Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Niedziela pod znakiem biegów - utrudnienia w ruchu
W najbliższą niedzielę w Warszawie święto wszystkich biegaczy. Odbędzie się jubileuszowy, 20-sty Półmaraton Warszawski oraz New Balance Bieg na Piątkę. W obu tych wydarzeniach może wziąć udział ponad 30 tysięcy osób. W związku z tym mieszkańcy Warszawy muszą liczyć się z utrudnieniami oraz zmianami w organizacji ruchu autobusowego i tramwajowego.
-
Nożownik z tramwaju tymczasowo aresztowany - grozi mu do 20 lat więzienia
Wzorowa postawa pasażerów tramwaju oraz błyskawiczna reakcja policjantów doprowadziły do zatrzymania 28-latka. Podczas przejazdu mężczyzna zaatakował 20-latka, wyprowadzając w kierunku jego brzucha co najmniej dwa ciosy nożem o 12-centrymetrowym ostrzu. Dzięki reakcji pokrzywdzonego, pasażerów i policjantów nikt nie odniósł obrażeń. Podejrzany usłyszał zarzuty za usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu za to do 20 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście stosując wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
-
4 miliony złotych nie trafiły do oszustów. Decydująca akcja śródmiejskich policjantów
Policjanci z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego komendy przy ulicy Wilczej zapobiegli utracie miliona euro (ponad 4 milionów złotych) przez firmę działającą w sektorze energetycznym. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy oraz współpracy z pracownikiem przedsiębiorstwa pieniądze wróciły do właściciela. Reakcja i działania śródmiejskich policjantów obrazują ich skuteczność w walce z oszustami. W przeszłości ci sami funkcjonariusze zapobiegli przekazaniu przestępcom blisko półtora miliona złotych.
-
Blisko 1 500 zabezpieczonych wydarzeń = profesjonalizm śródmiejskich policjantów
Na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej odbyły się ćwiczenia policyjne z udziałem funkcjonariuszy ze Śródmieścia i Oddziału Prewencji Policji. Wszystko to pod okiem policjantów z Wydziału Sztab Policji śródmiejskiej komendy, którzy odpowiadają za zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie wszystkich zabezpieczeń w sercu stolicy. Tylko w ubiegłym roku zaplanowali i dbali o bezpieczeństwo, zabezpieczając łącznie blisko 1 500 zgromadzeń i imprez masowych – to największa liczba zabezpieczeń w Polsce.
-
Dbają o mieszkańców i zatrzymują poszukiwanych - zachęcamy do głosowania na śródmiejskich dzielnicowych w plebiscycie #SuperDzielnicowy2026
Do 16 kwietnia można oddawać głosy na dzielnicowych w plebiscycie #SuperDzielnicowy2026. Zachęcamy do wsparcia policjantów z serca stolicy. To oni każdego dnia są najbliżej mieszkańców, dbają o ich bezpieczeństwo, pomagają i zatrzymują osoby poszukiwane przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. Zakres wykonywany przez nich zadań jest bardzo duży i pokazuje profesjonalizm oraz pełne zaangażowanie. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat plebiscytu.
-
Sprawca ostrzelania budynku szkoły tymczasowo aresztowany - twierdził, że strzelał do gołębi
Policjanci z komendy przy ulicy Wilczej już kilka godzin po zdarzeniu namierzyli i zatrzymali podejrzanego o ostrzelanie budynku szkoły przy ulicy Marszałkowskiej. 43-latek usłyszał zarzuty narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i uszkodzenie mienia. Podejrzany działał w warunkach wielokrotnej recydywy, w przeszłości został skazany za podobne przestępstwa. Przedmiotowe czyny zakwalifikowano również jako działanie o charakterze chuligańskim. W trakcie przesłuchania tłumaczył, że strzelał do gołębi, nie zdając sobie sprawy, że trafia w budynek szkoły. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy i przekazali go do prokuratury. Sąd przychylił się do jej wniosku i zastosował wobec 43-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Śródmiejscy policjanci dbają o niechronionych uczestników ruchu drogowego
Policjanci z komendy przy ulicy Wilczej codziennie prowadzą działania ukierunkowane na utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w sercu stolicy. Sprawdzają trzeźwość uczestników ruchu drogowego i reagują na wykroczenia. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracają na pieszych, rowerzystów oraz użytkowników hulajnóg elektrycznych, którzy w przypadku zdarzenia drogowego są najbardziej narażeni na poważne obrażenia.
-
"Polował" na niezabezpieczone rowery- błyskawiczna reakcja śródmiejskich policjantów
Policjanci ze śródmiejskiej komendy namierzyli i zatrzymali przy ulicy Lwowskiej 55-latka, który ukradł rower elektryczny dostawcy jedzenia. Dzięki profesjonalnym i skutecznym działaniom operacyjnym kryminalnych z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu jednoślad wrócił do właściciela, a sprawca przestępstwa usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Apelujemy o odpowiednie zabezpieczanie swoich jednośladów pozostawianych w miejscach publicznych.
