Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Poszukujemy świadków wypadku drogowego
Śródmiejscy policjanci poszukują świadków wypadku, do którego doszło 25 listopada 2010 roku przy ul. Pięknej skrzyżowanie z Al. Ujazdowskimi. Świadkowie tego zdarzenia proszeni są o kontakt z Sekcją do Walki z Przestępczością Bankową i Ubezpieczeniową KRP Warszawa I ul. Wilcza 21 osobiście, bądź telefonicznie pod numer 022 603-78-33, 022 603-61-77 lub do oficera dyżurnego KRP Warszawa I tel. 022 603-61-85.
-
15 tysięcy złotych zostało w banku
Wczoraj przed południem policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy na Śródmieściu zorganizowali zasadzkę na kolejnych nieuczciwych kredytobiorców. W ich sidła wpadła Ewa K. Zatrzymana kobieta posługując się sfałszowanymi dokumentami chciała wyłudzić 15 tys. zł. Za czyn, którego się dopuściła grozi do 8 lat więzienia.
-
Odpowie za napad
Wczoraj w nocy policjanci z wydziału wywiadowczego zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który chwilę wcześniej grożąc nożem dwóm przygodnie spotkanych osobom, zażądał wydania telefonów komórkowych. 30-letni Marcin S. resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. Za czyn, którego się dopuścił grozi do 15 lat więzienia.
-
Miał "lewe" prawo jazdy
Wczoraj przed 16.00 Policjanci ze stołecznego oddziału prewencji przy ul. Lewartowskiego wylegitymowali mężczyznę, który popełnił drobne wykroczenie. 48-latek miał przy sobie prawo jazdy, które nie wyglądało na oryginalne. Funkcjonariusz sprawdzający dokument szybko ustalił, że blankiet prawa jazdy z takim numerem nie należy do legitymowanego mężczyzny. Dzisiaj zajmą się nim śledczy, którzy najprawdopodobniej przedstawią mu zarzut posłużenia się sfałszowanym dokumentem. Grozi za to do 2 lat więzienia.
-
Odpowiedzą za sklepówkę
Wczoraj po południu policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła dwóch mężczyzn, którzy chcieli ukraść pięć par spodni o wartości 2350zł. Zatrzymani wpadli gdy przekraczali już linię bramek alarmowych wychodząc ze sklepu. Za czyn, którego się dopuścili grozi do 5 lat więzienia.
-
Promile za kierownicą
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dzisiaj w nocy kolejną osobę, która usiadła za kierownicą samochodu po "kieliszku". Nietrzeźwy mężczyzna kierujący bmw miał około 1.5 promila alkoholu. 30-latek trafił do izby wytrzeźwień, gdzie spędził resztę nocy. Dzisiaj, gdy dojdzie do siebie odpowie za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Grozi za to dotkliwa grzywna i do 2 lat więzienia.
-
Zatrzymany sprawca przemocy domowej
Za groźby, bicie i kradzież odpowie 55-latek zatrzymany przez policjantów z warszawskiego Śródmieścia po awanturze, którą urządził kilka dni wcześniej. Mężczyzna ten, gdy tylko jest pod wpływem alkoholu to urządza awantury w czasie których dochodzi również do rękoczynów. Tym razem groził pokrzywdzonej i wyzywał ją i popychał. Po zdarzeniu wychodząc z mieszkania ukradł pokrzywdzonej komputer. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.
-
Odpowie za kradzież
Wczoraj wieczorem policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła kobietę, która chciała ukraść ubrania o wartości ponad 700zł. Zatrzymana wpadła, gdy przekroczyła już linię kas wychodząc ze sklepu. Za czyn, którego się dopuściła grozi do 5 lat więzienia.
-
Kierował po narkotykach
Najpierw palił marihuanę a później wsiadł za kierownicę swojego samochodu.Jadąc ul. Dobois na warszawskim Muranowie został zatrzymany do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu okazało się, że 23-latek jest pod wpływem narkotyku. Jeszcze dzisiaj zajmą się nim śledczy, którzy przedstawią zarzut prowadzenia pod wpływem środków odurzających. Grozi za to do 2 lat więzienia.
