Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Rozpoznajesz tę parę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży. Nieznana dotąd para ukradła w sklepie odzież wartą około 1500 złotych. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje widocznych na zdjęciach kobietę i mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Zadzwonił i powiedział, że w hotelu wybuchnie bomba
Śródmiejscy policjanci już kilkanaście minut od zdarzenia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o groźby karalne oraz zawiadomienie o nieistniejącym zagrożeniu. Sebastian B. groził nożem pracownikowi hotelu, a chwilę później powiadomił operatora numeru 112 o podłożonej bombie. Za te przestępstwa 40-latkowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Rozpoznajesz swoją własność?
Śródmiejscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa mężczyznę podejrzanego o włamania i kradzieże. W samochodzie należącym do mężczyzny śledczy znaleźli przedmioty mogące pochodzić z innego podobnego zdarzenia. Każdy, kto na publikowanych zdjęciach rozpoznaje swoją własność proszony jest o kontakt z prowadzącymi sprawę policjantami w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego
25 maja każdego roku na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego, którego symbolem jest kwiat niezapominajki. W tym dniu w szczególności pamiętajmy o zaginionych dzieciach, szczególnie tych które nigdy nie powróciły do swych domów, na których wciąż czekają ich bliscy. Przypomnijmy i nagłaśniajmy zasady bezpieczeństwa, których przestrzeganie uchroni nasze pociechy przed tak dramatycznym zdarzeniem jakim jest zaginięcie dziecka
-
Brali pieniądze za rzekomą pomoc w załatwieniu kredytów
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o oszustwa. 56-letni Ryszard K. i 30-letni Adam W. działając prawdopodobnie już od blisko 2 lat pobierali opłaty od osób mających problemy z uzyskaniem kredytu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawiania wolności.
-
Uprawiał konopie indyjskie w piwnicy
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Jan K. miał przy sobie heroinę to był jednak tylko początek jego kłopotów biorąc pod uwagę to, co policjanci znaleźli w piwnicy 37-latka. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Rozpoznajesz tę osobę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży roweru. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Groził, że ją zabije, wszystko co mówił się nagrało
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 56-latka podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych wobec swojej byłej partnerki. Przerażona skalą agresji kobieta zgłosiła sprawę i dostarczyła funkcjonariuszom blisko 600 nagrań. Za to przestępstwo Andrzejowi N. grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Policyjne zabezpieczenie meczu o mistrzostwo Polski
Policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego zabezpieczali wczorajszy mecz o mistrzostwo Polski pomiędzy Legią Warszawa a Pogonią Szczecin. Policjanci dbali o bezpieczeństwo wszystkich osób uczestniczących w imprezie masowej. Zarówno na stadionie, jak i podczas świętowania zwycięstwa przez kibiców w stolicy doszło do zaledwie kilku incydentów. Policjanci zatrzymali 11 osób, które odpowiedzą za wykroczenia i przestępstwa.
-
Zgłosił kradzież samochodu, który oddał kuzynowi
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego w sumie o cztery przestępstwa. Maciej S. zamiast spłacać raty za bmw postanowił zgłosić jego kradzież. Ponad to jak ustalili śledczy 43-latek pracował, jako taksówkarz pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Pobili ojca i jego dziecko - znasz tego mężczyznę?
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu prowadzą postępowanie dotyczące pobicia ojca i jego dziecka. Wizerunek prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje widocznego na zdjęciu mężczyznę proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Wilczej 21.
-
Rejonowy finał konkursu "Policjanci są wśród nas" - rozstrzygnięty
Wczoraj w Szkole Podstawowej nr. 34 w Warszawie odbył się rejonowy finału konkursu wiedzy policyjnej „Policjanci są wśród nas”. Laureatami konkursu zostali uczniowie z drużyny reprezentujący Szkołę Podstawową nr. 75. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
-
Zamiast sprzątać mieszkanie wyczyściła portfel
Śródmiejscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież. Sylwia G. zatrudniła się na próbę, jako sprzątaczka, kiedy jej pracodawca zrezygnował z usług 29-latki ta przed odejściem ukradła kobiecie pieniądze. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Znasz tego mężczyznę? Zadzwoń!
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży armatury łazienkowej o wartości 1700 złotych. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje widocznego na zdjęciu mężczyznę proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Dzielnej 12.
-
Policjanci zatrzymali pseudokibiców, odpowiedzą za przestępstwa i wykroczenia
Czynna napaść na interweniujących funkcjonariuszy, odpalenie środków pirotechnicznych oraz posiadanie narkotyków. Takie zarzuty usłyszy 7 pseudokibiców zatrzymanych wczoraj przez policjantów w związku z meczem Legii Warszawa i Piasta Gliwice.
-
Oddała do naprawy swój samochód, a odebrała kradziony
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kobietę podejrzaną o paserstwo i odzyskali skradzione auto. Toyota Agnieszki G. uczestniczyła w kolizji, po zdarzeniu i wypłacie odszkodowania 39-latka oddał auto do warsztatu brata. Samochód wrócił do kobiety tyle tylko, że już nie ten sam. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawiania wolności.
-
Płacił za wszystko okazując fałszywe potwierdzenia przelewów
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o oszustwa i zabezpieczyli urządzenie służące do jego popełnienia. 26-letni Damian F. rezerwował, płacił rachunki, a nawet wynajmował mieszkanie przedkładając dokumenty potwierdzające nieprawdę. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Śródmiejscy Policjanci na podium w konkursie „Policjant Służby Kryminalnej 2016”
Komendant Stołeczny Policji wręczył nagrody uczestnikom konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2016”. W stojącej na wysokim poziomie zaciętej rywalizacji drugie miejsce w garnizonie stołecznym zajęła nasza drużyna.
-
Wyniosła z siłowni biżuterię wartą 50.000 złotych
Śródmiejscy policjanci odzyskali zrabowana biżuterię i zatrzymali 31-latkę podejrzaną o jej kradzież . Do zdarzenia doszło w klubie fitness, kiedy ćwicząca tam kobieta zdjęła pierścionki z dłoni. Chwilę później pozostawioną biżuterię schowała do kieszeni Olga O. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu. 31-latka usłyszała już zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.