Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Zaatakował przechodnia, miał już do „odsiadki” ponad 3 lata
Policjanci ze Śródmieścia odzyskali telefon i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą . Jak wynika z relacji pokrzywdzonego Tomasz C. zaczepił go na przestanku i pod pretekstem zadzwonienia zabrał mu aparat. Kiedy 22-latek próbował odebrać swoją własność uciekającemu napastnikowi został uderzony w twarz. 24-latek usłyszał już zarzuty, wiadomo też, że działał w warunkach recydywy.
-
Podejrzani o kradzież 60.000 złotych zgłosili się na policję
Po publikacji na stronach internetowych policji oraz w mediach nagrania, na którym utrwalony został zarówno moment przestępstwa jak i wizerunek osób podejrzewanych o kradzież do jednostki policji przy ulicy Wilczej zgłosiła się para zarejestrowana przez kamery monitoringu. 21-letnia Aleksandra S. i 23-letni Sebastian J. usłyszeli już zarzut kradzieży.
-
Policjanci zabezpieczyli samochody, broń palną i amunicję
Śródmiejscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o posiadanie broni palnej i ostrej amunicji. Ponad to na posesji Anny G. funkcjonariusze ujawnili toyotę hilux mogącą pochodzić z przestępstwa i tablice rejestracyjne od skradzionej toyoty auris. Do tej sprawy policjanci na terenie Raszyna zabezpieczyli także do badań mechanoskopijnych toyotę avensis. 37-latka usłyszała już zarzuty, za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Przyszedł po kredyt pijany z dokumentami szefa siedzącego w więzieniu
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie wyłudzenia 16.000 złotych. Piotr S. wpadł w zasadzkę, kiedy z ponad dwoma promilami alkoholu we krwi na podstawie fałszywych dokumentów o zatrudnieniu w firmie osoby tymczasowo aresztowanej próbował podjąć gotówkę z kasy banku. Za to, co zrobił 44-latkowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa, który doprowadził pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem na kwotę 34.000 złotych. Każdy, kto rozpoznaje tę osobę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
To było oszustwo metodą "na policjanta" - rozpoznajesz te osoby?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa, którzy doprowadzili pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem na kwotę 34.000 złotych. Każdy, kto rozpoznaje te osoby proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Próbował wyłudzić kredyt, wpadł podczas wypłaty pieniędzy
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa mężczyznę podejrzanego o usiłowanie wyłudzenia 40.000 złotych. Józef K. przedstawił w banku podrobione dokumenty, wpadł w zasadzkę, kiedy przyszedł odebrać gotówkę. Za to, co zrobił 61-latkowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
-
22-latek odpowie za oszustwo metodą „na policjanta”
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który chciał oszukać starszego mężczyznę metodą „na policjanta” na kwotę 20 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i 22-letni Jakub W. wpadł w ich ręce w chwili, gdy odebrał od pokrzywdzonego kopertę, w której miała być gotówka. Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Zakładał „klejowe pułapki” w bankomatach
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże. 43-letni obywatel Rumunii wpadł na gorącym uczynku w chwili, kiedy próbował zdemontować nakładkę z "shuttera" i zabrać pieniądze. Mężczyzna może mieć na koncie nawet kilkanaście takich czynów na kwotę co najmniej 45.000 złotych. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci rozmawiali z Seniorami o ich bezpieczeństwie
Policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej kolejny już raz spotkali się z osobami starszymi, tym razem w Międzypokoleniowej Kawiarni. Dyskusja dotyczyła wciąż chyba najbardziej gorącego tematu, czyli oszust metodą „na policjanta”.
-
Rozbili „dziuplę”, odzyskali samochody i zatrzymali podejrzanego
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 33-letniego Pawła G. podejrzanego o paserstwo, kradzież z włamaniem pojazdu i przerabianie pól numerowych. W warsztacie funkcjonariusze zabezpieczyli dwa skradzione auta, a także numeratory do nabijania znaków VIN, tablice rejestracyjne, wklejki identyfikacyjne i tabliczki znamionowe od innych skradzionych samochodów. Policjanci ujawnili również dokumenty i przedmioty świadczących o przestępczej działalności prowadzonej w tym miejscu.
-
Przystawił mu do nóż do szyi i zażądał telefonu
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego 41-letni Sebastian G. zaatakował go na przystanku autobusowym zabierając telefon. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawiania wolności.
-
Kobiecie, którą wiózł zaproponował narkotyki
Policjanci ze śródmieścia zatrzymali kierowcę taksówki, który po zakończonym kursie zaproponował swojej klientce zakup narkotyków. Przy 31-letnim Danielu G. i w jego samochodzie policjanci znaleźli w sumie ponad 15 „dilerek” z amfetaminą oraz 11 pojemników z zabronioną płynną substancją określaną między innymi jako „pigułka gwałtu”.
-
Wsiadł „na stopa” i podrzucił kierowcy marihuanę
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Kamil K. miał przy sobie amfetaminę, podczas kontroli na widok policjantów zdążył pozbyć się tylko marihuany. Za posiadanie narkotyków grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Ukradli kurtki, opróżnili kieszenie – wszystko w oku kamery
Śródmiejscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o kradzież i odzyskali zrabowane mienie. Sprawcy ukradli kurtki pozostawione w holu budynku przez pracowników remontujących mieszkania. Po opróżnieniu ich z gotówki i wszystkich wartościowych przedmiotów oddali odzież twierdząc, że ją znaleźli. Dominikowi P., Sylwestrowi E. i Piotrowi Ł. grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Zgłosił rozbój żeby dostać nowy telefon
Zarzut zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie usłyszy 38-letni mężczyzna, który w ten sposób próbował spełnić warunki ubezpieczenia swojego aparatu. Paweł D. twierdził, że został napadnięty przez pięć osób, prawda okazała się zupełnie inna. Za to przestępstwo i składanie fałszywych zeznań kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Znasz tego mężczyznę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży wartego 1500 złotych roweru. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje widocznego na zdjęciu mężczyznę proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Dzielnej 12.
-
To miało być oszustwo na kwotę 30.000 złotych
Śródmiejscy policjanci zapobiegli wypłacie 30.000 złotych i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie oszustwa. Marcin K. na podstawie fałszywych dokumentów próbował wyłudzić kredyt w banku. Wpadł w zasadzkę, kiedy przyszedł po gotówkę. Za to przestępstwo 28-latkowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.