Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Podejrzany o kradzieże zatrzymany
Śródmiejscy policjanci odzyskali skradzione mienie oraz zatrzymali obywatela Palestyny podejrzanego o kradzież laptopa i pieniędzy z kasy fiskalnej. Do przestępstw doszło w dwóch galeriach handlowych. 37-latkowi zgodnie z kodeksem karnym grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Rozpoznajesz tę osobę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży. Nieustalony dotąd mężczyzna wykorzystując nieuwagę personelu ukradł biżuterię o łącznej wartości ponad 900 złotych. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widoczną na zdjęciach osobę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Zatrzymany dzięki zabezpieczonemu DNA
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu po dwóch latach od zdarzenia zatrzymali 60-latka podejrzanego o kradzieże i włamania. Było to możliwe między innymi dzięki ujawnionemu i zabezpieczonemu na miejscu przestępstwa śladowi biologicznemu, który następnie trafnie został zidentyfikowany w bazie DNA . Mirosławowi I. zgodnie z kodeksem karnym grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Poszukujemy świadków tego tragicznego zdarzenia
Śródmiejscy policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które 21 maja tego roku były świadkami tragedii, do której doszło na skrzyżowaniu Alei 3 Maja z ulicą Kruczkowskiego. W wyniku tego zdarzenie śmierć na miejscu poniosła młoda kobieta. Chwilę wcześniej 27-latka znajdowała się na Moście Poniatowskiego.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży roweru. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Wpadł, gdy kradł pieniądze z biletomatów
W wyniku szeroko zakrojonych działań policjanci z komisariatu w metrze zatrzymali 24-letniego Wojciecha K. Mężczyzna wpadł podczas próby dokonania kolejnej kradzieży pieniędzy z biletomatów usytuowanych na terenie metra. Sprawę wyjaśniają policjanci z KRP I.
-
Poszukujemy świadków tego zdarzenia oraz osobę pokrzywdzoną
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu prowadzą postępowanie w sprawie pobicia pasażera przez kontrolerów. Funkcjonariusze proszą o kontakt telefoniczny bądź osobisty w siedzibie jednostki świadków tego zdarzenia, a przede wszystkim osobę pokrzywdzoną.
-
Rozpoznajesz te osoby?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży. Nieustalone dotąd osoby działając wspólnie i w porozumieniu wykorzystały nieuwagę personelu sklepu i ukradły galanterię skórzaną o łącznej wartości 1200 złotych. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widoczne na zdjęciach osoby proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Znasz tych mężczyzn?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży. Nieustaleni dotąd mężczyźni działając wspólnie i w porozumieniu wykorzystali nieuwagę personelu sklepu i ukradli 4 torebki o łącznej wartości 12.000 złotych. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widoczne na zdjęciach osoby proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
To była kradzież kieszonkowa „na sztuczny tłok”
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież. Jadący autobusem obywatel Anglii w jeden chwili stracił między innymi pieniądze oraz dokumenty. Pokrzywdzony odzyskał gotówkę i wszystkie skradzione przedmioty. Piotrowi P. i Waldemarowi R. za to przestępstwo grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Znasz te osoby?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszusta metodą „na policjanta”. Na podstawie zeznań pokrzywdzonej sporządzono portrety pamięciowe osób mogących mieć związek z tym przestępstwem. Każdy, kto rozpoznaje tę parę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Uciekał z dopiero, co skradzionymi okularami
Śródmiejscy policjanci po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę, który uciekał z wartymi ponad 1500 złotych markowymi okularami. Damian R. ukradł je na tzw. zrywkę w sklepie na Nowym Świecie. Wiadomo już, że 30-latek podobnego czynu dopuścił się wcześniej także w innym sklepie. Mężczyźnie za to, co zrobił grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Pieniądze pochodzące z przestępstwa wypłacane były w USA
Stołeczni policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o skimming. To prawdopodobnie 25-letni obywatel Mołdawii działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami montował w bankomatach urządzenia służące do sczytywania danych z pasków magnetycznych oraz numerów PIN. W ten sposób z kont klientów różnych banków „zniknęło” ponad 260.000 złotych. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
-
Nabijali pola numerowe na skradzionych rowerach, przemalowywali je i sprzedawali
Śródmiejscy policjanci odzyskali 4 rowery oraz zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzieże i włamania. Para wybierała drogie markowe rowery kradła je, przerabiała pola numerowe, przemalowywała i sprzedawała na części lub w całości. Magdalenie P. policjanci udowodnili 6 takich czynów, Michałowi Z. aż 13.
