Aktualności - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Włamał się i okradł mieszkanie, został rozpoznany, bo nagrała go kamera
Śródmiejscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem. Piotr W. wraz ze swoim kompanem zabrali z mieszkania biżuterię, pieniądze oraz kosmetyki. 28-latek wpadł, bo został rozpoznany dzięki publikacji nagrania. Zatrzymanie drugiego ze sprawców to już tylko kwestia czasu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Sprzedawali artykuły sportowe z zastrzeżonymi znakami towarowymi
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pełniący służbę z funkcjonariuszami straży miejskiej zatrzymali 6 osób podejrzanych o handel odzieżą z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Przy obywatelach Polski i Wielkiej Brytanii zabezpieczono kilka toreb z szalikami i koszulkami europejskich drużyn piłkarskich. Suma strat właściciela znaków towarowych wyniosła przeszło 10.000 złotych. Za to przestępstwo zatrzymanym grozi teraz kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci odwiedzili dzieci w żłobku "Muzyczna Kraina"
Policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej wraz z policyjną maskotką Borsukiem, podczas wizyty w żłobku nr 23 "Muzyczna Kraina" rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie i opowiadali o pracy policjantów. Maluchy miały również okazję z bliska zobaczyć policyjne auto, wejść do niego, włączyć sygnały dźwiękowe i błyskowe. Ogromną radość i frajdę sprawiła także możliwość pozdrowienia przez system nagłaśniający w radiowozie swoje koleżanki, kolegów i wychowawczynie.
-
Policyjne zabezpieczenie finału Ligi Europy na Stadionie Narodowym
Kilka tysięcy warszawskich policjantów, wspartych funkcjonariuszami z kraju, zabezpieczało mecz pomiędzy Dnipro Dniepropietrowsk i FC Sevilla. Policjanci w mundurach i po cywilnemu monitorowali teren wokół stadionu oraz dbali o bezpieczeństwo kibiców i mieszkańców stolicy. Nie odnotowaliśmy poważnych incydentów związanych z zabezpieczeniem meczu.
-
Nie wiedział, że to, co robi nagrywa kamera monitoringu
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież i włamanie do samochodu. Kamil L. pod osłoną nocy uszkodził zamek w drzwiach, dostał się do środka pojazdu skąd ukradł znajdujące się tam elektronarzędzia. 29-latek nie zdawał sobie jednak sprawy z tego, że cały przebieg zdarzenia oraz jego wizerunek został zarejestrowany przez kamerę monitoringu. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Wszczął awanturę w hostelu, w kieszeni miał rewolwer
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali obywatela Ukrainy podejrzewanego o nielegalne posiadanie broni. 44-latek będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę z pracownikiem hostelu. Interweniujący na miejscu zdarzenia strażnicy miejscy ujawnili przy mężczyźnie broń gazową, na którą nie miał zezwolenia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.
-
Rozpoznajesz tego mężczyznę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na Solcu. Wizerunek jednego z prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje tę osobę lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przy ulicy Dzielnej 12.
-
Grożąc zabrali mu słuchawki, a później kazali jeszcze kupić piwo
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o rozbój odzyskując także zrabowane mienie. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego Marcin K. i Paweł K. dosiedli się do niego na ławce w parku, kiedy słuchał muzyki. Mężczyźni byli agresywni, zagrozili 18-latkowi, że jeśli nie odda słuchawek i nie kupi im alkoholu będzie miał problem. Za rozbój kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.
-
Kradzież w oku kamery, rozpoznajesz tę osobę?
Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Rejonowej Policji Warszawa Śródmieście prowadzą postępowanie w sprawie zuchwałej kradzieży zegarka w sklepie. Wizerunek osoby podejrzewanej o popełnienie tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami w siedzibie jednostki przy ulicy Wilczej 21.
-
Zanim przyniosła szklankę wody z pokoju „zniknęło” ponad 5000 złotych
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali osobę podejrzaną o kradzież. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że to prawdopodobnie Dorian A. wyjął z portfela gotówkę w mieszkaniu 75-latki. Wszystko wskazuje na to 32-latek nie działał sam i wykorzystał moment nieuwagi pokrzywdzonej, kiedy jego kompan zagadywał kobietę najpierw oferując jej garnki a następnie prosząc o wodę.
-
Areszt za przestępstwo finansowe dotyczące mienia znacznej wartości
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczości a gospodarczą zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwo finansowe. Obywatel Gambii posługując się fałszywym holenderskim paszportem próbował wypłacić z rachunku ponad 30.000 euro pochodzące z przestępstwa. 30-latek decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
-
Nakrył się kurtką żeby nie zarejestrowała go kamera bankomatu
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa mężczyznę podejrzanego o kradzież. Jacek L. posługując się kartą pokrzywdzonego wypłacił z jego rachunku ponad 2000 złotych. 25-latek miał przy sobie także telefon komórkowy nienależący do niego. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Nowe przepisy dotyczące kierowców
Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.