-
Komórka z rozboju
Kolejną osobę podejrzewaną o paserstwo zatrzymali na Śródmieściu policjanci z wydziału wywiadowczo patrolowego KSP. W czasie legitymowania mężczyzny przy ul. E Plater okazało się, że miał przy sobie telefon, który w policyjnej bazie widnieje jako utracony w wyniku rozboju. Urządzenie zostało utracone na terenie podwarszawskich Marek w tym roku. Dzisiaj zajmą się nim śródmiejscy śledczy. Za paserstwo grozi do 5 lat więzienia.
-
Wpadła na kradzieży
Wczoraj wieczorem policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła kobietę, która chciała ukraść kosmetyki i galanterię o wartości ponad 500zł. Zatrzymana wpadła, gdy przekroczyła już linie kas wychodząc ze sklepu. Za czyn, którego się dopuściła grozi do 5 lat więzienia.
-
Pozostanie w naszej pamięci
W miniony weekend zginął na służbie 24-letni sierż. Maciej Walaszczyk, były policjant Komendy Stołecznej Policji. Pozostawił rodzinę, znajomych i kolegów. Pozostanie w naszej pamięci. Uroczystości pogrzebowe zaplanowane są dzisiaj o 12.00 w Parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Ługach w pow. zwoleńskim.
-
Kierował po narkotykach
Najpierw zażywał narkotyki a później wsiadł za kierownicę swojego opla. Jadąc ul. Marszałkowską na skrzyżowaniu z ul. Hożą, został zatrzymany do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu okazało się, że 37-latek jest pod wpływem marihuany. Jeszcze dzisiaj zajmą się nim śledczy, którzy przedstawią zarzut prowadzenia pod wpływem środków odurzających. Grozi za to do 2 lat więzienia.
-
Policjanci uratowali 21-latkę
Policjanci ze śródmiejskiej patrolówki wczoraj późnym wieczorem uratowali 21-letnią mieszkankę Warszawy. Gdy tylko dowiedzieli się o młodej kobiecie usiłującej popełnić samobójstwo, natychmiast udali się na miejsce. Już na moście Gdańskim zauważyli stojącą na barierkach dziewczynę szykującą się do skoku w nurt rzeki. W ostatniej chwili funkcjonariusze zdjęli ją z poręczy mostu.
-
Rozwikłana sprawa realizacji kart
Wczoraj po południu policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali 57-letniego Adama M. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież i realizację kradzionych kart w bankomacie. Straty wyniosły kilka tysięcy złotych. Sprawca zdarzenia znany jest funkcjonariuszom i wielokrotnie był już notowany do kradzieży kieszonkowych. Za te czyny grozi do 8 lat więzienia.
-
Uszkodził samochód teraz za to odpowie
Dzisiaj w nocy policjanci ze Śródmieścia zostali wezwani na ul. Foksal w centrum. Tam miało dojść do uszkodzenia samochodu przez nietrzeźwego mężczyznę. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że sprawcą zdarzenia jest kompletnie pijany 24-latek, który przewrócił się na samochód, wgniatając drzwi auta. Chłopak trafił do izby wytrzeźwień. Dzisiaj zajmą się nim śledczy, którzy najprawdopodobniej przedstawią zarzut uszkodzenia mienia. Grozi za to do 5 lat więzienia.
-
Wybory samorządowe 2010
Wybory samorządowe w garnizonie stołecznym przebiegły spokojnie. Dwa najpoważniejsze incydenty odnotowano na Pradze Północ i Bemowie. Nad bezpieczeństwem głosujących czuwało ponad tysiąc funkcjonariuszy umundurowanych i po cywilnemu. Oprócz zabezpieczenia prewencyjnego policjanci reagowali na przypadki naruszenia ciszy wyborczej oraz zakłócenia samych wyborów. Dzielnicowi z Pragi Północ zatrzymali przed lokalem wyborczym poszukiwanego mężczyznę. Za jazdę po alkoholu musi on odbyć karę 178 dni pozbawienia wolności.
-
Ponad 2 promile za kierownicą busa
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dzisiaj w nocy kolejną osobę, która usiadła za kierownicą samochodu po "kieliszku". Nietrzeźwy mężczyzna kierujący vw miał ponad 2 promile alkoholu. 34-latek trafił do izby wytrzeźwień, gdzie spędził resztę nocy. Dzisiaj, gdy dojdzie do siebie odpowie za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Grozi za to dotkliwa grzywna i do 2 lat więzienia.
