Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Uwaga na oszustów wyłudzających dane osobowe!
Śródmiejscy policjanci apelują o ostrożność do wszystkich osób, które na portalach ogłoszeniowych szukają pracy. Oszuści podszywają się pod różne firmy i zamieszczają fikcyjne oferty zatrudnienia. Pod pretekstem sprawdzenia karalności przyszłego pracownika wyłudzają dane osobowe prosząc o przesłanie zeskanowanego dowodu osobistego. Nasze dane mogą posłużyć oszustom do popełnienia przestępstwa.
-
Wigilijne spotkanie opłatkowe w KRP Warszawa I
Wczoraj o godzinie 13.00 odbyło się w naszej komendzie wigilijne spotkanie opłatkowe. To była jedyna w swoim rodzaju okazja do zebrania się w tak znamienitym gronie, złożenia sobie życzeń i podzielenia się opłatkiem w pracy w tym wyjątkowym i magicznym dniu. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście na czele z Burmistrzem dzielnicy Warszawa Śródmieście oraz przedstawicielami między innymi sądu, prokuratury oraz straży miejskiej. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
-
Jazdę zakończyła na schodach przejścia podziemnego
Policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. 31-latka na Rondzie Dmowskiego zderzyła się z innym samochodem. Kobieta chwilę później kierowanym przez siebie mercedesem po staranowaniu między innymi barier ochronnych wjechała na schody przejścia podziemnego zatrzymując w nim swoje auto w pozycji pionowej. Kierująca miała we krwi prawie promil alkoholu.
-
Tragiczny finał sprzeczki
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. Podczas libacji alkoholowej Stanisław B. pokłócił się z kompanem „od kieliszka”. Jak wynika ze wstępnych ustaleń procesowych i operacyjnych policjantów, 59-latek prawdopodobnie najpierw uderzył swoją ofiarę w twarz, a chwilę później zadał mu cios nożem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje nie mniej niż 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat lub nawet dożywocie.
-
Kibic usłyszy trzy zarzuty
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o naruszenie nietykalności oraz znieważenie policjantów jak również posiadanie narkotyków. Adrian Z. przed wczorajszym meczem piłki nożnej rzucił się na policjantów zabezpieczających imprezę masową. 19-latowi za te przestępstwa może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.
-
W samochodzie było ponad 1000 podrobionych dokumentów oraz pieczątki
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów Sylwester i Gabriel J. między innymi przy pomocy podrobionych dokumentów prawdopodobnie „pomagali” w uzyskaniu kredytu osobom, które nie mogły tego zrobić w legalny sposób. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Konkurs pn. „Bądź Bezpieczny Na Drodze”- rozstrzygnięty
Rozstrzygnięty został konkurs zorganizowany przez policjantów ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej przy udziale władz dzielnicy Warszawa Śródmieście. Rywalizacje na najlepszą pracę plastyczną dotyczącą bezpieczeństwa dzieci na drodze wygrali uczniowie z klasy 1 B reprezentujący Szkołę Podstawową nr 41. W nauce poprzez zabawę wzięło udział blisko 400 dzieci.
-
Rozkładał towar a przy okazji okradał szafki
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania i kradzieże. Przemysław G. w jednym z supermarketów rozkładał w nocy towar. W czasie pracy dopasowanym kluczem otwierał również szafki pracownicze i plądrował je zabierając wartościowe przedmioty i gotówkę. 23-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Na widok policjantów połknął zawiniątka z heroiną, w mieszkaniu miał jeszcze blisko 100 gramów innych narkotyków
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków w postaci amfetaminy, mefedronu, heroiny i marihuany. Środki odurzające znajdujące się w jednym z pokoi mieszkania Jana M. podzielone były między innymi w specjalnych „dilerkach” i w folii aluminiowej. Policjanci zabezpieczyli także elektroniczną wagę służącą do porcjowania narkotyków oraz gotówkę mogącą pochodzic z przestępstwa. 28-latowi może grozić teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności
-
Policyjni Mikołaje obdarowali podopiecznych Domu Dziecka
Policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej sprawili ogromną niespodziankę dzieciom z Domu Małego Dziecka w Warszawie. W czapkach Świętego Mikołaja i z workami prezentów na ramieniu byli gośćmi uradowanych z ich przybycia 2, 3 i 5-latków. Prezenty ufundowane zostały przez policjantów i pracowników cywilnych KRP Warszawa I, grupę mieszkańców z osiedla przy ulicy Jana Kazimierza 30 oraz „Panią Borsukową”.
