Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Pijana rowerzystka w areszcie
Miała ponad 1.8 promila alkoholu we krwi. Wsiadła na swój rower i pojechała. Jadąc wężykiem po chodniku Al. Jana Pawła II, została zatrzymana do kontroli przez policjantów i strażników miejskich. Kontakt z młodą kobietą był bardzo utrudniony, ze względu na znaczne przekroczenie limitu zawartości alkoholu w organizmie. Zatrzymana noc spędziła w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie zajmie się nią sąd grodzki.
-
Odpowie za sklepówkę
Wczoraj po południu policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła mężczyznę, który chciał ukraść dwie pary spodni o wartości 900zł. Zatrzymany wpadł gdy przekraczał już linię bramek alarmowych wychodząc ze sklepu. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Przywłaszczył sprzęt za ponad pół miliona złotych
Wczoraj po południu policjanci kryminalni zatrzymali 24-letniego Krzysztofa L., który wyłudził z kilku firm profesjonalny sprzęt filmowy o wartości ponad 500 tys. zł. a następnie zastawił go w lombardzie, za niewielką część wartości tych urządzeń. Jak sam twierdził zrobił tak ponieważ ma poważne kłopoty finansowe. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie dzisiaj zajmą się nim policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Za przywłaszczenie mienia grozi do 5 lat więzienia.
-
Uderzył butelką w dach auta
Wczoraj wieczorem śródmiejscy policjanci patrolujący centrum stolicy zatrzymali pijanego mężczyznę, który uderzył butelką w dach przejeżdżającego obok niego samochodu. Suma strat została wyceniona na kilkaset złotych. Kompletnie pijany 58-latek trafił do izby wytrzeźwień. Dzisiaj usłyszy zarzut uszkodzenia mienia, grozi za to do 5 lat więzienia.
-
1,5 promila i złamanie zakazu sądowego
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dzisiaj w nocy kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Pijany mężczyzna kierujący motorowerem miał prawie 1,5 promila alkoholu. Gdy interweniujący funkcjonariusze legitymowali 24-latka, ten miał problemy z utrzymaniem równowagi. Po sprawdzeniu okazało się, że Piotr A. ma orzeczony trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów. Dzisiaj zatrzymany odpowie za ponowne prowadzenie pod wpływem alkoholu i złamanie zakazu sądowego. Grozi mu do 2 lat więzienia.
-
Wpadli na kradzieży sklepowej
Wczoraj po południu policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła kobietę i po pościgu wspólnie z policjantami mężczyznę, którzy chcieli ukraść kilka markowych bluzek i koszul o wartości 850zł. Zatrzymana para była przygotowana do kradzieży i miała ze sobą specjalnie przygotowaną torbę zakłócającą pracę bramek alarmowych. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Ukradła i rozbiła samochód
Przygodne znajomości mają różne zakończenia, te które trafiają do Policji najczęściej niezbyt szczęśliwe. Takie też zakończenie miała zupełnie przypadkowa znajomość pewnego Pana, który chciał pomóc pewnej Pani. Sprawa zaczęła się w podwarszawskich Jankach, skąd Pan X zabrał na stopa Panią Justynę, która właśnie jechała do Warszawy na imprezę.
-
Bezpieczne wakacje 2010
Już rozpoczęły się wakacje. Przed nami czas niejednokrotnie dalekich podróży. Wielu podróżować będzie własnymi autami, inni wyślą dzieci na wypoczynek autokarami. Podobnie, jak w poprzednich latach policjanci ruchu drogowego w ramach działań "Bezpieczne wakacje" zorganizują punkty kontrolne, gdzie będzie można sprawdzić stan techniczny autokarów. Dodatkowe patrole „drogówki” czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżnych na stołecznych i powiatowych drogach.
-
Ubrania wrócą do sklepu
Wczoraj po południu policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła kobietę i mężczyznę, którzy chcieli ukraść kilka markowych bluzek i koszul o wartości ponad 800zł. Zatrzymana para była przygotowana do kradzieży i miała ze sobą specjalnie przygotowaną torbę zakłócającą pracę bramek alarmowych. Wpadli, gdy wychodzili ze sklepu nie płacąc za towar. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Wykorzystując uczciwość, ukradł telefon
Wczoraj przed 14.00 policjanci z patrolówki zatrzymali 47-letniego Dariusza J., którego podejrzewa się o kradzież telefonu komórkowego. Zdarzenie miało miejsce kilka dni wcześniej w kiosku w centrum. Tam roztargniona kupująca zostawiał na ladzie telefon. Ekspedientka z kiosku zabrała urządzenie, o które upomniał się stojący za pokrzywdzona mężczyzna. Przedstawił się jako dobry jej znajomy, który natychmiast zwróci jej zgubę.
