Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Uszkodzili kanapy i drzwi
Trzech młodych mężczyzn zatrzymali dzisiaj w nocy policjanci z patrolówki, po tym jak Ci w jednym z klubów w centrum pomazali markerami kanapy i drzwi od ubikacji. Nastolatkowie byli kompletnie pijani i wszyscy z wynikiem ok. 1.5 promila trafili do izby wytrzeźwień. Dzisiaj gdy dojdą do siebie to odpowiedzą za swoje zachowanie. Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat więzienia.
-
Chciał ukraść ubrania za prawie 8 tysięcy złotych
Wczoraj wieczorem policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 26 letniego Kamila T., który w sklepie z ubraniami znanych firm ukradł kilka sztuk odzieży o wartości 7700 zł. Mężczyzna wpadł, gdyż był obserwowany przez sklepowego detektywa. Ukradzione spodnie i swetry wróciły do sklepu. Za czyn, którego dopuścił się 26 latek grozi mu do 5 lat więzienia.
-
Kieszonkowcy w potrzasku
Wczoraj po południu stołeczni wywiadowcy zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży dwie osoby, które ukradły portfel. Kobieta i mężczyzna wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej robiącej zakupy ukradli jej z torebki podręcznej portfel. Na szczęście całe zdarzenie obserwowali policjanci, którzy zatrzymali sprawców i odzyskali skradziony przedmiot. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Kolejny zatrzymany za kradzieże sklepowe
Wczoraj wieczorem policjanci ze Śródmieścia pojechali do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła młodego mężczyznę, który chciał ukraść kilka par spodni o wartości około 500zł. Chłopak wziął do przymierzalni kilka ubrań po czym wyszedł z niej wkładając wszystkie na siebie. Wpadł, gdy wychodził ze sklepu nie płacąc za towar. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Pijany za kierownicą
Stołeczni policjanci zatrzymali dzisiaj w nocy kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Pijany mężczyzna kierujący samochodem VW miał prawie 1.5 promila alkoholu. Gdy interweniujący funkcjonariusze otworzyli drzwi auta z jego wnętrza czuć było wyraźny zapach alkoholu. Mężczyzna resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień, a dzisiaj odpowie za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Grozi mu za to do 2 lat więzienia.
-
Poszukujemy świadków wypadku drogowego
Śródmiejscy policjanci poszukują świadków wypadku, do którego doszło 22 grudnia 2009 roku przy skrzyżowaniu ul. Rozbrat i Śniegockiej. Doszło tam do potrącenia pieszej przez samochód dostawczy marki Volkswagen. Świadkowie tego zdarzenia proszeni są o kontakt z Referatem do Walki z Przestępczością Samochodową KRP Warszawa I ul. Wilcza 21 osobiście, bądź telefonicznie pod numer 022 603-86-70, 022 603-61-77 lub do oficera dyżurnego KRP Warszawa I tel. 022 603-61-85.
-
Trafią do sądu rodzinnego
Wczoraj po południu policjanci ze śródmiejskiej komendy pojechali do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła dwóch nastolatków, którzy chcieli ukraść markowy sweter o wartości 450zł. Dzień wcześniej chłopcy ukradli dwie inne rzeczy ale wtedy udało im się uciec. Nieletnimi zajmie się sąd rodzinny.
-
Zachowaj ostrożność z fajerwerkami !
Święta Bożego Narodzenia, Sylwester i Nowy Rok to czas wyjątkowy dla wielu z nas. To czas radosnych spotkań rodzinnych oraz hucznych bali, których nieodłącznym elementem są pokazy sztucznych ogni. Niewłaściwe posługiwanie się materiałami pirotechnicznymi prowadzić może do wypadku i skutkować uszkodzeniem ciała. Zadbajmy aby świętowanie Nowego Roku dostarczyło niezapomnianych wrażeń w bezpiecznej atmosferze.
-
Prowadził kradziony skuter
Około 2.00 w nocy policyjny patrol dostał informację, że młody mężczyzna najprawdopodobniej pijany, prowadzi skuter na ul. Dobrej. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie na jednym z podwórek zauważyli chłopaka ze skuterem. Nastolatek widząc policjantów rzucił się do ucieczki. Zatrzymany na klatce schodowej przyznał się, ale nie do jazdy po alkoholu, tylko do kradzieży skutera. Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 5 lat więzienia.