-
Brał zaliczki za wynajem mieszkań i znikał
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa. Michał W. brał zaliczki od przyszłych klientów za wynajem mieszkań, które nie były jego własnością. Prawda wychodziła na jaw, kiedy do jednego lokalu przychodziło nawet kilka osób jednocześnie. 32-latkowi za to przestępstwo może grozić do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek policjantów prowadzących sprawę oraz prokuratury aresztował tymczasowo Michała W. na 3 miesiące.
-
Nasi zawodnicy stanęli na podium Mistrzostw Komendy Stołecznej Policji w Piłce Nożnej
Reprezentacja Komendy Rejonowej Policji Warszawa I zajęła III miejsce w rywalizacji o puchar Komendanta Stołecznego Policji podczas Halowych Mistrzostw w Piłce Nożnej. Zawody rozegrane zostały wczoraj na terenie Gminnego Ośrodka Spotu i Rekreacji w Piasecznie. Udział w nich wzięły 24 drużyny z Komend Rejonowych i Powiatowych. Gratulujemy naszym policjantom tak doskonałego wyniku!
-
Dziecko było zaniedbane i wychłodzone, a rodzice pili alkohol w pubie
Śródmiejscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzewanych o narażenie 3-tygodniowego dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Para przyszła do jednego z lokali w centrum miasta gdzie piła alkohol, chłopczyk leżał w tym czasie w wózku obok stolika. Lekarz stwierdził ogólne wyziębienie dziecka, chłopiec trafił do szpitala. Rodzice mieli we krwi ponad 2 promile alkoholu.
-
Policjanci rozmawiali z seniorami o ich bezpieczeństwie
Śródmiejscy policjanci spotkali się z seniorami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Inicjatywa miała na celu omówienie sposobów działania przestępców dokonujących oszustw metodą „na wnuczka”. Policjanci licznie zgromadzonym starszym osobom tłumaczyli także jak ustrzec się przed tego typu zdarzeniami. Spotkanie zakończyła żywiołowa dyskusja i relacje osób, które właśnie w ten sposób próbowano już oszukać.
-
Mieszkanie było plądrowane, a domownicy spali
Śródmiejscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzewanych o kradzież metodą „na śpiocha”. Sprawcy dostali się do środka prawdopodobnie przez niezamknięte drzwi. Złodzieje zostali spłoszeni przez jednego z domowników, którego obudził hałas dobiegający z pokoju. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty między innymi telefony komórkowe, tablet i aparat fotograficzny. Za to przestępstwo Magdalenie G. i Karolowi R. może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Osoby zatrzymane przed meczem Legia Warszawa – Lazio Rzym - rozliczone
Stołeczni policjanci zakończyli rozliczanie osób zatrzymanych w związku z meczem piłki nożnej Legia Warszawa – Lazio Rzym. Łącznie do jednostek Policji trafiło 153 Włochów, 9 Polaków, 2 Duńczyków oraz jeden Brytyjczyk, Czech i Albańczyk.
-
Odpowie za kradzież i posiadanie narkotyków
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież telefonu w jednym z pubów oraz posiadanie kokainy i marihuany. Bartłomiej W. wpadł między innymi dzięki nagraniom z monitoringu. 31-latowi zgodnie z kodeksem karnym grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.