Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Rozmawiamy o bezpieczeństwie na drodze
Kolejne spotkanie z przedszkolakami oraz uczniami Szkoły Podstawowej. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze.
-
Senior widoczny na drodze
Policjanci KRP Warszawa I po raz kolejny zorganizowali spotkanie z seniorami w Ośrodku Pomocy Społecznej im. Andrzeja Tymowskiego przy ul. Sapieżyńskiej w Warszawie. Podczas wizyty omawiane były sprawy dotyczące bezpieczeństwa na drodze.
-
Kampania - 16 Dni Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet
25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. To także dzień, w którym rozpoczęła się kampania „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”.
-
Poszukujemy sprawców uszkodzenia mienia
Policjanci KRP Warszawa I poszukują sprawców uszkodzenia mienia. Osoby na zdjęciach prawdopodobnie uszkodziły elewację budynku malując na niej graffiti. Do zniszczenia mienia doszło przy ul. Radnej 2/4. Informację na ten temat można przekazać osobiście lub telefonicznie policjantom w KRP Warszawa I przy ul. Wilczej 21.
-
Uczymy dzieci zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym
Okres jesienno – zimowy to czas największego zagrożenia dla pieszych na drodze. Mając na uwadze ich bezpieczeństwo Komenda Rejonowa Policji Warszawa I przeprowadziła zajęcia z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego przedszkolakami.
-
To było oszustwo metodą "na policjanta" - rozpoznajesz tę osobę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa, który doprowadził pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem na kwotę 30.000 złotych. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Prośba o szklankę wody była tylko pretekstem
Śródmiejscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież. 54-latka wraz z dwiema innymi osobami podstępem dostała się do mieszkania 93-latki i wyniosła z niego część zabytkowej zastawy stołowej. Policjanci znają już tożsamość dwóch pozostałych kobiet mających związek z tym przestępstwem. Ich zatrzymanie to już tylko kwestia czasu. Za kradzież kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Krzyczał: „Daj wszystkie pieniądze, jakie masz!”
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozboje. Piotr A. sterroryzował obsługę apteki żądając wydania gotówki. Dostał drobną sumę pieniędzy, z którymi nie zdążył jednak uciec. 25-latek ma związek z innym identycznym napadem, do którego doszło w restauracji. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.
-
Wjechał rowerem do sklepu żeby kolega mógł ukraść wina
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież rozbójniczą. Marcin M. swoim zachowaniem odwrócił uwagę obsługi sklepu, aby Michał W. mógł wyjść z niego nie płacąc za towar. Podczas ucieczki doszło jednak do szamotaniny z ekspedientką. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Wyrwał z ręki telefon i uciekł - znasz widocznego na filmie mężczyznę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży. Nieustalona dotąd osoba wyrwała z ręki telefon idącemu chodnikiem mężczyźnie. Kamera zarejestrowała wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widoczną na zdjęciach osobę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Znasz tych mężczyzn?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży roweru. Wizerunek prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje widocznych na zdjęciach mężczyzn proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Dzielnej 12.
-
Podejrzany o oszustwa zatrzymany - wpadł kierując ruchem na skrzyżowaniu
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą „na policjanta”. Ofiarą Przemysława S. padły dwie kobiety. Pokrzywdzone podstępem zostały nakłonione do przekazania gotówki, karty bankomatowej z kodami pin oraz biżuterii. Za to przestępstwo 27-letniemu mężczyźnie grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu.
-
Rozpoznajesz te osoby?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu prowadzą postępowanie w sprawie rozboju. Nieustaleni dotąd mężczyźni napadli na przypadkowych przechodniów i zabrali im plecak oraz odzież. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widoczne na zdjęciach osoby proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Używajc podstępu okradła kobietę w jej własnym mieszkaniu
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzieży mieszkaniową. Viktoria N. pod pretekstem pozostawienia wiadomości sąsiadce weszła do mieszkania pokrzywdzonej i wykorzystując jej nieuwagę ukradła znajdującą się tam gotówkę. W zatrzymaniu 21-latki pomogła publikacja jej wizerunku na stronach internetowych policji.
-
Zaatakował chcąc uciec z butelką wódki
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Ja wynika z relacji świadków Robert Z. najpierw ukradł ze sklepu butelkę wódki, a następnie uderzył nią w głowę pracownika ochrony, który próbował go ująć. Za to przestępstwo 28-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Znasz tę kobietę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie przygotowawcze dotyczące kradzieży torby wraz z jej zawartością. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnej sprawczyni tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje tę osobę proszony jest o kontakt telefoniczny bądź osobisty z policjantami w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Puchar Komendanta Stołecznego Policji trafił do KRP I
Podczas jesiennej edycji zawodów strzeleckich o Puchar Komendanta Stołecznego Policji zwycięstwo zdobyła drużyna z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Najlepszym strzelcem wśród kobiet okazała się Agnieszka Szymanik z Laboratorium Kryminalistycznego KSP, a w klasyfikacji mężczyzn – Marcin Sałbut z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Turniej odbył się w bardzo miłej, koleżeńskiej i sportowej atmosferze.
-
Rozpoznajesz swoją własność?
Śródmiejscy policjanci w toku prowadzonej interwencji ujawnili przy mężczyźnie rower z usuniętym polem numerowym. Może to oznaczać, że pochodzi on z przestępstwa. Funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego proszą wiec o kontakt w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21 osobę, która na publikowanym zdjęciu rozpoznaje swoja własność.
-
Policjanci rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie
Policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 44 przy ulicy Ludnej w Warszawie. Rozmowa dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa najmłodszych w ruchu drogowym jak również kontaktu z nieznajomym i groźnymi zwierzętami.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży. Nieustalony dotąd mężczyzna wykorzystując nieuwagę personelu ukradł sprzęt elektroniczny. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widoczną na zdjęciach osobę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Bezpieczny Senior 60+
Policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej kolejny już raz spotkali się seniorami. I tym razem motywem przewodnim spotkania były oszustwa metodą „ na policjanta”, kradzieże kieszonkowe i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jak ustrzec się zagrożeń i nie paść ofiarą przestępstwa o tym wszystkim można było się dowiedzieć podczas rozmowy z policjantami.
-
Kieszonkowiec zatrzymany na gorącym uczynku przestępstwa
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Michał B. usiadł przy stoliku tuż obok swojej ofiary i wyjął z marynarki pokrzywdzonego portfel z pieniędzmi. 33-latek nie widział jednak, że jest obserwowany przez stołecznych wywiadowców. Policjanci odzyskali całą skradzioną gotówkę. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawieni wolności.
-
To było oszustwo metodą "na policjanta" - rozpoznajesz tę osobę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa, który doprowadził pokrzywdzoną do niekorzystnego rozporządzania swoim mieniem na kwotę 15.000 złotych. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Areszt za kierowanie w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do wyroku sądu
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie samochodem pomimo dwóch sądowych zakazów będąc do tego kolejny już raz w stanie nietrzeźwości. Za umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym oraz niezastosowanie się do orzeczenia sądów 26-letniemu Damianowi D. grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Znasz tego mężczyznę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie w sprawie uszkodzenia mienia. Nieustalony dotąd mężczyzna przeciął opony w samochodzie pokrzywdzonego. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widoczną na zdjęciach osobę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.