-
Chciał się włamać do dawnego mieszkania
Wczoraj po południu policjanci ze śródmiejskiej patrolówki zatrzymali 55 latka, który usiłował włamać się do swojego dawnego mieszkania. Żeby uwiarygodnić swoje prawo do lokalu mężczyzna posługując się starym aktem notarialnym zameldował się w mieszkaniu, i z tym meldunkiem wynajął ślusarza. Wpadł gdy rozwiercali zamki w drzwiach. Dzisiaj sprawą zajmą się śledczy. Czynności w postępowaniu będą prowadzone w kierunku usiłowania włamania do mieszkania. Grozi za to do 10 lat więzienia.
-
Okradli ojca kolegi
Miała być fajna impreza w mieszkaniu. Pod nieobecność rodziców przyszło kilku znajomych, którzy dobrze się bawili. Niektórzy zaproszeni bawili się lepiej niż inni, gdyż po ich wyjściu z mieszkania zniknął markowy zegarek ojca organizatora imprezy o wartości 25 tysięcy złotych. Kryminalni szybko namierzyli złodziejkę i odzyskali z lombardu zegarek. 23-letnia Monika M. usłyszała już zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia.
-
Pijany rzucił się na maskę samochodu
Dzisiaj w nocy śródmiejscy policjanci patrolujący centrum stolicy zatrzymali pijanego mężczyznę, który rzucił się maskę mercedesa, uszkadzając ją. Suma strat została wyceniona na ponad 2 tys. zł. Kompletnie pijany 21-latek trafił do izby wytrzeźwień. Dzisiaj usłyszy zarzut uszkodzenia mienia, grozi za to do 5 lat więzienia.
-
Napad okazał się fikcją
Śródmiejscy kryminalni zatrzymali kolejną osobę do fałszywego zawiadomienia o przestępstwie. Tym razem była to 39-letnia Ewelina D. Kobieta zgłosiła się na Policję ponieważ, jak twierdziła została napadnięta i okradziona, kiedy późnym wieczorem wracała do domu. Jak się okazało, wszystko wymyśliła ponieważ bała się swojego partnera, którego dokumenty zagubiła. Zatrzymana będzie odpowiadała za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań.
-
Trzech nietrzeźwych kierowców
Śródmiejscy i stołeczni policjanci zatrzymali wczoraj kolejnych nietrzeźwych kierowców. Trzech pijanych mężczyzn wsiadło za kierownice swoich aut mając ok.1 promila alkoholu. Dwaj noc spędzili w izbie wytrzeźwień a jeden w policyjnym areszcie. Dzisiaj wszyscy odpowiedzą za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Grozi im za to do 2 lat więzienia.
-
Pobili nastolatka bo chcieli pieniędzy
Wczoraj po południu policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w parku na Powiślu zaatakowali nastolatka wracającego po szkole do domu. Jan G. trafił do policyjnego aresztu a Łukasz N. do izby wytrzeźwień. Dzisiaj obaj zatrzymani odpowiedzą za swoje zachowanie. Za czyn, którego się dopuścili grozi do 12 lat więzienia.
-
Odpowie za usiłowanie kradzieży kieszonkowej
Wczoraj przed południem policjanci ze stołecznego wywiadu zatrzymali w chwilę po usiłowaniu kradzieży kieszonkowej 56-letniego Henryka M. Mężczyzna ten wykorzystując nieuwagę pasażerki tramwaju linii 9, włozył rekę do jej torebki usiłując ukraść jej portfel. Całą sytuację na szczęście obserwowali policjanci, którzy zatrzymali sprawcę zdarzenia.Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 5 lat więzienia.
-
Amfetaminę ukryła w biustonoszu
Ponad 100 gramów amfetaminy zabezpieczyli śródmiejscy policjanci. Narkotyki znaleźli u 19-letniej Eweliny K. oraz 21-letniego Sebastiana K. Oboje zostali zatrzymani wczoraj wieczorem na Pradze Północ. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło podejrzane zachowanie młodych ludzi. Po przewiezieniu na komendę okazało się, że w bieliźnie ukryli narkotyki. 19-latce i 21-latkowi przedstawiono zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyku. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Wpadła na kradzieży sklepowej
Wczoraj wieczorem policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła kobietę, która chciał ukraść kosmetyki o wartości prawie 300zł. Zatrzymana wpadła gdy przekraczała już linię bramek alarmowych wychodząc ze sklepu. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Pijany kierowca uszkodził 4 samochody
Pijany mężczyzna mając ponad promil alkoholu we krwi wsiadł za kierownicę swojego audi. Jadąc ul. Solidarności spowodował kolizję uszkadzając kolejne cztery samochody. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Zatrzymano dwóch mężczyzn jadących tym autem, gdyż z relacji świadka wynikało, że kierujący z pasażerem zamienili się miejscami. Za ten czyn grozi do 2 lat więzienia.