Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Debata o bezpieczeństwie w Śródmieściu
Wczoraj o godzinie 18:00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego przy ulicy Świętokrzyskiej 1 miała miejsce debata społeczna zorganizowana w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań pn. „Razem Bezpieczniej”. Program polega na koordynacji działań policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego. Ten właśnie cel przyświecał wczorajszemu spotkaniu z mieszkańcami Śródmieścia, w którym udział wzięli zaproszeni goście na czele z Wojewodą mazowieckim Jackiem Kozłowski, Prezydentem m.st. Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz oraz I Zastępcą Komendanta Stołecznego Policji inspektorem Robertem Szydło.
-
Policjanci po służbie zatrzymali poszukiwanego, który zsuwając się po kablu próbował uciec z mieszkania na piętrze
Dwóch policjantów ze Śródmieścia i Ursynowa po służbie zatrzymało osobę podejrzewaną o kradzieże i włamania. 57-letni Waldemar B. chcąc uniknąć zatrzymania przymocował do framugi okna przewód elektryczny, po którym próbował zsunąć się i uciec. Na dole czekał już na niego policjant. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
-
II Rewir Dzielnicowych oraz Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą przeniesione zostały na ulicę Widok 24
W związku z modernizacją budynku przy ulicy Zakroczymskiej 3C wydział dw. z przestępczością gospodarczą oraz II rewir dzielnicowych przeniesione zostały na ulicę Widok 24. Tam też prosimy o zgłaszanie się interesantów. Numery telefonów pozostają bez zmian.
-
Wyroki dla pseudokibiców po meczu Legii z Lechem
Sąd rejonowy dla Warszawy Śródmieście wydał już wyroki w sprawie dwóch mężczyzn zatrzymanych przez policjantów po sobotnim meczu na stadionie przy Łazienkowskiej. 25-letni Michała N. dbający o oprawę „artystyczną” na sektorze gości oraz 21-letni Tomasza K. odpalili race na trybunie. Sąd skazał każdego z mężczyzn na karę grzywny w wysokości 2700 złotych oraz zakaz wstępu na imprezy masowe na okres 2 lat.
-
Małżeństwo przywłaszczyło sobie blisko 30.000 złotych z firmy, w której pracowało
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o wyprowadzenie z zakładu pracy, w którym byli zatrudnieni około 30 tysięcy złotych. Pieniądze w różnych kwotach i odstępach czasu ginęły od początku tego roku. Za to przestępstwo Karolinie i Erykowi K. grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Policyjne zabezpieczenie meczu Legia Warszawa – Lech Poznań
Dzisiaj wieczorem stołeczni policjanci zabezpieczali mecz Legii Warszawa i Lecha Poznań. Spotkanie odbyło się na stadionie przy ul. Łazienkowskiej. Do chwili obecnej nie odnotowaliśmy poważnych incydentów związanych z zabezpieczeniem meczu.
-
Podejrzani zaatakowali policjantów podczas zatrzymania
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali cztery osoby podejrzane o włamanie do wózkowni i kradzież, paserstwo, naruszenie nietykalności policjanta i jego znieważenie. Funkcjonariusze odzyskali także większość skradzionych przedmiotów. Podczas zatrzymania policjanci zostali zaatakowani, szybko jednak odparli atak i obezwładnili napastników.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa, do którego doszło w jednym z punktów handlowych przy ulicy Marszałkowskiej. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przy ulicy Dzielnej 12.
-
Zarzut za usiłowanie kradzieży kieszonkowej
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jak wynika z relacji pokrzywdzonej kobiety 33-letni Sebastian Ch. włożył rękę do jej torebki próbując prawdopodobnie ukraść znajdujące się tam przedmioty. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Rozpoznajesz te osoby?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie naruszenia przepisów Ustawy Prawo Lotnicze. Sprawa dotyczy skoków spadochronowych wykonanych przez mężczyzn widocznych na publikowanych zdjęciach. Każdy, kto rozpoznaje te osoby proszony jest telefoniczny lub osobisty kontakt z policjantami w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Policjanci odzyskali skradziony rower – poznajesz swoją własnośc?
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali podejrzanego o kradzież mężczyznę. W jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze odnaleźli rower, który jak wynika z relacji mężczyzny jednoślad został skradziony przez niego w pobliżu jednego z hoteli w centrum miasta. Osoba, która na publikowanych zdjęciach rozpoznają swoją własność proszona jest o kontakt osobisty bądź telefoniczny z policjantami w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Oszukują metodą „na policjanta”
Z policyjnych informacji wynika, że tylko wczoraj na terenie garnizonu stołecznego sprawcy próbowali oszukać metodą na tzw. „policjanta” kilkanaście osób. W większości nie udało im się okraść starszych osób, które były świadome zagrożenia. Niestety cztery kobiety padły ofiarą przestępców. Odebrały one telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. "wnuczka". Policjanci radzą, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy nieznanym nam osobom. Jeżeli coś nas zaniepokoi lepiej wykonać telefon do najbliższej jednostki policji lub swojego dzielnicowego.