-
Rozpoznajesz te osoby?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży. Nieustalona dotąd para działając wspólnie i w porozumieniu wykorzystała nieuwagę personelu sklepu i ukradła biżuterię wartą ponad 35.000 złotych. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widocznych na zdjęciach kobietę i mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Jesteś osobą pokrzywdzoną w tej sprawie, zgłoś to
Śródmiejscy policjanci proszą o zgłoszenie się w jednostce policji przy ulicy Wilczej 21 osób, które wieczorem w sobotę 10 września br. w pociągach warszawskiego metra były zaczepiane przez agresywnego mężczyznę i znieważane między innymi z powodu swojej przynależności narodowej.
-
Znasz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży. Mężczyzna podając się za serwisanta pod pretekstem usunięcia usterki tv wszedł do mieszkania pokrzywdzonej i wyniósł z niego między innymi gotówkę oraz biżuterię. Każdy, kto rozpoznaje osobę widoczną na publikowanym portrecie pamięciowym proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Czy dzieci wiedzą jak się zachować w takich sytuacjach?
Policjanci z zespołu prewencji kryminalnej przeprowadzili kolejne praktyczne zajęcia z uczniami klas zerowych i pierwszych w Szkole Podstawowej nr 12 przy ulicy Górnośląskiej w Warszawie. Tym razem „sprawdzam” funkcjonariusze powiedzieli najmłodszym uczniom. Po zweryfikowaniu ich wiedzy policjanci uczyli dzieci bezpiecznych zachowań między innymi na drodze.
-
Kieszonkowcy wpadli na gorącym uczynku przestępstwa
Policjanci ze stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego przy współpracy z funkcjonariuszami ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież. Policjanci odzyskali także gotówkę w obcej walucie, którą sprawcy ukradli obywatelowi Szwecji. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawiania wolności.
-
W mieszkaniu miał nie tylko narkotyki i substancje psychotropowe
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków i środków psychotropowych. W mieszkaniu Norberta W. policjanci znaleźli marihuanę oraz mefedron, a także przedmioty oraz odczynniki chemiczne mogące służyć do wytwarzania środków psychotropowych. Za to przestępstwo 36-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
-
„Fanty” podawał oknem, przez które się włamał
Śródmiejscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież z włamaniem do baru. Mężczyźni działając pod osłoną nocy wyważyli okno i wynieśli z lokalu kasetkę z pieniędzmi, laptop oraz wiele innych wartościowych przedmiotów. Za ten czyn Aurelianowi G., Arturowi J. i Marcinowi W. grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Znasz te osoby?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży. Nieustalona dotąd kobieta w towarzystwie mężczyzny wykorzystując nieuwagę personelu ukradła pozłacaną biżuterię, a następnie z tym samym mężczyzną wstawiła „fanty” do lombardu. Kamery monitoringu zarejestrowały zarówno wizerunek tych osób jak i moment przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widoczną na zdjęciach parę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Złodziej jechał tym rowerem – rozpoznajesz swoją własność?
Śródmiejscy policjanci w toku prowadzonego postępowania odzyskali skradziony rower i zatrzymali osobę podejrzaną także o kradzież innego jednośladu . Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu proszą o kontakt osobisty w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12 osobę, która na publikowanych zdjęciach rozpoznaje swoja własność.
-
Rozpoznajesz tę osobę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży. Nieustalony dotąd mężczyzna wykorzystując nieuwagę personelu ukradł telefon ora kosmetyki. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widoczną na zdjęciach osobę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Zaprosił ich do siebie, a oni go pobili i okradli
Śródmiejscy policjanci na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój. Maksymilian K. i Zbigniew L. namówili pokrzywdzonego, aby ten pozwolił im skorzystać ze swojej łazienki. W pewnej chwili doszło do kłótni. Napastnicy rzucili się na mężczyznę, pobili go i okradli. Mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.