-
Śródmiejscy policjanci zorganizowali warsztaty dla nauczycieli
Policjant ze śródmiejskiej komendy, zajmujący się profilaktyką społeczną oraz funkcjonariusz z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii zorganizowali warsztaty dla kadry pedagogicznej ze Szkoły Podstawowej nr 29. Głównym celem inicjatywy było podniesienie wiedzy w zakresie odpowiedzialności prawnej nieletnich, szczególnie w kontekście środków zabronionych i wyrobów tytoniowych. Dodatkowo goście omówili jak należy reagować w przypadku podejrzenia zażycia przez nieletniego niebezpiecznej substancji oraz niezbędnych czynnościach w tym zakresie. Wydarzenie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Była to świetna okazja do pogłębienia współpracy i wymiany doświadczeń.
-
Bankowcy dla CyberEdukacji: uważaj na „fałszywe zbiórki”
Internetowe zbiórki charytatywne to szlachetny i coraz bardziej powszechny sposób niesienia pomocy. Niestety cyberprzestępcy nie mają serca i wykorzystują rosnącą popularność zbiórek. Podszywają się pod fundacje, chore dzieci, schroniska dla zwierząt czy ofiary klęsk żywiołowych. W rzeczywistości, zamiast do potrzebujących, pieniądze trafiają na konta oszustów. Sprawdź, jak rozpoznać fałszywą zbiórkę oraz jak bezpiecznie pomagać potrzebującym.
-
Konkurs dla szkół podstawowych w ramach kampanii #ZnamTeNumery 2026
W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa seniorów #ZnamTeNumery Telewizja Puls zorganizowała konkurs dla szkół podstawowych. Udział w wyzwaniu edukacyjnym poświęconym bezpieczeństwu i ochronie przed oszustwami mogą wziąć nauczyciele oraz uczniowie klas I–VIII.
-
Zatrzymany 43-latek w związku z ostrzelaniem budynku szkoły przy ulicy Marszałkowskiej
Zaledwie kilka godzin wystarczyło, aby policjanci ze śródmiejskiej komendy namierzyli i zatrzymali osobę, która dzisiaj ostrzelała budynek szkoły przy ulicy Marszałkowskiej. W mieszkaniu 43-letniego obywatela Polski kryminalni znaleźli i zabezpieczyli pistolet pneumatyczny oraz metalowe kulki. Mężczyznę przewieziono do Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, gdzie w kolejnych dniach będą prowadzone z nim dalsze czynności.
-
Zajęcia ze śródmiejskim profilaktykiem i dzielnicowym
W trosce o bezpieczeństwo uczniów policjant zajmujący się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowa ze śródmiejskiej komendy przeprowadzili kolejne już multimedialne zajęcia profilaktyczne. Tym razem spotkanie odbyło się z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego.
-
Nowa odsłona kampanii: #ZnamTeNumery! Ogólnopolska kampania społeczna na rzecz bezpieczeństwa seniorów
Konkurs #ZnamTeNumery2026. Razem możemy więcej! Zapraszamy szkoły podstawowe (kl. I-VIII) do udziału w wyjątkowym konkursie w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa seniorów #ZnamTeNumery. To idealna okazja, by połączyć edukację młodzieży z realną pomocą dla naszych rodziców i dziadków. Pokażcie, że bezpieczeństwo seniorów jest dla Was ważne i zgarnijcie fantastyczne nagrody!
-
Skuteczny pościg za nieletnimi graficiarzami i podziękowania dla policjantów
Policjanci ze Śródmieścia po pościgu zatrzymali dwóch nieletnich chłopców, którzy namalowali graffiti na elewacji jednego z bloków przy ulicy Wałowej. 15 i 16-latek trafili do śródmiejskiej komendy, gdzie starszy z nich dodatkowo znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego, który podejmie decyzje o losie chłopców. Do Komendanta Rejonowego Policji Warszawa I wpłynęły podziękowania od mieszkańców bloku, którzy ocenili działania policjantów jako wzorowe.
-
Aktualności Życzenia z okazji Dnia Kobiet
Z okazji Dnia Kobiet, w imieniu kierownictwa Komendy Stołecznej Policji składam na Wasze ręce najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności oraz satysfakcji – zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.
