Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Policjanci udaremnili narkotykową transkację
Ponad kilogram narkotyków znaleźli policjanci ze Śródmieścia w jednym z lokali przy ul. Marszałkowskiej. Funkcjonariusza zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich wpadł w momencie porcjowania marihuany, drugi przyszedł do lokalu kilka minut później. Część narkotyków, mundurowi znaleźli w samochodzie jednego z zatrzymanych. Policjanci ustalają czy w lokalu dochodziło do handlu środkami odurzającymi.
-
Okradł Bibliotekę Uniwersytecką
8 cennych starodruków padło łupem złodzieja, zatrzymanego przez śródmiejskich patrolowców. 46-letni Paweł M., kompletnie pijany wyniósł książki z terenu remontowanego magazynu Wydziału Orientalistyki UW. Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że znalazł anglojęzyczne dzieła z 19. i początku 20. wieku w śmietniku. Teraz odpowie za kradzież.
-
Pracownica biura podróży przywłaszczyła około 170.000 pln
Wczoraj wieczorem policjanci ze Śródmiejskiej patrolówki zatrzymali Martę J. Kobieta podejrzewana jest o kradzież pieniędzy z firmy, w której pracowała. 27-latka obsługiwała biuro podróży i pieniądze wpłacane przez klientów na poczet wyjazdów trafiały na jej prywatne konto. Na chwilę obecną oszukanych jest kilkadziesiąt osób na kwotę ok. 170 tysięcy złotych. Czynności w sprawie będą zmierzały do przedstawienia jej zarzutów przywłaszczenia za co grozi do 5 lat więzienia.
-
Z łupem uciekł na drzewo
Najpierw wyrwał banknot 50 złotowy jednemu z mężczyzn, z którymi wcześniej pił piwo a następnie rzucił się do ucieczki. Po przebiegnięciu kilkuset metrów widząc, że nie ucieknie pokrzywdzonemu, który go gonił postanowił wspiąć się na pobliskie drzewo. Tam zastał go policyjny patrol, który przyjechał na interwencję. Zatrzymany 32-letni Andrzej D. odpowie za wykroczenie.
-
Sąsiedzka "pomoc"
Wczoraj wieczorem policjanci ze Śródmieścia zostali wezwani do interwencji związanej z przeprowadzką. W jednej z kamienic przy ul. Wilczej zirytowany lokator, za pomocą metalowej rurki najpierw zniszczył meble wnoszone do mieszkania a następnie uderzył jednego z mężczyzn biorących udział w przeprowadzce. Pijany sprawca trafił do izby wytrzeźwień. Dzisiaj odpowie za uszkodzenie ciała i zniszczenie mienia.
-
Chciał ukraść markowe zapachy
Funkcjonariusze kryminalni z komendy stołecznej wczoraj wieczorem zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku kradzieży. Sprawca wpadł po tym, jak wynosił ze sklepu dwa opakowania markowych wód toaletowych o wartości prawie 300 złotych. Michał W. lat-28 noc spędził w policyjnym areszcie a dzisiaj odpowie za kradzież. Grozi za to do 5 lat wiezienia.
-
Rosjanin na podwójnym gazie
1,7 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez śródmiejskich policjantów kierowca renault laguny. 26-letni obywatel Rosji trafił do izby wytrzeźwień, a jego auto na policyjny parking. Dzisiaj zostaną mu przedstawione zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Częstował nastolatków marihuaną
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który poczęstował 15-latkę i jej 17-latniego chłopaka marihuaną. Leonard S. został zatrzymany w parku przy Sanguszki. Mężczyzna przyznał się do udzielania narkotyków nieletnim. Odpowie również za posiadanie środków odurzających. Ukrył je pod zegarkiem. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Przerobiła bilet parkingowy
Zarzut sfałszowania biletu parkingowego przedstawili śródmiejscy policjanci kobiecie, która przerobiła datę by nie płacić za parkowanie. Honorata O. przyznała się do tego czynu i dobrowolnie poddała się karze. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Uszkodził szybę wystawową, bo… się zdenerwował
Mundurowi ze Śródmieścia zatrzymali 26-letniego Sebastiana S. Mężczyzna uderzył torbą sportową, w której były butelki po piwie w szybę wystawową jednego ze sklepów w przejściu podziemnym. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Policjanci przedstawią mu zarzut zniszczenia mienia, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Kradli markową odzież
Dwóch mężczyzn, którzy przyjechali z Siedlec na „gościnne występy" zatrzymali stołeczni wywiadowcy. Mężczyźni kradli markową odzież w jednym z centrów handlowych. Ich łupem padły, swetry, spodnie i koszule znanych marek – wartości ponad trzech tysięcy złotych. Śródmiejscy dochodzeniowy przedstawili im zarzut kradzieży. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Skopali go, bo krzyknął w autobusie „Legia”
Dwóch mężczyzn, którzy pobili wracającego z lotniska fana Legii, zatrzymali śródmiejscy policjanci. Obaj szukali zaczepki w nocnym autobusie, bo… byli pijani. Po wytrzeźwieniu nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego to zrobili. Dochodzeniowy przedstawili obu mężczyznom zarzut pobicia, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Próbował uniknąć płacenia kary
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 31-letniego obywatela Gwinei Równikowej. Mężczyzna szarpał się z kontrolerami biletów, zaraz po tym jak wysiadł z tramwaju nie mając przy sobie biletu. Funkcjonariusze śródmiejskiej dochodzeniówki przedstawili mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Za taki czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Zatrzymany za fałszywy alarm w metrze
Zaledwie cztery godziny zajęło śródmiejskim kryminalnym ustalenie tożsamości i zatrzymanie sprawy fałszywego alarmu bombowego w metrze Centrum. Mężczyzna został zatrzymany tuż przed 17 w swoim mieszkaniu na Ochocie. Teraz policjanci będą sprawdzać, czy naraził pasażerów metra na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Za taki czyn grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Odpowie za kradzież roweru
Wczoraj przed południem, policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 21 letniego Łukasza G., który podejrzany jest o kradzież roweru. Do zdarzenia doszło dwa tygodnie temu na ul. Nowolipki, gdzie z klatki schodowej ukradziono jednoślad o wartości 700 złotych. Jeszcze wczoraj śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia.