-
Za zwłokę w zapłacie zażądał dziesięciokrotnie więcej
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego 27-letni Kamil G. za wykonany tatuaż zażądał 3000 złotych zamiast 300 jak powiedział wcześniej tylko, dlatego że jego klient zwlekał z zapłatą. Do szybkiego uregulowania należności miały zmusić pokrzywdzonego groźby kierowane w rozmowach telefonicznych i poprzez sms-y.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży roweru z ulicy Mysiej. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianej kradzieży proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przy ulicy Dzielnej 12.
-
73-latka i jej koleżanka zatrzymane za kradzież roweru
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie kobiety podejrzane o kradzież. Jak ustalił dzielnicowy do przestępstwa doszło, kiedy 55-letnia Barbara W. o czwartej nad ranem wyszła z psem na spacer. Ręka w gipsie uniemożliwiła jednak kobiecie zabranie roweru, dlatego o pomoc zwróciła się do koleżanki, 73-letniej Wacławy G. Policjanci odzyskali skradziony jednoślad.
-
Areszt za napaść na kobietę i groźby karalne
Sąd rejonowy dla Warszawy Śródmieście podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, który w miniony wtorek w biurze przy ulicy Wiejskiej napadł na pracującą tam kobietę, groził jej i innej osobie. 32-letni Piotr S. usłyszał trzy zarzuty, za które zgodnie z kodeksem karnym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Wyrok dla pseudokibica za wtargnięcie na stadion
Sąd rejonowy dla Warszawy Śródmieście rozpatrując sprawę w trybie przyspieszonym wydał wyrok w sprawie 34-letniego Piotra C., pseudokibica zatrzymanego przez policjantów po sobotnim meczu Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław.
-
Chciał zapłacić za rachunek kartami skradzionymi w innym lokalu
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież oraz usiłowanie doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzania mieniem innej osoby. O kliencie chcącym uregulować należność zablokowanymi kartami płatniczymi policjantów powiadomiła obsługa pubu. Na miejscu okazało się, że Piotr W. ma przy sobie także inne przedmioty pochodzące z przestępstwa.
-
Włamali się kradnąc mrożone mięso i wino
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o włamanie i usiłowanie włamania do magazynu restauracji. 26-letni Jarosław S. i 31-letni Michał Z. już raz „odwiedzili” ten lokal kradnąc wtedy kilkadziesiąt butelek wina i około 20 kilogramów mrożonego mięsa. Po trzech dniach wrócili w to samo miejsce, tym razem się nie udało, wpadli. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Po dokonanej kradzieży zaatakował nożem
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Adam Z. zabrał z samochodu tablet i saszetkę z pieniędzmi. Przyłapany na gorącym uczynku próbował ratować się ucieczką. Wtedy użył noża. Za ten czyn 35-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży plecaka z portfelem, dokumentami, kluczami od domu i samochodu oraz katami płatniczymi. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianej kradzieży proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przy ulicy Dzielnej 12.
-
Zrywał łańcuszki przygodnie napotkanym kobietom
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Dominik M. zrywał z szyi swoich ofiar biżuterię a następnie sprzedawał ją w lombardzie. Przestępstw dopuścił się na Mokotowie i w Śródmieściu. Notowanemu już w policyjnych kartotekach 26-latkowi grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Rozpoznajesz swoją własność?
Policjanci ze Śródmieścia w jednym z podwórek przy ulicy Generała Władysława Andersa odnaleźli rower, który mógł zostać skradziony. Osoby, które na publikowanych zdjęciach rozpoznają swoją własność proszone są o kontakt osobisty bądź telefoniczny z policjantami w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
To nie była akcja CBŚ tylko oszustwo metodą na „krewnego”
Śródmiejscy policjanci zatrzymali Tomasza K. i Pawła J. podejrzanych o oszustwo. Trzeci z mężczyzn Mirosław C. został zatrzymany przez policjantów z Pragi Południe. Osoby podszywające się pod funkcjonariuszy CBŚ przekonały pokrzywdzonego do przelania na wskazany rachunek bankowy 160 000 złotych. Policjanci odzyskali część pieniędzy i doprowadzili do zablokowania konta zapobiegając w ten sposób wypłaceniu przez zatrzymanych pozostałej kwoty.
-
Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków i kierowanie pod ich wpływem
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwa przestępstwa. Podczas kontroli drogowej w samochodzie Jana M. policjanci znaleźli ponad 53 gramy amfetaminy. Badanie natomiast wykazało, że 34-latek prowadził samochód pod wpływem środków odurzających. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.