-
Służą na pierwszej linii w sercu stolicy - zachęcamy do głosowania na śródmiejskich dzielnicowych w plebiscycie #SuperDzielnicowy 2026
Służba każdego policjanta w warszawskim Śródmieściu należy do najbardziej wymagających. To właśnie w sercu stolicy odbywają się najważniejsze zgromadzenia, imprezy sportowe i kulturalne, zdarzenia kryminalne i problemy społeczne. Jednym z filarów zapewnienia bezpieczeństwa jest służba dzielnicowego. To właśnie oni każdego dnia ratują życie, pomagają potrzebującym, dbają o mieszkańców swojego rejonu służbowego i reagują nawet będąc na wolnym od służby, uczą też przyszłych policjantów i promują służbę w Policji, edukują dzieci, młodzież i dorosłych oraz stoją na straży bezpieczeństwa mieszkańców i turystów. To tylko wybrane aspekty realizowane przez dzielnicowych ze Śródmieścia. Dynamika ich służby i ciężar wykonywanych zadań są bardzo duże. Dlatego zachęcamy wszystkich Państwa do docenienia ich służby i wsparcia w ogólnopolskim plebiscycie #SuperDzielnicowy 2026. W 2024 roku to właśnie jeden ze śródmiejskich policjantów zwyciężył dzięki wsparciu mieszkańców dzielnicy.
-
Ślubowanie nowo przyjętych policjantów w Komendzie Stołecznej Policji
„Ślubuję służyć wiernie narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli…” – te słowa roty wybrzmiały dziś z ust 95 nowych policjantek i policjantów, którzy ślubowali podczas uroczystej zbiórki na dziedzińcu Komendy Stołecznej Policji. Rozpoczynający służbę w garnizonie stołecznym nowo przyjęci policjanci w najbliższym czasie odbędą przeszkolenie podstawowe, po którym zasilą oddział prewencji oraz jednostki i komórki organizacyjne Komendy Stołecznej Policji. Warto dodać, że w 2025 roku w szeregi stołecznej Policji wstąpiło 814 nowych funkcjonariuszy.
-
Kolejny poszukiwany namierzony i zatrzymany przez śródmiejskich policjantów
Policjanci z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego śródmiejskiej komendy zatrzymali pochodzącego z Ukrainy 43-latka, poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Był on poszukiwany przez polski wymiar sprawiedliwości w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna w przeszłości był związany z narkotykowym półświatkiem. Od blisko dwóch lat ukrywał się przed odpowiedzialnością, wpadł w jednym z lokali przy ulicy Kasprzaka.
-
Wybrane aspekty zmian przepisów dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego
W 2026 roku wchodzą w życie istotne zmiany w przepisach prawa, których celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz skuteczniejsze przeciwdziałanie najgroźniejszym zachowaniom na drogach. Nowe regulacje mają na celu wzmocnienie ochrony życia i zdrowia uczestników ruchu oraz zwiększyć skuteczność działań Policji wobec osób rażąco naruszających przepisy.
-
DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH! WSTĄP W SZEREGI KOMENDY STOŁECZNEJ POLICJI
Każdego dnia Pomagamy i Chronimy. Jeśli jesteś gotowy na nowe wyzwania, chcesz pomagać innym, chcesz mieć wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy, dołącz do grona najlepszych. Wstąp w szeregi stołecznej Policji.
-
Działania Policji wymierzone w osoby ukrywające się przed polskimi organami ścigania lub wymiarem sprawiedliwości
Blisko 1400 policjantów z garnizonu stołecznego Policji wzięło udział w ogólnopolskiej akcji przeprowadzonej w dniach 2-3 marca 2026 roku, której celem było zatrzymanie osób poszukiwanych na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia wydanych przez polskie sądy i prokuratury. Przestępstwa przeciwko mieniu, handel narkotykami, przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu– to tylko część przewinień, za jakie byli poszukiwani przestępcy objęci krajową akcją poszukiwawczą, która była koordynowana przez Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji. Efektem działań funkcjonariuszy z garnizonu stołecznego było m.in. zatrzymanie 112 osób poszukiwanych oraz 19 osób nielegalnie przebywających w Polsce.
-
Policja konsekwentnie ściga osoby poszukiwane - czwarta ogólnopolska akcja
Podczas dwudniowej, ogólnopolskiej akcji przeprowadzonej 2 i 3 marca 2026 r. funkcjonariusze zatrzymali 1944 osób poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzenia. Operację koordynowaną przez Biuro Kryminalne Komendy Głównej Policji przeprowadzono we współpracy ze Strażą Graniczną, ujawniając również 140 obcokrajowców przebywających w Polsce nielegalnie.
-
Kolejna osoba poszukiwana zatrzymana przez śródmiejskich policjantów
Policjanci z Wydziału Operacyjno-Rozpoznawczego śródmiejskiej komendy zatrzymali 52-latka poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Wcześniej sąd skazał go na karę ponad 2 lat pozbawienia wolności za udział w bójce oraz handel narkotykami. Od roku ukrywał się przed odpowiedzialnością, wpadł w jednym z hosteli.
-
"Samochodowy chirurg" zatrzymany przez śródmiejskich kryminalnych
Kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu śródmiejskiej komendy zatrzymali 39-latka podejrzanego o włamania i kradzieże oraz uszkodzenie mienia. Mężczyzna rozcinał dachy luksusowych kabrioletów i zabierał z ich wnętrza rzeczy. Usłyszał sześć zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.