-
Chcieli obejrzeć mecz, a trafili do komendy
Dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie marihuanę zatrzymali śródmiejscy policjanci. Obaj szli do jednej z knajpek przy stadionie Legii, by oglądać mecz ze Spartakiem. Tyle tylko, że przechodzili przez jezdnię w niedozwolony miejscu. Meczu nie obejrzeli, a policjanci przedstawią im zarzut posiadania narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Złamała zakaz prowadzenia pojazdów
Śródmiejski patrol zatrzymał 63-letnią kobietę, która kierowała alfa romeo, mimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Dochodzeniowcy z komendy przy ul. Wilczej przedstawili jej zarzut naruszenia zakazu sądowego, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Poszukiwany za kradzież biżuterii wpadł
W ręce śródmiejskich policjantów wpadł 21-letni Bartosz L. Mężczyzna był poszukiwany przez komisariat w Rembertowie. Tamtejsi policjanci podejrzewają, że jest sprawcą kradzieży złotej biżuterii, która miała miejsce pod koniec lipca. Mężczyznę funkcjonariusze zatrzymali w parku, gdzie był z koleżanką.
-
Fałszywy bilet parkingowy
Wczoraj po południu policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 48-latkę, która sfałszowała bilet parkingowy. W tym przypadku była to przeróbka daty. Pracownicy ZDM-u zajmujący się strefą płatnego parkowania mówią, że łatwo jest wykryć taki rodzaj fałszerstwa, a z konsekwencji prawnych niewiele osób zdaje sobie sprawę. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia
-
Wsiadł za kierownicę mając ponad promil
Zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości przedstawią śródmiejscy policjanci mężczyźnie, który jechał dacią mając ponad promil alkoholu w organizmie. 39-letni Krzysztof G. został zatrzymany, po tym jak jadąc Wybrzeżem Kościuszkowskim dwukrotnie przekroczył dozwoloną tam prędkość. Za ten czyn grozi utrata prawa jazdy i kara więzienia do 2 lat.
-
Odpowiedzą za handel narkotykami
Wczoraj po południu policjanci kryminalni zatrzymali w jednym z mieszkań w centrum trzy osoby. Dwóch mężczyzn i młoda dziewczyna właśnie porcjowali narkotyki do sprzedaży. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 40 gram amfetaminy. 17-latka po sprawdzeniu okazała się poszukiwana jako uciekinierka z ośrodka opiekuńczo wychowawczego. Dzisiaj zatrzymanymi zajmą się policyjni śledczy. Za handel narkotykami grozi nawet do 10 lat więzienia.
-
Chcieli wyłudzić 137 tys. kredytu
Trzech mężczyzn, którzy próbowali wziąć kredyt na podstawie sfałszowanych dokumentów zatrzymali stołeczni policjanci. Wszyscy są doskonale znani stróżom prawa z przestępczej działalności. Mężczyźni wcześniej byli notowani za włamania, kradzieże i przestępstwa narkotykowe. Dzisiaj zostaną im przedstawione zarzuty usiłowania oszustwa i posługiwania się sfałszowanym dokumentem. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Pijany, z zakazem uderzył w citroena
Policjanci stołecznej drogówki zatrzymali nietrzeźwego obywatela Ukrainy, który mając 2 promile alkoholu w organizmie jechał pod prąd i uderzył w jadącego prawidłowo citroena. Włodzimierz B. nie pierwszy raz dopuścił się przestępstwa jazdy pod wpływem alkoholu. Sąd w Pruszkowie orzekł wcześniej zakaz prowadzenia pojazdów do listopada 2012 roku. Dochodzeniowy ze Śródmieścia przedstawią dzisiaj zarzuty nieodpowiedzialnemu kierowcy.
-
Próbowali ukraść siłowniki
Za usiłowanie kradzieży odpowiedzą dwaj mężczyźni, którzy próbowali na Pl. Konstytucji. zdemontować elementy i blachę, by wydostać siłowniki, zamontowane w drzwiach wejściowych do obiektu. Policjanci najpierw zatrzymali jednego ze sprawców. Drugi wpadł w ich ręce następnego dnia. Obu mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Agresywna 22-latka zatrzymana
Za uszkodzenie ciała odpowie 22-letnia Sylwia A. Kobieta została zatrzymana przez śródmiejskich policjantów kilkanaście minut po tym, jak pobiła młodą dziewczynę. Jak się okazało - wcześniej zaczepiała przechodniów. Zatrzymana była nietrzeźwa - miała prawie promil alkoholu w organizmie. Policjanci przedstawili jej zarzut uszkodzenia ciała. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.