-
Wpadł z narkotykami
Policjanci ze śródmiejskiej patrolówki wczoraj po południu około 13.00 zatrzymali w centrum kolejne osoby, które miały przy sobie narkotyki. W czasie kontroli osobistej przy dwóch mężczyznach funkcjonariusze ujawnili dwie porcje marihuany i dwie porcje amfetaminy zapakowaną w folię aluminiową. Dziś zatrzymanym zajmą się śledczy, którzy przedstawią mu zarzut posiadania środków odurzających. Grozi za to do 2 lat więzienia.
-
Poszukujemy świadków wypadku drogowego
Śródmiejscy policjanci poszukują świadków wypadku, do którego doszło 17 listopada 2010 roku ok. 19.30 przy skrzyżowaniu ul. Kruczej i ul. Hożej, w którym samochód nieznanej marki koloru białego potrącił pieszego przechodzącego przez przejście dla pieszych. Świadkowie tego zdarzenia proszeni są o kontakt z Sekcją do Walki z Przestępczością Bankową i Ubezpieczeniową KRP Warszawa I ul. Wilcza 21 osobiście, bądź telefonicznie pod numer 022 603-61-65, 022 603-61-77 lub do oficera dyżurnego KRP Warszawa I tel. 022 603-61-85.
-
Zatrzymani za rozbój
Dwóch podpitych młodych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju zatrzymali dzisiaj w nocy policjanci ze śródmiejskiej patrolówki. Napastnicy zaatakowali przygodnie spotkanego w okolicach Pałacu Kultury i Nauki chłopaka, którego obezwładnili i ukradli mu telefon komórkowy. Sprawcy zdarzenia wpadli w penetracji. Jeden trafił do policyjnego aresztu drugi nieletni do izby dziecka. 21-latkowi grozi do 12 lat więzienia, 16-latek trafi do sądu rodzinnego.
-
Odpowie za "kieszonkę"
Wczoraj późnym wieczorem załoga straży miejskiej idąc ul. Krakowskie Przedmieście zauważyła jak dwóch pijanych mężczyzn wychodzi z lokalu. Następnie jeden z nich zaczął przeszukiwać drugiego zabierając mu z kieszeni portfel, telefon i inne drobne przedmioty. Strażnicy i policjanci, którzy również widzieli zdarzenie przystąpili do interwencji. Zatrzymano 21-letniego Kamila S. przy którym ujawniono dokumenty i portfel należące do pokrzywdzonego. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.
-
Podwójne zakupy na jeden paragon
Na coraz to bardziej wymyślne sposoby "kantowania" sklepów wpadają pomysłowi oszuści. Wczoraj po południu policjanci w jednym z dużych sklepów z artykułami "ogród, dom" zatrzymali kolejnego, który chciał oszukać sklep. 62-latek z paragonem zakupu chciał wyjść z towarem ze sklepu. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że chwilę wcześniej takie same zakupy zrobił inny mężczyzna, który otrzymał ten paragon. Za usiłowanie oszustwa grozi do 8 lat więzienia.
-
Nietrzeźwi za kierownicą
Stołeczni policjanci ostatniej doby zatrzymali kolejne osoby, które usiadły za kierownicą swoich samochodów po "kieliszku". Trzej pijani kierowcy trafią dzisiaj do śledczych, którzy przedstawią im zarzut prowadzenia pod wpływem alkoholu. Grozi za to utrata prawa jazdy, dotkliwa grzywna i do 2 lat więzienia.
-
Wręczenie wyróżnień lidera Strefy Bezpiecznych Usług
Wczoraj o 13.00 w Śródmiejskim Domu Kultury przy ul. Smolnej 9 w, odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnienia "Lidera" programu edukacyjno-prewencyjnego Śródmiejska Strefa Bezpiecznych Usług. W czwartej edycji tą nagrodą został uhonorowany hotel InterContinental, oraz klub Sketch i restauracja Churrasco do Landa. Laureatom serdecznie gratulujemy.