-
14-latkowie dopuścili się pobicia i rozboju na 12-latku zabierając mu telefon
Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwóch 14-latków, którzy napadli na dwunastoletniego chłopca najpierw zabierając mu telefon a kilka godzin później bijąc go na oczach przechodniów. Na zdarzenie zareagował przypadkowy świadek, który odciągnął napastników od swojej ofiary i wezwał policję. Teraz o dalszym losie zatrzymanych nieletnich zadecyduje sąd rodzinny.
-
Narkotyki były ukryte między innymi w skarpetkach i starterach do świetlówek
Policjanci ze Śródmieścia w mieszkaniu Artura K. znaleźli ponad pół kilograma różnych narkotyków oraz wagi elektroniczne służące do ich porcjowania. Mężczyzna starał się je schować w różnych miejscach w sposób uniemożliwiający ich wykrycie, bezskutecznie. Wpadł kilka godzin wcześniej zatrzymany przez stołecznych policjantów podczas kontroli drogowej. W samochodzie również przewoził środki odurzające. 41-latek usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
-
Sukces śródmiejskich funkcjonariuszy w konkursie Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015 w garnizonie stołecznym
Od poniedziałku do 13 maja czteroosobowe drużyny z KSP zmagały się podczas stołecznych eliminacji w konkursie Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015. W skład każdego teamu wchodzili: dochodzeniowiec, pracownik operacyjny, technik kryminalistyki oraz osoba nadzorująca pracę dochodzeniowo-śledczą. Z bardzo dobrej strony pokazali się w tej zaciętej rywalizacji nasi policjanci zdobywając I, II i III miejsca w poszczególnych konkurencjach.
-
Szantażował ojca grożąc jego dzieciom
Już kilka godzin po zgłoszeniu przestępstwa policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę, który zażądał od pokrzywdzonego 30.000 złotych. To miała być cena za bezpieczeństwo jego pociech. 31-letni Piotr O. zasugerował, że w przypadku nie spełnienia jego żądań dzieciom może stać się krzywda. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, to osoba z najbliższego otoczenia rodziny zastraszanego mężczyzny. Za to, co zrobił grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Był poszukiwany 7 listami gończymi wpadł, bo nie włączył kierunkowskazu
Policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listami gończymi przez sądy i prokuratury w całym kraju. Wojciech G. ma na swoim koncie liczne oszustwa, za które został skazany na karę pozbawienia wolności. 29-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, został już doprowadzony do najbliższego zakładu karnego. Pasażerka dodg-a również była poszukiwana.
-
Policjanci ostrzegali seniorów przed przestępstwami, w tym metodą „na policjanta i krewnego”
Policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej w ramach Mazowieckiej Akademii Seniora spotkali się z seniorami w ich klubie przy ulicy Wspólnej w Warszawie. Rozmowa dotyczyła właściwego zabezpieczenia mieszkań i dobytku, przemocy wobec osób starszych oraz nowych form oszustw metodą „na policjanta i krewnego”.
-
Kiedy spał skradziono mu telefon i pieniądze
Śródmiejscy policjanci zatrzymali osobę podejrzewaną o kradzież w jednym z warszawskich hosteli. Obywatelowi Włoch skradziono telefon komórkowy oraz gotówkę w obcej walucie. Pokrzywdzony sądzi, że sprawcą prawdopodobnie był jego współlokator. Policjanci zabezpieczyli przy 40-latku 100 funtów, które mogą pochodzić właśnie z tej kradzieży. Dawidowi M. za to przestępstwo może teraz grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Policjanci rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie
Policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 12 przy ulicy Niecałej w Warszawie. Rozmowa dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa najmłodszych w tym kontaktu z nieznajomym. W pogadance uczestniczył borsuk, uwielbiana przez dzieci policyjna maskotka. Najaktywniej uczestniczące w spotkaniu przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy.
-
Rozpoznajesz tę osobę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Na skutek tego przestępstwa pokrzywdzona kobieta straciła 10.000 dolarów amerykańskich. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Policyjne zabezpieczenie meczu Legii Warszawa z Lechem Poznań
Policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni zabezpieczali dzisiejszy mecz Legii Warszawa z Lechem Poznań na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej. Dbali o bezpieczeństwo w rejonie stadionu i na drogach dojazdowych, pilnowali, by nie doszło do zakłóceń porządku, kierowali także kierowców na wyznaczone parkingi.
-
Znasz tę kobietę?
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa metodą „na policjanta”. Na skutek tego przestępstwa pokrzywdzona straciła 55.000 złotych. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje tę kobietę proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12.
-
Areszty za pomocnictwo w oszustwie dotyczącycm mienia znacznej wartości
Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczości a gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w oszustwie. Obywatele Indii i Pakistanu próbowali przelać na zagraniczne konto 650.000 dolarów amerykańskich pochodzących z przestępstwa.