu zarejestrowały zarówno moment kradzieży jak i wizerunek prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widoczne na zdjęciach osoby proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Podejrzany o atak nożem zatrzymany
Policjanci z drugiego śródmiejskiego rewiru dzielnicowych zatrzymali mężczyznę podejrzanego o ciężkie uszkodzenie ciała. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów 25-letni Alan Z. z nożem w ręku wyszedł do swoich znajomych, którzy przyszli upomnieć się o dług. Wtedy w wyniku sprzeczki jeden z mężczyzn został ugodzony w plecy. 40-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala. Na wniosek prokuratury Alan Z. został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Odpowie za kradzież rowerów
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież dwóch rowerów. Mateusz O. przeciął zabezpieczenia stojących przed budynkiem jednośladów, a następnie sprzedał je przypadkowym nabywcom. Za kradzież 23-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
W zatrzymaniu podejrzanego pomogła publikacja wizerunku
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali mężczyznę, który ukradł dwa rowery. Ustalenie danych personalnych Arkadiusza Ch. było możliwe dzięki nagraniom z monitoringu i informacji przekazanej nam po publikacji zdjęcia 46-latka na stronach internetowych policji.
-
Napadli na przechodnia, odpowiedzą za rozbój
Śródmiejscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego Grzegorz D. i Paweł T. zaatakowali swoją ofiarę, dotkliwie ją pobili zabierając telefon oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi. Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn na 3 miesiące. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci odzyskali skradziony rower - rozpoznajesz swoją własność?
Śródmiejscy policjanci w toku prowadzonego postępowania odzyskali skradziony rower. Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu proszą o kontakt osobisty w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12 osobę, która na publikowanych zdjęciach rozpoznaje swoją własność.