-
Wpadka włamywacza
Dzisiaj w nocy policjanci patrolujący teren warszawskiego Śródmieścia zatrzymali 32-letniego Pawła K. Mężczyzna wpadł po krótkim pościgu, po tym jak włamał się do samochodu zaparkowanego przy Al. Solidarności. Dzisiaj zajmą się nim śledczy, którzy postawią mu zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi za to do 10 lat więzienia.
-
Nie byli obojętni
Wczoraj późnym wieczorem policjanci ze Śródmieścia zatrzymali tuż po kradzieży 18 letniego Adama C. Mężczyzna usiłował wyrwać podręczną torebkę młodej kobiecie oczekującej na przystanku na autobus. Pokrzywdzonej na pomoc przyszło dwóch świadków zdarzenia, którzy bezinteresownie rzucili się w pościg za sprawca zdarzenia. Napastnik został ujęty przy ul. Poznańskiej, Za czyn, którego się dopuścił grozi mu do 5 lat więzienia.
-
Aby święta były bezpieczne
Pośpiech, roztargnienie, a czasem nawet przedświąteczne przepracowanie sprawiają, że skupiając uwagę na zakupach często zapominamy o własnym bezpieczeństwie. W tym momencie możemy stracić telefon, portfel, dokumenty. Uważajmy więc w sklepach, na targowiskach, przy bankomatach, nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów w samochodach. Dzięki temu unikniemy kradzieży. Zadbajmy też o swoje mieszkania na czas naszej nieobecności.
-
Ze świątecznymi życzeniami
Policjantom i Policjantkom, pracownikom Policji oraz mieszkańcom stolicy Życzymy zdrowych, radosnych i spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt Bożego Narodzenia. Wszelkiej pomyślności, aby towarzyszyła nam jak najdłużej, rodzinnego ciepła i oderwania się od pędzącej codzienności. Kierownictwo Komendy Rejonowej Policji Warszawa I
-
Odpowiedzą za kradzież
Policjanci ze śródmiejskiej patrolówki wczoraj zatrzymali kolejne osoby podejrzewane o kradzieże sklepowe. Dwóch mężczyzn usiłowało ukraść markowe spodnie o wartości 700 złotych. Na szczęście obaj cały czas byli obserwowani przez pracowników ochrony, którzy ujęli ich tuż za liniami kas. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Zatrzymani za rozbój
Dwóch pijanych młodych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju zatrzymali dzisiaj w nocy śródmiejscy policjanci. Napastnicy zaatakowali przygodnie spotkanych w okolicach Placu Trzech Krzyży mężczyzn, żądając od nich pieniędzy. Sprawcy zdarzenia zostali zatrzymani tuż po rozboju. Za czyn, któego się dopuścili grozi im do 12 lat więzienia.
-
Narkotyki nie trafią na rynek
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wczoraj wieczorem zatrzymali w centrum kolejne osoby związane z przestępczością narkotykową. W czasie przeszukania mieszkania przy ul. Andersa funkcjonariusze znaleźli ponad 40 gram heroiny i kilka gram marihuany. Dziś zatrzymanymi zajmie się Sekcja Dochodzeniowo - Śledcza. Najprawdopodobniej usłyszą oni zarzut posiadania środków odurzających. Policjanci sprawdzą też, czy zatrzymani nie zajmowali się handlem narkotykami.
