Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Znasz tę osobę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży roweru, do której doszło w Alejach Ujazdowskich 19. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt telefoniczny bądź osobisty z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
„Bezpieczna droga do szkoły” - piknik „Bezpieczny powrót do szkoły”
Za kilka dni rozpoczyna się nowy rok szkolny. Wraz z jego początkiem wzrasta natężenie ruchu drogowego zwłaszcza w pobliżu szkół. Ze względu na szereg niebezpieczeństw zagrażających najmłodszym, jak co roku policjanci Komendy Stołecznej Policji, działając w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, będą podejmowali działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa. Akcją będzie objętych ponad 230 szkół znajdujących się na terenie działania Komendy Stołecznej Policji. Wcześniej, 29 sierpnia w okolicach Centrum Handlowego „Arkadia” odbędzie się piknik - impreza dla dzieci i rodziców, podczas której będzie można dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie.
-
Zgłaszając rozbój liczył na to, że firma pokryje jego straty wynikłe z innego przestępstwa
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o składanie fałszywych zeznań oraz powiadomienie o niepopełnionym przestępstwie. Adrian O. zgłaszając rozbój, do którego nie doszło sądził, że firma zwróci mu pieniądze, które tak naprawdę stracił zatrudniając nieuczciwego pracownika. Teraz za to, co zrobił 31-latkowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Narkotyki miał nie tylko przy sobie, ale i w domu
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Część narkotyków Adam K. ukrył w bieliźnie, którą miał na sobie, pozostałe policjanci znaleźli w jego mieszkaniu. W sumie z zabezpieczonej heroiny można było zrobić około 380 handlowych porcji tego narkotyku. Za to przestępstwo 42-latowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Podejrzany o usiłowanie oszustwa metodą „na policjanta” zatrzymany
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie oszustwa. Ofiarą Arkadiusza C. miał paść 85-letni mężczyzna, który otrzymał polecenie wypłaty z banku 50.000 złotych i przekazania ich rzekomemu policjantowi. Sprawca wmówił 85-latkowi, że bierze udział w akcji wymierzonej przeciwko nieuczciwej kasjerce. Na wniosek śledczych sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu 31-latka na 3 miesiące. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Włamał się do salonu i ukradł kasetki z pieniędzmi
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież 9000 złotych z zakładu fryzjerskiego. Michał B. wykorzystał fakt, iż w salonie sprzątała jego siostra, zabrał jej klucze i wyniósł z lokalu dwie kasetki z pieniędzmi. Za to przestępstwo 43-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawiania wolności.
-
Apel o rozwagę nad wodą
Policjanci z komisariatu rzecznego Policji stale patrolują Wisłę oraz tereny przyległe do niej. Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zabrać ze sobą nad wodę również zdrowy rozsądek.
-
Skradzione laptopy wynieśli ze sklepu w workach ze śmieciami
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież oraz odzyskali sprzęt komputerowy warty blisko 6000 złotych. Elżbieta W. i jej konkubent Michał S. ze sklepu, w którym kobieta zatrudniona była, jako sprzątaczka ukradli dwa laptopy, które później wstawili do lombardu. Za to przestępstwo parze grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Uciekając z miejsca przestępstwa zgubił portfel z dokumentami
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie ciała. Z relacji pokrzywdzonych wynika, że 24-letni Marcin J. wraz z innymi osobami stojącymi w przejściu zaatakował ich, kiedy próbowali wejść na schody mostu. Mężczyźni doznali poważnych obrażeń twarzy, niezbędna była pomoc lekarska. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Próbował włamać się i okraść parkometr przy pomocy pęsety
Śródmiejscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem. 32-letni Mirosław K. z pęsetą w ręku chciał najpierw otworzyć parkometr a następnie wyjąc z niego pieniądze. Teraz za to, co zrobił grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa przy wynajmie mieszkania. Mężczyzna ten posługując się podrobionym dokumentem, pobrał zaliczkę za wynajem nie swojego lokalu. Suma strat wynosi 550 zł. Wizerunek sprawcy tego przestępstwa zabezpieczono w przekazanych przez niego dokumentach. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt telefoniczny bądź osobisty z policjantami z wydziału dochodzeniowo-śledczego w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Poszukujemy mężczyzny z portretu pamięciowego
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Poniżej publikujemy portret pamięciowy prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Kto rozpoznaje tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu poszukują mężczyzny podejrzewanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do jednej z kawiarni mieszczącej się przy ul. Marszałkowskiej. Każdy, kto go rozpoznaje lub posiada jakiekolwiek informacje na jego temat, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Rejonowej Policji Warszawa Śródmieście.
-
Straszył narysowanym pistoletem – został zatrzymany
Śródmiejscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu w kilka minut po zgłoszeniu zatrzymali 33-letniego obywatela Wielkiej Brytanii, który próbował zrabować pieniądze z jednej z placówek bankowych. Mężczyzna chciał tego dokonać wykorzystując narysowaną na kawałku papieru broń. Zatrzymany usłyszał już zarzut za rozbój, a sąd zastosował w stosunku do niego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.
-
Poszukujemy sprawcy usiłowania kradzieży
Policjanci ze Śródmieścia poszukują sprawcy usiłowania kradzieży. Mężczyzna, którego zdjęcie publikujemy, może mieć związek z usiłowaniem kradzieży mienia z mieszkania przy ulicy Al. Solidarności 105/111A. Każdy, kto go rozpoznaje lub posiada jakiekolwiek informacje na jego temat, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Rejonowej Policji Warszawa Śródmieście.
-
Kolejni zatrzymani za phishing
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwójkę obywateli Ghany podejrzanych o próbę dokonania oszustwa w jednym z banków w centrum miasta. Oboje usłyszeli już zarzuty, a sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu kobiety i policyjnym dozorze wobec mężczyzny.
-
Zwyciężył patrol ze Śródmieścia
Policjanci Komendy Rejonowej Warszawa I post. Michał Bednarczuk oraz post. Roman Gnyp zwyciężyli podczas stołecznych eliminacji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji - Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2015”. We wrześniu podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w Słupsku będą reprezentować Komendę Stołeczną Policji.
-
Wpadł z łupem
Policjanci ze śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do samochodów kurierskich. Mężczyzna posiadał przy sobie skradzione przesyłki, które zawierały między innymi Ipod, telefon, wagę elektroniczną oraz laptopa, a w jego samochodzie kolejne rzeczy pochodzące z kradzieży. W sumie łupem mężczyzny padły rzeczy o wartości ponad 20 000 zł.
-
Odpowiedzą za phishing
Nawet do 8 lat więzienia grozi pięciu obywatelom Łotwy, zatrzymanym przez śródmiejskich policjantów. Przy mężczyznach funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 440 sztuk oryginalnych kart płatniczych. Za ten czyn może grozić nawet do 8 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.
-
W hołdzie warszawskim powstańcom
Od wybuchu Powstania Warszawskiego minęło 71 lat. W stolicy przez cały dzień odbywały się uroczystości związane z tą rocznicą. Policjanci, jak co roku, włączyli się w obchody upamiętniające to wydarzenie. O godz. „W” mundurowi wspólnie z warszawiakami uczcili pamięć powstańców nie tylko na ulicach miasta, ale także na rzece.
-
Policjanci na Rodzinnym Pikiniku Powstańczym
W sobotę 1 sierpnia w 71 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA przy ul. Konwiktorskiej 6 odbył się Rodzinny Piknik Powstańczy.