-
Spodnie za 600 zł. zostały w sklepie
Wczoraj po południu policjanci ze śródmiejskiej komendy wezwani zostali do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła mężczyznę, który chciał ukraść markowe spodnie o wartości 6000zł. Zatrzymany najpierw szczypcami oderwał klips zabezpieczający uszkadzając nogawkę spodni. Następnie włożył je na siebie i chciał wyjść ze sklepu. Wpadł, gdy wychodziła nie płacąc za towar. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Odpowie za "sklepówkę"
Wczoraj wieczorem policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła kobietę, która chciała ukraść towary o wartości 280zł. Zatrzymana najpierw dyskretnie odrywała z produktów paski przeciwkradzieżowe a następnie w torebce usiłowała wynieśc rzeczy ze sklepu. Wpadła gdy wychodziła nie płacąc za towar. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Kradli prąd i zaatakowali policjantów
Policyjna załoga została wezwana do interwencji w jednym z mieszkań przy ul. Koźmińskiej na Powiślu. Miało tam dojść do zakłócenia ładu i porządku publicznego. Funkcjonariusze podchodząc do drzwi lokalu wiedzieli, że nie będzie to tylko zakłócenie, gdyż od skrzynki elektrycznej na korytarzu biegły do mieszkania przewody elektryczne. Oznaczało to , że mieszkańcy tego lokalu kradną prąd.
-
Na światłach zasnął za kierownicą
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dzisiaj w nocy kolejnych nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z wynikiem ponad 2 promile trafił do izby wytrzeźwień drugi mając około 1.4 promila do policyjnego aresztu. Kierowca forda zasnął za kierownicą swojego auta stojącego na światłach przed policyjnym radiowozem. Obaj dzisiaj trafią do śledczych zajmujących się tego rodzaju przestępczością i usłyszą zarzuty prowadzenia pod wpływem alkoholu. Grozi za to do 2 lat więzienia.
-
Mikołaj odwiedził dzieci
Dziś w Komendzie Stołecznej Policji odbyła się miła uroczystość z okazji „Mikołajek”. W budynku komendy pojawiły się dzieci policjantów, którzy zginęli w trakcie pełnienia służby. Podczas spotkania dzieciom oraz rodzicom i opiekunom wręczono świąteczne paczki z prezentami z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W ceremonii wziął udział m.in. Komendant Stołeczny Policji insp. Adam Mularz oraz znani aktorzy Piotr Adamczyk i Tomasz Karolak.
-
NIE DAJ SIĘ ZŁOWIĆ !
Pod takim hasłem stołeczna Policja i Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie kontynuuje akcję skierowaną do pasażerów komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze obecni są w autobusach, tramwajach i w metrze. Przypominają podróżnym, jak uchronić się przed kieszonkowcami. Ci zwykle działają w zatłoczonych środkach komunikacji miejskiej. Wykorzystują nieuwagę pasażerów w autobusach, tramwajach i kolejce miejskiej. Korzystają z tłoku na dworcach, peronach, przystankach i w sklepach. Okradają pasażerów i klientów sklepów z pieniędzy, kart bankowych i dokumentów. Warto o tym pamiętać, szczególnie w przedświątecznym wirze zakupów.
-
Areszt dla obywateli Bułgarii
Trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie dwaj obywatele Bułgarii podejrzani o skimming. Tak zdecydował wczoraj sąd rejonowy. Mężczyźni kilka dni temu zostali zatrzymani przez śródmiejskich policjantów w trakcie zdejmowania nakładki z bankomatu zlokalizowanego u zbiegu Alei Jerozolimskich i Kruczej. Mężczyźni najpierw obserwowali urządzenie z samochodu. Nagle jeden z nich wyszedł z auta i podszedł do bankomatu, z którego zdjął nakładkę.Obaj zostali zatrzymani na gorącym uczynku.
-
Dzielnicowy wypatrzył
Dzielnicowy mający pod opieką stare miasto, będąc na czynnościach w komendzie wypatrzył dwóch obcokrajowców, których rozpoznał jako sprawców kradzieży kamer video. Gdy funkcjonariusz zapytał oficera dyżurnego za co są zatrzymani usłyszał odpowiedź, że za kradzież kamer w centrum handlowym. 25 i 26 latek usłyszeli zarzuty podwójnej kradzieży. Za czyn, którego się dopuścili grozi im do 5 lat więzienia.
-
Nie pozwól zamarznąć
Gwałtowny spadek temperatury i związane z tym wychłodzenie mieszkań i domów to sytuacje, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu ludzi. Stołeczni policjanci apelują o zwracanie uwagi na osoby starsze, bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 lub 112.